Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 17:28, Isildur napisał:

Jeśliby prawa wróciły do Piranha Bytes to na pewno następna gra z serii Gothic byłaby
oznaczono numerem 4, bo Arcania to nie jest Gothic :)
Zresztą zobaczymy co czas przyniesie ;)


No możliwe tytuł nowej części by był Prawdziwy Gothic 4 - Nie żadna liniowa Arcania :D Teraz trzeba czekać jak się wszystko rozwinie. Nie życzę im źle ale jeśli ma to sprawić żeby gothica robili ludzie z Piranhi to niech zbankrutują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:33, Karol44 napisał:

No niewiadomo czy Deep Silver lub piranha maja kase by wykupić te prawa.


Ale może nowy właściciel marki Gothic podpisze z PB umowę o ożywienie serii? Zobaczymy co przyniesie życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 15:35, Ecko09 napisał:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=56207
Miejmy nadzieję, że JoWooD szlag trafi, a nowy właściciel marki dogada się z Piranhą.

A ja mam nadzieję że jednak nie i czekam na kolejną część Arcanii
mogli by nawet zrobić dwie gry: '' prawdziwy Gothic '' dla Was i drugą część Arcanii,byleby tylko druga część wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:57, lis_23 napisał:

> http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=56207
> Miejmy nadzieję, że JoWooD szlag trafi, a nowy właściciel marki dogada się z Piranhą.

>
A ja mam nadzieję że jednak nie i czekam na kolejną część Arcanii
mogli by nawet zrobić dwie gry: '' prawdziwy Gothic '' dla Was i drugą część Arcanii,byleby
tylko druga część wyszła.


Arcania aż tak ci się podobała ??? Porównaj sobie gothica 2 z arcanią nie patrząc na grafe. Jak dla mnie we wszystkim lepszy gothic 2 :D Bo tam przynajmiej może chodzić gdzie chcesz a nie zeby pójść do nastepnego miasta trzeba w pierwszy miescie wszystkie misje zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2011 o 20:03, Borek96 napisał:


Arcania aż tak ci się podobała ??? Porównaj sobie gothica 2 z arcanią nie patrząc na
grafe. Jak dla mnie we wszystkim lepszy gothic 2 :D Bo tam przynajmiej może chodzić gdzie
chcesz a nie zeby pójść do nastepnego miasta trzeba w pierwszy miescie wszystkie misje
zrobić


Gothic 2 praktycznie w ogóle mi się nie podobał,przede wszystkim ze względu na koszmarne sterowanie ( w grę grałem ponad pięć lat temu ),o wiele bardziej przypadła mi do gustu mechanika Arcanii + brak wnerwiających rzeczy z serii Gothic ( nauczyciele ) - to,komu bardziej podoba się Gothic lub Arcania,zależy od osobistych preferencji,ja wolę Arcanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 20:08, lis_23 napisał:

[Cytat uciętyprzez M-I]
Gothic 2 praktycznie w ogóle mi się nie podobał,przede wszystkim ze względu na koszmarne
sterowanie ( w grę grałem ponad pięć lat temu ),o wiele bardziej przypadła mi do gustu
mechanika Arcanii + brak wnerwiających rzeczy z serii Gothic ( nauczyciele ) - to,komu
bardziej podoba się Gothic lub Arcania,zależy od osobistych preferencji,ja wolę Arcanię.



No spooko każdy ma inny gust :D Ale jak dla mnie bez nauczycieli to bez sens. Kto sam może się wszystkiego nauczyc?? Dla mnie powinno być tak że niektórych zdolności możesz nauczyć się sam a innych dzięki nauczycielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2011 o 20:28, Borek96 napisał:


No spooko każdy ma inny gust :D Ale jak dla mnie bez nauczycieli to bez sens. Kto sam
może się wszystkiego nauczyc?? Dla mnie powinno być tak że niektórych zdolności możesz
nauczyć się sam a innych dzięki nauczycielowi.


Tylko że w innych grach RPG czy nawet cRPG nie ma nauczycieli,jest to tylko i wyłącznie zabieg stosowany w serii Gothic i w jego następcy,czyli w " Risen " - oryginalny pomysł,nie powiem ale mnie jakoś szczególnie do gustu nie przypadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 20:32, lis_23 napisał:



Bo nauczyciele to tacy bardziej życiowi (powinni być we wszystkich RPGach moim zdaniem) a teraz w RPGach postawiono bardziej na akcje a fabuła leży. Arcanie raz przejdziesz i już się niechce zrobić tego drugi raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 20:32, lis_23 napisał:

Tylko że w innych grach RPG czy nawet cRPG nie ma nauczycieli,jest to tylko i wyłącznie
zabieg stosowany w serii Gothic i w jego następcy,czyli w " Risen " - oryginalny pomysł,nie
powiem ale mnie jakoś szczególnie do gustu nie przypadł.

No wiesz - Gothic to nie tylko nauczyciele. W tej grze jest wiele rzeczy, których prawie nie ma w innych produkcjach.
W dodatku to pierwsza gra, w której doświadczyłem żyjącego otoczenia:
- ludzie przemieszczali się w różnych porach dnia
- podczas deszczu ludzie wracali do domów lub tawerny
- poszczególni wrogowie ganiali za sobą
- to co nosimy zależało od naszych umiejętności
- spanie, warzenie mikstur, pieczenie, gotowanie, kowalstwo i inne rzeczy miały swoje animacje.
Tego wszystkiego w Arcani już nie doświadczyliśmy.
Skoro już twórcy poszli tym tropem to miłe byłoby połączenie możliwości z Risen i Arcanii.
Wtedy to byłaby całkiem udana produkcja, a dodatkowo PB nie bawi się w wyłudzanie kasy za DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC nie są złe o ile dodają coś sensownego lub wydłużają grę na trochę.
Pisząc od CLD nie chodziło mi poprzednie części tylko o Risen, który zawierało 100% z gry.
Do Arcanii tworzą DLC, które rozwinie zakończenie i da możliwość wyeksportowania postaci.
Co ciekawe nie rozwija zakończenie, a dość długi wątek został wycięty z gry i nie zostanie wyjaśniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że twórcy Arcanii sami nie wiedzili jaki będzie scenariusz i zrobili gre jak najszybciej dlatego tyle błędów jest. Najbardziej i tak jestem zawiedziony że gildi nie było.. Wracając do Risena to tam też by mogli coś więcej dać bo troche krótki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:06, Borek96 napisał:

Mi się zdaje że twórcy Arcanii sami nie wiedzili jaki będzie scenariusz i zrobili gre
jak najszybciej dlatego tyle błędów jest.

Tu akurat twórcy dobrze wiedzieli jaka miała być fabuła.
Demo zdradziło ostateczne zakończenie gdy dotarliśmy do sali Rhobara III.
Z gry wycięto kulminacyjny fragment z Setarif (spotkanie z Lee i Thorusem), a dodatkowo gdy wydarzenia przenoszą się do tego miasta to gra się urywa. W styczniu ma zostać wydane DLC, które zakończy całą historie kontynuując wydarzenia z podstawki, da nam nowego głównego bohatera, a punkt kulminacyjny przedstawiający główne i najważniejsze fakty oczywiście pozostawia zagadką. Nie trudno się domyślić, że twórcy planują wykonać ruch Ubisoftu, który z Assasin Creed 2 wyciął 2 sekwencje, które nie dość, że są marne to jeszcze nie dodają żadnych nowości i nie wnoszą nic do fabuły.

Dnia 08.01.2011 o 22:06, Borek96 napisał:

Wracając do Risena to tam też by mogli coś więcej dać bo troche krótki był.

Risen to była raczej próba odzyskania wiary wśród graczy. Po dość nieudanej premierze G3 stworzyli porządny tytuł, który w dalszych etapach zaczyna nudzić. Jednak identycznie było w G1, który z początku oferował mnóstwo zadań, a kończył się bieganiem od lokacji do lokacji i przebijanie się przez masy przeciwników. G2 już był bardziej rozwinięty - 3x większy świat, różnorodność otoczenia, a zadań nie brakowało przez całą grę. G3 dawał to wszystko co poprzedniki, ale przez spór wydawców otrzymaliśmy to co każdy zna.
Gdyby teraz PB przejęło prawa do wydania kolejnego gothica to mogliby stworzyć nawet hit roku. Może i nie bardzo mają możliwości fabularne, ale wszystko byłoby lepsze niż niedopracowana Arcania 2, która w obecnych warunkach ma bardzo nikłe szanse powstania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W newsie z GOL-a jest napisane, że JoWood jest na skraju bankructwa, a według Gothic Site informacje te wydają się już być potwierdzone. Nie pamiętam tylko, czy życzyłem firmie bankructwa, czy po prostu utraty praw do marki Gothic. Na pewno oznacza to utratę pracy dla sporej grupy osób, co nie jest zbyt pozytywnym aspektem, ale cieszę się, że jest teraz realna szansa na powrót praw do marki Gothic dla Piranha Bytes. Liczę na czwartą część Gothica (Arcanii nie uznaję za kolejną część tej serii, poza tym ostatnio były newsy na temat odrębności obu gier, więc dajcie spokój z postami "Rotfl, przecież czwarta część już wyszła!").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, jeszcze jest nadzieja :) Ja również nie uznaję Arcanii, kupiłbym samą kolekcjonerkę bez gry dla kubka, no ale tak nie ma... Więc czekamy na rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2011 o 13:02, zajacisko napisał:

kubka,


Kufla :D. Sam też miałem wziąć EK, ale nie przekonuje się nadal do kupna. ostatnio przeszedłem fajne gry, ale krótkie. Teraz chcę w coś pograć długiego i ciekawego, ale najwyraźniej Arcania tego nie ma. DLC może poprawić wiele rzeczy, przede wszystkim fabułę, ale nie poprawi już zdania fanów serii i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś długiego to napewno nie Arcania. Weź może Dragon Age, Neverwintera lub może KotORa w którego osobiście nie grałem ale zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 15:46, DambialkoX napisał:

DLC może poprawić wiele rzeczy, przede wszystkim fabułę,
ale nie poprawi już zdania fanów serii i nie tylko.

Pewne jest to, że DLC nie poprawi fabuły tylko ją wydłuży.
No i oczywiście DLC nie uzupełnia brakującego fragmentu więc po premierze można się spodziewać zapowiedzi kolejnego. O ile w obecnym stanie finansowym w ogóle mają zamiar wydać uzupełnienie fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować