Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

Kiedyś jak byłem w Jarkendarze to chciałem sobie coś kupić i się okazało że nie miałem kasy a miałem ok 5000 wcześniej. A przedtem zaczepił mnie taki jeden strażnik bramy w Khorinis po stronie od targowiska ten taki śmieszny łysy i gruby a nie zwróciłem uwagi co do mnie mówił tylko wyłączyłem rozmowę. Może on mi zakosił bo miałem za dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego buga: strzelałem z łuku i przestałem założyłem łuk na plecy i zobaczyłem, że cięciwa jest naciągnięta. Mój kumpel miał to samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 19:01, deif33 napisał:

Ja miałem takiego buga: strzelałem z łuku i przestałem założyłem łuk na plecy i zobaczyłem,
że cięciwa jest naciągnięta. Mój kumpel miał to samo. :)

Mi też zdarza się to dość często. Niezbyt ładnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego buga że Lord Andre atakował więżniów przez
kraty, a więżniowie krzyczeli "schowaj broń".


P.S.
(I tak nie dosięgał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 20:06, AdamJam napisał:

> Ja miałem takiego buga: strzelałem z łuku i przestałem założyłem łuk na plecy i zobaczyłem,

> że cięciwa jest naciągnięta. Mój kumpel miał to samo. :)
Mi też zdarza się to dość często. Niezbyt ładnie to wygląda.


Też to mam, w obu częściach, denerwujące to jest zdeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest walka ze smokami oraz krukiem:) W wypadku smokow wystarczy schowac sie za filarem i strzelac, albo przyzwac demona(odpony na ognien) i isc sie wysikac. Jak sie walczy z krukiem wystarczy zamienic sie w cieniostwora i kruk na 2 strzaly xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 22:11, studnia6 napisał:

Smieszne jest walka ze smokami oraz krukiem:) W wypadku smokow wystarczy schowac sie za filarem
i strzelac, albo przyzwac demona(odpony na ognien) i isc sie wysikac.

No wiesz, jak się wykupiło zwoje przyzwania demona to jest ciężko, aczkolwiek golem+pomniejszenie potwora może zdziałać cuda. Poza tym wiesz, że w dodatku "Noc Kruka" smoki mają odnawianie punktów życia? Może być ciężko ze strzelaniem do nich z łuku (chyba, że z magicznego) ale z kuszą można sobie poradzić przy dużych skillach (nie mówiąc o magicznej :P ) .

Dnia 29.01.2008 o 22:11, studnia6 napisał:

Jak sie walczy z krukiem
wystarczy zamienic sie w cieniostwora i kruk na 2 strzaly xD

Ja go uspałem zaklęciem, aby nie uaktywnij piorunów ze Szponu, a później z broni jednoręcznej zacząłem go nawalać. Biedak, podczas całej walki nawet nie zadał mnie ciosu ;P .


Co do bugów to mnie się zdarzył okropnie wkurzający. Gram teraz w G2:NK i podczas aktywacji Szponu Beliara był on bronią dwuręczną mimo że ja jestem lepszy (i to o wiele) w jednoręcznych. Oddałem miecz Magom Wody później, bo miałem jeszcze save''a, na którym jest Bezimienny przed walką z Krukiem. Teraz jestem już na takim etapie, że biorąc pod uwagę mój czas nie opłaca mnie się już od tamtego save''a grać ;P . Szkoda, że dopiero teraz się o tym na forum, bo gdzieś czytałem, że Szpon Beliara to broń dwuręczna i tylko ona. No cóż, teraz to się nie dziwię, że Xardas był taki wściekły jak mu opowiedziałem o oddaniu miecza Magom Wody, bo z dodatkowymi obrażeniami to byłaby na prawdę rzeźnia ;D . Dobrze sobie radzę bez niego, aczkolwiek te 2k punktów teraz są już nie ważne, bo miecz z pewnością dałby mnie ich więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2008 o 22:31, Kalejdoskop86 napisał:

Co do bugów to mnie się zdarzył okropnie wkurzający. Gram teraz w G2:NK i podczas aktywacji
Szponu Beliara był on bronią dwuręczną mimo że ja jestem lepszy (i to o wiele) w jednoręcznych.
Oddałem miecz Magom Wody później, bo miałem jeszcze save''a, na którym jest Bezimienny przed
walką z Krukiem. Teraz jestem już na takim etapie, że biorąc pod uwagę mój czas nie opłaca
mnie się już od tamtego save''a grać ;P . Szkoda, że dopiero teraz się o tym na forum, bo gdzieś
czytałem, że Szpon Beliara to broń dwuręczna i tylko ona. No cóż, teraz to się nie dziwię,
że Xardas był taki wściekły jak mu opowiedziałem o oddaniu miecza Magom Wody, bo z dodatkowymi
obrażeniami to byłaby na prawdę rzeźnia ;D . Dobrze sobie radzę bez niego, aczkolwiek te 2k
punktów teraz są już nie ważne, bo miecz z pewnością dałby mnie ich więcej...


Ano popełniłeś błąd - bo szpon może być 2-ręczny i 1-ręczny. Jeśli masz jako 2-ręczny, a w tym czasie nauczysz się lepiej walczyć 1-ręcznymi broniami to po następnym ulepszeniu w kapliczce zamieni się na 1-ręczną broń.
W sumie wiele nie straciłeś, bo miecz może mieć 114 punktów obrażeń więc daaleko mu do np. Smoczej Zguby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 22:52, Luk Zombi napisał:

Ano popełniłeś błąd - bo szpon może być 2-ręczny i 1-ręczny. Jeśli masz jako 2-ręczny, a w
tym czasie nauczysz się lepiej walczyć 1-ręcznymi broniami to po następnym ulepszeniu w kapliczce
zamieni się na 1-ręczną broń.
W sumie wiele nie straciłeś, bo miecz może mieć 114 punktów obrażeń więc daaleko mu do np.
Smoczej Zguby :)

Dobra, nie ważne już. Właściwie to jest tak jak mówisz, bez niego też można grać. Przynajmniej dostałem te 2000pkt za oddanie Szponu Magom Wody, więc w sumie był chyba wart tego ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi bardzo często się zdarza że jak pokonam np. człowieka to przeleci przez ścianę :D jak go do niej wsześniej przyparłem(tylko w przypadku walki na śmierć i życie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1, morze lawy, pośrodku budynek z Urizielem. Wchodzę przez okno, patrzę a tam 4 szaman orków, postanowiłem zamrozić go bryłą lodu aby łatwiej się walczyło. Niestety jak wcześniejsi szamani musiał coś powiedzieć. Ja stałem na oknie, do którego nie dosięgał, a musiał do mnie podejść. Zaczął chodzić w okół pomieszczenia jakby się chciał do mnie dostać, przebiegł przez drzwi wyszedł na zewnątrz i pobiegł po "podjezdzie" aby się do mnie dostać, ale mu się nie udało, zaczął chodzić w koło budynku i tak zostało chodził i chodził. A ja się nie mogłem ruszyć, bo to była taka typowa gothicowa "cut-scenka". I musiałem zresetować kompa. Na szczęście doświadczenie nauczyło mnie (a w szczególności świątynia śniącego) zapisywać mnóstwo razy, więc strat nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem takie cus w NK: Wyprowadzalem Bilgota i Diego z doliny, szedlem przez zamarznieta ziemie. Tam pada snieg, jak bylem juz przy kopalni u wyjscia to snieg dalej padal. Na okolo pelno slonca i zielono...a snieg dalej pada. Dopiero po drogiej stronie przestal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarkendar. Zwiedzam sobie ponownie ten kanion na pustynie w poszukiwaniu trolli i nagle na pustyni zaczyna padać deszcz :) Fajnie wyglądała burza nad pustynią. Trochę dalej w jednej odnodze kanionu wbiegłem na smoczego zębacza, którego chwilę wcześniej tam po prostu nie było, pojawił się znikąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak grałem w Gothic''a to będąc u bandytów Dextera zabiłem jednego bandytę, który był w wieży. Wstał z łóżka i ja go wtedy zaatakowałem. Po prostu zginął leżąc na łóżku :D Położyłem się na tym samym łóżku spać i ciało bandyty przeszło przez łóżko na podłogę pod łóżkiem :D A najlepsze, że po śnie jego ciało się sklonowało tzn. leżało obok niego drugie takie same ciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w Gothic I miałem takiego buga,że na cmentarzysku orków w 3 rozdziale gdzie według fabuły wszyscy strażnicy świątynni nie żyją,udało mi się jednego z nich spotkać.Niestety nie można było z nim porozmawiać więc go zabiłem za co dostałem punkty EXP.Na dowód że mi się to nie przyśniło screen.

20080216122931

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram magiem mam 65% broni 2H. Wczoraj chcialem skopac gropke cz goblinow, wyciagam bron a moj mag ledwo ja niesie, tak jakby dopiero sie uczyl. Gra zapomniala ze umie nia wladac, najlepsze jest to, ze w statystykach pisze mistrz. Po wejsciu do gry z Windowsa na nowo, wszystko wrocilo do normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w NK miałem takiego fajnego buga, że jak poszedłem bodajże z Laresem do Słonecznego Kręgu to zaatakowały mnie jaszczury. Lares je wybił, a następnie biegał po całej wyspie zabijając orków. Doświadczenie szło dla mnie, także nabił mi około 5 leveli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 12:29, raven91 napisał:

Ja dzisiaj w Gothic I miałem takiego buga,że na cmentarzysku orków w 3 rozdziale gdzie
według fabuły wszyscy strażnicy świątynni nie żyją,udało mi się jednego z nich spotkać.Niestety
nie można było z nim porozmawiać więc go zabiłem za co dostałem punkty EXP.Na dowód że
mi się to nie przyśniło screen.


No, też coś takiego mam, oni sa martwo, ale stoją. Najwyraźniej zmarli na stojąco xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować