Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Counter - Strike 1.6 vs. Counter - Strike: Source - co jest lepsze?

98 postów w tym temacie

Między mną, a moimi znajomymi od dosyć dawna ciągnie się "wieczny" spór. Chodzi oczywiście o to, która z w/w gier jest lepsza. Ja należę do "obozu" fanów poczciwego 1.6. Od Source odpycha mnie przede wszystkim plastikowość i zabawkowy wygląd broni, brak klimatu znanego 1.6, ogólnie sam nie wiem, może dla mnie Source stracił klimat, duszę 1.6. Zamienił się w przebajerowaną naparzankę (może ciut mocne słowa, ale to jest moje zdanie). Do tego source jest na pewno mniej realistyczny od starszego "brata". Odrzut broni jest znacznie mniejszy, znacznie łatwiej nacelować hs i ogólnie trafić przeciwnika. Gdy w source strzelamy z "zabawek z wiejskiego odpustu" w ogóle nie czuć tego kopa, powera jaki towarzyszy ostrzałowi w 1.6 . To wszystko sprawia że CS: 1.6 był, jest i będzie dla mnie królem sieciowych fps''ów. No chyba że następca Source''a wystarczająco się zmieni, w co jednak bardzo wątpię.

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 14:23, kombesista napisał:

Między mną, a moimi znajomymi od dosyć dawna ciągnie się "wieczny" spór. Chodzi oczywiście
o to, która z w/w gier jest lepsza. Ja należę do "obozu" fanów poczciwego 1.6. Od Source odpycha
mnie przede wszystkim plastikowość i zabawkowy wygląd broni, brak klimatu znanego 1.6, ogólnie
sam nie wiem, może dla mnie Source stracił klimat, duszę 1.6. Zamienił się w przebajerowaną
naparzankę (może ciut mocne słowa, ale to jest moje zdanie). Do tego source jest na pewno
mniej realistyczny od starszego "brata". Odrzut broni jest znacznie mniejszy, znacznie
łatwiej nacelować hs i ogólnie trafić przeciwnika. Gdy w source strzelamy z "zabawek z wiejskiego
odpustu" w ogóle nie czuć tego kopa, powera jaki towarzyszy ostrzałowi w 1.6 . To wszystko
sprawia że CS: 1.6 był, jest i będzie dla mnie królem sieciowych fps''ów. No chyba że następca
Source''a wystarczająco się zmieni, w co jednak bardzo wątpię.

Zapraszam do dyskusji.


Popieram! 1.6 był dużo lepszy. Grywalność source''a spadła na rzecz grafiki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2007 o 14:39, Battlesuit napisał:


Popieram! 1.6 był dużo lepszy. Grywalność source''a spadła na rzecz grafiki :/

>

Nie, 1.6 jest dużo lepszy , przyznaję, grafa soruce''a na mocnych kompach robi naprawdę wielkie wrażenie, ale cóż z tego skoro uleciał klimat i nie ma tej nieopisywalnej atmosfery... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram tylko w 1.6 . CS:S to tylko widziałem na screenach. Słyszałem, że plusami jest tam grafika i fizyka :D. Podobno można zastawiać się rożnymi rzeczami i robić barykady:) Chociaż pewnie to tylko ściema i wszystko jest martwe :( A co macie na myśli mówiąc, że klimat uleciał? Ja w CS:S nie zamierzam grać, ponieważ przy takiej grafice to będę miał niesamowite lagi. Nawet czasami na 1.6 mam lagi, jednak to od internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:30, Adin92 napisał:

eee...ja gram w 1.6 i sourc''a . A różnica jest taka ,że w source jest lepsza grafika ;p


Pozwalam się nie zgodzić z już wymienionych prze zemnie powodów :)
oprócz grafiki, rozgrywka bardzo sie różni np: w każdej grzetrzeba stosować gruntownie inna taktykę i inne myślenie, by przężyć i zdobyć wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:30, Adin92 napisał:

eee...ja gram w 1.6 i sourc''a . A różnica jest taka ,że w source jest lepsza grafika ;p


Pozwalam się nie zgodzić z już wymienionych prze zemnie powodów :)
oprócz grafiki, rozgrywka bardzo sie różni np: w każdej grze trzeba stosować gruntownie inna taktykę i inne myślenie, by przeżyć i zdobyć zadowalające wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CS:Source ma lepszą grafikę a 1.6 ma większą grywalność. Ale istnieje też mod do Sourca Counter-Strike:Pro ale nie próbowałem tego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:34, Pablo Querte napisał:

Osobiście gram tylko w 1.6 . CS:S to tylko widziałem na screenach. Słyszałem, że plusami jest
tam grafika i fizyka :D. Podobno można zastawiać się rożnymi rzeczami i robić barykady:) Chociaż
pewnie to tylko ściema i wszystko jest martwe :( A co macie na myśli mówiąc, że klimat uleciał?
Ja w CS:S nie zamierzam grać, ponieważ przy takiej grafice to będę miał niesamowite lagi. Nawet
czasami na 1.6 mam lagi, jednak to od internetu.


hmmm, grafika bardzo dobra: jest, fizyka: jest - prawie wszystko można uszkodzić przesunąć itd. Ale o barykadach jako takich nie słyszałem ani co ważniejsze nie widziałem, owszem np: na mapie Office można tak powywracać na ziemię szafki by skutecznie utrudnić przeciwnikowi przejście.

A co to lagów ja na radiówce 512 gb spokojnie gram i w 1.6 i w Source, fakt w source pingi są odczuwalnie większe, ale to zależy raczej w głównej mierze od serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Source jest nową erą a era 1.6 już się powoli kończy
Ale poza tym ja gram tylko w sourca , ale w 1.6 są ideale hitboxy a w sourca są zrypane trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o barykady to miałem na myśli np. zastawienie drogi stołem i schowaniem się za nim :) A tymi przedmiotami można rzucać w graczy :D? Jeszcze mam pytanie dotyczące rozgrywki: jak bardzo się zmieniła? Jest szybsza? Czy trzeba więcej myśleć. Na Source są jacyś dobrzy gracze czy same newbie ew. nooby co szpanują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:45, Pablo Querte napisał:

Jeśli chodzi o barykady to miałem na myśli np. zastawienie drogi stołem i schowaniem się za
nim :) A tymi przedmiotami można rzucać w graczy :D? Jeszcze mam pytanie dotyczące rozgrywki:
jak bardzo się zmieniła? Jest szybsza? Czy trzeba więcej myśleć. Na Source są jacyś dobrzy
gracze czy same newbie ew. nooby co szpanują ?



Ktoś ci bajek naopowiadał o tym rzucaniu przedmiotami :D, a co do stołów to na 90% tez fikcja.
Wg mnie to 1.6 wymaga większego zaangażowania od gracza, rozgrywka jest natomiast trochę wolniejsza w source, głownie wpływa na to zmieniona konstrukcja map (porównaj sobie np. takiego Azteca w 1.6 i w Source) w 1.6 jest odczuwalnie trudniej trafić heada ponieważ broń ma znacznie większy odrzut. Skuszę sie nawet o stwierdzenie, że w 1.6 zabić i w ogóle trafić przeciwnika jest ciut, ciut trudniej niż Source.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Na Source są jacyś dobrzy

Dnia 03.06.2007 o 17:56, kombesista napisał:


> gracze czy same newbie ew. nooby co szpanują ?
>



Przeoczyłem ;)

Wiesz, akurat w każdej grze są i szpanerzy i newbie :). Source i 1.6 nie są wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:45, Pablo Querte napisał:

Jeśli chodzi o barykady to miałem na myśli np. zastawienie drogi stołem i schowaniem się za
nim :)


Aż tak to nie, ale można np zabarykadować ciasne przejście beczkami, strzelając w nie tak aby potoczyły się w odpowiednie miejsce (CS:S ma to do siebie, że jest totalnie BEZNADZIEJNA interakcja z przeszkodami - postać często się na nich blokuje/odbija itd, strasznie to denerwuje) - tym sposobem można też na niektórych mapach nieco ukryć bombę :)

>A tymi przedmiotami można rzucać w graczy :D?

Nie, ale np można kogoś lekko zranić (nawet swoich) samym granatem (w końcu to prawie jak oberwać porządnym kamieniem :D).

>Jeszcze mam pytanie dotyczące rozgrywki:

Dnia 03.06.2007 o 17:45, Pablo Querte napisał:

jak bardzo się zmieniła? Jest szybsza? Czy trzeba więcej myśleć. Na Source są jacyś dobrzy
gracze czy same newbie ew. nooby co szpanują ?


Ja w oryg CS nie grałem dużo, praktycznie rzecz biorąc to znam tylko CS:S :) Ale z tego co mi wiadomo jest szybciej, gra na pewno zyskała nieco na dynamice, no i jest taka nieco "arcadowa" ;) Na graczy trafisz różnych: są zarówno doświadczeni gracze, cheaterzy, kompletne noobki czy też tzw "boty" (gracze co zachowują się zupełnie jak boty, zero myślenia, tylko wyuczone ruchy i szybki refleks :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zabijania: W sourcie jest strasznie łatwo zabić przeciwnika coltem commando. Około dwóch, trzech strzałów i przeciwnik leży. W 1.6 czasem dochodziło do 15 jak przeciwnik dobrze skakał/unikał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy się kłócicie o CS 1.6 i CSS, tymczasem ja jestem fanem Condition Zero :D

Akurat tak pomiędzy, starsze odświeżone mapy, lepsza grafika i klimat, niż w 1.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gralem w CS 1.5(!) i 1.6 wlasciwie prawie to samo gralem tez w CZERo i CSS''a prawde mowiac najlepszy jest css jakos mam wrazenie wszystko idzie szybciej ladna interakcja z otoczeniem (ale mnie to wkur%@#! w innych cs ze jak strzelam w beczki albo stol albo cos innego przedmiot sie zachowuje jakby byl z platyny) co do tego nie da sie rzucac roznymi przedmiotami ale da sie robic przemeblowanie ;) jeszcze pamietam jak gralem w Zombie mod i tam z innymi hunterami zablokowalismy wszystkie wejscia automatami z napojami(oczywiscie strzelajac w nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować