Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2008 o 20:28, Varo napisał:

Dokładnie, ta muzyka, tylko się wsłuchać, a usłyszysz ^^ Ja na początku jak dostałem
G III to miałem za słabą kartę graficzną, a dopiero da tydzień dostałem lepszą, w ten
czas godzinami siedziałem w muzyce w G III, po prostu cudo :) Wiesz co ? Wiesz dlaczego
G III tak mnie przyciąga, bo ta muzyka ! Miodzio, aż chce się grać :)


Najlepszy soundtrack leci jak spacerujesz po Vengardzie. Wprost wspaniałe!
http://pyyyrek.wrzuta.pl/audio/5mpQhFsX7K/gothic_3_-_vengard
POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, cudo, naprawdę, to jest najlepsze, co autorzy zrobili w Gothic 3 :) Oby w Gothic 4 było to samo :)
Edit - Clear - Tak, wiedźmin też jest dobry, masz zupełnie mój gust do takich utworów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 20:47, Gumiś2 napisał:

Ja mam soundtrack z Gothic 3, po prostu cudo. Nigdy nie słyszałem lepszej muzyki w grach
komputerowych.


Dla mnie dobry soundtrack jest też w Wiedźminie :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 20:47, Gumiś2 napisał:

Ja mam soundtrack z Gothic 3, po prostu cudo. Nigdy nie słyszałem lepszej muzyki w grach
komputerowych.

Bardziej epicka wersja tematu muzycznego z pierwszej części Gothic''a ;). Ta miała imho o wiele lepszą, klimatyczną oprawę audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 23:31, Lone Wolf napisał:

> Ja wiem.... to nie ma reguły, taki Fallout np. i Baldur''s Gate to były amerykańskie

> gry, które nieźle sprzedały się na ameryk. rynku, a zobacz jaką miały rozwiniętą
fabułę.

Zauważ jednak, jakie to stare gry są :) Z jakiej epoki :).


Ale to niczego nie zmienia :). Nie zmienia faktu - niby Amerykanie z ''98 są inni niż dziś ? Tacy sami, tego samego wymagają co Europejczycy i o tym był mój post.
Nie bardzo zrozumiałem puentę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pomijając fakty, iż Gothic 3 ma wspaniałą muzykę macie wątpliwości co do tego, że soundtrack powinien składać się ze wszystkich utworów w grze, a w Gothic 3 wcale tak nie jest. Mam soundtracka i na tej płycie są tylko 24 utwory, a ja w grze w sumie nad liczyłem 29. Moim zdaniem, gdy do gothic 4 będzie jakaś edycja kolekcjonerska, bądź większa, rozszerzona edycja i będzie w niej soundtrack, to niech pomyślą najpierw, żeby do płyty nagrać wszystkie utworzy bez wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 20:25, Infes napisał:

> A czy ty na prawdę myślisz, że twórcy wykorzystają inny silnik graficzny ? Przecież
to
> byłoby bez sensu. Moim zdaniem lepiej utrzymać taki sam klimat jak był w gothic
3. Bo
> z tego, że muszą mieć pozwolenie. Myślisz, że taki silnik graficzny istnieje na
świecie
> tylko taki jeden ? I zanim stwierdzisz błąd w poście kolegi, to zastanów się, czy
jest
> słuszny i czy ma jakiś sens.

No ale widzisz tłumacz takim ^^ Szkoda gadac :) A tym bardziej pisac ;) Ciekawi mnie
jak wyjda soundtracki w G4,bo w poprzedniej czesci bylby po prostu "niesamowite" i sam
czesto ich slucham normalnie w winamp''ie ;)


A co ma, do diabła, klimat gry do silnika graficznego? Wbrew pozorom pod pojęciem "silnik graficzny" nie kryje się tylko wygląd świata, ale wszystkie rzeczy typu wykorzystanie pixel shader, vertex shader, wykorzystanie tekstur, modeli 3D, animacji.
- Silnik G3 nie wykorzystuje DX10, ani tym bardziej nieodległego DX10.1. Twórcy G4 na pewno będą chcieli wykorzystać możliwości DX10.1 już.
- Silnik G3 jest po prostu na tyle skopany, że nawet twórcy dodatku do G3, to samo studio od podstawki, piszą nowy silnik.
- Wykorzystanie silnika ma się do klimatu gry tyle, co piernik do wiatraka.
Zanim się dwaj panowie zaczniecie wymądrzać, dalej wymądrzać, to najpierw sprawdźcie, czy wiecie, o czym piszecie. Bo mam wrażenie, że niezbyt wam to wychodzi.
"Silnik graficzny jest to część kodu aplikacji odpowiedzialna za tworzenie grafiki (2D lub 3D) na ekranie komputera. Zawiera elementy konieczne do wykonywania złożonych matematycznych obliczeń i przekształceń elementów grafiki." - Wikipedia
Gdzie tu związek z "klimatem gry", o którym panowie tak prawicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 20:09, Varo napisał:

A czy ty na prawdę myślisz, że twórcy wykorzystają inny silnik graficzny ? Przecież to
byłoby bez sensu. Moim zdaniem lepiej utrzymać taki sam klimat jak był w gothic 3. Bo
z tego, że muszą mieć pozwolenie. Myślisz, że taki silnik graficzny istnieje na świecie
tylko taki jeden ? I zanim stwierdzisz błąd w poście kolegi, to zastanów się, czy jest
słuszny i czy ma jakiś sens.


Ehem, wybaczcie post pod postem, ale możliwości edycji powyższego mi już zabrakło. Nie zdążyłem.
Co do postu... To widzę diablo sprzeczność w tym co piszesz.

Dnia 17.07.2008 o 20:09, Varo napisał:

A czy ty na prawdę myślisz, że twórcy wykorzystają inny silnik graficzny ?

I...

Dnia 17.07.2008 o 20:09, Varo napisał:

z tego, że muszą mieć pozwolenie. Myślisz, że taki silnik graficzny istnieje na świecie
tylko taki jeden ?

To co, mają wykorzystać ten sam silnik graficzny, i jednocześnie inny, podobny? oO''

Jak wspomniałem, twórcy dodatku do Gothic 3, czyli to samo studio, które stworzyły postawkę, zajmuje się tworzeniem zupełnie nowe silnika. Ciekawe, po co? Przecież mogą wykorzystać stary silnik. Ale nie zrobią tego, bo wiedzą, jak on się sprawuje. A dlaczego sprawuje się tak, jak się sprawuje? Bo kod odpowiedzialny za przetwarzanie danych (grafiki) jest słabo zoptymalizowany, a silnik gry (nie mylić z graficznym!) pewnie jest jeszcze gorszy.
Więc, reasumując: Twórcy G4 nie wykorzystają silnika graficznego z G3:
- Podstawa: nie mają na niego licencji,
- Druga podstawa: po prostu tego silnika nie mają,
- Ponieważ do czasu wydania czwartej części ów silnik może być już przestarzały,
- Jest niezoptymalizowany.

Poza tym apelowałbym, Panie Varo, o nauczenie się poprawnego pisania w języku polskim. Przed znakami kończącymi zdanie (takimi jaki "?", "!" czy kropka) nie robimy odstępu. Nazwy własne ("Gothic III"), jak i zwroty grzecznościowe ("Ty", "Wy") piszemy - odnosząc się do konkretnej osoby - dużą literą. A "naprawdę" piszemy razem, nie oddzielnie.

Dnia 17.07.2008 o 20:09, Varo napisał:

I zanim stwierdzisz błąd w poście kolegi, to zastanów się, czy jest
słuszny i czy ma jakiś sens.

"Czy błąd jest słuszny i czy ma sens"... To błąd może być słuszny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 04:29, Machoni92 napisał:

- Silnik G3 nie wykorzystuje DX10, ani tym bardziej nieodległego DX10.1. Twórcy G4 na
pewno będą chcieli wykorzystać możliwości DX10.1 już.


Bzdura jak nic. Kto Ci napisał że nowy silnik będzie wykorzystywał DX10.1 ? Równie dobrze może to byc dobrze wyprobowany i znany DX 9.0c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 05:11, lothar-mb napisał:

> - Silnik G3 nie wykorzystuje DX10, ani tym bardziej nieodległego DX10.1. Twórcy
G4 na
> pewno będą chcieli wykorzystać możliwości DX10.1 już.

Bzdura jak nic. Kto Ci napisał że nowy silnik będzie wykorzystywał DX10.1 ? Równie dobrze
może to byc dobrze wyprobowany i znany DX 9.0c.


...
Czy napisałem, że będą wykorzystywać wyłącznie DX 10.1? Nie? To o co Ci chodzi?
Spójrz np. na Crysis - Możemy grać zarówno, korzystając jedynie z DX 9, jak i z DX 10, jeżeli mamy możliwość. Powiedzmy, że mamy wybór.
W silniku graficznym Gothic III nie mielibyśmy, nazwijmy to wyboru. Chyba, że producent zdecydowałby się na modyfikację silnika - ale to kosztowałoby zarówno wiele pracy, jak i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 16:04, Varo napisał:

Szczerze, tu o grafikę ja bym się szczególnie nie zamartwiał, lecz o fabułę. Co będzie
z gothic 4, gdy ten będzie maił wymagania, że tylko dziesięciu osobom wejdzie z całego
gram.pl ? Nie, moim zdaniem dobrze by było, jakby gra powstała na takim samym silniku
graficznym, jak w gothic 3, no może odrobinę lepszy :)


silnik graficzny to taki może być,ale system walki w Gothic 3 był do bani!Powinien być (moim zdaniem)taki jak w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ba ! Istnieje tylko jeden taki silnik graficzny na całym świecie. Człowieku, zastanów się, co mówisz. Tia, czy myślisz, że taki silnik jest tylko jeden na calutkim naszym świecie ? Mylisz się, świat jest rozległy i ty nawet nie masz pojęcia, że jesteś w błędzie. Przestarzały - tu się mogę zgodzić, ale tylko tu, ponieważ tak jak mówiłem mogą wykorzystać ciut lepszą wersję silnika. Tia, od kiedy grafika ma coś wspólnego z optymalizacją ?
A ja tobie proponowałbym pomyśleć rozsądnie, ponieważ spację robię na końcu zdania - dlaczego ? Powód jest prosty. To wszystko według mnie lepiej wygląda, jak jest odstęp.
Tak samo tu, jeśli stwierdzisz, że ten błąd na prawdę jest błędem, to najpierw pomyśl troszkę, czy ty masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:50, Varo napisał:

Czy pomijając fakty, iż Gothic 3 ma wspaniałą muzykę macie wątpliwości co do tego, że
soundtrack powinien składać się ze wszystkich utworów w grze, a w Gothic 3 wcale tak
nie jest. Mam soundtracka i na tej płycie są tylko 24 utwory, a ja w grze w sumie nad
liczyłem 29. Moim zdaniem, gdy do gothic 4 będzie jakaś edycja kolekcjonerska, bądź większa,
rozszerzona edycja i będzie w niej soundtrack, to niech pomyślą najpierw, żeby do płyty
nagrać wszystkie utworzy bez wyjątku.


Utwory w grze i na Soundtracku są te same, tylko niekiedy następuje nagła zmiana i można się pomylić. Innymi słowy: Soundtrack Gothic 3 i muzyka zawarta w grze zawierają tyle samo takich samych uworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale o to mi chodzi, że w soundtracku powinny być wszystkie utwory z gry, a nie tylko ich większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:12, Varo napisał:

No ba ! Istnieje tylko jeden taki silnik graficzny na całym świecie. Człowieku, zastanów
się, co mówisz. Tia, czy myślisz, że taki silnik jest tylko jeden na calutkim naszym
świecie ? Mylisz się, świat jest rozległy i ty nawet nie masz pojęcia, że jesteś w błędzie.
Przestarzały - tu się mogę zgodzić, ale tylko tu, ponieważ tak jak mówiłem mogą wykorzystać
ciut lepszą wersję silnika. Tia, od kiedy grafika ma coś wspólnego z optymalizacją ?

A ja tobie proponowałbym pomyśleć rozsądnie, ponieważ spację robię na końcu zdania -
dlaczego ? Powód jest prosty. To wszystko według mnie lepiej wygląda, jak jest odstęp.

Tak samo tu, jeśli stwierdzisz, że ten błąd na prawdę jest błędem, to najpierw pomyśl
troszkę, czy ty masz rację.


Boże, widzisz i nie grzmisz. Człowieku zastanów się, o czym Ty gadasz. Żebyś wiedział - istnieje jedyny taki silnik na całym świecie. Istnieje tylko jeden silnik CryEngine2 (prawa do niego ma Crytek oraz po podpisaniu umowy, szwedzki Mindark). Istnieje tylko jeden silnik RAGE (Rockstar Games). Istnieje tylko jeden Crystal Space i Irrlicht.
Nie rób sobie więcej wstydu, bo w ogóle nie wiesz, o czym piszesz. Najpierw, żeby twórcy G4 wykorzystali silnik graficzny z G3, żeby klimat zachować, a jak już wspomniałem, jedno do drugiego pasuje jak świeca do kredy. Potem, że silnik graficzny nie ma nic wspólnego z optymalizacją. To kompletna bzdura, ale Ty oczywiście musisz postawić na swoim.
"Gra została wyposażona w silnik graficzny technologii BinkVideo połączonego z silnikami wspierającymi: SpeedTree, EmotionFX oraz PhysX. Pozwalają one na generowanie wyglądu postaci jak i otoczenia świata gry Gothic 3. Gra najlepiej pracuje na kartach NVIDIA GeForce z serii 7. Mimo to twórcy gry bardzo słabo zoptymalizowali silnik graficzny, którego efektem są liczne przycięcia i spadki wydajności. W związku ze wszystkimi niedociągnięciami, do gry zostały wydane liczne łatki, które poprawiły około 500 błędów." - Wikipedia
Więc pytam: Po kiego czorta twórcy G4 mieliby wziąć coś, nie bójmy się tego powiedzieć - skopanego? Tylko po to, żeby go przez rok poprawiać? I potem kolejny rok przerabiać, żeby móc wykorzystać DX 10? Albo już nawet 11?
"Zapowiedziane przez autorów usprawnienia gry względem podstawowej wersji:[3]

* zoptymalizowanie kodu silnika graficznego gry
* zmiany w interfejsie ekwipunku
* rozszerzenie będzie zapewniało około 15 - 20 godzin zabawy
* odświeżony system walki z dodatkowymi kombinacjami zadawanych ciosów
* stworzenie nowych broni, pancerzy, potworów oraz misji
* dopracowanie IQ wrogów i pomocników
* zredukownie błędów względem poprzedniczki"


Rada: Weź już nic nie pisz, i nie kłóć się na temat czegoś, o czym nie masz najwidoczniej bladego pojęcia.
Poza tym, o co Ty się właściwie spierasz? O to, że twórcy Arcanii wykorzystają silnik, czy nie? Bo najpierw pisałeś, że wykorzystają na pewno (bo klimat!), a potem, że przecież istnieje wiele innych silników, które mogą wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować