Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

Ja kiedyś, tak z nudów próbowałem wejść do górnego miasta. Rąbnąłem jednego z paladynów przy bramie, a ten zaatakował mnie. Tylko że trafił nie we mnie, ale w drugiego paladyna. No i obaj zaczęli się naparzać, a ja spokojnie weszłem do górnego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też taki mały bug zapewniający podstatsowanie naszej postaci. Mianowicie chodzi o kOPIOWANIE KAMIENNYCH TABLIC. Przekręt da się wykonać, ale pod warunkiem iż nie znamy żadnego języka, który umożliwiałby nam odczytanie tajnego pisma. Więc: znajdujemy tablicę jakąkolwiek i jakiegokolwiek poziomu następnie otwieramy ekwipunek i namiętnie, szybko oraz za razem dwukrotnie klikamy na ten o to przedmiot. Po wykonaniu tej czynności tablica zostaje w torbie z innymi itemami, a także jest w ręce naszego bohatera, aby przeszła do ekwipunku należy nacisnąć LPM. Czynność tą powtarzać można w nieskończoność, a liczba tablic stale będzie rosła. Osobiście polecam wyszukanie tablicy trzeciego poziomu i dopiero potem jej klonowanie, gdyż jest to sposób najbardziej opłacalny. Nie należy się zniechęcać gdyż trudno jest powielać ten przedmiot za pierwszym razem, w międzyczasie Bezi mówi, że nie może przeczytać tych grezmoł, ale potem się nauczy :). Jeżeli wpadniemy w szał bo tablica nie chce się rozdwoić można naciskać bez przerwy LPM, byleby robić to szybko. W przeciwieństwie do klonowania innych przedmiotów żaden przeciwnik nie musi nas atakować, dokonywać tej czynności można w każdym miejscu i w każdym akcie, ale bez znajomości języków obcych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam ten sposób, ale tylko zdarzył mi się przypadkowo i ze strzałami, tylko, że strzałę trzymałem w ręku itp.
Dobry sposób, cóż, kolejny przydatny bug ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:40, Varo napisał:

Znam ten sposób, ale tylko zdarzył mi się przypadkowo i ze strzałami, tylko, że strzałę
trzymałem w ręku itp.
Dobry sposób, cóż, kolejny przydatny bug ;)


To i ze strzałami się da :)? No nieźle, przyszło mi do głowy, że można by było spróbować z innymi przedmiotami i tym samym (kto wie) odkryć buga uniwersalnego :). Trzeba próbować wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:23, Don Zorro napisał:

Ja kiedyś, tak z nudów próbowałem wejść do górnego miasta. Rąbnąłem jednego z paladynów
przy bramie, a ten zaatakował mnie. Tylko że trafił nie we mnie, ale w drugiego paladyna.
No i obaj zaczęli się naparzać, a ja spokojnie weszłem do górnego miasta.


To samo da się zrobić z paladynami broniącymi okrętu. Ja też próbowałem i wyszło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w G1 bez odów weszłem do Starej kopalni w 5 roździale. Weszłem przez brame do Starego Obozu w 4 roździale. W G2 Zabiłem 3 smoki poszedłem do zamku oświadczyłem Garondowi, że więcej smoków już nie ma. zdziwiłem się i poszedłem do 4. Pogadałem z nim. Oko Innosa nie zużyło się i smok był nieśmiertelny. Natomiast w G3 spotkałem w powietrzu drrzewa i rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gothic 1 jest fajny Bug z dostaniem sie do pałacu Gomeza, podchodzimy do strażników bramy i wyciągamy broń, teraz można bez problemu wejść do środka, a oni nic nie zrobią :) A jeśli ktoś chce super broń na niskim lvl to niech idzie do pałacu Gomeza i pobije Blizne, który ma naprawdę super miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy w jedynce bodajże w 3 rozdziale trzeba było przeszukać orkową świątynie a w niej znaleźć dwa kawałki listu . no i znalazłem je ale bez pomocy strażnika świątynnego i nie mogłem mu ich pokazać choć je miałem i przez to gry przejść się nie dało :( naszczęście był to drugi raz gdy grałem w g1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden to news. :). Każde dziecko o tym wie.:). A tak po za tym to po co nam broń na niskim lvl skoro i tak nie będziemy mieli wystarczająco dużo siły do jej noszenia?:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie był list a zwój teleportacyjny.:). Mogłeś w to miejsce sprowadzić raz jeszcze nie strażnika świątynnego ale balla i było by po problemie.:) Ot cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę zabawnych bugów z G2:
- zablokowanie się animacji jedzenia lub mówienia, przez co Beziemu dziób się nie zamyka i cały czas mamle paszczą;
- jeśli jesteśmy paladynem i bez powodu zaatakujemy innego, wszyscy pobliscy rycerze zgodnie dobijają biedaka;
- szybkie naciskanie klawisza odpowiedzialnego za skok (a także pominięcie mówionej kwestii) w czasie dialogu może zaowocować wskoczeniem rozmówcy na twarz i zablokowanie się w takiej pozycji (jak mi się uda, dam screena, bo wrażenia są niezapomniane ;)
Jest oczywiście znacznie więcej - przydatnych, cziterskich i znanych bugów, jak picie mikstur, kiedy ktoś nas atakuje i ściąganie i zakładanie pierścienia dającego nam bonus do many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 14:10, Pawciu45 napisał:

Mój drugi bug polegał na tym, że w GI, gdy zakupiłem zbroje lekką najemnika i założyłem,
ją to nie było widać jej tekstur.Widać było czarną koszule Beziego a z zbroi zostawał
tylko lewy naramiennik i spodnie.



To nie jest BUG, ta zbroja tak wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 14:28, Bimbermistrz napisał:

ściąganie i zakładanie pierścienia dającego nam bonus do many.

To nie bug tylko efekt wlaczenia marvin mode. Dziala to ze wszystkimi pierscieniami i amuletami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wiele razy taki bug,że po zabiciu smoków i powrocie do Khorinis miałem świat widmo.Nie było ludzi,zwierząt,potworów nic,pustka taka jaką by zrobił Kononowicz jak by się dorwał do władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 13:50, Damian14BO napisał:

To nie bug tylko efekt wlaczenia marvin mode. Dziala to ze wszystkimi pierscieniami i
amuletami.

Nieprawda. Bez włączonego MARVINa pierścienie i amulety również odnawiają nam manę - np. kiedy mana nam się skończyła (mamy 0 punktów) i wtedy ściągniemy i założymy taki przedmiot, otrzymamy tyle many, ile ten artefakt dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś przydarzyła się taka sytuacja, że wbiegłam przez bramę do Starego Obozu (bez wyciągniętej broni) i strażnik mnie nie zaczepił (zawsze pyta się Beziego "A ty dokąd się wybierasz?", kiedy pierwszy raz wchodzimy do Starego Obozu). Tak się stało chyba dlatego, że podczas gdy tam wbiegałam, strażnicy pilnujący przejścia akurat zamieniali się miejscami i byli odwróceni do siebie plecami podczas tej zamiany, a ja przebiegłam między nimi, czyli żaden nie miał mnie w polu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gothic 1 potrafi "zamulić" i spowodować restart naprawdę mocnych kompów. Nie wierzycie? To przez całą grę zbierajcie zwoje przyzwania szkieletów i pod koniec gry przed ostatecznym wejściem do świątyni śniącego użyjcie te kilkaset zwojów na jakimś pustkowiu (np.kanion trolli).
PS. Wiem że to nie jest bug :))
Edit.
A mieliście może coś takiego że postacie najemników w G1 zamiast biegać w pozycji pionowej biegali w pozycji poziomej? Wyglądało ta tak że leżeli na brzuchu (w powietrzu) i machając nogami przemieszczali się do przodu. Mi się to przytrafiło jak mnie zaatakowali (a potem zaczęli uciekać) po tym jak uriziela się napełnia mocą. To chyba 6 akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować