Zaloguj się, aby obserwować  
slaweglewicz

Western, Dziki Zachód

1388 postów w tym temacie

W tym temacie piszemy o różnych rzeczach o westernie, dzikim zachodzie. Np. o grach które są w tych klimatach albo jakieś ciekawostki:) Jedyną grą która mi nasuwa sie na myśl jest gra Far West. Jeśli znacie inne to piszcie śmiało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tych nowszych tytułów to znam tylko Call of Juarez i GUN, ale grałem tylko w to pierwsze. Trudno mi to jednak polecić, przeszedłem grę raz i już nie wróciłem. Dlaczego? Ano przez kiepskie projekty poziomów, wysokie wymagania i monotonność wręcz bijącą z ekranu. Z grami w tych klimatach nie mam więc dobrych skojarzeń. Chciałbym sobie zagrać w GUN-a, by porównać, ale nigdy jakoś nie było okazji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 17:46, slaweglewicz napisał:

A moze jakies ekonomiczne w tych latach?:) 1850 rok i te okolice:) strategie jakies:) moga
byc nawet jakies male freeware:D


Eee...ekonomiczne to nie, ale spróbuj może z Desperados?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grałeś kiedyś w Robin Hooda czy Chicago 1930? To gra tego samego producenta, tylko, że o niebo lepsza. Poprostu we wszystkich trzech są podobne zasady, tzn. rzut izometryczny, różnorodność zadań, ciekawe umiejętności bohaterów, duża ilość misji. Niedawno wyszła druga część, ale do pięt nie dorasta jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaa to juz wiem:) ale po obejrzeniu screenow 2 zapowiada sie o niebo lepiej, momentami widok "zza plecow" :) ale grafika to nie wszystko liczy sie takze grywalnosc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to powiem już takie, które znam: Dead Man''s Hand (FPS bardzo podobny do Painkillera), Westerner (przygodówka, coś na zasadzie Point''n click), Wanted Guns (bardzo średnie połączenie strzelanki, skradanki i jazdy konnej połączone z widokiem z oczu bohatera i rzutem izometrycznym), Gunfighter (takie FPS + RPG + przygodówka) i dla bardzo zdesperowanych Western Outlaw (kolejny FPP, ale tak kiepski, że chyba umieścili go w Kaszance Zone- naprawdę nie polecam) i bardzo popularna i dobra, lecz niestety dosyć leciwa gra 3 czaszki Tolteków (kolejne point''n click, ale w przeciwieństwie do lekkiego Westernera ta gra ma o wiele lepszy i przede wszystkim czarny humor- naprawdę polecam!). To tyle, ale może sobie jeszcze coś przypomnę. Jakbyś chciał jakieś bliższe informacje na temat jednej z tych gier bądź innej, pisz tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 18:31, reykan napisał:

Dobra to powiem już takie, które znam: Dead Man''s Hand (FPS bardzo podobny do Painkillera),
Westerner (przygodówka, coś na zasadzie Point''n click), Wanted Guns (bardzo średnie
połączenie strzelanki, skradanki i jazdy konnej połączone z widokiem z oczu bohatera
i rzutem izometrycznym), Gunfighter (takie FPS + RPG + przygodówka) i dla bardzo zdesperowanych
Western Outlaw (kolejny FPP, ale tak kiepski, że chyba umieścili go w Kaszance Zone-
naprawdę nie polecam) i bardzo popularna i dobra, lecz niestety dosyć leciwa gra 3 czaszki
Tolteków (kolejne point''n click, ale w przeciwieństwie do lekkiego Westernera ta gra
ma o wiele lepszy i przede wszystkim czarny humor- naprawdę polecam!). To tyle, ale może
sobie jeszcze coś przypomnę. Jakbyś chciał jakieś bliższe informacje na temat jednej
z tych gier bądź innej, pisz tutaj.


Alamo - strategia pc
America -strategia pc
American Conquest: Pólnoc - Południe - strategia pc
Bang!Howdy
Buffallo Bill''s Wild West Show
Bank Panic
Cheyenne
Cowboy kid
Colorado
Call of Juarez
Custer''s Revenge
Colt''s Wild West Shootout: Colosal Collection
Darkwatch - strzelania - PS2, pc
Dead man,s hand
Desperados 1,2,3(Helldorado)
Dust: A Tale of the Wired West - przygodowa
Deadlands
Fast Draw showdown
Frontier 1859
Gold Rush!
Gun Smoke
GunFright
Gun
Last Bounty Hunter - pc, (PS2?)
Law of the West
Leathal Enforcers II:Gunfighters
Lone Ranger
Lost Duchman Mine
Mad Dog McCree - pc, PS2
Mad Dog II: The Lost Gold - pc, PS2
No Man''s Land - strategia pc
North vs. South - strategia pc
Outlaws - wydawca-Ultimate Play The Game
Outlaws - Lucasarts (to dwie różne gry)
Oregon Trail 1,2
Quake 3: Wild west
Real Poker:Wild West - wizard works
RED DEAD REVOLVER - strzelanina PS2
Red Dead Revolver 2 - ??????
Sunset riders
Samurai Western
Sheriff
Shootout at Old Tucson
Silver Load
Tin Star
TRigun;The Planet Gunsmoke
Tombstone 1882
Wild Gunman
Wanted Guns
Westerner
Wild wild west: The Stell Assassin
Wild west adventure
Wild guns
Wild west Shout Out
Wild west Seymour - codemasters
Wild west - Headhunter
Wild West C.O.W. - Boys of Moo Mesa
Yukon Trail


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki o tematyce westernowej

"Encyklopedia Dzikiego Zachodu" Jarosław Racięski , Edward Kabiesz

"Kino gatunków wczoraj i dziś" pod redakcją Krzysztofa Loski

"100 westernów" Jacek Ostaszewski , Łukasz A.Plesnar

"Trzech Wspaniałych" Zbigniew Pitera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W klimacie Dzikiego Zachodu to trochę jest Fallout 2, pustynia, bractwo stali to takie biuro szeryfa choć jest jeden szeryf w redding ;) no i wogule na pustyni żadnych zasad i takie tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 12:48, Talionis napisał:

W klimacie Dzikiego Zachodu to trochę jest Fallout 2, pustynia, bractwo stali to takie
biuro szeryfa choć jest jeden szeryf w redding ;) no i wogule na pustyni żadnych zasad
i takie tam ;)


Nawiązań jest więcej

Bracia Duntonowie hodujący bydło to nawiązanie do słynnych Clantonów z którymi strzelał się Wyatt Earp z

braćmiw O.K. Corralu.

Doc Holiday tak nazywa się lekarz w Broken Hills , rewolwerowiec przyjaciel Wyatta Earpa.

Muzyka w Modoc przypomina mi muzykę z westernów

Quest w New Reno odzyskanie pieniędzy od Loyda. Nasz bohater mówi w pewnym momencie "..."Widzisz, na tym

świecie są dwa rodzaje ludzi... Ci z naładowaną bronią i Ci, którzy kopią. Ty kopiesz."

Cytat pochodzi z filmu "Dobry, zły i brzydki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 14:03, Talionis napisał:

Czyli tak naprawdę Fallout to western postnuklearny ;)


Myślę że można go uznać za western. Spełnia wymogi gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MOIM OPOWIADANIEM W TEMACIE FALLOUT-OPOWIADANIE

UTRZYMANEGO W KLIMATACH WESTERNOWYCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie mała popularność gier w klimatach Dzikiego Zachodu, przebiega ona falami albo nic albo kilka dobrych tytułów np.: Gun , Call of Juarez , Desperados 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:00, kerkas napisał:

Dziwi mnie mała popularność gier w klimatach Dzikiego Zachodu, przebiega ona falami albo
nic albo kilka dobrych tytułów np.: Gun , Call of Juarez , Desperados 3.

Widocznie ludzi niezbyt klimat westernu interesuje. Tylko po co pisałeś 4 posty z rzędu..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze RPG Deadlands które jest postnuklearnym westernem i to o wiele bardziej niż Fallout który IMHO nim nie jest. Jest też dobra książka o indiańcach : Głos Prerii napisana przez Sat-Okh''a indianina polskiego pochodzenia,jego matka uciekła podczas do Kanady z Syberii i ożeniła Indianinem z plemienia :Szwenezów.Ogólnie książka ciekawa i nie jest autobiografią pisarza tylko zwykłą historią o Indianinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować