Zaloguj się, aby obserwować  
Vaksinar

Black & White i Black & White II

452 postów w tym temacie

Witam... a ja mam takie pytanie. W jedynke grałem bardzo dużo i zapadła mi mocno w pamięci. Parę dni temu poszedłem do sklepu i zakupiłem dwójke (męczyłem sie bo chciałem zagrać w dniu premiery ale odczekałem troche i kupiłem taniej) Posciągałem wszystkie patche, a tutaj... gra jakby nie dorobiona. Zgodzę się, że efekt wody wymaga karty z PS 3.0 ale takie coś, jak falująca trawa na wietrze czy zboże, albo sierść czy brody naszych pomocników aniołka i diabełka? - nie sądze... aczkolwiek ich nie posiadam...

brak trawy, siersci itp. Czy ktoś wie co jest przyczyną? Moja konfiguracja sprzętowa to:

Ati Radeon 9550, 1GB Ram, Sempron 2600 ... reszta mało ważna bo to chyba głównie grafika jest przyczyną...aczkolwiek strasznie mnie to zdziwiło... tóż nawet w Oblivionie mi działa wszystko tylko sie trochę tnie no ale to wiadomo...a tutaj poprostu brak...

wie ktoś jak to naprawić albo zmusić do działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 12:01, Quong napisał:

wie ktoś jak to naprawić albo zmusić do działania?


Wejdź w folderze gdzie jest Black & White 2 znajdź plik, który zwie się graphics (znajduje się on w folderze data). Otwórz go za pomocą notatnika. I tam będziesz mieć listę poszczególnych kart graficznych i ustawione dla nich parametry na jakiej grafie ma działać. Żeby cieszyć się z full detalami ustaw sobie cyfry o takie: 3 0 3. Zapewne będziesz i tak mieć pokaz slajdów :/, więc ustaw sobie 3 1 3 będzie wtedy trawka, futro, broda i takie tam, ale nie będzie bajerów jak rozmazanie ekranu, kwiatków, światła bajeranckiego i takie tam. Poekeperymentuj sobie jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy blacj&white 2 jest tak samo fajne jak poprzednia wersja czy jest fajnie zrobiona graficznie i czy są nowe chowańce i czy są inne możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 00:07, sylka30 napisał:

mam pytanie czy blacj&white 2 jest tak samo fajne jak poprzednia wersja czy jest fajnie zrobiona
graficznie i czy są nowe chowańce i czy są inne możliwości


Ech...jest mnóstwo serwisów w internecie gdzie masz opis, recenzje i takie tam na teamt B&W2. Ale jak już pytasz to powiem w skórcie.

Chowańców jest mniej, bo tylko 5 (z dodtakiem Wojny bogów 6), zrezygnowano z wielu opcji, które były dostępne w jedynce (mniej cudów, mniej opcji z chowańcem, chowaniec nie uczy się cudów tylko je mu kupujesz), i inteligencja chowańca....trudno powiedzieć czy jest teraz mądrzjeszy czy głupszy. Jak go wychowasz na dobrego to będzie podlewać pola, pomagać w budowaie domów, leczyć wieśków i takie tam, ale z drugiej strony kretyn nie umie sobie znaleźć często samemu pokarm i dzięki temu mamy samą skóre i kości ze zwierzaka. Lepsze jest to, że wieśki są bardziej samodzielene (już nie błagają o potomstwo), można robić wosjka, mury, budowanie jest lepsze (nie ma już warszatu i rusztowań i bardzo dobrze!) ścieżki można robić i takie tam ozdoby do miasta. Ogółem gra bardziej do strategii zwyczajnej się upodobniła.
Ale bądź co bądź gra jest fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gawełek! Jesteś wielki ... wiszę Ci piwo... Dzieki, wszystko hula i smiga nawet na 3 0 3 ... podkrecilem karte.. czasem oczywiscie przytnie ale to przy nadmiarze efektow... dzieki Ci jeszcze raz i pozdro dla Ciebie...

szkoda ze takich przeklaman nie da sie zrobić na wielu innych grac , szczegolnie tych nowszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: black & white 2 zostalo wydane w calej Europie przez EA. moj kuzyn jest Anglii i jezeli kupilby mi black & white 2 + dodatek to czy bedzie tam wybor jezyka polskiego, czy trzeba gre kupic w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Niestety trzeba kupić gre w polsce żeby mieć grę po polsku.
Wracając do tematu, Black & White 2 ( w jedynke nie grałem nigdy ) jak dla mnie jest najelpszym RTS ( jeżeli można tak tą grę nazwać, bo to nie jest zwykły RTS ) w jakiego grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jest polską wersją kinową, a dodatek chyba też.
Ja mam tylko Black & White 2 ale bez dodatku ( bo dodatek mi się nie podoba ) więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 14:44, Wojtas94 napisał:

Mam pytanie. ile ok. splendoru potzrzeba by przygarnąć japończyków (4 wyspa)?

wszystko pisze w centrum twojego miasta na zwoju nasuj kursor an zwoj i poczkeja a pojaiw ci sie lista :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można sprawić aby chowaniec schudł lub po prostu nie tył ??? Jak oddziaływać na siłę, grubośc i inne czynninki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 11:26, PAZ3R napisał:

W jaki sposób można sprawić aby chowaniec schudł lub po prostu nie tył ??? Jak oddziaływać
na siłę, grubośc i inne czynninki ??


Musi biegać. Daj mu kamień w łapę i każ mu gdzieś iść. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 11:26, PAZ3R napisał:

W jaki sposób można sprawić aby chowaniec schudł lub po prostu nie tył ??? Jak oddziaływać
na siłę, grubośc i inne czynninki ??

Wiesz.....troche dziwne pytanie bo o to samo mógłbym spytać ciebie, "jak sprawić abym chudł lub po prostu nie tył ?" :P a odpowiedz jest bardzo prosta jezeli chcesz aby schudł nie karm go zbyt często i obserwuj pasek głodu, nigdy nie dawaj mu do pełna, wsadzaj mu kamienie w łapy i każ mu biegać po całej mapie, natomiast siła sie zmienia podczas walki, lub gdy wsadzisz mu w łapy.....kamień, lub drzewo i każesz mu ciwiczyc. Co do wcześniejszej wypowiedzi jednego z forumowiczów o tym że chowaniec nie potrafi sam dbać o swój głód, otóż da sie nakłonić go do tego że sam bedzie sobie brał jedzenie z twoich zbiorów, tyle że nie nazywa sie to np "sam bede sobie brał jedzenie" tylko "czasem bede wykradał jedzenie ze spichlerza gracza" także nie wiem czy jest to dobre zachowanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:18, diablolod napisał:

kto wydaje te gry w polsce??
i ile balc & white 2 kosztuje...

EA polska i o ile wiem 120 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:19, azur64 napisał:

> kto wydaje te gry w polsce??
> i ile balc & white 2 kosztuje...
EA polska i o ile wiem 120 zl.


o kurde... no tosz gra ma jush rok:/ no ale ile ma pierwsza czesc i ile kosztuje:/ 50 zl to przesada nawet za taka gre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:25, diablolod napisał:

> > kto wydaje te gry w polsce??
> > i ile balc & white 2 kosztuje...
> EA polska i o ile wiem 120 zl.

o kurde... no tosz gra ma jush rok:/ no ale ile ma pierwsza czesc i ile kosztuje:/ 50 zl to
przesada nawet za taka gre....

EA Polska to nie CDP, rzadko kiedy obniża ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:26, azur64 napisał:

> > > kto wydaje te gry w polsce??
> > > i ile balc & white 2 kosztuje...
> > EA polska i o ile wiem 120 zl.
>
> o kurde... no tosz gra ma jush rok:/ no ale ile ma pierwsza czesc i ile kosztuje:/ 50
zl to
> przesada nawet za taka gre....
EA Polska to nie CDP, rzadko kiedy obniża ceny.


a takie mialem nadzieje na Black...2
i pozostaje mi 1 ktora jush kiedys widzialem...( tesh dobra ale chce 2:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak odblokować nowe chowańce na pierwszej mapie w Black & White 1?
I jeszcze jedno mógłbym prosić o podanie miejsc w których są owce w misji ze srebrnym zwojem z pasterzem?
A i jeszcze jedno mogę prosić o kilka screenów waszych chowańców bo mój wygląda tak:


Jak zwiększyć wysokość chowańca żeby był taki jak przewodnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować