Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2011 o 14:54, Ecko09 napisał:

Ile zajmuje przejście gry i ile jest zakończeń?

Przejście zajmuje nie więcej niż 20 godzin.
Jest jedno niezakończone zakończenie i brak w środku jednego wątku fabularnego.
Ostateczne zakończenie mieliśmy poznać w DLC wydanym w styczniu, które jeszcze nie zostało wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 16:21, zajacisko napisał:

Znaczy że w Arcanii nie znamy zakończenia, i twórcy urwali grę w jakimś epickim momencie?

Wszystko oczywiście kręci się dookoła jednego miasta - Setarif
Nowe DLC czyli Fall of Setarif miało kontynuować wydarzenia z zakończenia podstawki.
Do tego przy wgłębieniu się do fabuły można zrozumieć, że zakończenie podstawki nawiązuje do wydarzeń w których mieliśmy swój udział, a to DLC będzie tylko ciągnąć zakończenie.
Z tego co pamiętam to twórcy zapowiedzieli FoS jako pierwsze DCL co może oznaczać, że będzie/miało być jeszcze kolejne.

Sama gra wygląda tak:
Początek => Chcemy zabić króla => [DLC] => Chcemy ratować króla => Zakończenie => [Upadek Setarif]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 14:54, Ecko09 napisał:

Ile zajmuje przejście gry i ile jest zakończeń?

Na normalnym poziomie trudności odkrywając przy tym niemal każdy możliwy skrawek mapy przejście zajęło mi 16 godzin.
Co do samej gry, z całej serii Gothica, AG4 okazał się dla mnie największym gównem w jakie dane mi było zagrać, Grając w tą grę odniosłem wrażenie, jakbym był prowadzony za rękę bez możliwości wyboru, ale najbardziej irytowało mnie poczucie prostoliniowości, ehh.. szkoda pisać. Crap i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem gry Arcania. Mam Win7, procek na dwa rdzenie, 4GB RAM, kartę NVidia 1GB (laptop). Gra instaluje się potwornie długo, a mianowicie staje na jakimś pliku datablocks0 czy coś takiego. A podczas rozpakowywania tego pliku na obramowaniu instalatora pojawia się komunikat "brak odpowiedzi". Czy to jest normalne, że gra instaluje się tak długo? Czy podczas instalacji mam nic nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przez ten czas już rozwiązałeś ten problem, ale na zapas napisze ;-)
Arcania posiada kilka plików, które mieszczą w sobie kilka tysięcy dialogów i ma wielkość co najmniej 1GB.
Rozpakowanie takiego pliku trochę trwa, a pasek nie przesuwa się naprzód i czasami wywala ''Brak odpowiedzi".

Grałem w wiele tytułów i już się przekonałem, że cierpliwość popłaca.
Raz pamiętam, że pewna gra instalowała się 42 minuty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 08:33, mlynar911 napisał:

Czyli jak wywala "brak odpowiedzi" to pomimo tego czekać dalej tak ? ;p Bo też mam ten
sam problem :(

Dokładnie tak ;-)
Jak już pisałem to niektóre pliki mają rozmiar przekraczający 1GB.
Miałem dość niedawno sytuacje gdzie 10% stało przez dobre 20 minut, a pozostałe 90% przeleciało w 2-3 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:30, Fun_g_1_2_3 napisał:

Dokładnie tak ;-)
Jak już pisałem to niektóre pliki mają rozmiar przekraczający 1GB.
Miałem dość niedawno sytuacje gdzie 10% stało przez dobre 20 minut, a pozostałe 90% przeleciało
w 2-3 minuty.

Spoko bo dostałem niedawno G4 i powoli zacząłem się martwić ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt jeszcze o tym nie pisał ;-)
Premiera Arcania:Fall of Setarif jest ustalona na 25 marca 2011.
Informacja bezpośrednio pochodzi od JoWood.

DLC ma wprowadzić brakujące elementy do rozgrywki znane z poprzednich części.
Spanie, kowalstwo i przyrządzanie mikstur itp. już ma nie być tylko dodatkową animacją.

20110227210852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 15:46, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Ile zajmuje przejście gry i ile jest zakończeń?
Przejście zajmuje nie więcej niż 20 godzin.
Jest jedno niezakończone zakończenie i brak w środku jednego wątku fabularnego.
Ostateczne zakończenie mieliśmy poznać w DLC wydanym w styczniu, które jeszcze nie zostało
wydane.


Witaj.

Gra jest aż tak krótka ?! :Q___ 20 godzin?? Tylko.. Czyli mam rozumieć na prosty chłopski sposób. Kupuję grę. Gram bardziej maniakalnie i przechodzę ją w 1 dzień ? :D a grając normalnie w 3 dni ? (Mniej?). Zraziłem się totalnie. Jak tak patrzę i czytam posty niektórych forumowiczów, że to totalny niewypał i im coś nie poszło w studio ;/. Coś co mało przypomina poprzednie części. Raczej na 70% nie kupię. Wielkim fanatykiem tej sagi aż tak nie jestem żeby to obowiązkowo gościło na moich półkach, ale poprzednie części a w szczególności 1 i 2 to grało mi się ostro :D . Może powinienem pobrać jakieś demko.. hmmm. Jest w ogóle jakiś sens grania w to ? Dialogi ? Możliwości ?. Świat spory. Tak patrzę co po niektórych filmach na Youtube wygląda to całkiem całkiem, aż chce się grac, ale dla samej oprawy graficznej nie ma sensu wywalać pieniędzy. Ja nie z pokolenia Crysisa :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja (sorry za off topic).

Dnia 27.02.2011 o 22:13, Braveheart napisał:

Gram bardziej maniakalnie i przechodzę ją w 1 dzień ? :D a grając normalnie w 3 dni ?


Jeśli przejście gry zajmuje 20 godzin, mi np. starczy ona na 10+ dni.
Nie każdy ma czas, siły, bądź nawet chęci do grania 8-10 godzin dziennie, 2-3 godzinna sesja to czasem potrafi być sporo, jest praca/szkoła, są znajomi, jak i sporo innych obowiązków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 22:13, Braveheart napisał:

Gra jest aż tak krótka ?! :Q___ 20 godzin?? Tylko.. Czyli mam rozumieć na prosty chłopski
sposób. Kupuję grę. Gram bardziej maniakalnie i przechodzę ją w 1 dzień ? :D a grając
normalnie w 3 dni ? (Mniej?).

Nie tylko 20 godzin! To aż 20 godzin z zaglądaniem w każdy kąt i rozwiązywaniem wszystkich zadań.

Dnia 27.02.2011 o 22:13, Braveheart napisał:

Wielkim fanatykiem tej sagi aż tak nie jestem żeby to obowiązkowo gościło na moich
półkach, ale poprzednie części a w szczególności 1 i 2 to grało mi się ostro :D

Jeśli tamte były ostre to ta jest naprawdę tępa ;-)

Dnia 27.02.2011 o 22:13, Braveheart napisał:

Może powinienem pobrać jakieś demko.. hmmm. Jest w ogóle
jakiś sens grania w to ? Dialogi ? Możliwości ?. Świat spory.

Obecnie sensu kupowania Arcanii nie widzę, ale w demo naprawdę polecam zagrać.
Co do reszty to twórcy olali graczy na całej linii - obiecywali Gothic 4, akcję na WYSPACH południowych, różne klimaty i więcej ciemnych ludzi takich jak Gorn. W rzeczywistości dostaliśmy Arcanie, akcję na WYSPIE wielkości kontynentu (i wysepkę, która jest mniejsza niż stolica Myrtany czy Arganii) i "atak klonów" we wszystkich miastach, a Gorn jest nadal jedynym ciemnoskórym człowiekiem.
No i jeszcze nie zapominaj, że twórcy miesiąc przed premierą zafundowali nam ciekawy bonus - wycięte 2 najważniejsze etapy, które są kulminacyjnymi fragmentami w fabule - środek i zakończenie. W poprzednim poście pisałem, że premiera zakończenia będzie 25 marca więc do tego czasu szczerze odradzam kupowanie pełnej wersji demonstracyjnej z wyciętymi etapami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 12:17, KrzychW napisał:

Trailer, o ile można to żałosne coś tak nazwać, dodatku (uzupełnienia?) do Arcanii. Jeżeli
ten filmik obrazuje kondycję JoWood, to chyba nie ma już nadziei dla tego wydawcy.

Wielkie dzięki bo rzuciłeś trochę światła na to DLC.

Twórcy obiecywali 2 nowe postacie, którymi będzie można zagrać.
Teraz już wiadomo, że chodzi o postacie przedstawione na pudełku - Gorn i Lester.
Jak dla mnie to JoWood już lekko przegina w przypadku Arcanii więc już im podziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Czy rozpoczęcie gry na poziomie trudności Gothic będzie specjalnym wyzwaniem? W G1 i G2 nie było poziomu trudności, w G3 grałem na średnim (+ Alternatywna S.I. po patchu 1.70).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 20:17, Gumisiek2 napisał:

Czy DLC będzie wydane w Polsce i czy będzie posiadało dubbing?

O wersji językowej to za dużo nie wiem - podstawka miała mieć wszystkie wersje językowe razem, ale zostały rozdzielone na 5, 4 i 1 język, a dodatkowo główne pliki z każdej wersji nie współdziałają ze sobą.

Dnia 03.03.2011 o 20:17, Gumisiek2 napisał:

Jeszcze jedno pytanko. Czy rozpoczęcie gry na poziomie trudności Gothic
będzie specjalnym wyzwaniem? W G1 i G2 nie było poziomu trudności, w G3
grałem na średnim (+ Alternatywna S.I. po patchu 1.70).

1 wilk w G2 sprawił mi więcej problemów niż 2 golemy w Arcanii. Poziom walk jest naprawdę żałosny, a problem może stanowić tylko większa grupa przeciwników. Jako typowy wojownik problem miałem tylko w 3 miejscach i przy wszelkich odmianach krwiopijców, którzy teraz atakują z dystansu. Nawet Arcydemon (1 na cały świat) i Demony nie są tu żadnym wyzwaniem i wystarczy tylko dobry refleks. Jako mag to... Co tu dużo gadać? Kula ognia na max i 20 przeciwników kładziesz w 2 w 30 sekund.
Problem z walką miałem tylko z początku, ale gdy znalazłem odpowiednią technikę to siekałem przeciwników na oślep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem grę i nie powiem gra mnie wciągnęła ,ALE jest tu dużo naciąganych rzeczy. Tak jak np obraz pod europę czy pod amerykę ...
Kobieta bohatera w ciąży .. hmm to coś nowego ;d do tego te wytwarzanie rzeczy bez użycia specjalnych miejsc do tego przygotowanych. Ot bez stołu alchemicznego sobie wytwarza miksturki czy też brak snu ... To mnie strasznie irytuje już w tej grze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować