Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

Chipsy - temat ogólny

2258 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2013 o 01:39, QST07 napisał:

LOL WUT?! Temat o CHIPSACH?! Seriosly? :D

Chipsy - poważna sprawa. Nieodłączny atrybut gracza! Z resztą w tym wątku i tak dzieje się więcej niż w niejednym temacie o grach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie czipsów przy komputerze to śmierć dla klawiatury... potem tak tłustymi paluchami dotykać klawy... a feeee... :/

A co do samych chipsów to przestałem je jeść w przedszkolu i jakoś nie tęsknię. I tak mam małe uzależnienie od kawy i Pepsi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 09:36, Sandro napisał:

> LOL WUT?! Temat o CHIPSACH?! Seriosly? :D
Chipsy - poważna sprawa. Nieodłączny atrybut gracza! Z resztą w tym wątku i tak dzieje
się więcej niż w niejednym temacie o grach :P

Domyśliłem się patrząc, na to, że temat o chipsach ma 100+ stron ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 09:36, Sandro napisał:

> LOL WUT?! Temat o CHIPSACH?! Seriosly? :D
Chipsy - poważna sprawa. Nieodłączny atrybut gracza! Z resztą w tym wątku i tak dzieje
się więcej niż w niejednym temacie o grach :P



Jak zakładałem ten temat to nie marzyłem, że bariera 2 000 postów zostanie przekroczona;P

W tym miesiącu byłem w Paryżu i tam sobie pojadłem ciekawe smaki Laysów, szkoda, że u nas takich nie ma.
Najbardziej przypadł mi do gustu smak hamburgera, ohydne były o smaku vinegrette.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 09:46, Citkowsky napisał:

W tym miesiącu byłem w Paryżu i tam sobie pojadłem ciekawe smaki Laysów, szkoda, że u
nas takich nie ma.
Najbardziej przypadł mi do gustu smak hamburgera, ohydne były o smaku vinegrette.



O vinegrette slyszalem, u nas też są ciekawe smaki, może nie tak bardzo wyjątkowe jak za granicą, ale Lays od czasu do czasu wypuszcza specjalną edycję limitowaną. Np ta żeby odgadnąć smak, mi bardzo smakowały "mięsne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chipsów nie jadam jakoś często - nie to co w podstawówce, gdy polowało się na ''tazosy'' z pokemonami ;] - ale raz na jakiś czas się skusze i ostatnio trafiłem na jeden z najlepszym smaków jakie jadłem - smak pomidorków cherry, szkoda tylko, że to edycja limitowana i pewnie niedługo zniknie ze sklepowych półek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 09:46, Citkowsky napisał:

W tym miesiącu byłem w Paryżu i tam sobie pojadłem ciekawe smaki Laysów, szkoda, że u
nas takich nie ma.

Ja natomiast mieszkam na stałe za granicą i kiedy raz na jakiś czas wpadam do Polski to rzucam się na Lays prosto z pieca, zdaje się paprykowe. Wbrew pozorom bardzo rzadko jem chipsy, ale te są jednymi z najlepszych jakie kiedykolwiek próbowałem. Świetne są też Pringles BBQ sauce. Chyba nawet kiedyś coś o nich napisałem w tym wątku. Kilka lat temu Pringles wypuściło na rynek chipsy ryżowe, tzn. robione z ryżu zamiast ziemniaków. Również mile wspominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie często raczej szamię chipsy, bo na dłuższą metę od takich zwykłych, ziemniaczanych robi mi się trochę niedobrze. Chyba są za tłuste. Z kolei takie Laysy prosto z pieca, są doprawdy wyborne! Pringlesy też są rewelacyjne, bo one są zdaje się robione w inny sposób niż tradycyjne chipsy - są robione z masy ziemniaczanej, a nie z krojonego ziemniaka. A i tak najbardziej lubię chipsy kukurydziane - od takich "dmuchanych" cheetosów, po nachosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Zastanawiało mnie to już nie raz dlaczego np. Lays wypuszcza różne smaki na różne rynki. Wystarczy przejechać granicę państwa i już w sklepach można znaleźć całkiem inne smaki, niekoniecznie jakieś związane z danym państwem.

Np. Laysy o smaku hamburgera które jadłem we Francji. Dlaczego nie może ich być w PL? Szkoda, bo im większy wybór tym lepiej dla klientów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2013 o 19:30, Citkowsky napisał:

Np. Laysy o smaku hamburgera które jadłem we Francji. Dlaczego nie może ich być w PL?
Szkoda, bo im większy wybór tym lepiej dla klientów;)


W krajach rozwiniętych mogą sobie pozwolić na takie eksperymenty. Ja się dziwię, że u nas jest jakiś inny smak niż cebulowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 19:30, Citkowsky napisał:

Zastanawiało mnie to już nie raz dlaczego np. Lays wypuszcza różne smaki na różne rynki.

Sprawa jest pewnie o wiele bardziej zawiła od poziomu rozwojowego danego kraju, ale fakt, wiele firm bawi się w coś takiego. Daaawno temu byłem w Słowacji na koloniach i codziennie piłem Fantę poziomkową (a może malinową?), której u nas do dzisiaj ze świecą szukać. A to wyprawia KitKat, szczególnie w Japonii, to już w ogóle materiał na cały artykuł :)

Chipsy, jak już wspominałem, jem coraz rzadziej, ale za to rozkochałem się w nachos. Ale takich prawdziwych! Mam jedną knajpkę, w której nie podgrzewają paczki nachosów przed podaniem tylko kroją najzwyklejszą tortillę w trójkąciki i smażą na miejscu. Do tego zestaw różnych sosów, śmietana, guacamole. Coś pysznego. Ale najlepsze nachos jakie w życiu jadłem są serwowane w Hard Rock Cafe. Poezja, choć dosyć kosztowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 20:06, Mange napisał:


> Np. Laysy o smaku hamburgera które jadłem we Francji. Dlaczego nie może ich być
w PL?
> Szkoda, bo im większy wybór tym lepiej dla klientów;)

W krajach rozwiniętych mogą sobie pozwolić na takie eksperymenty. Ja się dziwię, że u
nas jest jakiś inny smak niż cebulowy.

A nie ziemniaczany? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Ja w Paryżu pierwszy raz piłem Colę waniliową i pomarańczową:P

Tak czy siak oby więcej smaków do Polski zawitało, lubię próbować coraz to nowe.

Pyszne były jako ed. limitowana w biedronce o smaku spaghetii bolognese i carbonara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktywność w tym temacie zachęciła mnie do spróbowania jakichś nowych smaków - na pierwszy ogień poszły Piekielne Wasabi od Lay''s. Spodziewałem się, że będą trochę mocniejsze, ale i tak bez dużej ilości napojów lepiej po nie nie sięgać :D
Zazwyczaj jem Lay''s Stix Ketchupowe, ponieważ są najbardziej podzielne, a w domu kilkoro amatorów chipsów jest :D
Jak następnym razem wybiorę się na zakupy, to muszę kupić Prosto z Pieca. Który ich smak najbardziej polecacie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 20:58, Citkowsky napisał:

Ja w Paryżu pierwszy raz piłem Colę waniliową i pomarańczową:P

Swego czasu można było dostać w Polsce Colę waniliową sprowadzaną z Niemiec, ale tylko w wybranych sklepach. Zazwyczaj jakieś lepsze delikatesy typu Bomi czy 34. Ale Mieliśmy też kiedyś przez bardzo krótki okres czasu Pepsi o smaku cappuccino. Mniej gazowane, z lekką pianką i wyraźnymi smakami kawy i Pepsi. W Londynie udało mi się w zeszłym roku dostać coś podobnego, z tym że od Monstera, ale brakowało tam tego charakterystycznego posmaku Pepsi. Fajna sprawa. Warto podróżować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 19:30, Citkowsky napisał:

Zastanawiało mnie to już nie raz dlaczego np. Lays wypuszcza różne smaki na różne rynki.

Stary koleżanki robi w Laysach, to się zapytałem.
Z tego co mi napisała, to Jednym z problemów jest u nas wyreklamowanie tego (opłacalność).
Z drugiej strony pakowanie nowych smaków zależy w znacznym stopniu od konkurencji.
Więc Mange w znacznym stopniu jednak ma rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować