Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2008 o 07:59, castlerock napisał:

podobny myk był w Two worlds o ile dobrze pamietam - mozna się było całkiem przeorientowac - robił to jakis nauczyciel czy ktos w tym stylu


A mi - tak czy siak - nie podoba się już sama idea, więc wykonanie mało mnie obchodzi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka bedzie cena gry ? Czy czasem nowi tworcy nie zarzadaja wiecaj ;o Kolejna sprawa jest wymagania niby pisza ze sie nie zmienia a gra bedzie plyniejsza a cos mi sie w to wierzyc nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:30, Infes napisał:

Ciekawe jaka bedzie cena gry ? Czy czasem nowi tworcy nie zarzadaja wiecaj ;o Kolejna
sprawa jest wymagania niby pisza ze sie nie zmienia a gra bedzie plyniejsza a cos mi
sie w to wierzyc nie chce :/


tak czy owak premiera za ok. 2 lata, jest czas zeby kompa stuningować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:52, castlerock napisał:

tak czy owak premiera za ok. 2 lata, jest czas zeby kompa stuningować ;)


No napewno bedzie okazja a jesli wymagania bede jak w G3 to za te 2 lata to bedzie juz normalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:40, DJ Szlafrok napisał:

A mi - tak czy siak - nie podoba się już sama idea, więc wykonanie mało mnie obchodzi. ;-)


Ale w TW akurat bylo to dosc dobrze rozwiazane :]
Polegalo to na tym, ze za kilka stow pewni kolesie w kapturach mogli cofnac tobie wydane punkty umiejetnosci o jeden poziom, a jak miales kilkadziesiat tysiakow, to mogles cofnac wszystko do zera i na nowo wszystkie punkty rozdysponowac - owszem, mogles kompletnie wtedy przekwalifikowac postac - np. z wojaka poslugujacego sie toporem na lucznika, ale rowniez mogles wydac punkty na to samo co miales dokonujac w tym drobnych korekt - np. wladowanie w to co bardziej potrzebujesz tego jednego (badz kilku) wydanego punktu na samym poczatku gry, w umiejetnosc, z ktorej wcale nie korzystasz :]
no i ten proces nie byl obligatoryjny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista rzeczy, które oczekuję od Gothic 4:
1. Mniej bugów
2. Pasjonującej historii
3. Podzielenia na akty
4. Konie
5. Krótszego czau gry

To chyba na razie na tyle. Poczekamy, zobaczymy i przekonamy się jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

1. Mniej bugów

Tak bugi to najważniejsza rzecz :)

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

2. Pasjonującej historii

Hmm...Tu bym to rozwinął na fabułę i grywalność, ale racja, po gothic 4 trzeba będzie oczekiwać więcej

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

3. Podzielenia na akty

Tak jak w GI i GII - właśnie to było najlepsze akty, bo fabuła wtedy dzieli się na części i co akt nowe zwierzęta przybywają

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

4. Konie

O tak, jak ma być duży świat, to komu będzie się chciało iść piechotą z końca świata na początek, więc co chciałby każdy wybrać galop czy piechota - oczywiście, że galop, konie muszą być :)

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

5. Krótszego czau gry

Czas gry swoją drogą, jak podzielisz na akty grę, ta będzie zdawać się krótsza :)

Ogólnie ja mam takie samo zdanie, tylko dodałbym lepsze pancerze :/ W gothic III był stworzony taki sam pancerz, tylko że inne kolory np.Ciężki pancerz buntownika i Ciężki pancerz najemnika, czyli z pancerzami muszą się też postarać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

Lista rzeczy, które oczekuję od Gothic 4:
1. Mniej bugów

To b się przydało.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

2. Pasjonującej historii

Przecież jest pasjonująca.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

3. Podzielenia na akty

Dla mnie bez różnicy są czy nie ma, mnie to nie obchodzi.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

4. Konie

By było zawaliście gdyby zrobili. Gdyby było można walczyć na koniu to by było naprawdę super.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

5. Krótszego czau gry

Fajne są długie gry. Dla mnie G4 musi być długi.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

To chyba na razie na tyle. Poczekamy, zobaczymy i przekonamy się jak to będzie :)

Oj nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

Lista rzeczy, które oczekuję od Gothic 4:

Lecimy.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

1. Mniej bugów

Tego oczekuje chyba każdy :P

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

2. Pasjonującej historii

O to boję się najbardziej. Wszystkie części miały dotychczas świetną fabułę (wg. mnie nawet trójka), a JoWood chce dobrej sprzedaży gry również na rynku amerykańskim, który ma trochę inne wymagania niż my, Europejczycy.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

3. Podzielenia na akty

Przydałoby się, w Gothicu 3 trochę tego brakowało.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

4. Konie

Bardzo mile wspominam te z Obliviona, na pewno sprawdziłyby się przy czwartym Gothicu.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

5. Krótszego czau gry

Nieee, nigdy! Gothic 3 podobał mi się właśnie za długi czas gry. Nie wyobrażam sobie, żebym po 8 h miał ukończoną grę.

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

To chyba na razie na tyle.

Ja bym jeszcze dodał polonizację w wersji PC i konsolowej (raczej do tego dojdzie, wiele głośnych tytułów jest polonizowanych) i "niespapranie" wersji konsolowej (schrzaniono Two Worlds, w przypadku Gothic 4 bym tego nie wybaczył :P)

Dnia 02.07.2008 o 03:36, Moras1990 napisał:

Poczekamy, zobaczymy i przekonamy się jak to będzie :)

Ano, poczekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 09:49, Szperacz Robson napisał:

3. Podzielenia na akty
Przydałoby się, w Gothicu 3 trochę tego brakowało.


To była jawna i świadoma decyzja autorów i miała być podstawą całej gry. Osobiście uważam ją za największy błąd twórców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 16:48, DJ Szlafrok napisał:

To była jawna i świadoma decyzja autorów i miała być podstawą całej gry. Osobiście uważam
ją za największy błąd twórców...


Gdyby fabuła w inny sposób była "pchana" do przodu , być może taki pomysł byłby dobry.Niestety w postaci takiej , jaką otrzymaliśmy , wyszło jak wyszło.Swoboda biegania , wolność i .... i właściwie nie wiadomo co.Zabrakło jakiejś zachęty ,czegoś , co zastąpiłoby kolejne rozdziały.Gry na pewno można zbudować inaczej niż z rozdziałów i zrobić to dobrze , jednak nie w sposób wybrany przez Piranha Bytes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świat gry ma być dynamiczny, sama gra musi posiadać rozdziały bądź ich odpowiedniki. Właśnie dlatego G3 jest statyczny - nie ma żadnych zmian poza odbijaniem kolejnych miast. Jedynym motorem napędowym jest wielkość świata i fakt, że aby posunąć fabułę do przodu, należy iść dalej. Zauważyłeś, że jeśli chodzi o główny wątek, to w każde ważniejsze miejsce odwiedzamy tylko raz? - a nawet jeśli więcej, to nie ma zmian w stosunku do poprzedniej wizyty. Właśnie dlatego brakuje rozdziałów - świat jest stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sama gra musi posiadać rozdziały bądź ich odpowiedniki

Może troszkę inaczej.Jak do tej pory rozdziały sprawdzały się lepiej od zaserwowanej nam swobody , ale to nie oznacza , że nie można inaczej skonstruować gry.Jakiś rozwój gier przecież będzie następował i może za jakiś czas rozwiązania rezygnujące z rozdziałów , okażą się jak najbardziej udane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:27, KrzychW napisał:

Może troszkę inaczej.Jak do tej pory rozdziały sprawdzały się lepiej od zaserwowanej nam swobody , ale to nie oznacza , że nie można inaczej skonstruować gry.Jakiś rozwój gier przecież będzie następował i może za jakiś czas rozwiązania rezygnujące z rozdziałów, okażą się jak najbardziej udane.


Oczywiście, nie wykluczam nowych rozwiązań, ale na chwilę obecną najlepiej sprawują się rozdziały - bądź twórcy nie potrafią dobrze wykorzystać innych możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś to zbyt ogólnikowo, sądząc chciałeś na pewno powiedzieć, żeby przez całą grę była wciągająca fabuła, z którą wiążą się questy. Dziwię się jednak, że nie powiedziałeś nic o bugach, jakie były w Gothic 3. Tego nie powinno być, a może właśnie o to ci chodziło, najlepiej rozwiń trochę twoje zdanie, ponieważ ciężko domyślić się, o co dokładnie ci chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i więcej utworów muzycznych podczas walki,w g3 (choć w poprzednich też) ucho więdło po paru godzinach gry,ciągle ten sam,średni z resztą kawałek leciał... : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:01, Varo napisał:

Powiedziałeś to zbyt ogólnikowo, sądząc chciałeś na pewno powiedzieć, żeby przez całą
grę była wciągająca fabuła, z którą wiążą się questy. Dziwię się jednak, że nie powiedziałeś
nic o bugach, jakie były w Gothic 3. Tego nie powinno być, a może właśnie o to ci chodziło,
najlepiej rozwiń trochę twoje zdanie, ponieważ ciężko domyślić się, o co dokładnie ci
chodzi :)


Wiem,że napisałem posta "na szybko" ale jak napisałem tamte rzeczy to dla mnie priorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu 4 przydało by sie sloty na itemy.Jeszcze wpływ klimatu na bohatera np. jestesmy na pustyni szybciej ubywa nam energia,no i oczywiście rozmieszczanie "potworów" w odpowiednie miejsca np.w gothicu 3 nie raz widziałem topielce na pustyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować