Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

Teraz jak gram po raz któryś tam w "jedynkę", to jak walcze z większymi bydlętami typu jaszczur lub ogar, to zalicza mi cios tylko, jak sięgnę gościowi mieczem za plecy, tzn. jak wyłapie po łbie, karku i plecach. Strasznie wkurzające. Mam broń zadającą 74dmg, siłę 50, a potworów nawet zadrasnąć nie mogę, jak nie rąbnę ich w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 00:24, Gumiś2 napisał:

Jak w G3 szedłem z Cyrusem na farmę orków to po wyjściu z Cape Dun on się zapadał pod
ziemię a Bezi leciał w górę.


W tym temacie mówimy o bugach z Gothic 1; 2; 2 - Nk"

Ja w Gothic 2 Nk, odkryłem bardzo korzystny bug. (Sam go odkryłem, nie ściągam z żadnej strony!). Otuż, pracuję dla harada. Jak gdyby niby nic, wykułem dla niego parę mieczy. Idę do niego aby mu je sprzedać. Jeden sobie założyłem, bo na nowy stać mnie nie było. Sprzedałem i wszysco super, mam złoto itp. Ale patrze w ekwipunek i mam jeszcze dwa miecze, i ten miecz co założyłem mi się zdjoł. Założyłem go i chciałem sprzedać ten 1 miecz co mi został. Zaczełem znów rozmowe z Haradem, aby mu sprzedać jeden miecz. Sprzedałem. Patrzę w ekwipunek i znów mam 2 miecze, ten co założyłem znów mi się zdjoł, a złota przybylo. Spoczątku myślałem że to jakiś błąd i po wczytaniu Savy, już go nie będzie. Myliłem się. Ten bug trwa cały czas !. Na 6 poziomie mam już 4500szt. złota. Tak więc bug z dwoma mieczami i Haradem jest dosyć Cool. Polecam, jeśli brakuje Ci szt. złota, jednak trzeba uważać, bo jak będzie sie miało za dużo szt. złota, zmarnujemy sobie grę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 18:12, burczynski napisał:

Sprzedałem i wszysco super, mam złoto itp. Ale patrze w ekwipunek i mam jeszcze dwa miecze,
i ten miecz co założyłem mi się zdjoł. Założyłem go i chciałem sprzedać ten 1 miecz co
mi został. Zaczełem znów rozmowe z Haradem, aby mu sprzedać jeden miecz. Sprzedałem.
Patrzę w ekwipunek i znów mam 2 miecze, ten co założyłem znów mi się zdjoł, a złota przybylo.

Ja opisalem ten bug kiedys tam , ale ciesze sie ze ktos go jeszcze znalazl i wykorzystal. Sprawdzalem, to dziala obojetnie jaki masz wykuty miecz.
Jak na poczatek gry to dosc korzystne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest to moim zdaniem mało opłacalny bug. Przy odrobinie cierpliwości można mieć na 6 poziomie duuużo więcej. Wystarczy być czeladnikiem Harada i dajmy na to nauczyć się wykuwania El Bastardo albo Długi Dobry Miecz (czy jakos tak). Idziemy sobie na farmę Onara do Benneta .. kupujemy od niego w nieskończoność stalowe pręty(jak się skończą, wystarczy poczekać aż znowu zacznie kuć lub ogrzewać i znowu pogadać), wykuwamy i wracamy do Harada sprzedać. Kupa kasy w nieskończoność.
Oczywiście mówię o G2NK, choć w G2 zwykłym też to działa, tylko nie ma aż tak dużego zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię te bugi z Benetem i Haradem(Też je dawno zobaczyłem i chyba terz opisywałem) ale trzeba uważać. Jak ja grałem to tylko zwykły miecz umiałem by pn nie maronwać i siedziałem u Beneta. A jak znalazłem/kupiłem jakiś miecz dobry do walki(np:dobry,dobry długi) to jak sprzedawałem to przez przypadek jeden opyliłem i nie miałem potem czym walczyć. Jak się sprzedaje to trzeba je do kufra albo na ziemię wyrzucić.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja mialem o wiele lepsze bugi. w Gothic 2: NK jak walczylem z krwiopijcami (tak ok. 5 sztuk) to uzywalem eliksirow i mi sie zwiekszala np. sila a eliksir zostawal w ekwipunku. Albo jak mialem misje zeby Bennetowi przynisic jaja smokow to jak mu oddawalem to zaraz potem moglem je od niego kupic za darmo i znow mu je dac i ponownie otrzymac PD. to bylo nawet fajne, ale po kilkunastu takich wymianach mi sie znudzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem cos takiego :
Latalem sobie na f8 i nagle zaczalem spadac. Wyladowalem obok zebaczy niedaleko latarni Jack''a.
Zebacze zdazyly mnie ugrysc nim zdozylem uciec. Nie zauwazylem urwiska i spadlem. Kiedy lecialem wysypywaly sie ze mnie wszystkie rzeczy ktore mialem w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się dosyć dziwny bug. Bo lares, z którym szłem do słonecznego kręgu, zauwazając nadbiegające scierwojady zaczoł uciekać w jakimś dziwnym cudem wdrapał sie na drzewo. Wyglądało to dość realistycznie. NIe długo dam screena jak siedzi na drzewie a scierwojady pod nim ;). Pozrdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to jest bug ale jak grałem g G2 NK to idąc do Portalu magów wody razem z Laresem to on zatrzymał się i zacząłe ze mną gadać:

Lares - Przestań mnie wkurzać!
Bezi - Dobra nie marudz!

Nie zrozumiałem tego, ponieważ ja tylko za nim szedłem i nic mu nie robiłem :P Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są dialogi to raczej bugiem to nie jest, a identycznie mialem kilka razy więc bugiem to raczej nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem bug na rudę. Otóż zaraz po rozpoczęciu gry można udać się do Nowego Obozu. W pobliżu wejścia na górę do Magów jest osełka. Jeśli się jej użyje to dostaje się za darmo miecz (nie pamiętam nazwy). Ale najlepsze jest to, że tego miecza można dostać ile się chce, więc handel jest bardzo ułatwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 18:12, burczynski napisał:

> Jak w G3 szedłem z Cyrusem na farmę orków to po wyjściu z Cape Dun on się zapadał
pod
> ziemię a Bezi leciał w górę.

W tym temacie mówimy o bugach z Gothic 1; 2; 2 - Nk"


Temat został założony w 2005 roku, a więc przed wyjściem Gothic 3. Nie będę zakładał nowego tematu, aby porozmawiać tylko o bugach z G3. A bug z Haradem, o którym mówisz był opisywany już kilkanaście razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Temat został założony w 2005 roku, a więc przed wyjściem Gothic 3. Nie będę zakładał
>nowego tematu, aby porozmawiać tylko o bugach z G3.

Przepraszam bardzo, nie wiedzialem :).

>A bug z Haradem, o którym mówisz
>był opisywany już kilkanaście razy.

Nie mam sil przeszukiwać 25 stron... :) Ale bug odkrylem calkowicie samemu, dlatego chcialem go opisac. Za to tez przepraszam. :) Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to prawda, bo opowiadali o tym mi koledzy. Gdy spada się z duzej wysokości to wystarczy napisnąć strzałke w bok i Bezi przeżyje...nie mam pojęcia czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 10:26, Clear napisał:

Niewiem czy to prawda, bo opowiadali o tym mi koledzy. Gdy spada się z duzej wysokości
to wystarczy napisnąć strzałke w bok i Bezi przeżyje...nie mam pojęcia czy to prawda
?


Tak! Przydatne kiedy przechodzi się gothica n-ty raz.
Działa tylko w jedynce.
Jest także inny sposób na "bezpieczne" spadanie - podczas spadania wciskamy blok i bezi spojnie ląduję :P
Iny ciekawy bug (też w jedynce) którego nie znalazłem nigdzie w necie polega na szybkim ataku.
Wciskamy ctrl strzałkę w dół i w górę (w takiej kolejności) i trzymamy - bezi zacznie szybko atakować (zależy od wyszkolenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 10:26, Clear napisał:

Niewiem czy to prawda, bo opowiadali o tym mi koledzy. Gdy spada się z duzej wysokości
to wystarczy napisnąć strzałke w bok i Bezi przeżyje...nie mam pojęcia czy to prawda
?

Sam też nie sprawdzałem, ale kolega mówił mi, że w G1 to działa i nie straszna mu była żadna wysoka skarpa ;]. Jak jest w późniejszych częściach to już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 10:38, Rafcio Master napisał:

> Niewiem czy to prawda, bo opowiadali o tym mi koledzy. Gdy spada się z duzej wysokości

> to wystarczy napisnąć strzałke w bok i Bezi przeżyje...nie mam pojęcia czy to prawda

> ?
Sam też nie sprawdzałem, ale kolega mówił mi, że w G1 to działa i nie straszna mu była
żadna wysoka skarpa ;]. Jak jest w późniejszych częściach to już nie wiem...


Prawdopodobnie działa to tylko w "Jedynce". W kolejnych częściach już to nie działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 13:01, Książę napisał:

Gdy bylem w klasztorze jeden z nowicjuszy w SLONECZNY DZIEN powiedział:"Ale dzisiaj deszczowy
dzien..." czy jakos tak.


Też to miałem, tylko odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować