Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Tak sobie czytam i czytam te bzdury wypisywane na temat nadchodzącej 4 części Gothica i aż mnie nerwica bierze... Chodzi mi głównie o Bohatera i o starego Bezimiennego. Nasz staruszek ma być złym tyranem?! Ratował świat 3 razy i nagle ot tak sobie coś mu się powaliło i ma zostać TYRANEM?! Słabo mi się zrobiło... Na dodatek nowy bohater też ma być Bezimienny i ma być rybakiem ... ehhh Już w tym momencie używanie nazwy Bezimiennego jest absurdalne. Bo i tak wiemy ,że jest jeden Bezimienny i to właśnie on pozostanie w naszych sercach ;p

Coś mi się tak wydaje ,że ten Gothic będzie przypominać bardziej Morrowinda jeżeli chodzi o statystyki i umiejętności naszego Bohatera. Mówią o rozbudowanej karcie postaci i o zwiększeniu ilości umiejętności ... Moim zdaniem jest to zbędne. Tak samo jak przeczytałem na gothic.org ,że nazwa Arcania: A Gothic Tale ma nam sugerować kładziony nacisk na magię czyli ,że co walka bronią białą albo dystansową ma byc słabo dopracowana czy jak?

O walce piszą ,że pojawią się dodatkowe combosy .. Tak samo miały się one pojawić w G3 i co ? jakoś tylko zostały udostępnione 3 czy 4 ruchy mieczem. A mi takie pisanie o combosach kojarzy się z wymachiwaniem mieczem jak w Władcy Pierścienie: Powrót Króla ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:36, mlynar911 napisał:

Nasz staruszek ma być złym tyranem?! Ratował świat 3 razy i nagle ot tak sobie coś mu się
powaliło i ma zostać TYRANEM?! Słabo mi się zrobiło... Na dodatek nowy bohater też ma
być Bezimienny i ma być rybakiem ... ehhh Już w tym momencie używanie nazwy Bezimiennego
jest absurdalne. Bo i tak wiemy ,że jest jeden Bezimienny i to właśnie on pozostanie
w naszych sercach ;p

No właśnie powini go nazawać np. Wiesiek i itp. :)
Gra na tym dużo straci - tak myśle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:36, mlynar911 napisał:

Tak sobie czytam i czytam te bzdury wypisywane na temat nadchodzącej 4 części Gothica
i aż mnie nerwica bierze... Chodzi mi głównie o Bohatera i o starego Bezimiennego. Nasz
staruszek ma być złym tyranem?! Ratował świat 3 razy i nagle ot tak sobie coś mu się
powaliło i ma zostać TYRANEM?!


Nadmiar władzy przewraca w głowie, myślałem, że to dosyć proste do wymyślenia...

Dnia 23.05.2008 o 09:36, mlynar911 napisał:

Na dodatek nowy bohater też ma
być Bezimienny i ma być rybakiem ... ehhh Już w tym momencie używanie nazwy Bezimiennego
jest absurdalne. Bo i tak wiemy ,że jest jeden Bezimienny i to właśnie on pozostanie
w naszych sercach ;p


Jest spora różnica pomiędzy Bezimiennym, a bezimiennym. Bohater Gothicków (co dziwne, taka jest poprawna odmiana tego, bądź co bądź, angielskiego słowa) nie miał imienia, nikt go formalnie Bezimiennym nie nazwał. Tak samo ma być z nowym herosem zwyczajnie bez imienia.

Dnia 23.05.2008 o 09:36, mlynar911 napisał:

Coś mi się tak wydaje ,że ten Gothic będzie przypominać bardziej Morrowinda jeżeli chodzi
o statystyki i umiejętności naszego Bohatera. Mówią o rozbudowanej karcie postaci i o
zwiększeniu ilości umiejętności ... Moim zdaniem jest to zbędne.


W Gothic 3 autorzy również mieli zwiększyć ilość umiejętności, wszyscy się bali podobieństw do Morrowinda a efekt końcowy był zupełnie inny.

Dnia 23.05.2008 o 09:36, mlynar911 napisał:

Tak samo jak przeczytałem
na gothic.org ,że nazwa Arcania: A Gothic Tale ma nam sugerować kładziony nacisk na magię
czyli ,że co walka bronią białą albo dystansową ma byc słabo dopracowana czy jak?


To trochę dziwne bo we wszelkich wywiadach i artykułach o Arcanii wspomina się o całkowicie zmienionym, świetnym systemie walki a mało... bardzo mało wspomina się o magii... Bardzo ciekawy wniosek, nie ma co.

Dnia 23.05.2008 o 09:36, mlynar911 napisał:

O walce piszą ,że pojawią się dodatkowe combosy .. Tak samo miały się one pojawić w G3
i co ? jakoś tylko zostały udostępnione 3 czy 4 ruchy mieczem. A mi takie pisanie o combosach
kojarzy się z wymachiwaniem mieczem jak w Władcy Pierścienie: Powrót Króla ;p


Tutaj akurat wiele opisać się nie da przed kontaktem z chociażby wersją beta systemu walki, ale jeśli miałby być podobny do bijatyki z Powrotu Króla, jestem za! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie ma wielce co przezywać bo z G3 też było tyle zamieszania, hałasu, a wyszedł nie aż taki zły. Ale szczerze przyznam, że fabuła w G4 jest bardzo naciągana. Bezi tyranem, nowy bezi(rybak) to trochę tandetne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo z G3 też było tyle zamieszania, hałasu, a

Dnia 25.05.2008 o 13:12, maciek.mucha napisał:

wyszedł nie aż taki zły.


Najgorsze , że masz rację.:-)
Wyszedł faktycznie nie taki zły , ale po bardzo dobrych poprzednikach , nie był to niestety , ktok do przodu.Ja na premierę G4 będę czekał z większym niepokojem , niż przy ostatniej części , bo jak dla mnie , seria kieruje się nie tam gdzie trzeba.Było ok i postanowiono to zmienić.I udało się , niestety.Teraz kolejna część albo pogrąży Gothica , albo nada nowego blasku.Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:12, KrzychW napisał:

bo z G3 też było tyle zamieszania, hałasu, a
> wyszedł nie aż taki zły.

Najgorsze , że masz rację.:-)
Wyszedł faktycznie nie taki zły , ale po bardzo dobrych poprzednikach , nie był to niestety
, ktok do przodu.Ja na premierę G4 będę czekał z większym niepokojem , niż przy ostatniej
części , bo jak dla mnie , seria kieruje się nie tam gdzie trzeba.Było ok i postanowiono
to zmienić.I udało się , niestety.Teraz kolejna część albo pogrąży Gothica , albo nada
nowego blasku.Zobaczymy.

Jeśli to co na razie wiemy sie spełni to jako zagorzały fan Gothica powiem, że będzie to do dupy (za przeproszeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:12, maciek.mucha napisał:

Ja uważam, że nie ma wielce co przezywać bo z G3 też było tyle zamieszania, hałasu, a
wyszedł nie aż taki zły.


Mi trzecia część się nie podobała. Mam nadzieję , że nowi twórcy gothica będą się wzorować na 1 i 2 , a nie 3 i morrowindzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:24, AR999 napisał:

Mi trzecia część się nie podobała. Mam nadzieję , że nowi twórcy gothica będą się wzorować
na 1 i 2 , a nie 3 i morrowindzie.

I tu AR999 masz świętą rację. Też mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:24, AR999 napisał:

> Ja uważam, że nie ma wielce co przezywać bo z G3 też było tyle zamieszania, hałasu,
a
> wyszedł nie aż taki zły.

Mi trzecia część się nie podobała. Mam nadzieję , że nowi twórcy gothica będą się wzorować
na 1 i 2 , a nie 3 i morrowindzie.

Wygląda raczej na to, że Gothic 4 będzie naciągana historyjką ze złym władcą,(który dwa razy uratował świat przed mrocznymi potworami i oswobodził cały kontynent od orków przywracając świetlność dobru) i nowym bezimiennym który jest rybakiem.... sam oceń czy to będzie fajne (mimo iz bardzo bym chciał, żeby była to gra typu GII)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Wygląda raczej na to, że Gothic 4 będzie naciągana historyjką ze złym władcą,(który dwa
> razy uratował świat przed mrocznymi potworami i oswobodził cały kontynent od orków przywracając
> świetlność dobru) i nowym bezimiennym który jest rybakiem.... sam oceń czy to będzie
> fajne (mimo iz bardzo bym chciał, żeby była to gra typu GII)

Nie oceniam , bo to dopiero ogólny zarys. Wszystko może się jeszcze zmienić, a szczegóły często decydują o tym czy fabuła jest ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(za przeproszeniem)

Nie ma za co.:-)
Podzielam Twoje obawy.Mnie również wstępne informacje o Gothic 4 , nie cieszą.Od G3 zaczęły się kombinacje i wychodzi na to , że dalej tak ma być.Nie ma co przesądzać sprawy i popadać w skrajny pesymizm , jednak trzeba przyznać , iż powodów do radości nie ma zbyt wiele.Może sie jednak mylimy i będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że oni od początku nie chcieli zrobić gothica 4 tylko małymi kroczkami nas przyzwyczajają do nowej serii gry, że niby kontynuacja i musisz kupić jak jesteś fanem, a gra z gothiciem będzie miała wspólnych kilku bohaterów i nic więcej, którzy pewnie w następnych częściach arcanii się nie pojawią, bo już biedny gracz będzie usidlony i i tak kupi arcanię, bo to spadkobierca gothica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie ma co przesądzać sprawy i popadać

Dnia 25.05.2008 o 19:08, KrzychW napisał:

w skrajny pesymizm , jednak trzeba przyznać , iż powodów do radości nie ma zbyt wiele.Może
sie jednak mylimy i będzie ok?

Ja też mam taka głęboką nadzieję, że te dotychczasowe informacje (nie wszystkie) się nie sprawdzą;) Bądźmy dobrej myśli;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 18:28, maciek.mucha napisał:

Wygląda raczej na to, że Gothic 4 będzie naciągana historyjką ze złym władcą,(który dwa
razy uratował świat przed mrocznymi potworami i oswobodził cały kontynent od orków przywracając
świetlność dobru) i nowym bezimiennym który jest rybakiem.... sam oceń czy to będzie
fajne (mimo iz bardzo bym chciał, żeby była to gra typu GII)

Kto ci powiedział że bezimienny będzie złym władcą w zapowiedziach było że lud się będzie buntował a nie że bezimienny będzie złym władcą, nigdy nie wiadomo co wymyślą twórcy i jaki będzie powód buntowania się tych ludzi.
Rybak będzie nowym bohaterem, o bohaterze nic nie wiemy z jakiegoś rybaka moze stać się również bohaterem jak pierwszy bezimienny, a wam się wcale nie podoba nowy bezi ;/
@AR999
Masz nadzieje że twórcy będą się wzorować na G1 G2, lub Morrowindzie? O_o
To wiesz stracił bym wtedy ochote grania w tą gre, nie wiem czy masz teraz ochote bardziej pograć w G1 czy w G3? Ja na pewno nie chciał bym grać w takim malutkim świecie i wogóle, ale może chodziło ci o klimat więc się zgodzę, co do Morrowinda to nie mogłem patrzeć na tą gre na dysku jak w to grałem to mi się słabo od tych grzybów robiło, ale zgodzę się że twórcy mogli by wykorzystać zbroje, aby były w częściach, ale nie chciał bym mieć tylu mieczy które nie robią różnicy ani też tysięcy tarcz itp, no i G2 to to samo co i G1 ale tu się zgadzam żeby były w G4 również gildie.
Podsumowując gdyby to co napisałem było w tej grze było by nieźle, no i jeszcze dla tych co nie słyszeli w G4 ma być funkcja taka jk w Oblivionie ze będzie się podążać za strzałką, jednak będzie można ją wyłączyć, więc jest dobrze bo nie chciał bym biegać za strzałką, a jeszcze co do grafiki nie uważacie że w Oblivionie też jest taka cukierkowa, mi się wydaje że twórcy G4 chcą zrobić coś podobnego tylko w lepszym stylu;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 23:23, Lord Riven napisał:

A co takiego z tego morrowinda ma uzyskać Gothic żeby być lepszy? Pochodnie w nocy? Ten
wielki nudny świat ze skrzekaczami?

Dla ciebie nudny, a dla mnie równie ciekawy jak świat Gothic. :)
Ogólnie to system rozwoju postaci i możliwość podróży np. łodzią czy na wierzchowcu jak i jakieś jaskinie. Oczywiście klimat Gothica ma zostać, bo bądź co bądź ta gra jest żywą legendą RPG, którą nie można zabić.

Dnia 20.05.2008 o 23:23, Lord Riven napisał:

Moim zdaniem, skoro "ta" nowa gra Spellbound''u posiada jakikolwiek element zaczerpnięty
z Gothica (postacie, krainy, nazwy czegoś itp.) to Gothicem jest. A to co dzisiaj przeczytałem
na gram.pl to jakiś szok. Komercha jak nic. Fabuła porażka na dzień dzisiejszy, i jeszcze
wydanie dwóch różnych wersji dla europy i ameryki...

No cóż, z tego nowego newsa mur z napisem "fabuła Gothic 4" został zniszczony i przełamany przez komercję... ja już wyraziłem swoją opinię dot. Arcanii to jest inna gra, do której wplecono i zniszczono fabułę Gothica oraz dodano bezsensowne zaklęcia. Pół-bóg Bezimienny z poprzednich części nie umiał zmieniać pory dnia na noc czy odwrotnie albo nawet pogody (deszcz ognia czy grom to ofensywa) , a tutaj jakiś nowy wybraniec? I ten "nowy Bezimienny" ... mam nadzieję, że był to spóźniony żart prima arpilisowy. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:46, DJ Szlafrok napisał:

Nadmiar władzy przewraca w głowie, myślałem, że to dosyć proste do wymyślenia...

Tak? Nie wiedziałem ... Tylko po poprzednich częściach Gothica to zbyt nioczekiwany zwrot akcji będzie.

Dnia 23.05.2008 o 09:46, DJ Szlafrok napisał:

Jest spora różnica pomiędzy Bezimiennym, a bezimiennym. Bohater Gothicków (co dziwne,
taka jest poprawna odmiana tego, bądź co bądź, angielskiego słowa) nie miał imienia,
nikt go formalnie Bezimiennym nie nazwał. Tak samo ma być z nowym herosem zwyczajnie
bez imienia.

Czyli kontynuowanie miedzy innymi kluczowego aspektu reklamującego Gothica. Ja w tym róznicy nie widzę. Poprzedni Bohater nie ma imienia bo w pierwszej części nikogo to nie obchodziło. A ten nowy to ma być Bezimienny bo nikt go nie zna .. Nawet starzy przyjaciele byłego Bezia ... (masło maslana ale trudno)

Dnia 23.05.2008 o 09:46, DJ Szlafrok napisał:

W Gothic 3 autorzy również mieli zwiększyć ilość umiejętności, wszyscy się bali podobieństw
do Morrowinda a efekt końcowy był zupełnie inny.

Ja tam widze zero podobieństw. Tylko tyle ,że zostały dodane ulepszenia. Do walki w zwarciu Tarcza i walka bronią dwuręczną. A do magii stos innych. Tylko ,że w przypadku trzeciej części mało osób na to uwage zwracało bo gra ma wiele bugów. Wiele ale to wiele.

Dnia 23.05.2008 o 09:46, DJ Szlafrok napisał:

To trochę dziwne bo we wszelkich wywiadach i artykułach o Arcanii wspomina się o całkowicie
zmienionym, świetnym systemie walki a mało... bardzo mało wspomina się o magii... Bardzo
ciekawy wniosek, nie ma co.

Najpierw pojawiły się plotki o Gothic 4: Genesis, potem najnowsza część sagi nosić miała nazwę Gothic 4: Arcania, teraz natomiast wiemy (prawie) na pewno, iż tworzona przez Spellboud czwarta część serii Gothic nazywa się Arcania: A Gothic Tale. Według słów przedstawicieli firmy Dreamcatcher, odpowiedzialnej z ramienia JoWooD za wydanie tytułu w Ameryce Północnej, nazwa ta sugerować ma większy niż w częściach poprzednich, nacisk położony na magię. To ze strony gothic.org.pl Dobra stronai tam to napisane zostało

Co do systemu to tak samo i było w G3. Też miał to być nowy system i co wyszło ... sami widzimy. Też opisywali ,że będą dostępne combosy i jakoś ich nie widzę ;]

Dnia 23.05.2008 o 09:46, DJ Szlafrok napisał:

Tutaj akurat wiele opisać się nie da przed kontaktem z chociażby wersją beta systemu
walki, ale jeśli miałby być podobny do bijatyki z Powrotu Króla, jestem za! ;-)

Ja, wiem .... dla mnie to troche nie pasuje do Gothica. Bo zawsze był znany z kilku ciosów. Z większej ilości niż morrowind ale ;p I jak dodadzą jakieś ciosy to wyjdzie jakaś nawalanka jak z ps2 ;p soul calibour albo PoP albo jw. Powrót Króla ;p (chociaż w tym ostatnim ten system był znośny ;]) Ale Tobie on się podoba bo chyba gustujesz w Trylogii wnioskuje to po avku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 20:00, mlynar911 napisał:

Tak? Nie wiedziałem ... Tylko po poprzednich częściach Gothica to zbyt nioczekiwany zwrot
akcji będzie.


To i tak nic w porównaniu ze zmianą bohatera, bo teraz wydarzenia będą sytuowały się wokół nowego. Zmiana warty, nowa historia.

Dnia 25.05.2008 o 20:00, mlynar911 napisał:

Czyli kontynuowanie miedzy innymi kluczowego aspektu reklamującego Gothica. Ja w tym
róznicy nie widzę.


Więc co w tym takiego absurdalnego?

Dnia 25.05.2008 o 20:00, mlynar911 napisał:

Ja tam widze zero podobieństw. Tylko tyle ,że zostały dodane ulepszenia. Do walki w zwarciu
Tarcza i walka bronią dwuręczną. A do magii stos innych. Tylko ,że w przypadku trzeciej
części mało osób na to uwage zwracało bo gra ma wiele bugów. Wiele ale to wiele.


Ja widzę różnicę taką, że w Morrowindzie/Oblivionie mamy pasek umiejętności wyrażony punktami, a w G3 to samo jest stopniowane. Koniec, reszta - to samo, tylko w nieco innej formie.

Dnia 25.05.2008 o 20:00, mlynar911 napisał:

Najpierw pojawiły się plotki o Gothic 4: Genesis (...)
To ze strony gothic.org.pl Dobra stronai tam to napisane zostało


I to ma być argument? Dla mnie nie. ;-)

Dnia 25.05.2008 o 20:00, mlynar911 napisał:

Ale Tobie on się podoba bo chyba gustujesz w Trylogii wnioskuje to po avku ;p


;-)
Wolę książki, ale okładki w awatarze nie umieszczę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 22:25, Gruberol napisał:

Mnie się wydaje że Spelbound tylko nas robi (za przeproszeniem) w konia


A może coś więcej na ten temat? Napisz szerzej, co o tym myślisz i dlaczego mam wrażenie, że nie masz co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Krótko :
Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy.


_____________________________________________
Nie ma Dobra i Zła. Jest tylko kwestia punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować