Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

W gothicach czesto bywa tak ze idziesz z pewna postacia a ona mowi np: cos w stylu "ja wracam juz do obozu". No i ona wraca do obozu tobie sie nie chce z nia isc wiec sie np: teleportujesz w inne miejsce. Wracasz po jakims czasi do owego obozu a danej postaci nie ma! =] lol
Raz wrocilam sie i zobaczylam jak diego nie zyje!bo go nie odprowadzilam a on trafil na trola ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie w gothicu 1 podoba się bug(chyba że to nie bug) który powoduje że gdy ktoś prowadzi nas w jakieś miejsce na mapie(a oni się zazwyczaj strasznie wloką) to gdy sie od niego odejdzie na taką odległość że on zniknie z pola widzenia to już czeka na nas w miejscu docelowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz w Gothicu II w III rozdziale trza zdobyc księgę dla Xardasa która jest na farmie Sekoba. A w tej chacie winno byc 4 poszukiwaczy. Mój kumpel grał paladynem i nie było u niego tych poszukiwaczy. A jego brachol grał łowcą i były poszukiwacze tylko go nie atakowały. A ja grałem magiem i na moje za.... szczęście poszukiwacze były i mnie atakowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 15:48, adi54 napisał:

Raz w Gothicu II w III rozdziale trza zdobyc księgę dla Xardasa która jest na farmie Sekoba.
A w tej chacie winno byc 4 poszukiwaczy. Mój kumpel grał paladynem i nie było u niego tych
poszukiwaczy. A jego brachol grał łowcą i były poszukiwacze tylko go nie atakowały. A ja grałem
magiem i na moje za.... szczęście poszukiwacze były i mnie atakowały.


To chyba dobrze bo jakiś exp wpadł do kieszonki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 16:29, Bingolo napisał:

nie wiem czy to było wymienione ale w Gothicu 1 nie ma zejścia z wieży xardasa:P

No nie ma, ale można skoczyć (trochę sie życia traci ale sie przeżyje :P). I kiedys na pewno było to mówione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G2 podczas walki z lodowym smokiem to w jego jaskini na prawo pod ścianą mały, stary domek z G1. Jak sie tam wejdzie i stanie za ścianą obok dzwi, widać przez nią smoka, można do niego strzelać z łuku, kuszy, czarów itd. jak smok do nas strzela to jego pocisk rozwala sie na niewidzialnej ścianie ;P


i jeszcze jedno:jak nas prowadzi bartok (albo ktoś inny) jak im sie ucieknie z pola ich widzenia, to znikają, rozpływają się w powietrzu i ich już niema do końca gry . Przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym bugiem w G1 było latanie. Niesamowite było ile czasu można było oszczędzić machając rękoma przy użyciu Q i E. A jak komicznie to wyglądało w grze :) A w G2 podobało mi się to że jak kogoś zabiłeś to jego ciało leżało w miejscu w którym najczęściej przebywał. Fajne było też jak w trakcie rozmowy znikał cały HUD. ;p W G3 najlepszym bugiem jest jak nie wczyta się tekstura i zamiast ziemi masz niebo. Znika broń itd. a ty możesz latać ;d

jeszcze sobie przypomniałem jak w G1 lub G2 podczas skakania z wysoka do wody np. rzeki, bezi poruszał rękoma jakby nadal spadał a tak naprawdę tonął i pomagały tylko loady ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 08:55, myniekka napisał:

po zamrożeniu przez golema albo szkieleta maga nie mogę się odmrozic



Miałem identycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem w G2 takiego buga że byłem czeladnikiem tego kowala i on mnie nauczył kuć miecz. Wykułem dwie sztuki
i jeden przypinałem do pasa i kiedy mu sprzedawałem miałem wciąż oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj walczyłem z Orkiem Elitą - pokonałem go i dostałem doświadczenie (+450) no to go przestałem uderzać mieczem a w tym czasie on mimo że teoretycznie już nie żył walnął mnie jeszcze dwa razy. W rezultacie ja padłem a zaraz po mnie on :P - pierwszy raz miałem tak śmieszny bug, ale się uśmiałem (na szczęście miałem sejwa, ale jakbym nie miał to w takiej sytuacji chyba nie zawahałbym sie użyć kodu bo przecież go pokonałem, no nie? :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jednym z dosyć zabawnych (inni mogą go nazwać denerwującym ;) ) bugów w grze było niespodziewany odlot w niebo. Całkiem niedawno jak grałem skakałem sobie wokół obozu, i nagle jak wyleciałem do góry, a potem spadłem (oczywiście zgon na miejscu). Zabawnie to wyglądało, jakbym na trampolinę wskoczył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GIINK
Jeśli sprowokujecie orka żeby się na was rzucił ,blisko bramy zamku jest chatka spalona,wcodzicie do środka i przez ścianę nawalacie orka który nie może przejść. Raz w świątyni adanosa potrzebowałem pochodni żeby przejśc przez komnaty świątyni ale się pomyliłem i zginąłem, wczytuje save''a pochodnia znikła o_o. Musiałem wczytać save''a godzinę wcześniejszego :(( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki numer w G2: Po odprawieniu rytuału z amuletem w słonecznym kręgu (czy tam jakoś to się nazywało - ostanio grałem 2 lata temu ;), zchodzę po pobliskich schodkach w dół, a tu jaskinia. No to nura do jaskini, a tam... Żadnego pełzacza, leży za to jakiś trup. Podchodzę, a to Silvio leży (chyba tak się nazywał). Ten sam co rządził frakcją gburowatych najmeników na farmie i oczywiście był nie do pokonania na tym etapie gry. A tak, spokojnie zabrałem mu ekwipiarz i pomyślałem - doigrałeś się kolego.
Potem oczywiście okazało się że to bug, bo Silvio pojawił się podczas polowania na smoki. Wygląda, że jego model z farmy nie doleciał na standardowe cmentarzysko NPC, tylko do tej jaskini. Gdy potem grałem ponownie w G2 z NK specjalnie poszedłem do jaskini żeby sprawdzić, ale tym razem zobaczyłem... Nie, to juz temat na osobne opowiadanie.
Ach te bugi w Gothicach, aż się łza w oku kręci. Takich uroczych i niepowtarzalnych bugów nie ma chyba żadna gra. Niektóre z nich są tak trafne, że trudno się pokapować co jest zamierzone, a co bugiem. A to już chyba cecha tylko Gier Wielkich ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 12:32, p53 napisał:

Miałem kiedyś taki numer w G2: Po odprawieniu rytuału z amuletem w słonecznym kręgu (czy tam
jakoś to się nazywało - ostanio grałem 2 lata temu ;), zchodzę po pobliskich schodkach w dół,
a tu jaskinia. No to nura do jaskini, a tam... Żadnego pełzacza, leży za to jakiś trup. Podchodzę,
a to Silvio leży (chyba tak się nazywał). Ten sam co rządził frakcją gburowatych najmeników
na farmie i oczywiście był nie do pokonania na tym etapie gry. A tak, spokojnie zabrałem mu
ekwipiarz i pomyślałem - doigrałeś się kolego.
Potem oczywiście okazało się że to bug, bo Silvio pojawił się podczas polowania na smoki. Wygląda,
że jego model z farmy nie doleciał na standardowe cmentarzysko NPC, tylko do tej jaskini. Gdy
potem grałem ponownie w G2 z NK specjalnie poszedłem do jaskini żeby sprawdzić, ale tym razem
zobaczyłem... Nie, to juz temat na osobne opowiadanie.
Ach te bugi w Gothicach, aż się łza w oku kręci. Takich uroczych i niepowtarzalnych bugów nie
ma chyba żadna gra. Niektóre z nich są tak trafne, że trudno się pokapować co jest zamierzone,
a co bugiem. A to już chyba cecha tylko Gier Wielkich ;))


E tam, opowiedz! Każdy chce posłuchać(może przesadziłem?):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem fajnego buga w G2:Noc Kruka. jak cię zabiją klikasz (chyba)F8(klawisz pomocniczy, ten do skakania) i nagle nasz bohater odżywa :))) I co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 20:52, maciofacio napisał:

Ja znalazłem fajnego buga w G2:Noc Kruka. jak cię zabiją klikasz (chyba)F8(klawisz pomocniczy,
ten do skakania) i nagle nasz bohater odżywa :))) I co wy na to??

To że to kod, kiedy masz włączoną konsole tak się dzieje. Gdybyś grał bez konsoli (i kodów :)) tak by się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki problem- bug? nie wiem , czy śmieszny :S
gram w Gothic II ,( dopiero zaczynam) jestem w pierwszym mieście, rozmawiam z ? Vartasem i w trakcie rozmowy daje mu list, a potem gdy kontynuuje (ma mi dać jakieś błogosłaiweństwo chyba)zapętlam się.Cokolwiek ja nie powiem on prędzej czy później mOwi "podsumujmy..." "coś tu się nie zgadza" i wraca do początku rozmowy... i tak w kółko...Najgorsze, że nie mogę wtedy wyjść z tej rozmowy, ani tym samym wczytać/zamknąć gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 śmieszne bugi w G1 po pierwsze po wykonaniu kilkudziesięciu skoków postać pojawiała sie gdzieś na niebie i spadała ale nie umierała, drugi pod koniec gry w świątyni śniącego w miejscu gdzie była winda do kanałów, kiedy zjeżdżałem tą windą to kamera oddalała się maksymalnie i powoli sie zbliżała co pozwoliło mi zobaczyć całą świątynie z zewnątrz (panoramę). Obydwa bugi pojawiały się zawsze bez względu na to ile razy instalowałem grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować