Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mod Civilization 3 dla kanadyjskich uczniów

21 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Sto tysięcy uczniów kanadyjskich liceów otrzyma egzemplarze gry Civilization 3 z dołączonym modem przedstawiającym historię tego kraju - HistoriCanada: The New World. Jeśli ktoś już ma podstawkę, może ściągnąć sam dodatek z jego oficjalnej strony.

Przeczytaj cały tekst "Mod Civilization 3 dla kanadyjskich uczniów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 11:15, Necromancer napisał:

A może by tak nasz ukochany minister edukacji coś takie zaczął promować :D Np. Stalker w Polsce
:P Albo NFS po polskich, dziurawych ulicach...to by było coś!

Tia, bardzo edukacyjne gry i na dodatek czego ty od Romka wymagasz? Przecież on nie umie włączyć komputera i musi sie borykać ze swoim wyglądem :]
A tak do newsa, to trzecia odsłona Civ nie porwała mnie, mod nie zmieni tego podejścia, ale sama idea jak najbardziej w porządku. Tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 12:07, greg_f napisał:

> A może by tak nasz ukochany minister edukacji coś takie zaczął promować :D Np. Stalker
w Polsce
> :P Albo NFS po polskich, dziurawych ulicach...to by było coś!
Tia, bardzo edukacyjne gry i na dodatek czego ty od Romka wymagasz? Przecież on nie umie włączyć
komputera i musi sie borykać ze swoim wyglądem :]
A tak do newsa, to trzecia odsłona Civ nie porwała mnie, mod nie zmieni tego podejścia, ale
sama idea jak najbardziej w porządku. Tak trzymać!


No co... NFS mógłby być wykorzystywany do kursu na prawko :P A stalker np. na turystyce :]
Co do gierki to mi sie podoba, ale jakoś specjalnie w nią nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dobry lokalny developer + umowa z MEN...?" jesli chodzi o nasze warunki to juz jestem oburzony taka propozycja. Jesli mialoby to miec prawdziwie naukowy charakter to moze pokusic sie o zrobienie takich modow przez studentow? PW. UŁ i wiele innych uczelni. Az sie prosi zeby wykorzystac potencjal mlodych programistow, grafikow i innych... a nie tam zaraz ''lokalny developer''... brrrr.... przetargi.. korupcja...sick!
Ale wracajac do samego pomyslu ksztalcenia poprzez gry - rzecz swietna - chyba nie nowa :) sam sie uczylem na studiach o tym, zreszta dzieci w przedszkolu ucza sie w ten sposob (i o ile wiem w podstawowce rowniez jesli nauczyciel ma wyobraznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieramy takie akcje - już nie tylko fani z całego świata tworzą mody urealniające rozgrywkę, ale także Ministerstwo Edukacji Narodowej from Liść Klonowy. Jak dla mnie bombowa informacja, a że powstał ten mod do trójki to dość naturalne, bo sam oddałbym ukłon tej części aniżeli sequelowi.

Co do historii Polski w grach? To jeśli ktoś ma choć trochę samozaparcia w sobie i nie zwraca uwagi na grafikę to polecam Polski mod przeznaczony dla Polaków od Polaka, który zwie się Quendi Poland Mod, ojj zjadłem na nim zęby. ^^ Mod jest dopracowany i posiada wszystkie najdrobniejsze szczególy naszej historii od 1419 po 1819 - Śluby Wiedeńskie wraz ze wszystkimi możliwymi scenariuszami zakończenia go, większość eventów daje nam ogromne pole do popisu - na każde wydarzenie jest przypisanych około 3 możliwości wyjścia z sytuacji. Mod jest skierowanych dla osób posiadających na twardym dysku Europe Unviersalis 2 (trójka się nie załapała bo jest to już bardziej TotalWar niż stary dobry EU), więcej informacji znaleźć można na polskiej stronie poświęconej tej grze: http://eufi.org/showthread.php?p=252070#post252070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. :P
Bardzo chętnie rozegrałbym jakąś kampanię w danym momencie historii Polski i skopał tyłek np. szwedom podczas potopu. :)
Zwłaszcza, że do tego seria Civ to jedna z moich ulubionych gier... :)

Przy okazji grania przy okazji można by się czegoś nauczyć. Sam za historią akurat nie przepadam, wolę ją w grach sam narzucać :P ale pomysł jak najbardziej OK. Przez zabawę lepiej można przyswajać wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzine w Kanadzie.Historia tego kraju jest bardzo krótka, zresztą jak i USA, ale strasznie się szczycili, że są z tamtąd i, że walczyli w WWII -"the best sniper" etc.Wydaje mi sie, że nasza historia byłaby o wiele ciekawsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka i nieciekawa? Co z tego, skoro potrafią ją interesująco przedstawić i nie mają wobec niej kompleksów narodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko podobnej akcji w Polsce - w sumie jak dla mnie fajny pomysł, tylko że inna sprawa, jaki to ma sens - bo ile tych uczniów, poza fanami strategii, którzy Civ3 pewnie znają i mają, zechce przetestować tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm no możnaby zrobić jakiś mod do Obliviona i uczyć się na nim geografii albo botaniki ;) albo jakieś mody do CoD przedstawiające szczegółowo lądowanie Aliantów w Normandii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by poswięcic jedna lekcję informatyki tygodniowo na to, albo historii, i dajmy na to osoba z najbardziej rozwinętym państwem dostaje 5. Niestety w Polsce sie pewnie nie doczekamy tego typu inicjatywy, a naprawde na EU II mozna bys stworzyc bardzo realistyczny mod z wszystkimi wazniejszymi wydarzeniami. A np. prezentacje największych bitew na Medku, co by kazdy polak wiedział jak Chodkiewicz nakopał szwedom a Żółkiewski ruskim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Polsce to prędzej można zrobić mod to AoE (zamieniający część niemieckich jednostek) zresztą twórcy pomyśleli o tym:
Ułani (Husaria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Polski taki mod nie ma sensu. W 1794 mielibyśmy Game Over bo gra nie przewiduje całkowitego upadku państwa, a następnie jego przywrócenia w wyniku poprztykania się między sobą państw okupacyjnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować