Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Shogun: Total War - Złota Edycja - okiem Finnegana

22 postów w tym temacie

Lucas the Great

To już siedem lat - łza się w oku kręci. Zarazem, jeśli się nad tym lepiej zastanowić, minęło relatywnie niewiele czasu, odkąd seria Total War zaczęła mieszać na poletku gier strategicznych. Stworzyć w ciągu siedmiu lat cztery gry i sporo dodatków... Creative Assembly skupia jednak naprawdę kreatywnych ludzi.

Przeczytaj cały tekst "Shogun: Total War - Złota Edycja - okiem Finnegana" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z duetu Shogun - Medieval, ja polecam Miedislava, gdyz oferuje wiecej opcji, nacje są bardziej róznorodne no i można z Polski ucznić supermocarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie kupić tej gry. Na razie zdecydowałem się tylko na Medieval:Total War. Pewnie ten tekst przybliży mi Shogun''a. I będę miał jaśniejszy obraz na temat tej gry... Zabieram się do czytania...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 18:43, biszcopt napisał:

gra może była kiedyś ładna, widowiskowa i dobra, jednak teraz zalatuje mocno naftaliną

Gra ukazał się w serii Extra Klasyka, wiec czego się spodziewałeś? ;]
Shoguna sobie zakupie, zwłaszcza ze względu na orientalne klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... głupcy, ehh... młodzi gdzie te czasy kiedy grywalność się liczyła a nie grafika.

To czysta strategia, gra taktyczna.

Rome przy Medievalu i Shogunie to bękart a Medival 2 to tylko książę wobec tych królewieckich osobistości.

Medival 2 jest dobry jest bardzo bry ale 90% tego zawdzięcza Shogunowi, Medievalowi. Juz nie mówiąc o tym że jest łatwiejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie w grach liczy się grafika, to nie powinieneś uważać się za prawdziwego gracza. Dla mnie, grafika schodzi na drugi plan. Liczy się klimat, fabuła, grywalność. Efekty wizualne, czy dźwiękowe to tylko miły dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzałem sobie zamówić :) Pamiętam czasy gdy się zagrywałem w podstawkę parę lat temu, ten klimat, te walki, to outro, które wgniatało w fotel. Cudo :) Medieval może się schować, Rome tym bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra ukazał się w serii Extra Klasyka, wiec czego się spodziewałeś? ;]

Co z tego, że w Extra Klasyce?! W tej serii jest wiele miodnych gier. Nie widzę związku...


> Ehh... głupcy, ehh... młodzi gdzie te czasy kiedy grywalność się liczyła a nie grafika.

To prawda - jeszce młody jestem (tak, możecie mi zazdrościć dziadki :)), ale jestem graczem z jedenastoletnim stażem. Grafika może być niedzisiejsza, ale może się podobać. Przykłady? Proszę bardzo: Heroes III, Age of Empires 2, Civilization 3, NHL 2002 <- w te tytuły (jak i wiele innych starszych) gram do dziś.

A Shogun miał taką "sezonową" grafikę. Podobała się przy premierze, a obecnie wygląda... no cóż -> screeny wiele wyjaśniają.

> Jeżeli dla Ciebie w grach liczy się grafika, to nie powinieneś uważać się za prawdziwego gracza.

:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie dawno stuknęła trzynastka, i za nowością i za grafiką nie latam, ja lubię starsze gry np.Diablo II, StarCraft, Kozacy, Warcraft III, Heroes III- to nie są gry młode ale jak najbardziej grywalne, i na tym w grach mi zależy. Shoguna z miłą chęcią kupię chociażby dlatego, że jest osadzony w Feudalnej Japonii (lubię tamte klimaty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię wszystko, co jest związane z tą kulturą, dlatego też kupię Shoguna :] Zresztą nie mogę sobie odpuścić tej gry, bo jakieś 7 lat temu marzyłem, żeby mieć komputer który tą grę pociągnie. Grafiki się nie ulęknę, bo pan mnie strzeże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:50, biszcopt napisał:

> Gra ukazał się w serii Extra Klasyka, wiec czego się spodziewałeś? ;]

Co z tego, że w Extra Klasyce?! W tej serii jest wiele miodnych gier. Nie widzę związku...


Zgadzam się, ale czy były to prawdziwe klasyki? Moim zdaniem nie. Gry chociaż były świetne i parę z nich posiadam to przy Shogunie i Medivalu prawie, że nowości np. Kroniki Riddicka, czy DoW. A że grafika wygląda jak wygląda? Nie to się liczy ,tak więc związek mimo wszystko jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I oto wreszcie nadeszła wiekopomna chwila ;p - Najlepsza z członków serii Total War doczekała się polskiej re-edycji. Gratulacje, gram.pl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest i to poważny, a sadzac z postów na forach dyskusyjnych poswieconych grze nie tylko mnie spotykal. Otóż poza wywaleniam do windowsa w Dojo gra tnie sie niemiłosiernie podczas przewijania mapy. I nie jest to wina ani sterowników, ani systemu bo posiadam również wersje angielska shoguna wydaną przez EA i po zainstalowaniu nie ma zadnych problemów. Jak można było wydać takiego bubla i to jeszcze w wersji niespatchowanej 1.0!!!! Cenega skrewiła wydając niby wersje PL w istocie była to wersja ANG i bez CD-Key''a. A CD Project poszedł po bandzie i wydał tytuł PL, ale niegrywalny. Rozczarownie panowie, powazne rozczarowanie. Cóż pozostaje mi czekać na patch który uaktualni teń swietny tytuł i uczyni go grywalnym, chyba że macie państwo jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie medievale, a jednak to ta właśnie gra sprawiła mi najwięcej frajdy, jasne, że grafika dość zapyziała, ale grywalność... miodzio. Nie szukać daleko, okienka, scenki, wstawki to wszystko powróciło po tylu medievalach i romach do drugiego medivala - a to świadczy, że pierwsze rozwiązania były najciekawsze. Za to zresztą ta gra jest ceniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ludzie pomóżcie, bo mnie krew zalewa, kiedy po udanym zainstalowaniu i odpaleniu SHOGUNA-zlota edycja, kilka tur gram i jest w porządku, po czym się gra zawiesza, zawsze po tej samej ilości tur i nic więcej zrobić się nie da. Czy ktoś o takmi fatalnym errorze słyszał, widział, doświadczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować