Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe, lepsze diablo2.gram.pl!

96 postów w tym temacie

@Modest-Vermin

moze i jestes nowoczesny, i wielki i wspanialy - a teraz policz sobie ile % komentarzy narzeka na zle dobranie kolorow ? moze nam wszystkim kupisz LCD ?

nowy lay - niewypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 50tysięcy obrazków i całość zrobiona we flashu. To jest portal informacyjny i głównie chodzi o treść lay jest prosty i jak się czcionkę rozjaśni będzie super. Się ludzie usrali na ta grafikę a jak sie ją da to jęczą, że nieczytelnie jest. A co do obrazków z D2 to nie ma dobrych renderów bo to gra z 2000 roku, a Blizzard się nie pokwapił żeby na oficjalnej umieścić rendery w dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 16:36, EmperorKaligula napisał:

@Modest-Vermin

moze i jestes nowoczesny, i wielki i wspanialy - a teraz policz sobie ile % komentarzy narzeka
na zle dobranie kolorow ? moze nam wszystkim kupisz LCD ?


W sondzie 70% osób jest zadowolonych a tylko 10-11 procent coś nie pasuje. Tutaj także w większości są pozytywne komentarze. Przełożonym też się podoba, więc w sumie nie ma o czym gadać bo ja nie będę powtarzał tego co przemawia za tym że jest ładna. Jedynie co mogę powiedzieć, ubolewam nad tym że nie wszyscy mają to co nie mają, ja też nie mam najnowszej grafy i jakoś z tym żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że kiedykolwiek powiem to o jednej z moich ulubionych stron, ale niestety jestem do tego zmuszony. Strona jest stanowczo za ciemna, tekst za mało kontrastuje z tłem aż oczy bolą od czytania. W zaciemnionym pokoju, aby wszystko widzieć, siedzieć nie zamierzam, więc chyba dopóki to nie zostanie poprawione Karczma nie wróci na mój ekran, szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma co sie obrazac na tych co narzekaja i ich od razu wyzywac. Po to sa komentarze zeby kazdy mogl wyrazic swoja opinie i pomogl rozwiazac problem, poprzez czesto wskazanie uzasadnionej krytyki.

Mi tez bardziej przypadl do gustu tamten layout: byl bardziej klimatyczny (a moze to przez sentyment, kojarzacy mi sie z najlepszymi czasami spędzonymi z diablo i odwiedzinami owczesnej karczmy).

Na ale jak juz ktos tu napisal, liczy sie wiekszosc i skoro wiekszosci sie podoba to musi zostac:) Co wclae nie znaczy ze trzeba olewac osoby z monitorami CRT (sam posiadam jeden i drugi), ktore moim zdaniem i nie tylko sa najlepsze do tworzenia grafiki, gdyz na monitorze LCD nigdy nie osiagniesz takich kolorow i parametrow jak na monitorze kineskopowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do CRT, a dokładniej monitorów kineskopowych to się nie zgodzę, że są gorsze. Jeśli tak to czemu iMaci - najlepsze komputery do tworzenia grafiki cały czas na nich jadą, fakt tańsze CRT mają odbarwienia barw ale to wina komponentów niższej jakości bo co byś chciał za 400zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:07, stealth1947 napisał:

poprzez czesto wskazanie uzasadnionej
krytyki.
Mi tez bardziej przypadl do gustu tamten layout: byl bardziej klimatyczny (a moze to przez
sentyment, kojarzacy mi sie z najlepszymi czasami spędzonymi z diablo i odwiedzinami owczesnej
karczmy).


No właśnie, z tą "uzasadnioną" i racjonalną krytyką jest problem. Robię co mogę by wszyscy mogli jakoś przeglądać. Poprzednia grafika? Z perspektywy osoby zarządzającej niestety poprzednia rzeczywistość serwisu była żałosna, dopiero przy nowej grafice zrozumiałem "rany ale to wyglądało okropnie". Z perspektywy wieloletniego czytelnika, no właśnie sentymenty chyba biorą górę. Ja nie będę z moimi serwisami stał w miejscu. A zawsze się znajdzie jakiś odsetek ludzi którym nie będzie pasowało to lub tamto, dzięki herezji niektórych maniaków uodparniam się i dosadniej będę konfrontował głupoty niektórych. Mam znajomych którzy mają CRT i dziwią się takim akcjom, tym bardziej ja jestem zdziwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro strona jest robiona pod LCD (skrajny kretynizm), to dajcie popup przed wejściem - "Aby cokolwiek zobaczyć w tej piwnicy, kup LCD. Masz CRT? Goń się! Myśmy nowoczesne chłopy!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modest, to nie jest gra, żeby chodziła tylko na nowym sprzęcie, tylko coś co ma "chodzić" na wszystkim i u wszystkich. Jest za ciemno i mówi to sporo osób, a pewnie większość o tym nie mówi w ogóle, tylko robi to co zwykle - zaznacza tekst i dopiero czyta.
To tak jak z np. muzyką - jest pewna ustalona na poziomie globalnym, wartość głośności, tak, żeby zmieniając płytę nie trzeba było regulować głośności dla każdej piosenki osobno.
Jak ustawię monitor tak, żeby ten nowy layout był dobrze widoczny to np. taki gram.pl wypala mi oczy.
A co do jasności to ludzie w ogóle nie mają pojęcia jaka powinna być.
Sygnałem, że monitor jest za jasno jest takie sytuacja, kiedy monitor włączony wyświetlający całkowicie czarny obraz, jest jaśniejszy od monitora wyłączonego.
Wystarczy spróbować: wyświetlić sobie czarny obraz (wygaszacz ekranu), popatrzeć i wyłączyć monitor, jeśli stanie się ciemniejszy tzn., że był za jasno.
Czarny musi być czarny.

Tak samo ludziom jakoś nie przeszkadza wypalający oczy monitor i znam mało osób, które np. w ciemny horror grają tak, żeby było ciemno - większość ma tak jasno monitor, że nawet najczarniejsze zaułki widzi jakby w grze/filmie był dzień. To jest głupota. A potem ślepota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:18, dark raziel napisał:

Skoro strona jest robiona pod LCD (skrajny kretynizm), to dajcie popup przed wejściem - "Aby
cokolwiek zobaczyć w tej piwnicy, kup LCD. Masz CRT? Goń się! Myśmy nowoczesne chłopy!".


popieram !!! Pop-up z napisem "masz CRT ? mozesz juz wychodzic bo jestes za malo nowoczesny" to unikniesz "denerwyjacych komentarzy, pisanych przez gorsza mniejszosc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę: kontrast już jest lepszy.
Napisy 160/255 od razu dobrze widać.
Ale obrazek na górze to dalej ciemność... A napisu pod KARCZMA DIABLO 2 ja nie widzę wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:18, dark raziel napisał:

Skoro strona jest robiona pod LCD (skrajny kretynizm)


Ona jest po prostu robiona a nie pod że pod LCD. Równie dobrze w sklepach na półce też będą billboardy "Chcesz sobie pograć w nową gierkę? Kup sobie nowy komputer! Liczysz na cud i szczęście? Jesteś frajerem."
Skrajnym kretynizmem jest porywanie się z motyką na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:31, Bobo napisał:

No proszę: kontrast już jest lepszy.
Napisy 160/255 od razu dobrze widać.


Tak, ciągle poprawiam bo nie mogę zostawić tak tego.
Więc zanim ktoś powie że coś jest do ... to niech powie co zmienić, bo ja nie odpuszczę żadnemu maniakowi. Nie tędy droga by mówić że coś jest nie tak, optymalnie jest, nie dla wszystkich? ok, poprawię tylko konstruktywną opinie bo zaraz wyjdę z siebie, stanę obok i zacznę walić epitetami na lewo i prawo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:33, Modest-Vermin napisał:

> Skoro strona jest robiona pod LCD (skrajny kretynizm)

Ona jest po prostu robiona a nie pod że pod LCD. Równie dobrze w sklepach na półce też będą
billboardy "Chcesz sobie pograć w nową gierkę? Kup sobie nowy komputer! Liczysz na cud i szczęście?
Jesteś frajerem."
Skrajnym kretynizmem jest porywanie się z motyką na słońce.

To nie jest gra! To strona internetowa! Tobie chyba najbardziej powinno zależeć, aby strona była czytelna nawet dla userów Opery 1.2, IE 0.9 i tym, którym pomiędzy oczy a monitor wszedł kot. Wyboru dokonają użytkownicy - jak nic nie będą widzieli to pójdą sobie. Zostaniesz Ty sam. Nowoczesny. Z LCD.

Pierwsze słyszę, żeby ktoś zajmujący się na serio grafiką używał LCD... Chociażby w CDA, DTPowcy składają numer na CRTkach, bo LCD są dobre dla pań z biura, którym potrzeba miejsca na biurku na papiery i nowoczesnym, przystojnym kolesiom z reklamy. Gracze używają CRT i nie próbuj wprowadzać swoich standardów, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Załączam projekt layoutu onetu - WOW, ale czytelny. Onet powinien być nowoczesny. Puknij się w głowę i zastanów się, przy czym Ty tak na prawdę się upierasz...

20070527174003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:36, Modest-Vermin napisał:

> No proszę: kontrast już jest lepszy.
> Napisy 160/255 od razu dobrze widać.

Tak, ciągle poprawiam bo nie mogę zostawić tak tego.
Więc zanim ktoś powie że coś jest do ... to niech powie co zmienić, bo ja nie odpuszczę żadnemu
maniakowi. Nie tędy droga by mówić że coś jest nie tak, optymalnie jest, nie dla wszystkich?
ok, poprawię tylko konstruktywną opinie bo zaraz wyjdę z siebie, stanę obok i zacznę walić
epitetami na lewo i prawo ;)

Co mam oceniać? Czerń? No fajna czerń... A tam coś jest oprócz czerni? Bo czerń to wam rewelaycjnie wyszła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego na myśli, do kolektywu mam zamiar dołączyć od pół roku ;), mam szatę graficzną działy i pozostaje na serwer wrzucić + mała korekta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:36, Modest-Vermin napisał:

ok, poprawię tylko konstruktywną opinie bo zaraz wyjdę z siebie, stanę obok i zacznę walić
epitetami na lewo i prawo ;)


Modest, jeśli ktoś mówi, że jest za ciemno i nic prawie nie widzi to chyba to jest konstruktywna krytyka. Masz podane konkrety przecież :)

Dnia 27.05.2007 o 17:36, Modest-Vermin napisał:

Równie dobrze w sklepach na półce też będą billboardy "Chcesz sobie pograć w nową gierkę?
Kup sobie nowy komputer! Liczysz na cud i szczęście? Jesteś frajerem."


Z tym, że zauważ różnicę między stroną www a grą komputerową. Strona powinna być czytelna na wszystkich monitorach natomiast gry specjalnie są tworzone pod najnowszy sprzęt, aby nie zostały w tyle. Dlatego zmienia się sprzęt co rok lub dwa. Monitor natomiast kupuje się na znacznie dłuższy czas, osobiście nie znam nikogo kto zmieniałby monitor co 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:41, dark raziel napisał:

Puknij się
w głowę i zastanów się, przy czym Ty tak na prawdę się upierasz...


Upieram się przy Twoim zacofaniu i ograniczeniu. Skoro niczego nie widzisz to nie oceniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować