Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe MMO od CCP w ciągu 4-5 lat

35 postów w tym temacie

W 4-5 lat Blizzard pewnie wyda jakas nowa gre po Starcraft II ;P
A moze jak to bedzie ssalo do kompa tak jak EVE Online - to gra bedzie naprawde cool, i bedzie mogla byc na rowni z WoW''em xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwością. Moje główne obawy co do tego tytułu to forma rozgrywki. Cały WoD jest systemem gdzie na pierwszym miejscu stawia się historię, opowieść, dylematy osobiste i moralne a dopiero później jest walka (oczywiście można skupić się na samej rozwałce, ale zabawa traci wtedy sporo ze swojego uroku). Świat Mroku to nie heroic fantasy, jak D&D, czy Warhammer gdzie walne bitwy, dużo akcji stanowią większą część zabawy. Nie wiem jak CCP games chce oddać interakcje pomiędzy mieszkańcami tego świata.
Skoro ma być to World of Darkness to oprócz Wampirów powinny pojawić się także Wilkołaki a także Magowie (że o kilku innych "nacjach" nie wspomnę). Ciekawi mnie jak twórcy zamierzają (jeśli zamierzają) oddać specyfikę czarów w Magu. W końcu w papierowym systemie polegała ona na twórczym wykorzystaniu potencjału maga a nie na ustalonych czarach tj. fireball, czy coś w ten deseń.

Z jednej strony się cieszę a z drugiej napawa mnie to sporymi obawami. Pożyjemy - zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCP sobie poradzi.
Tak samo jak poradzilo sobie dajac w EVE cala ekonomie w rece graczy.
Wystarczy zamienic ekonomie finansowa na ekonomie stref wplywow i juz sama gra dla akcji stanie sie nie celem, a tylko srodkiem, ktory bedzie uzywany przez wytrawniejszych graczy do osiagania celow politycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym mógł zostać łowcą wampirów i strzelać do tych zębaków osikany... osikowymi kołkami. To by była zabawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak! ^^
WoD to jest genialny świat, ile razy ja w niego nie grałem. Świetne. Oczywiście czekam z utęsknieniem, jak tylko wyjdzie to modyfikacja sprzętu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 16:03, Madoc napisał:

ja bym mógł zostać łowcą wampirów i strzelać do tych zębaków osikany... osikowymi kołkami.
To by była zabawa :D


System o łowcach w WoD też powstał :) Naprawdę, przez te kilka lat funkcjonowania Świata Mroku pojawiło się sporo rozszerzeń - od sztandarowego Wampira, czy Wilkołaka, przez Wraith''a, Changeling''a, na średnio udanej Mumii kończąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten czas będzie czasem dominacji Guild Wars 2 (gry, która będzie miała wówczas ponad rok i zdobędzie już ładną rzeszę fanów :) ).

No cóż, ale miło słyszeć o kolejnej adaptacji systemu RPG. DDO zostało podobno schrzanione, co będzie z WF(MMO)RP(G), to się jeszcze okaże :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o 4-5 latach, sporo może się zmienić w enginach gry, może zrobią na tyle plastyczny system spellowania, że będzie to jakoś wyglądać.

Plushowy zapominasz o Prometheanach, Daemonach, Łowcach Demonów, Kuei-jinach... ta w WoDzie można znaleść wszystko, w podreczniku do Łowcy Demonów jest nawet wzmianka o UFO.

Mimo, że uważam WoDa za gre dla EMO, gothów i innych mhrocznych to sam będę czekać :P Jakoś mam w zwyczaju próbowanie większości MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest tak długo patrząc z mojej perspektywy... ponieważ na razie pogram sobie w Guild Wars, albo w Lineage 2, a jak mi się to znudzi, czyli za jakieś 2-3 lata, poczekam trochę i przejdę na nowego MMORPG. Tematyka gry jest fajna, bo i lubię takie klimaty i film, którego zdjęcie jest wyżej mi się podobał... nic dodać nic ująć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dominacji GW2" - rotfl. Prędzej kolejnych dodatków do WoW''a i Warhammera Online. I mówię to z perspektywy gracza GW1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:26, Furusu napisał:

Plushowy zapominasz o Prometheanach, Daemonach, Łowcach Demonów, Kuei-jinach... ta w WoDzie
można znaleść wszystko, w podreczniku do Łowcy Demonów jest nawet wzmianka o UFO.


Ależ nie zapomniałem :) Po prostu nie było sensu wszystkiego wymieniać. Tak czy inaczej CCP Games ma spory materiał do wykorzystania. Podejrzewam, że w pierwszej kolejności dadzą Wampiry i ewentualnie Wilki a w kolejnych rozszerzeniach dopiero dorzucą kolejne "frakcje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować