Zaloguj się, aby obserwować  
Smocza

Król Lew

32 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2007 o 23:41, Feno napisał:

Film fajny, czuję do niego sentyment.
Świetna muzyka Hansa Zimmera.


A to nie Elton John napisał muzykę do Króla Lwa ?
---------------------------------------
Lion King to z pewnością najlepsza bajka jaką w życiu widziałem.
Miałem kiedyś kasetę z tym filmem i nagrałem na środku Alladyna, który leciał kiedyś w TVP. Ja głupi.
Ale teraz jest na DVD to pewnie sobie kiedyś kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 00:08, Sith66 napisał:

A to nie Elton John napisał muzykę do Króla Lwa ?


Też. Ale on śpiewał piosenki. Hans zrobił melodyczne linie, np najlepszy kawałek, który leci podczas zasadzki w wąwozie z antylopami gnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 23:30, Smoczy Wilq napisał:

Temacik o Królu Lwie ;) Sprawdziłam i nie ma innego tematu o nim więc jestem pierwsza :D Zapraszam!

Tak, ciągle jeszcze pamiętam ten film. Pamiętam również że zawesz kiedy oglądałem go poraz któryś w momencie śmierci tego lwa miałem łzy w oczach... Jak by nie było był to mój ulubiony film (jak byłem małym dzieckiem) i czuje do niego sentyment ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny film. Chwyta za serce jak mało co, a piosenki są naprawdę przepiękne. Tak powinny wyglądać kreskówki, nie to co teraz... Za każdym razem kiedy widziałem, jak Mufasa ginie, miałem szklanki w oczach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak oglądałam z koleżanką i jej bratem Króla Lwa... my jakoś dzielnie zniesłyśmy śmierć Mufasy ale qmpel tak płakał ,że na początku myślałyśmy ,że się śmieje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe wychodzi na to, że śmierć w Królu Lwie może śmiało konkurowac ze śmiercią mamy Bambiego. ;-)
Ale przyznam się szczerze, że jako dziecko mialem łzy w oczach jak odglądałem ten film w kinie. Potem to już mnie znieczulica ogarnęła. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądałam filmy które lubię.. Król został storturowany ;) i okazało się ,że nadal mam miękkie serce dla Mufasy *,*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Król Lew wymiata :) Mam jeszcze kasetę VHS, szkoda tylko, że magnetowid odmówił posłuszeństwa, bo mam dużo innych bajek Disneya z czasów dzieciństwa :) A w trójce o co chodzi, bo nie widziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:48, tykus napisał:

Król Lew wymiata :) Mam jeszcze kasetę VHS, szkoda tylko, że magnetowid odmówił posłuszeństwa,
bo mam dużo innych bajek Disneya z czasów dzieciństwa :) A w trójce o co chodzi, bo nie widziałem?

Timon i Pumba opowiadają ze swojego punktu widzenia historie Simby i trochę o sobie.... albo na odwrot ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiadają SWOJĄ historię
aż do spotkania Simby i uratowania go od sępów, potem jest historia z Króla Lwa wg nich
Chociaz przed spotkaniem już były pewne fragmenty z pierwszego filmu... np. pokłon zwierząt przed księciem-Simbą... Pumba puścił bąka na końcu i słonie upadły, reszta zwierząt myślała, że się kłaniają więc poszła ich śladem;]
Całe film jest wypełniony takimi smaczkami;]
Chociaż 1 część wygrywa bezapelacyjnie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować