Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2011 o 19:17, truptus napisał:

nie używałem. Co powinienem zrobić?

Patrz na przyklejony post => Hotfix

Revar - Marka należy nadal do Pirani, ale prawa do niej ma (lub raczej miał) JaWood.
Sama sprawa relacji między Piranią i JaWood są nadal nie jasne i nieznane przez osoby postronne i to dlatego nikt za dużo w tej tematyce nie wie. Ogólnie było tak, że Piranie mogły wydać Gothic IV, ale pierwszeństwo miała inna firma.
Do kogo prawa do wydania kolejnej części trafią to nadal nie wiadomo. Jeśli mają długi u Piranii to mogą je otrzymać jako zadośćuczynienie lub też mogą im po prostu zapłacić realną gotówką.
Mówiąc krótko - nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ,ale różnicy wielkiej nie ma ;/ Jakiś inny pomysł? Bo coś nie mogę uwierzyć że komputer za słaby... bynajmniej demo działało fajnie , jeszcze jak miałem 1gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 20:33, truptus napisał:

Wgrałem ,ale różnicy wielkiej nie ma ;/ Jakiś inny pomysł? Bo coś nie mogę uwierzyć że
komputer za słaby... bynajmniej demo działało fajnie , jeszcze jak miałem 1gb ramu

Nie wiem czy to na górze jest aktualne ale znalazłem takie coś:
http://programy.gamestar.pl/gry/11143/Arcania.Gothic.4.Patch.HotFix.2.PL.html

A tak ogólnie to wszystko miało być poprawione przez DLC, ale to nie zostało i nie zostanie już wydane.
Trzeba teraz czekać na łaskę jakich głupków, którzy przejmą projekt i go dokończą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie sie przemogłem, i Arcanię ukończyłem. I jakby to powiedzieć....... głupio się przyznac, ale.podobała mie się.
Warunkiem polubienia tej gry jest jednak nie porównywanie jej z poprzednimi częściami sagi.

Minusy dodatnie

Brak rozdziałów - w zasadzie mi to nie przeszkadzało, zresztą G3 też tego nie miał,
Brak nauczycieli - cóż, da się przełknąc, zwłaszcza gdy wczesniej ukończyło sie fallouta new vegas
Wytwarzanie przedmiotów wprost w inwentory - nawet wygodne
górnictwo - nie ma tego monotonnego machania kilofem

minusy ujemne

Irytowało mnie natomiast i troche wpłyneło na mój odbiór gry:
Brak możliwości przespania nocy
zbyt krótki dzień w grze, w efekcie większość gry łazi się w nocy i to w deszczu
zbyt czesto pada deszcz, o wiele za często
nieiwdzialne ściany - to największa wada tej gry
otwarty , ale zamknięty świat
drewniane dialogi
brzydkie kobiety ;)

Zalety
ładna grafika,
ładnie poprowadzona fabuła,
klimatyczna muzyka,
ciekawe nawiązania do poprzednich części,
na poziomie trudności "gothic" naprawdę trudna gra

Podnoszę zatem ocenę i daję solidne 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten szmelc nie powinien mieć w nazwie Gothic 4. Tylko samo Arcania. Kiedyś byłem przeciwnego zdania, ale po zobaczeniu i zagraniu w zmierzch bogów (świt bugów?) odwidziało mi się.
Moimi największymi marzeniami w tej kwestii są:
a) Powrót praw do serii do PB;
b) Zrobienie nowego Gothica tak, jakby Arcania nigdy nie powstała.
Wiem, że szanse na to są znikome, ale... Gothic to była jedyna gra z NAPRAWDĘ otwartym światem. Nawet TES4:Oblivion tego nie miał (komunikaty ala "Doszedłeś za daleko. Zawróć.")

> No, nareszcie sie przemogłem, i Arcanię ukończyłem. I jakby to powiedzieć....... głupio
> się przyznac, ale.podobała mie się.
> Warunkiem polubienia tej gry jest jednak nie porównywanie jej z poprzednimi częściami
O toto. Ale ja tak nie mogę. Dla mnie to jest kiepska podróba Fable z Gothic w nazwie...

> zbyt czesto pada deszcz, o wiele za często
> nieiwdzialne ściany - to największa wada tej gry
Miałem nieprzyjemność zagrania w Arcanię. Tam kamyki po kostki są przeszkodą nie do pokonania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, otóż z wymaganiami do gier różnie bywa, czasem te podane minimalne okazują się wymaganiami średnio-wysokimi. Wg tego co pisze na oficjalnych to mi nie pójdzie, ale może ktoś próbował odpalać na podobnym kompie?
Intel P4 3,4gHz 64bit
2gb ram DDR2
Radek 1950gt 256mb/256bit
Win XP sp3
Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj skończyłem Arcanię: Gothic IV. Moje wrażenia? Gra jest średnia, trochę mi się podobało, trochę nie. Zdecydowanie jest to lepsza gra niż Zmierzch Bogów, ale do innych części nie ma nawet startu. Fabuła jest bardzo średnia. Na początku jest strasznie nudno, fabuła rozkręca się moim zdaniem po wyjściu ze Stewark. Misje są słabe, bo w większości polegają na takim schemacie: jedna postać coś tam ma, ale nie da nam tego, więc musimy coś dla niej zrobić, a później jeszcze coś etc. Straszna nuda. Końcowa walka z bossem i zakończenie to jedno wielkie rozczarowanie.
System walki jest zrąbany, bo w większości polega na schemacie "kilka ataków, odskoczenie, atak, odskoczenie" i tak w kółko. Duża wada to na pewno zrezygnowanie z nauczycieli, przez co rozwój postaci jest całkiem inna. Dużym minusem jest to, że nie ma interakcji z przedmiotami, jak w poprzednich częściach. Wkurzają też miałkie dialogi i to, że trzeba klikać zdanie po zdaniu, gdyby bohater sam nie mógł niektórych zdań wybierać. Na plus na pewno to, że mogliśmy spotkać starych przyjaciół: Diego, Lestera, Gorna czy Miltena.
Grafika mi się podobała, nie mam co do niej zarzutów. Takie Tooshoo zostało świetnie wykreowane. Co do muzyki, to moim zdaniem to bardzo mocny plus tej produkcji. Szczególnie podobała mi się muzyka z ładowania zapisów, aż uderzała do głowy wink_prosty.gif Jak zwykle w tej serii, świetnie został wykonany dubbing.
Ogółem rzecz mówiąc, gra jest średnia. Na pewno nie warto jej kupować za obecną cenę, poczekajcie jak spadnie do taniej serii. Nie polecam jej także wielkim fanom Gothica (jak ja), bo się baaaardzo zawiedziecie.
Jeżeli traktować tę grę jako zwykły RPG, to można dać 6+/10, a jeśli jako kolejną część Gothica, to zwykłe 3/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak pisze Isildur, prawa wracają do Piranha Bytes to pozostaje trzymać kciuki aby zrobili oni nowego Gothic 4, a Arcania niech bedzie sobie inna osobna grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o pomoc
Jestem w zadaniu Forteca Rhobara: Nie inicjuje się żadna z cut-scenek na zakończenie tego zadania niezależnie czy wybieram współpracę z Rauterem, Jilvie czy Dranisem. Po przejściu każdej z ścieżek nie inicjuje się cut-scenka z Zyrą, co powoduje że nie mogę kontynuować gry.
Ktoś może coś podpowiedzieć co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak wygląda optymalizacja gry? Patrzę na wymagania i widzę i7 co wydaję
mi się małą przesadą i dlatego pytam czy gra chodzi płynnie również na kompach gorszej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:16, Assassin3 napisał:

ale kiedy po polsku bedzie?

Jeśli nie ma po polsku to pewnie już nigdy nie będzie. JoWood przecież zbankrutował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować