Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Civilization IV

90 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2008 o 15:31, Filippeczek napisał:

czy beyond the sword wymaga podstawowej wersji civilization 4?

Jeżeli nie masz zainstalowanej podstawki to ten dodatek się nie zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze można zrobić tak, żeby w jednej JEDNOSTCE osadników znajdował się tylko jeden ludzik? Bo strasznie irytujące jest to, że ich jest więcej (przyzwyczaiłem się z Civ 2, że jedna jednostka=jeden ludzik :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 19:07, Dincooo napisał:

Czy w grze można zrobić tak, żeby w jednej JEDNOSTCE osadników znajdował się tylko jeden
ludzik? Bo strasznie irytujące jest to, że ich jest więcej (przyzwyczaiłem się z Civ
2, że jedna jednostka=jeden ludzik :)).


Tak w opcjach graficznych bodajże jest taka możliwość ale zobacz również w ogólnych ustawieniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam może głupie pytanie, ale jednak mam problem. Mianowicie jak włączyć w grze samouczek? Zawsze pierwszym wejściem do gry pojawia się, ale jeśli się go wyłączy, potem już się nie pojawia. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy grają w tę grę po sieci.

Po wybraniu gry sieciowej, wpisaniu loginu z GameSpy i hasła istniejącego konta gra pauzuje na moment po czym wraca do edycji loginu i hasła. Ktoś się spotkał z takim kwiatkiem i wie co na to poradzić? Nie jest wyświetlany żaden błąd. Po prostu chwilowa pauza animacji ekranu i powrót do logowania.

Dodam, że tego samego konta GameSpy używam do kilku gier, które akurat z tej usługi sieciowej korzystają (m. in. Test Drive Unlimited, ToCA 3). W nich logowanie następuje poprawnie, połączenie nawiązywane jest szybko i gra działa bez problemu. Stworzyłem też drugie konto specjalnie dla testów: login bez dziwnych znaków, krótki, proste hasło. Niestety, nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 19:11, wdowiakm napisał:

Tak w opcjach graficznych bodajże jest taka możliwość ale zobacz również w ogólnych ustawieniach
:)


Dziękuję za odpowiedź (wiem, że sporo czasu minęło, ale dopiero teraz dostrzegłem mój brak ogłady) :).

Mam kolejne pytanie.. a właściwie problem. Chodzi o to, że zniknęły mi wszystkie jednostki. Niby są, niby nie ma. :) Wygląda to tak, że jednostka nawet jak jest aktywna i mogę się nią poruszać (pojawia się znacznik ruchu, ilość tur potrzebna na przejście itp.), ale po prostu jej nie widzę. Wszystkie inne elementy wyświetlają się poprawnie. Zaznaczam, że wcześniej gra działała mi prawidłowo, po prostu pewnego razu włączam grę i jest taki bug. Reinstalacja gry nie pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:10, Asthariel napisał:

Na jakiej mapie się najprzyjemniej gra na początku gry?

hm może archipelag? będziesz miał czas na rozbudowę zanim komputerowi gracze cię znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:53, Asthariel napisał:

Dobra, może teraz ktoś mi pomoiże...
Co mam zrobić, gdy w mieście skarżą się ,,że jest zbyt tłoczno''''.? Budować przysiółki?


Zwiększ po prostu zadowolenie mieszkańców poprzez budynki (np. świątynia, colosseum), towary luksusowe i/lub zmianę ustroju (np na monarchię).

p.s. Nie wiem co to przysiółek, gram w wersję angielską.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dać szansę 4 części cywilizacji. Zainstalowałem też Beyond The Sword z modem Imperium Polskie. Gram na mapie z 12 innymi cywilizacjami. Tu pojawia się problem - nigdy nie grałem w Cywilizację i nie mam zielonego pojęcia co robić!! Zbudowałem swoje pierwsze miasto i nakazuje latać swoim zwiadowcom po okolicy...i co dalej? Wynalazłem technologię pozwalającą na budowę farmy. Nawet nie mam pojęcia jak ją wybudować! Po "wejściu do miasta pokazują mi się symbole jedzenia, narzędzi i hajsu. Co mogę z tym zrobić? W dolnym lewym rogu ekranu jest lista jednostek (produkcja?). Czy ktoś może mi udzielić kilku podstawowych wskazówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:35, Jarzy napisał:

Postanowiłem dać szansę 4 części cywilizacji. Zainstalowałem też Beyond The Sword z modem
Imperium Polskie. Gram na mapie z 12 innymi cywilizacjami. Tu pojawia się problem - nigdy
nie grałem w Cywilizację i nie mam zielonego pojęcia co robić!! Zbudowałem swoje pierwsze
miasto i nakazuje latać swoim zwiadowcom po okolicy...i co dalej? Wynalazłem technologię
pozwalającą na budowę farmy. Nawet nie mam pojęcia jak ją wybudować! Po "wejściu do miasta
pokazują mi się symbole jedzenia, narzędzi i hajsu. Co mogę z tym zrobić? W dolnym lewym
rogu ekranu jest lista jednostek (produkcja?). Czy ktoś może mi udzielić kilku podstawowych
wskazówek?


Jacha, wskazówka nr 1.
Przeczytaj instrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jakbym ją miał to bym zapewne przeczytał. Szkoda, że ta instrukcja poleciała razem z pudełkami do innych gier na makulaturę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 13:10, Jarzy napisał:

/.../
Jakbym ją miał to bym zapewne przeczytał. Szkoda, że ta instrukcja poleciała razem z
pudełkami do innych gier na makulaturę :/

...
Heresy, ciesz się że nie palimy już na stosie jak kiedyś :-P
Primo, sprawdź czy nie ma gdzieś tutortiala w menu, a jak nie to. Jeśli o budowanie farm i innych usprawnień terenowych chodzi to potrzebujesz Workerów, oni budują drogi, farmy, kopalnie i co tam jeszcze można.
Ogólnie symbole jedzenia to ile twoje miasto produkuje, zjada i odkłada do zapasów. Im więcej tego ostatniego tym szybciej miasto będzie rosło, z kazdym "punktem" populacji miasto może "obrabiać" jeden kwadracik pola wokół miasta.
Narzędzia to Produkcja, im jej więcej tym szybciej budują ci się jednostki, budynki i Cuda Świata (czy jak to tam nazywają)
"Hajs" to tzw. Commerce, w zależności od tego jak go rozdysponujesz (u góry z lewej na głównej mapie masz pewnie 100% na Badaniach naukowych) będzie zależało jak szybko będziesz dostawał nowe odkrycia naukowe, ile kasy będzie dostawał (zmniejszasz to 100% do 90-80-70 itd. i im mniejszy procent tym więcej kasy dostajesz, ale tym wolniejsze badania)
Okeeej to chyba na tyle na początek. Ach, Racja, nowe miasta zakładasz za pomocą Settlersów/Osadników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jakbym ją miał to bym zapewne przeczytał. Szkoda, że ta instrukcja poleciała razem z

Dnia 12.04.2010 o 13:10, Jarzy napisał:

pudełkami do innych gier na makulaturę :/


o.O Nie wiem, jakie masz wydanie, ale jeśli to z Premium Games, to powinieneś mieć instrukcję i poradnik na płycie. o.O

Poza tym w Civ4 na 100% jest tutorial. Niezły, podstaw się szybko nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować