Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2006 o 22:17, Banny napisał:

Przy rozmowie z Constantinem nie ma opcji, że mówi on ile grzybów trzeba zjeść by podnieść
manę. Podobno wystarczy zjeść 50 by mana wzrosła o 5, ja ich nigdy nie liczyłam.


Niezupełnie, po zjedzeniu 50 ciemnych grzybów mana wzrośnie nam o 10. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doświadczyłem dwóch niezwykłych rzczy w grze. Mianowicie:
Wszystko zaczęło się od tego, że szedłem zabić kamiennego smoka. Jak wiadomo, po drodze spotyka się Kamienne Golemy. Jeden taki, wyjątkowo, hmmm, "uwzięty", sukcesywnie zwalał mnie poza krętach, aż dostarłem do rzeki na samym dole. Został mu mały kawałek życia, ale zdążył mi przywalić i wrzucić mnie do rzeki. Czekałem aż spłynę do barykady orków i wyjdę na brzeg by ponowić wejście do smoka. Ale w grze narodził się bug i zostałem przezucony na drugą stronę barykady. Tam wylazłem na brzeg i natknąłem się na dwa Easter Eggi. Pierwszy znajduje się zaraz koło miejsca w którym wyszedłem z wody a jest nim tabliczka, której screena z widoku FPP zamieszczam. Drugi, to masowy grób kumpli bezimiennego. W jaskini, po przeciewnej stronie "części orków", leżą trupy: Miltena, Diega, Gorna (w dwóch wariantach!), Kervona, Parlata, Geppera i Dobara. EE na maksa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny grób znajduje się w jednej z jaskiń na południowy zachód od Słonecznego Kręgu (to nie tyle easter egg, co śmietnik twórców gry, dosłownie tak, kiedyś wypowiadali się na ten temat;). Natomiast za palisadę orków można przejść bez wykorzystywania żadnych bugów, trzeba się tylko trochę nagimnastykować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wiele bugów typu spadłem z durzej wyskokośći znalazłem się podziemią i przeżyłem niestety szkoda że nie da się ich w żaden sposub wykorzystać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 01:08, ziptofaf napisał:

Pewnie używałeś cheatów na stworzenie potworka. Z nieznanych przyczyn wszystkie przywołane
kodami bestie się tam pojawiają...

Uwierz mi, że cheatów żadnych nie używałem. Nie lubię grać z kodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram właśnie w G1 i mam pewien ( całkiem pokaźny ) problem :
Moja misja polega na odnalezieniu Xardasa . Idę przez ten wąwóz , poradziłem już sobie z golemem kamiennym ,lodowym ,na samym końcu jest golem oniowy ( czy jakoś tak się nazywa ) . Nieważne jakimi czarami w niego tłukę i jakiego oręża używam nie mogę nic mu zrobić .

Co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 20:02, tread71 napisał:

Gram właśnie w G1 i mam pewien ( całkiem pokaźny ) problem :
Moja misja polega na odnalezieniu Xardasa . Idę przez ten wąwóz , poradziłem już sobie z golemem
kamiennym ,lodowym ,na samym końcu jest golem oniowy ( czy jakoś tak się nazywa ) . Nieważne
jakimi czarami w niego tłukę i jakiego oręża używam nie mogę nic mu zrobić .

Co radzicie ?

Piorun kulisty. A właściwie dwa pioruny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno grałem w tę grę, ale jeśli dobrze pamiętam, to ognistego golema zniszczyłem rzucając na niego jakiś lodowy czar(nie pamiętam jaki :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój młodszy brat grał w Gothica II od mojego sejwa. Poszedł walczyć ze smokiem i zaczął wciskać wszystkie przyciski i zamienił się w smoka (sterował smokiem). Kodem dało się to zrobić, ale ja grałem bez kodów, a brat nie umie ich wpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2006 o 20:11, fanfilmu.pl napisał:

Piorun kulisty. A właściwie dwa pioruny.

No właśnie mam w tym problem ,że piorun ,dwa czy dziesięć jai i inne czary odnoszą podobny skutek czyli żaden :/
Nie ma innego rozwiązania na tego zbugowanego golema ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 21:20, tread71 napisał:

Nie ma innego rozwiązania na tego zbugowanego golema ? :/

Ja się też męczyłem, bryła, fala lodu itp. - nic go nie ruszało. Te pioruny uratowały mi życie ;) Jeśli jest zbugowany... No nie wiem, chyba kody zostają, może postaraj się o save... Masz jakiś wcześniejszy? Jeśli tak, spróbuj jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 21:32, fanfilmu.pl napisał:

> Nie ma innego rozwiązania na tego zbugowanego golema ? :/
Ja się też męczyłem, bryła, fala lodu itp. - nic go nie ruszało. Te pioruny uratowały mi życie
;) Jeśli jest zbugowany... No nie wiem, chyba kody zostają, może postaraj się o save... Masz
jakiś wcześniejszy? Jeśli tak, spróbuj jeszcze raz.

Spróbuje kodów - tylko to mi zostało .A co do saveów to najpóźniejszy poza tym ze zbugowanym golemem mam sprzed śmierci Y''Beriona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie się złożyło, to dobry temat. Wspomniałeś o Y''Berionie.
Otóż, to chyba nie bug, ale ciekawa rzecz. Pędząc (sam nie wiem po co) przez bagna z ziołami leczniczymi dla Jaśnie Oświeconego, wbiegam na dziedziniec, patrzę na górę... A tam animacja taka, jakby ktoś rzucił na Y''Beriona czar snu. Ja sie taplam w błocie, bo myślę, że on umiera a on se lula! ;p Ale już pogadać się nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 . Kiedy zdradziłem Stary obuz , nie moglem wejsc do niego (chyba że teleport u magów) lecz znalazłem inny sposób , zamieniłem się w chrząszcza i powoli wspiołem sie na mur i przeszdłem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne denerwujace bugi to wstajace NPC - np taki Jack najpierw sie obróci a potem dopiero wstanie. niby nic ale działa mi na nerwy. No i jeszcze blokujace sie w drzwiach stwory (mozna oczywiscie tego nie wykorzystywac ale wiecie ;)). Ale ogólnie inteligencja potworów w g2NK potrafi zaskoczyc ja strzelałem z łuku do zebaczy a one zamiast głupio latac podemna zrobiły duzy kawałek i po sciezce do mnie dotarły.
I dwa bugi które kazde zna : z Gornem i Laresem (chociaz tego drugiego nigdy nie miałem bo za pierwszym razem udało sie to mi ominac a pozniej juz wiedziałem co gdzie nie robic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2006 o 22:39, Bajuj napisał:

I dwa bugi które kazde zna : z Gornem i Laresem (chociaz tego drugiego nigdy nie miałem bo
za pierwszym razem udało sie to mi ominac a pozniej juz wiedziałem co gdzie nie robic :))


No chyba nie każdy :) O co chodzi z nimi?

PS Ja nie miałem dotychczas żadnych bugów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować