Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

Chipsy - temat ogólny

2258 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2011 o 17:51, miki00749 napisał:

A co lepsze ,że często jestem w sklepie i nic takiego nie zauważyłem
Co to w ogóle jest to Htipiti?


Może też masz tak dobrze zaopatrzone sklepy jak ja ;).
Wujek Google mówi, że smak htipiti to"...kompozycja smakowa nawiązująca do tradycyjnego dipu Htipiti – pikantnej mieszanki greckiego twarożku, ostrej papryki i czosnku.". Całe życie się człowiek uczy, nawet dzięki chipsom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 22:18, kuba9876543210 napisał:

Skad sie tak znasz na chipsach? :d


Trochę tu, trochę tam. Po prostu, przydatna jest wiedza czytania składu jak i tyłu opakowania, przecież Chipsy to nie tylko jedzenie, to smakołyk, przekąska ale i kopalnia wiedzy. Czy przyszło ci kiedyś do głowy, aby poczytać co jest napisane z tyłu paczuszki? Nie sądzę, zazwyczaj przeciętny człowiek ją wyrzuca zaraz po spożyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 08:48, Pablo1989 napisał:

:D Kiedyś można było przeczytać jak one są wspaniałe i jak dodają te przyprawy


Zaznaczę że do dzisiaj jest, napisane co ów Chipsy zawierają, z czego są zbudowane, no i uchylają rąbka tajemnicy gdy jest to nowy smak. ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do smakoszy:P. Znacie jakies czipsy, ktore smakuja troche kwasno pikantnie? Kiedys jadlam takie dobre lays o smaku jakiejs papryki (nie pamietam jakiej wlasnie -.-) i byly niesamowite. Jadlam tez crunchips chakalaka i cos pod ten smak by bylo fajne. Czy macie jakies pomysly (fromage, zielona cebulka...odpada)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 17:42, Eilene napisał:

Pytanie do smakoszy:P. Znacie jakies czipsy, ktore smakuja troche kwasno pikantnie? Kiedys
jadlam takie dobre lays o smaku jakiejs papryki (nie pamietam jakiej wlasnie -.-) i byly
niesamowite. Jadlam tez crunchips chakalaka i cos pod ten smak by bylo fajne. Czy macie
jakies pomysly (fromage, zielona cebulka...odpada)?


Lays ostre chilli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 16:17, Dared00 napisał:

Tam, gdzie zwykłe ;) Poszukaj po osiedlowych sklepikach.



Udało się...
W jednym mieli ostatnią paczkę Krewetek, a w drugim aż 4 paczki Htipiti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 18:47, Vernio napisał:

> Tam, gdzie zwykłe ;) Poszukaj po osiedlowych sklepikach.


Udało się...
W jednym mieli ostatnią paczkę Krewetek, a w drugim aż 4 paczki Htipiti.



I jak, dobre te krewetki? Ja niestety nie jadłem jeszcze ani tych krewetkowych ani pozostałych 3 smaków. Widziałem nawet na osiedlu gdzieś w sklepie małe paczki ~30g w tych smakach po 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Htipiti - Jak dla mnie jedne z najgorszych chipsów jakie jadłem. Fromage do których są lekko podobne, są znacznie, lepsze. Ktoś wyżej wspomniał, że są ostre. Może i są, ale bardzo lekko.

Krewetki - Nic nadzwyczajnego. Po prostu chipsy, jak chipsy. Jak znikną z rynku nie będę po nich płakać. A i są słodkawe więc nie każdemu będą smakować.

Szczerze mówiąc to na razie jestem zawiedziony tymi nowymi smakami. Mam nadzieję, że pozostałe dwa pozytywnie mnie zaskoczą, a jeśli nie to i tak chipsy doskonałe już istnieją - Chakalaka:P A jeszcze Strongi o smaku chilli są(Choć mogły by być trochę ostrzejsze jak kilka lat temu). Jak bym jeszcze znalazł wreszcie Snaki o smaku bekonowym(które podobno są w biedronce według tego, co pisaliście, choć ich nie widziałem) to już w ogóle innych smaków mogło by nie być.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze już ostatnio, miałem napisać reckę "Krewetek po tajsku" a więc na szybciutko powiem co nieco.

Sam jadłem jak na razie tylko te Krewetki, jak dla mnie są smaczne, szczerze w wyborze Lays''ów brakowało mi takiego właśnie smaku. Są słodkawe, co za tym idzie bardzo fajnie wchodzą z np. piwkiem które jest gorzkawe. Reszty jeszcze nie jadłem, a to z tego względu że u nas są mało dostępne lub nie ma ich w ogóle, same krewetki dostałem dopiero w Kaliszu. I kupiłem je z czystej ciekawości, a przyznając się ze wstydem chciałem Kebabowe, lecz z tego względu iż się spieszyłem pomyliłem je z Krewetkami które również okazały się bardzo dobre.

@Vernio - Spróbuję, gdzieś dostać Hitipiti. Jeśli mi się uda to powiem ci, czy są aż tak okropne jak sam to opisałeś ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 20:25, Quandor napisał:

ciach



Jak widać, nie można się opierać na opiniach z netu kupując chipsy.:P Każdy ma inny gust,;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 18:16, Casprov napisał:

> co się stało z laysami bekonowymi przepadły ?

>>Jednak polecam Top-Chips bekonowe, (Można je dostać w Biedronce)

Dnia 14.03.2011 o 18:16, Casprov napisał:

są bardzo podobne w smaku, do tych Lays''ów, a to dlatego iż są wydawane przez Frito-Lay.



Wcale nie są wydawane przez Frito-Lay. Zalecam uważniejsze przeczytanie nazwy producenta.

Dodatkowo TOP Chipsy nie mają nic wspólnego z laysami, ani jeżeli chodzi o producenta ani tym bardziej smakowo.
Smakują trochę jak papier, całkiem inne przyprawy (laysy są o niebo lepsze) a do tego są robione z gorszych ziemniaków lub na gorszym oleju, dokładnie nie wiem ale cholernie czuć to w smaku. Spróbuj wylizać (jakkolwiek głupio by to nie brzmiało) całego chipsa by zostal sam bez żadnych przypraw i zjedz. Smak papieru, laysy smakują całkiem inaczej i te top chipsy nie dorastają im do pięt. Jedyne dobre wg. mnie top chipsy to te grube typu o smaku szynki z serem czy jakoś tak. Wszystkie cienkie rodzaje smakują jak papier. Grube natomiast są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 21:24, Citkowsky napisał:

> > co się stało z laysami bekonowymi przepadły ?
>>Jednak polecam Top-Chips bekonowe, (Można je dostać w Biedronce)
> są bardzo podobne w smaku, do tych Lays''ów, a to dlatego iż są wydawane przez Frito-Lay.


Pozostawię to bez komentarza ..

Dnia 26.03.2011 o 21:24, Citkowsky napisał:

Wcale nie są wydawane przez Frito-Lay. Zalecam uważniejsze przeczytanie nazwy producenta.

Dodatkowo TOP Chipsy nie mają nic wspólnego z laysami, ani jeżeli chodzi o producenta
ani tym bardziej smakowo.


Każdy lubi co innego .. Po za tym nie porównuj Chipsów za 2 zł do tych za 5 zł. Bo różnica jest.

PS. I zalecam przeczytać sobie na wiki, co oznacza słowo "podobnie" Nie pisałem przecież, iż smakują identycznie.

http://pl.wiktionary.org/wiki/podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 21:31, Casprov napisał:

> > > co się stało z laysami bekonowymi przepadły ?
> >>Jednak polecam Top-Chips bekonowe, (Można je dostać w Biedronce)
> > są bardzo podobne w smaku, do tych Lays''ów, a to dlatego iż są wydawane przez
Frito-Lay.

Pozostawię to bez komentarza ..



A komentarz by się przydał bo top chipsy wcale nie są robione przez Frito-Lay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować