Zaloguj się, aby obserwować  
Vaksinar

Black & White i Black & White II

452 postów w tym temacie

Tak jak w tytule tematu... czyli dyskusja o tych dwóch wspaniałch grach...
Do premiery B&W 2 jeszcze troche zostało, ale jak myślicie jaki on będzie? Czy naprawde zapowiada się taki dobry jak można przeczytać w niektórych zapowiedziach ?
Czytałem że w drugiej odsłonie gry nie mamy się spodziewać żadnej super rewolucji, ale jeżeli liczysz na BARDZO DOBRĄ kontynuację części pierwszej to będziesz mile zaskoczeny...
W dwójce jak zapewne wiecie (lub i nie) ma być też wojsko.. więcej gry strategicznej... no i chowaniec... miejszy wybór, ale za to więcej mamy na niego wpływu...

Proszę o Wasze komentarze co do gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grałem w B&W1 i była to super gra. Myśle, że B&W2 będzie jeszcze lepsza ( z tego co czytałem w recenzjach nie wniesie zbyt wiele nowości, ale dla prawdziwego fana tej gry najdrobniejsza, zmiana jest super).
A tak wogule kiedy premiera w wersji pl ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie martwie, że tak jak powoli konczy sie Sid Meier (czekamy na Pirates! 15 i Civilisation 23, w których poprawi tylko grafike...), tak i Peter Molyneux. Obydwaj robia dobre gry, ale nie genialne. W Fable nie grałem (kurde, niech ktos to wyda =/), natomiast B&W był tylko dobry, jednak obydwa tytuly byly anonsowane na calkowity przelom - a takim nie byly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2005 o 12:21, Jar Jar Binks napisał:

A tak wogule kiedy premiera w wersji
pl ???????



14 pazdziernika, ale gra wyjdzie tylko z napisami PL...czyli polonizacja kinowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:23, Loonatyk napisał:

Ja tam sie martwie, że tak jak powoli konczy sie Sid Meier (czekamy na Pirates! 15 i Civilisation 23, w których poprawi
tylko grafike...), tak i Peter Molyneux. Obydwaj robia dobre gry, ale nie genialne. W Fable nie grałem (kurde, niech ktos
to wyda =/), natomiast B&W był tylko dobry, jednak obydwa tytuly byly anonsowane na calkowity przelom - a takim nie byly...


Oj przesadzasz wydanie reedycji pirates! bylo dobre bo gra byla świetna a kto tera gra w gry z grafika z roku 1990 ?? Skoro w cywilizacji poprawiaja tylko grafike to poco ludzie kupuja te gry??

A wracając do B&W to rzeczywiscie nie byla przelomem bo chowanca miales w co drugiej grze a bogiem byles w kazdej, prawda? W kazdej miales do rzucenia kilkanascie cudow i kierowales wioska bezposrednio przez wrzucanie do spichlerza zborza. No i wojsko tak rzeczywiscie w kazdej grze tego typu nie bylo wojska to przelomem nie bylo (fakt ze gier tego typu bylo tysionce :P).

Gdybys napisal to wszystko do B&W 2 to bym sie zgodzil bo to jest typowy RTS + chowaniec (upraszczając), ale B&W ?? Moglo ci sie nie podobac ale nie mozesz stwierdzac ze byla gra jak kazda inna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 13:22, Wredniak2003 napisał:

Oj przesadzasz wydanie reedycji pirates! bylo dobre bo gra byla świetna a kto tera gra w gry z grafika z roku
1990 ?? Skoro w cywilizacji poprawiaja tylko grafike to poco ludzie kupuja te gry??

Ależ ja nie neguje, ze te gry sa rewelacyjne (a Pirates! to dla mnie gra roku 2005 jak na razie...), ale... to było. A mi chodzi o innowacyjnosc. A kto nam ją da, jeśli nie Ci "geniusze"?

Dnia 09.10.2005 o 13:22, Wredniak2003 napisał:

A wracając do B&W to rzeczywiscie nie byla przelomem bo chowanca miales w co drugiej grze a bogiem byles >w kazdej, prawda?

Akurat bogiem byliśmy już choćby w Popoulusie... Petera Monyleuxa... To wymowne - powtarza sie. A trudno, by nie dodal czegos nowego - takiego Chowańca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:14, Loonatyk napisał:

> Oj przesadzasz wydanie reedycji pirates! bylo dobre bo gra byla świetna a kto tera gra w gry z grafika z roku
>
1990 ?? Skoro w cywilizacji poprawiaja tylko grafike to poco ludzie kupuja te gry??
Ależ ja nie neguje, ze te gry sa rewelacyjne
(a Pirates! to dla mnie gra roku 2005 jak na razie...), ale... to było. A mi chodzi o innowacyjnosc. A kto nam ją da, jeśli
nie Ci "geniusze"?

> A wracając do B&W to rzeczywiscie nie byla przelomem bo chowanca miales w co drugiej grze a bogiem
byles >w kazdej, prawda?
Akurat bogiem byliśmy już choćby w Popoulusie... Petera Monyleuxa... To wymowne - powtarza
sie. A trudno, by nie dodal czegos nowego - takiego Chowańca...


W populusie mielismy zostac bogiem po wykoszeniu reszty kandydatów :P ale to bylo zupelnie innego rodzaju i bardziej przypominalo magów z AoW (chodz tam byla turówka). W populusie nie bylo takiego rozmachu a pozatym tam boga mozna bylo zabic (na krutko ale jednak) a w B&W nie. W populusie chodziles po ziemi w B&W nie. Pozatym armia, budowanie jak w strategi. Juz populus bardziej przypomina B&W 2 a nie 1. A co do innowacyjnosci w podejsciu twoim to innowacyjnosc skonczyla sie okolo 1994 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie innowacyjny był nawet taki THPS 2 i 3. Mimo, że to samo, to jednak zrealizowane z olbrzymim rozmachem i za kazdym razem w inny sposób.

Tymczasem Black&White na pewno było czymś nowym, jednak gra nie przetrwała próby czasu (IMO), a to jest wystarczajacym dowodem, ze nie wniosla wiele. Podobnie jest z nowymi Pirates! - nie wiem czemu się tak dzieje, bo gra dla mnie (tak jak dla Ciebie B&W) jest wspaniała, ale... trzeba się liczyć z ogólnymi tendencjami :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak znam mase ludzi co wciaz wracaja do B&W ja gralem w nia dosc dlugo i jak bede zamawial B&W 2 to razem z 1 (płyta mi sie zrysowala ;( ). Ale napewno sie zgodzimy ze byla najlepsza (jedna z najlepszych ;) ) gier chyba 2002 (ach ta pamiec ma wspaniala). A Pirates sa rewelacyjni gralem dwa razy i gdyby nie brak czasu pogral bym dluzej a tu na horyzoncie nowe gry zeby kazda sie nacieszyc potrzeba by bylo by doba miala 48h a nie 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. B&W była w piątce najlepszych gier 2001 roku, ale... Od Petera Molyneuxa trzeba wymagać, bo zapowiadał coś większego. I oto caly szum, a ze gra bardzo dobra była, to oczywiste i swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:41, Loonatyk napisał:

Od Petera Molyneuxa trzeba wymagać, bo zapowiadał coś większego.


To fakt peter zapowiada zawsze cos wiekszego a na czym sie konczy?? Weźmy fable jakie mialo byc ?? A co wyszlo?? B&W 2 tez przereklamowana. Co do jedynki juz nie pamietam co zapowiadal wiec nie moge nic powiedziec na ten temat. Tak wielu graczy bylo zawiedzionych... A wystarczylo tylko nie obiecywac zlotych gor a przyjelibysmy gre z zachwytem i pocalowaniem raczek a nie z niedosytem. No coz marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka bardzo przypadła mi do gustu. Ładna jak na tamtec czasy grafika, i nadal nie kulawa. Ciekawe rozwiązania, pełna innowacja no i to co kochają wszystcy Chowańce. Co prawda, fabuła była trochę...hmmm....nuda., a aspekt militarny mało rozbudowany, ale dwójka ma to zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:55, Wredniak2003 napisał:

Jedne z najlepszych. Jeszcze tylko gdyby nie szlo tyle kasy na zapowiedzi "rewolucyjnych gier" moze bylyby tansze bo 129
zeta to troche duzo.


Co do cen gier... pare lat temu o ile dobrze pamiętam to w inne kraju Europy zgodziły się aby Polska miała tańsze gry.. no i było, pamiętam jak 2 lata temu kupowałem gre 2 miechy po premierze to już 69 zeta.. a teraz ? Dać Polakowi palec to weźmie rekę... Mimo iż mieliśmy dobrze to i tak piractwo się szerzyło to teraz mamy gry i do 200 zł :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:47, Vaxinar napisał:

teraz mamy gry i do 200 zł :|

Yyy? Nieliczne wyjatki. A nie wiem czy wiesz, ale kiedys 160 zł kosztowało 90% gier na PC (taki rok 96 bodaj). Teraz gry sa bardzo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwujka to juz nie to samo. Stracila klimat przez dodanie armi. Mozna byc slabym bogiem nie miec wiary na cuda a wybuduje sobie armie i zdobede wyspe. Albo zaraz mnie komp najedzie z swoim wojskiem jak ja bede uczyl chowanca jakiegos czaru a nie skupie sie na rozwijaniu armi. Ale pogram to moze zmienie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza czesc B&W była bardzo dobra...tylko zbyt liniowa;/ Gra mi sie po kilku misjach znudziła;/ Chciaz przeszedłem...ale w B&W 2 nawet sobie niepogram:) Ta gra podobno ma chore wymagania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:51, ImrO Cent napisał:

Pierwsza czesc B&W była bardzo dobra...tylko zbyt liniowa;/ Gra mi sie po kilku misjach znudziła;/ Chciaz przeszedłem...ale
w B&W 2 nawet sobie niepogram:) Ta gra podobno ma chore wymagania:D


Nie takie straszne Pentium 4 1.6 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows 2000/XP. Mozna przezyc. (trza mi kupic nowy ram ale co mi tam pogram se w to chocby po to by krytykowac :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować