Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds - okiem Masterminda

96 postów w tym temacie

Aż źle się czyta recenzje pisaną od początku do końca na NIE...z prostej przyczyny, bo MY (cd projekt) mamy coś o niebo lepszego - wiedźmina...i nie chce twierdzić, że wiedźmin o niebo lepszy nie będzie bo sam czekam na niego z niecierpliwością, ale ludzie odrobinę dziennikarskiego obiektywizmu! Dziwne, że gra tak strasznie przez Was "zjechana" na innych portalach dostaje 8-9...znów pokazujecie że tylko WASZE gry są dobre...a szkoda bo macie potencjał na naprawdę dobry wortal o grach tylko póki co to jest zmarnowany potencjał, zmarnowany przez jakiś odgórny nakaz pisania dobrze o nawet kiepskich grach wydawanych przez cd-projekt, a źle o grach konkurencji...czekam z niecierpliwością na zmianę tej sytuacji bo staje się to coraz bardziej IRYTUJĄCE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4zriel powiedz mi- gdybyś prowadził warzywniak i sprzedawał w nim, dajmy na to "świeże truskawki" , to czy zachwalałbyś truskawki swojego konkurenta z naprzeciwka, mówiąc, ze jego są jeszcze lepsze? Wiadomo- marketing i chęć przywiązania graczy do swoich produktów, a cdp nie jest tu wcale wyjątkiem. Prawde mówiąc, bardziej zdziwiłbym się, gdyby zaczęli zachwalać produkty konkurencji... Ich (wasze) działania świadczą tylko i wyłącznie o waszym zdrowym rozsądku...nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elf The Silvos, 4zriel - to nie jest do konca tak, ze CDP tylko zle pisze o grach konkurencji, przeciez pare gier Cenegi bylo tu recenzowanych i nie bylo specjalnie zle, tutaj piszacy ewidentnie wykazal sie niespojnoscia i skupil sie tylko na wytykaniu co jest bledem i byc moze sam sie w tym wytykaniu pogubil bo jak pisalem wyzej najpierw pisze, ze nasza postac zbyt szybko awansuje a potem daje to jako PLUS gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja nadal nie moge skonczyć pierwszego Gothica, a co dopiero część drugą i dodatek, III, Oblivina i teraz Two Worlds ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GuzikTheGreat: jeśli CDP zdecydował się na recenzowanie gier konkurencji to niech robią to sensownie, a tak to zwykła antyreklama...czy to ma świadczyć o tym, że gry CDP są tak kiepski że muszą dowartościowywać je oczerniając gry konkurencji? Albo piszą tylko o swoich grach i normalne jest, że będą pisać o nich trochę subiektywnie albo piszą o wszystkich i choć STARAJĄ się zachować obiektywizm...ale to tylko moja opinia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 13:21, Elf The Silvos napisał:

4zriel powiedz mi- gdybyś prowadził warzywniak i sprzedawał w nim, dajmy na to "świeże truskawki"
, to czy zachwalałbyś truskawki swojego konkurenta z naprzeciwka, mówiąc, ze jego są jeszcze
lepsze? Wiadomo- marketing i chęć przywiązania graczy do swoich produktów, a cdp nie jest tu
wcale wyjątkiem. Prawde mówiąc, bardziej zdziwiłbym się, gdyby zaczęli zachwalać produkty konkurencji...
Ich (wasze) działania świadczą tylko i wyłącznie o waszym zdrowym rozsądku...nic poza tym.

Prowadząc warzywniak na pewno nie mówiłbym, że konkurent ma świeższe truskawki, ale też na pewno nie mówiłbym, że jego są nieświeże...bo po pierwsze zwykła uczciwość by mi na to nie pozwoliła, a po drugie taka antyreklama mogłaby poskutkować tym, że klient kupując moje świeże truskawkii, które okażą się nie do końca świeże, sprawdzi czy czasem aby ten konkurent nie ma lepszych, albo od razu pójdzie to sprawdzić i a nuż przekona się, że jednak tamte są lepsze....to niebezpieczna taktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ 4zriel

Co do zasady masz rację ale problem polega na tym , że GRAM.PL jest tubą propagandową CDP coś jak kiedy "TRYBUNA LUDU" PZPR-u. Dlatego oczywistym jest, że produkty wydawane przez konkurencyjne firmy są "gorsze" od tych wydawanych przez firmę "właściwą". Moim zdaniem nieporozumieniem jest oczekiwanie od "recenzentów" CDP czegoś takiego jak obiektywizm, dlatego nie będę się czepiał samej recenzji - skupię się na jej podsumowaniu.
Autor "recenzji" twierdzi, że dialogi w grze są "przegadane" !? "Przegadane !! Nalezy zadać sobie pytanie czy dialogi w grze crpg mogą być "przegadane". Moim zdaniem nie, no chyba że ktoś wychodzi z załozenia, że dialogi w Fallout 1/2 , Arcanum czy BG1/2 były lub są "przegadane". Problem polega na tym, że większość( o ile nie wszyscy) "recenzenci" CDP za bardzo nie wiedzą o czym piszą. Bo jak można twierdzić, że grafika i muzyka są najważniejsze w grach crpg ?! Moim zdaniem są tylko dopełnieniem opowieści, na której bieg ma wpływ gracz - dopełnieniem a nie najważniejszym elementem. Dialogi w grach crpg służą snuciu opowieści czy są wprost elementem składowym fabuły.
Prawda jest taka , że TW nie jest grą doskonałą ale ma coś niepowtarzalnego - iskrę coś co powoduje, że chce się grać, że chce się zobaczyć co znajduje się za następnym wzgórze lub w następnej jaskini. Tego właśnie rzeczę Witcherowi :) Moim zdaniem ostatni z wymienionych tytułów ma szansę na dobre przyjęcie ponieważ jego twórcy odeszli od wielu (swoich) głupich pomysłów i postanowili iść drogą przetartą przez inne produkcje ( np.: wybory stylów walki - Jedi Khight). Twórcy muszą tylko uważać na jedną sprawę - zupa grzybowa z samych grzybów jest raczej niezjadliwa. Zresztą moim zdaniem TW nie jest konkurentem W, obie gry należą do gatunku rpg tylko TW to crpg a W to arpg ( nie nazwię jej h&s przez grzeczność oraz fakt wykorzystania Aurory).
Na zakończenie uważam, że konkrentem W będzie dodatek do NWN 2 , który wyjdzie we wrześniu. Trzeba mieć nadzieję , że poślizg polskiej premiery dodatkudo NWN 2 będzie krótszy niż oczekiwanie na łatkę
(ponad 40 dni ;( )

A tak przy okazji - czemu CDP upiera się przy wydawaniu polskich wersji językowych gier? Czy nie warto brać przykład z najlepszego polskiego wydawcy gier komputerowych ( Cenega) i wydawać gry dual tj. w polskiej i angielskiej wersji językowej ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:20, Bezimek napisał:

@ 4zriel

Co do zasady masz rację ale problem polega na tym , że GRAM.PL jest tubą propagandową CDP coś
jak kiedy "TRYBUNA LUDU" PZPR-u. Dlatego oczywistym jest, że produkty wydawane przez konkurencyjne
firmy są "gorsze" od tych wydawanych przez firmę "właściwą". Moim zdaniem nieporozumieniem
jest oczekiwanie od "recenzentów" CDP czegoś takiego jak obiektywizm, dlatego nie będę się
czepiał samej recenzji - skupię się na jej podsumowaniu.
Autor "recenzji" twierdzi, że dialogi w grze są "przegadane" !? "Przegadane !! Nalezy zadać
sobie pytanie czy dialogi w grze crpg mogą być "przegadane". Moim zdaniem nie, no chyba że
ktoś wychodzi z załozenia, że dialogi w Fallout 1/2 , Arcanum czy BG1/2 były lub są "przegadane".
Problem polega na tym, że większość( o ile nie wszyscy) "recenzenci" CDP za bardzo nie wiedzą
o czym piszą. Bo jak można twierdzić, że grafika i muzyka są najważniejsze w grach crpg ?!
Moim zdaniem są tylko dopełnieniem opowieści, na której bieg ma wpływ gracz - dopełnieniem
a nie najważniejszym elementem. Dialogi w grach crpg służą snuciu opowieści czy są wprost elementem
składowym fabuły.
Prawda jest taka , że TW nie jest grą doskonałą ale ma coś niepowtarzalnego - iskrę coś co
powoduje, że chce się grać, że chce się zobaczyć co znajduje się za następnym wzgórze lub w
następnej jaskini. Tego właśnie rzeczę Witcherowi :) Moim zdaniem ostatni z wymienionych tytułów
ma szansę na dobre przyjęcie ponieważ jego twórcy odeszli od wielu (swoich) głupich pomysłów
i postanowili iść drogą przetartą przez inne produkcje ( np.: wybory stylów walki - Jedi Khight).
Twórcy muszą tylko uważać na jedną sprawę - zupa grzybowa z samych grzybów jest raczej niezjadliwa.
Zresztą moim zdaniem TW nie jest konkurentem W, obie gry należą do gatunku rpg tylko TW to
crpg a W to arpg ( nie nazwię jej h&s przez grzeczność oraz fakt wykorzystania Aurory).
Na zakończenie uważam, że konkrentem W będzie dodatek do NWN 2 , który wyjdzie we wrześniu.
Trzeba mieć nadzieję , że poślizg polskiej premiery dodatkudo NWN 2 będzie krótszy niż oczekiwanie
na łatkę
(ponad 40 dni ;( )

A tak przy okazji - czemu CDP upiera się przy wydawaniu polskich wersji językowych gier? Czy
nie warto brać przykład z najlepszego polskiego wydawcy gier komputerowych ( Cenega) i wydawać
gry dual tj. w polskiej i angielskiej wersji językowej ?!


Co do Twojego zdania na temat crpg jestem całkowicie po Twojej stronie, co to "tuby" też choć i tak uważam, że nie powinni uprawiać antyreklamy bo to wywołuje u mnie odczucia iż CDP boi się konkurencji a to może acz nie musi oznaczać, że wiedźmin jest gorszy niż na to liczymy...i całkowicie zgadzam się z Tobą, że to dodatku powinni się obawiać a nie TW...Tak się zastanawiam czy to nie jest jakaś czysto ludzka zawiść ze strony CDP, że gra o wiele mniej reklamowana ba wielu do momentu premiery nawet o niej nie słyszało sprzedaje się bardzo dobrze i zbiera przychylne recenzje...kurcze mi to naprawdę wygląda na jakiś strach o swoje dzieło...obym się mylił bo uwielbiam prozę Sapkowskiego i naprawdę liczę na CDP w tej kwestii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym strachem tu chyba lekko przesadziłeś 4zriel. Czego ma się obawiać największy wydawca gier komputerowych w Polsce i zarazem jedna z najbardziej dochodowych firm ze strony TW? A co do dodatku do NWN2 to i ja się zgadzam. I czekam z niecierpliwością zarówno na Wiedźmina, jak i na rozszerzenie do Neverwintera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Elf The Silvos
Chodzi mi o strach przed tym, że wiedźmin nie okaże się najlepszą polską grą cRPG tylko że jest nią właśnie TW......no bo jeżeli te dwie gry nie dość, że są całkiem inne to jeszcze wychodzą w całkiem innym czasie to po co oni robią im antyreklamę? Skoro nie mają teraz w nowościach żadnego bezpośredniego konkurenta do TW...chyba mam dziś pesymistyczny nastrój :P może to dlatego, że mam jutro egzamin z patologii ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mastermind profesjonalny jak zawsze czyli wcale nei profesjonalny. Nazwać G3 grą i to w dodatku kultowa i grywalną tożto niewybaczalna zbrodnia. Mam nadzieję że nigdy wiecej ten analfabeta erpegów nigdy ie popełni żadnego tekstu, a ja wracam do KotOR-a II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ 4zriel

Powodzenia na egzaminie i nie dziękuj bo to przynosi pecha :)

@ MastOfMast1

Dobrze powiedziane, chociaż może za ostro :)

btw. wyszedł już restoration mod do KOTOR II ??


Poz.
Bezimek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować