Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2008 o 15:13, krychaplateu napisał:

Z kolei w GI, ruiny (nie pamiętam jakie)
Trzeba iść za Gornem, żeby znaleźć kamień ogniskujący. Będąc świadomym że towarzysz jest nieśmiertelny,
postanowiłem zwiedzić okolicę. Po pewnym momencie dostałem 1000 lub pkt.dośw. Wróciłem a Gorn
powiedział mi
że ZAŁATWILIŚMY potwora.



Chodzi tu o ruiny po mnichach. W tych ruinach jest młody troll, a gdy go pokonasz właśnie z Gornem (lub bez) to wtedy mówi że pokonaliście bestię. Po prostu działał na własną rękę :D i to żaden bug :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w GI taki przypadek, gdzieś na początku, że jak pobiłem Ryżowego Księcia,i założyłem jego broń, to miałem jednocześnie łuk, tą jego kosę(kościuszkowiec, hehe) i jakiegoś morgenszterna. Dwa albo trzy razy pod koniec 1-go rozdziału w "jedynce" resetowała mi się karta, save j***ł i musiałem zaczynać od nowa. W dwójce kilka razy też mi się save rył, np. jak gadałem w drugim rozd. z Bartokiem, ze chcę ubić Cieniostwora. Kilka razy jak wyciągałem łuk, napinałem cięciwę, a potem puszczałem ctrl, to Bezio trzymał strzałę w ręku, jak zawodowy łucznik. Miałem też tak, ze jak zakładałem krótki łuk na plecy to cięciwa była napięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2008 o 10:00, Koski napisał:

BTW: Takie coś jest też w Górniczej Dolinie, za Orkową Palisadą(Można Wejść bez Kodów!). Zapewne
w tej jaskini co mówisz spotkałeś potem m.in Gorna. Otóż jest to trochę zawiłe. Gra nie może
przenieść NPC z jednego świata do drugiego. Więc np. kiedy w Khorinis spotkamy Diego, jest
to całkowicie inny NPC, a z tym w Górniczej Dolinie musieli coś zrobić, więc po prostu został
zabity, i przeniesiony tam gdzie (niby!) gracz się nie dostanie.


A żeby być w temacie, miałem bug, ale przykry :( . Otóż po zabraniu czynszu od Sekoba, kiedy
byłem najemnikiem, jak wszedłem na farmę, to w ekwipunku miałem 0 złota! Pomogło wczytanie
save. Niestety był sprzed godziny :/


Jak zapewne każdy kto, przeszedł za palisadę, jest koło drogi do sekty tabliczka po angielsku, podpisana przez jakiegoś Wielkiego Krasnoluda.

Ja za to, jak chciałem wziąć wypłatę od Onara, on brał wypłatę ode mnie. W ten sposób traciłem 50 sztuk zł. Nie pomógł load, patchowac mi się nie chciało. To chyba wada wersji z Extra gry z zeszłego roku (albo z 06, już nie pamiętam).

I jeszcze miałem taka akcję, że wszyscy nowicjusze z klasztoru mieli na szaty nałożoną teksturę w... cegły. LOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:59, gracz 155 napisał:

bezi jest bogiem usuwa wodę z części bagna w idealnie prostej linni ;-)


Też tak miałem. I chyba każdy. swoja drogą, tam ciągle jest woda, tylko oczyszczona. Przynajmniej mozna się troszkę oczyścić po tej kąpieli w bagiennym syfie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 14:10, Pawciu45 napisał:

Mój drugi bug polegał na tym, że w GI, gdy zakupiłem zbroje lekką najemnika i założyłem, ją
to nie było widać jej tekstur.Widać było czarną koszule Beziego a z zbroi zostawał tylko lewy
naramiennik i spodnie.


To nie bug. Tak samo miałem, to jest najsłabsza zbroja najemnika, dostaje sie ja od Lee, gdy w drugim rozdziale awansuje się. Potem są jeszcze dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz u mnie w G1 było że w zamku zaatakowali mnie strażnicy podszedłem do magów ognia a ci magowie zaczęli walczyć ze strażnikami. Wykorzystałem to i uciekłem.Jakiś tydzień później bylem w Nowym Obozie i zauważyłem Miltena zdziwiłem się co on tam robi (BYŁEM JESZCZE W PIERWSZYM ROZDZIALE) ,a dlatego że korzystałem z marvin-mode
miałem miecz Uriziela.Porozmawiałem z Miltenem.I Naładowałem ten miecz maną i z PIERWSZEGO ROZDZIAŁU
przeszedłem do SZÓSTEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 21:41, gothix13 napisał:

hehe nieprawda taka zbroja jest tylko w modzie dircuid (czy jakoś tak) pewnie mieliście zainstalowanego
i dlatego

Ni cholery. Beż żadnych modów grałem, miałem wersję z CDA. Grałem każdą klasą, tą zbroję się dostaje za darmo, to taki zamiennik dla zbroi strażnika, tylko troszkę słabszy. Dwie następne sie kupuj za ponad 1000 bryłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś w G1 wszystkie postacie i potwory zniknęły. Po za moją i tak chodziłem po pustym świecie i zbierałem z łatwością wszystko :) Jednak to było nudne więc musiałem rozpocząć grę od nowa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w G2:NK miałem taki bug, że miałem jednocześnie łuk i kuszę na plecach. Oprócz tego miałem miecz jednoręczny, ale nie w tym rzecz. Kiedy chciałem zdjąć kuszę i pozostawić tylko łuk to mnie wywaliło do pulpitu. Później jak zdjąłem łuk, a potem kuszę to wszystko było OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bug, ale w G2 jako mag, może też ppaladyn gdy zaatakujesz jakiegoś chłopa/knechta i on ci odda to wszyscy na około rzucają się na niego. W sumie fajna reakcja, dziwi mnie tylko ze od razu go dobijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 12:12, mic02 napisał:

Nie wiem czy to bug, ale w G2 jako mag, może też ppaladyn gdy zaatakujesz jakiegoś chłopa/knechta
i on ci odda to wszyscy na około rzucają się na niego. W sumie fajna reakcja, dziwi mnie tylko
ze od razu go dobijają.

Hehe ja bym tam sie cieszył widocznie Bezi cieszy sie dużą sympatią wśród ludu:)
Widocznie to bug bo u mnie na odwrót zawsze było wszyscy mnie zaraz atakowali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 12:12, mic02 napisał:

Nie wiem czy to bug, ale w G2 jako mag, może też ppaladyn gdy zaatakujesz jakiegoś chłopa/knechta
i on ci odda to wszyscy na około rzucają się na niego. W sumie fajna reakcja, dziwi mnie tylko
ze od razu go dobijają.

Ciekawe czy dobili by Lorda Andre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 12:12, mic02 napisał:

Nie wiem czy to bug, ale w G2 jako mag, może też ppaladyn gdy zaatakujesz jakiegoś chłopa/knechta
i on ci odda to wszyscy na około rzucają się na niego. W sumie fajna reakcja, dziwi mnie tylko
ze od razu go dobijają.

To raczej bug bo umnie wszyscy, rzucają się na mnie i mnie dobijają ( oczywiście jeśli im się uda a w V roździale to raczej niemozliwe ) ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:58, maciek.mucha napisał:

> Nie wiem czy to bug, ale w G2 jako mag, może też ppaladyn gdy zaatakujesz jakiegoś chłopa/knechta

> i on ci odda to wszyscy na około rzucają się na niego. W sumie fajna reakcja, dziwi mnie
tylko
> ze od razu go dobijają.
To raczej bug bo umnie wszyscy, rzucają się na mnie i mnie dobijają ( oczywiście jeśli im się
uda a w V roździale to raczej niemozliwe ) ;) .

A u mnie nie :D Jak walnę palladyna on mi oddaje to wszyscy do o koła atakują go i zabijają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:04, choper napisał:

A u mnie nie :D Jak walnę palladyna on mi oddaje to wszyscy do o koła atakują go i zabijają
:)

U mnie albo się przyglądają ( ale to żadko kiedy ) albo mnie atakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 17:37, krzysztof bry napisał:

> gothic jest do bani grałem 1 nie ma sensu jest nudna wzyciu ni bede grał w goth.

zgadzam sie z tobom 3 jest najlepsza !!!!!

Żałośni amoatorscy i za przeproszeniem głupi jesteście.
Gothic III to zakała serii...najnudniejsze questy,kiepska fabuła i wymagania sprzętowe.
żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować