Zaloguj się, aby obserwować  
Goxenul

Blogi - temat ogólny

4 posty w tym temacie

Otóż blogi - według jednych wielka rewolucja i w ogóle. Według drugich strata czasu i zabawa dla niewyżytych nastolatek... Prowadzicie bloga, możecie się pochwalić, ale z umiarem - ŻADNEGO SPAMU! Polecacie jakiś konkretny serwis blogowy, znacie jakieś sztuczki przydatne przy tworzeniu bloga, macie porady jak go wypromować? Tutaj możemy porozmawiać o wszystkich ty tematach i jeszcze więcej. Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z blogami jest jak z czymkolwiek innym - różne są, białe, czarne, podłużne, kwadratowe i kostropate.

Uważam, że porządnie prowadzony blog - pisany odpowiednim językiem, interesujący, zawierający długie notki - to świetna sprawa, można podzielić się swoją opinią w stopniu większym niż na forach (gdzie zwykle etykieta każe powstrzymywać się od zbyt długich postów), rozpocząć dyskusję, czasem zaprezentować jakieś swoje małe dzieło.

Niestety, większość blogów to - że użyję takiego sformułowania - totalna porażka. Wpisy mają maksymalnie 2-3 zdania, często błędy gramatyczne bądź ortograficzne, l33tspeak i temu podobne. Zbyt często blogi służą ludziom do publicznego wylewania łez, zbyt często są narzędziem ucieczki od rzeczywistości w sieć (popularność serwisu Twitter.com mówi sama za siebie).

Sam bloguję - z dłuższymi przerwami, ostatni mój wpis (i na blogu, i na Gramsajcie) pojawił się już dawno temu. A te przerwy wynikają z tego, że są rzeczy ważniejsze (teraz - sesja). Niech blogi służą nam, a nie my blogom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wiele dobrych blogów jakoś topi się w natłoku nieprofesjonalnych ryków dzieciarni. Takie jak http://svarogiada.blog.onet.pl/ albo http://zielonalibia.blog.pl są mniej popularniejsze podejrzewam od stron, w których jakiś gówniarz wylewa łzy, że internetu nie miał przez 2 godziny... sam przypadkiem te 2 blogi zauważyłem i jestem teraz stałym ich czytelnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę zastój w temacie. Wszyscy tylko na gramsajtach, czy jak?

Bloguję już od dłuższego czasu. Kto śledzi mojego gramsajta ten z sytuacją circa obeznany. Nie, gs nie jest moim głównym blogiem - bardziej traktuję go jako coś w stylu bardziej rozbudowanego fanpage a'la Facebook(nie uwłaczając gram.pl w żaden sposób :)). Głównie spowodowane to jest tym, że komentowanie na gramsajtach dostępne jest jedynie dla gramowiczów co wydaje się nieco zawężać publikę ;)
Aktualnie siedzę na bloggerze, który pozwala na komentowanie z kont kilku "sieci" - WordPress, AIM czy OpenID. To mi się bardzo podoba. Niestety nie jest to WordPress, z którego musiałem zrezygnować(pisałem o tym tutaj - http://ja.gram.pl/Miczkus/26). WP był dużo bardziej rozbudowany - więcej wtyczek i motywów... Na razie jednak odpada - zawsze brałem pod uwagę jedynie darmowe serwery, a tych dorównujących cba.pl pod względem mnogości opcji i miejsca(oraz darmowych) prawie nie ma(próbowałem Friko.pl, ale były problemy jakieś z rejestracją).
Blogger jednak jest całkiem w porządku, bo choć biedniejszy trochę od WP, to dzięki temu wydaje mi się nieco prostrzy w obsłudze i ma kilka funkcji, których za to w WP nie widziałem(jak te pokazane w załączniku do tego posta)

20120710092558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować