Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

No dobra! Czy to ze mną jest coś nie tak czy twórcy zabrali mi połowę z gry?
Pytanie dotyczy tych co grają i co już ukończyli grę:
Czy ktoś spotkał Thorusa? Czy udało się komuś zwiedzić większy obszar wyspy niż ja?
Zakończenie z wersji demonstracyjnej przedstawia nam jakby dalsze losy niż tu przeżywamy.
I co z Lee i Laresem bo ich także nie spotkałem, a przecież wiadomo że Lee wyruszył w przeciwnym kierunku niż Hagen.

Jeszcze przed premierą twórcy zapowiedzieli dodatek i odnoszę wrażenie, że twórcy nie wyrobili się z produkcją całości i połowa fabuły zostanie dołożona w późniejszym etapie.

20101023201918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jestem w krypcie niedaleko Tooshoo i... nie znalazłem zębacza z obrożą (zajmę się później szukaniem) , ale wszedłem do tej krypty... nie mogę znaleźć wyjścia, klucza... pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że grafika jest przepiękna, wschody i zachody slonca w lesie super - duże brawa dla twórców, no i szczegółowość detali powalająca,
Jak dla mnie godny następca kultowego gothica.
jedno co mnie wkurza to deszcz który za często pada.
Nie wiem jak u Was ale u mnie kompletnie nic nie widać - muszę czekać jak przestanie padac.

Mam pytanie czy u wszystkich tak jest jak pada deszcz kompletnie nic nie widać czy u mnie coś nie tak z grafiką, moze to jest jakiś bug??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 23:47, Bongo777 napisał:

Mam pytanie czy u wszystkich tak jest jak pada deszcz kompletnie nic nie widać czy u
mnie coś nie tak z grafiką, moze to jest jakiś bug??

To jest zależne od konfiguracji komputera, ale i tak nikt nie wie jaka powinna być.
Na biały ekran przy deszczu pomaga hotfix i to od niego powinieneś zacząć.
Co ciekawe moja karta graficzna znajduje się na liście nieobsługiwanych, a czysta wersja Arcani chodziła nie gorzej niż na sprzęcie za ok 6 tys. złotych. Jednak zainstalowanie Hotfixa poprawia optymalizację, ponieważ twórcy po zrobieniu dema zapomnieli zoptymalizować pełną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 23:47, Bongo777 napisał:

Jak dla mnie godny następca kultowego gothica.


Moje skromne jeszcze wrażenia z gry są takie że bardziej "gothicowy" od Gothica 4... był Risen. Może potem zmienię zdanie, ale na razie tak właśnie uważam.
Mam też wrażenie że system walki i sterowania (mysz i klawiatura równocześnie) został zainspirowany Wiedźminem. Ciekawe czy ktoś podziela moje zdanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 12:48, Lucek napisał:

Mam też wrażenie że system walki i sterowania (mysz i klawiatura równocześnie) został
zainspirowany Wiedźminem. Ciekawe czy ktoś podziela moje zdanie? :)

Masz racje tez tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 01:19, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Mam pytanie czy u wszystkich tak jest jak pada deszcz kompletnie nic nie widać czy
u
> mnie coś nie tak z grafiką, moze to jest jakiś bug??
To jest zależne od konfiguracji komputera, ale i tak nikt nie wie jaka powinna być.
Na biały ekran przy deszczu pomaga hotfix i to od niego powinieneś zacząć.
Co ciekawe moja karta graficzna znajduje się na liście nieobsługiwanych, a czysta wersja
Arcani chodziła nie gorzej niż na sprzęcie za ok 6 tys. złotych. Jednak zainstalowanie
Hotfixa poprawia optymalizację, ponieważ twórcy po zrobieniu dema zapomnieli zoptymalizować
pełną wersję.

Dzięki za radę oczywiście ściągne hotfixa zobaczymy czy pomoże, a co do sprzętu mam następującą konfigurację:
Procesor AMD Athlon 4000+ 2,11 GHz, karta GeForce 9600GT 512MB, pamięc 4GB , gram na rozdzielczości 1680X1050 na maks jakości i detalach i i chodzi płynnie także myślę że wymagania nie są zbyt wygórowane a grafika na moim monitorze 22" panoramiczny - super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto błąd przy wyświetlaniu tekstur.
Hotfix zainstalowany.
Najnowsze sterowniki do karty właśnie zainstalowałem.
Laptop HP Pavilion DV7 1020ea ( C2D 2,26GHz, 320GB, 4GB DDR2, GF 9600M GT)
Demko dobrze działało

Jak to naprawić.?

20101024144502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w ciągu dwóch tygodni będę miał nowy komputer wtedy sobie kupie Arcanie. Ale chciałbym wiedzieć co daje zebranie wszystkich artefaktów, relikwii, posążków innosa i znalezienie wszystkich grobów.

GringoG3

Coś podobnego miałem w stacjonarnym kompie, ale wtedy wyczyściłem kartę graficzną i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 22:52, Haregar2010 napisał:

ODPOWIE MI KTOŚ NA MOJE PYTANIE?!


Ale nie musisz krzyczeć, pisanie wielkimi literami przy włączonym Caps Locku jest uznawane w internecie za krzyk. Może nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie, ewentualnie włącz w grze minimapę ze znacznikami questów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 22:54, Isildur napisał:

> ODPOWIE MI KTOŚ NA MOJE PYTANIE?!

Ale nie musisz krzyczeć, pisanie wielkimi literami przy włączonym Caps Locku jest uznawane
w internecie za krzyk. Może nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie, ewentualnie włącz
w grze minimapę ze znacznikami questów....

Przepraszam.
Ale co do tej krypty to nie jest żaden quest... koło Tooshoo chciałem zabrać obrożę i wskoczyłem do krypty myśląc, że znajdę tam chociaż ten kapelusz jakiś. No i jest brama etc, ale nie ma klucza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:25, Fun_g_1_2_3 napisał:

/.../
Czy ktoś spotkał Thorusa? Czy udało się komuś zwiedzić większy obszar wyspy niż ja? /.../

Co nieco opuściłeś. Trudno mi powiedzieć ile, bo gram drugi raz i jeszcze nie doszedłem do miejsca, w którym poprzednio popełniłem bład, po którym zacząłem od nowa, ale po drodze można było nieco więcej zwiedzić, niż Ty:

20101024225816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować