Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds - okiem Masterminda

96 postów w tym temacie

Lista poprawek do kłamstw w recenzji:
- słabe czary?, na początku na ducha lepszy podstawowy czar niż miecz klasy 10 z magicznymi kamieniami,
potem trzeba 5-6 razy wyższą klase broni mieć, żeby "równoważyła" rozwinięty czar,
owszem można wyciąć mieczami cały obóz orków, ale skuteczniej (szybciej) rzucić ze 2 burze...
Sporo ludzi narzeka na uciekających od bohatera łuczników, ale mało kto ich traktuje magią...
- po kliknięciu na quest w dzienniku mapa centruje się na pozycji wskazanej przez ten quest
- są wielopoziomowe budynki i tunele.
- umiejętności rozwija się szybko... ale tylko na początku... punkty umiejętności są za:
zdobyty poziom, ilość zabitych stworzeń (niezaleznie od jakości, oddzielny punkt), ilość kradzieży, otwartych zamków i aktywowanych teleportów,
na początku progi są małe, potem o każdy punkt trzeba powalczyć troche dłużej, a można ich zdobyć 435...
Łatwiej można rozwijać statystyki główne, bo oprócz poziomów podwyższają je różne mikstury.
- o alchemii nic nie napisano, a to jest jeden z największych plusów gry...

@ Slay74: W patchu 1.3 przeciwnicy nie są juz uwiązani, jeśli mogą to atakują, jeśli nie, to uciekają poza zasieg.

PS. W tym tygodniu wychodzi patch 1.4, a premiera PL za 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co chcecie na bank nawet nei graliście w przeciwieństwie do mnie a mówicie ze głupia ale Ziomowi sie za bardzo chcialo spac bo : To kolejny, dość kontrowersyjny pomysł autorów Two Wordls -Two Wordls jeszcze podkreślił hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie do końca rozumiem narzekania autora na czary. Tu filmik jak to to w przybliżeniu wygląda=> http://moses.gametrailers.com/umwatcher.php?id=70024

A tu jak to wygląda w praktyce=> http://moses.gametrailers.com/umwatcher.php?id=66592
Ja po obejrzeniu podjąłem decyzję, że jak nie zostanie podniesiony poziom trudności, to nie gram magiem. Za łatwo :)

A alchemia jest pomijana w większości recenzji. Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu screenów na stronie producenta trudno jednoznacznie wyrokować. Wszystko takie sterylne...
Ocena gry będzie zależeć od klimatu. A klimat to głównie AI postaci i bestii i udzwiękowienie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji PL, ponoć ma być zaimplikowany najnowszy patch 1.4 (wg. informacji z działu handlowego Topware) więc polscy gracze nie odczują takiego dyskomfortu jak osoby grające w wersje obcojęzyczną.

Ciekawostkami w 2-Worlds są np.

- możliwość łączenia tych samych kart czarów, czy dodawania kart wzmocnienia (przypomina to trochę karty z Painkillera)
- możliwość ulepszania broni, zbroi, pierścieni z tego samego seta (znajdując 2 identyczne łączymy je z sobą podnosząc parametry)
- jak wspomniał DEH-Medivh, alchemia to niezła sprawa, którą się używa

Reasumując, gra ma swoje zalety, które doskonale plasują się dla graczy świadomych jej wad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w sumie trzeba dać jej szansę. Grafika całkiem niezła. Producent stara się poprawić błędy - widać że zależy mu by produkt był dobry. Mocno niepokojące jest rzekomy niski poziom trudności. Jeśli klimat nie zawiedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 13:05, MastOfMast1 napisał:

w clicku! ocena 5/6. Czyli wyższa niż Gothic 3 zwany hańbą z PB.


a ile Gothic 3 dostal w clicku ? ktos pamieta rozlozenie punktacji ??

tutaj jest:
-grywalnosc 5-
-grafika 5
-dzwiek 5+
===
srednia 5- chociaz nie wiem jak im to wyszlo bo powinno byc 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 13:13, GuzikTheGreat napisał:

> w clicku! ocena 5/6. Czyli wyższa niż Gothic 3 zwany hańbą z PB.

a ile Gothic 3 dostal w clicku ? ktos pamieta rozlozenie punktacji ??

tutaj jest:
-grywalnosc 5-
-grafika 5
-dzwiek 5+
===
srednia 5- chociaz nie wiem jak im to wyszlo bo powinno byc 5...
G3 dosatl 4+ o 4 za dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersję PL mam,
troche już w nią gram
Za 79,90 - polecam !

PS: Gra naprawdę dobra, nie stały za nią grube miliony $ a jest lepsza od wielu zachodnich produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 22:37, Foris napisał:

hmmm... nie bijcie ale ja odniosłem wrażenie że ta recenzja była robiona stronniczo by jak
najbardziej się przyczepić... Ale to moje subiektywne odczucie więc nie zwracajcie na nie uwagi
:P



Zawsze możesz iść na GOL''a i poczytać soczyste zapowiedzi np QW:ET autorstwa pracownika Cenegi
który pisze

Doom3 i mocno przereklamowanego F.E.A.R, "ślizgającego" się na efekciarskich zabiegach wizualnych.

Tylko powinszować wypada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować