Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Civilization IV

90 postów w tym temacie

Witam... Ja sie wiąrze z tzkim problemem... ostatnio w moje niecne lapska wpadła civilization 4, totez instalnołem, wgrałem patha 1.6, spolonizowałe, ( używana, przynajmniej orginał gra, oddałem za nia flatouta...) spodobała mi sie okrutnie totez chciałem pograc w multiplayera... a tam sciagnac patha 1.7.... no to ok sciagam, instaluje..., restartuje, a tam wyskakuje ze brakuje d3dx.dll, nic nie pomaga, z przeinstalowanie aplikacji włacznie.. help....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 07:40, mati22222 napisał:

Witam... Ja sie wiąrze z tzkim problemem... ostatnio w moje niecne lapska wpadła civilization
4, totez instalnołem, wgrałem patha 1.6, spolonizowałe, ( używana, przynajmniej orginał gra,
oddałem za nia flatouta...) spodobała mi sie okrutnie totez chciałem pograc w multiplayera...
a tam sciagnac patha 1.7.... no to ok sciagam, instaluje..., restartuje, a tam wyskakuje ze
brakuje d3dx.dll, nic nie pomaga, z przeinstalowanie aplikacji włacznie.. help....


hmmm... sprobuj sciagnac najnowszego direxa 9c i zainstalowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 11:38, mati22222 napisał:

To niestety nie pomoglo, nie tedy droga... mialem juz najnowszego direxa


zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej to powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 15:59, JaN-J napisał:

Kiedy u nas będzie Civ IV: BTS?

Jak Cenega poda datę. Można (będzie) też kupić na zachodzie (internet) wersję eng ponieważ kilku ludzi robi nieoficjalne spolszczenie (moim zdaniem lepsze od cenegowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 07:40, mati22222 napisał:

Witam... Ja sie wiąrze z tzkim problemem... ostatnio w moje niecne lapska wpadła civilization
4, totez instalnołem, wgrałem patha 1.6, spolonizowałe, ( używana, przynajmniej orginał gra,
oddałem za nia flatouta...) spodobała mi sie okrutnie totez chciałem pograc w multiplayera...
a tam sciagnac patha 1.7.... no to ok sciagam, instaluje..., restartuje, a tam wyskakuje ze
brakuje d3dx.dll, nic nie pomaga, z przeinstalowanie aplikacji włacznie.. help....


Jak nie ma tego pliku to go ściągnij:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3dx9_32

bo oczywiście masz wersję directx 9c?
Sam miałem taki problem i musiałem ściągnąć plik podany w linku. Tyle, że ty podajesz plik d3dx.dll a mi się wydaje, że tam powinno stać jeszcze coś takiego: 9_32. Czyli w sumie plik, którego brakuje to: d3dx9_32.dll
Jeżeli to nie to to oczywiście nie ściągaj tego pliku;). Niemniej jednak wydaje mi się, że to ten plik bo powinien mieć oznaczenie wersji. Jeżeli już okaże się, że to jednak ten plik, to umieść go w katalogu c:/windows/system32 i teoretycznie wszystko będzie działać. Natomiast jeżeli wyskoczy Ci jeszcze error tego typu: "error shader cośtam" to w tym momencie wystarczy, że zainstalujesz najnowszego directx9c, najlepiej z jakiejś najaktualniejszej witryny typu windows update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 12:55, Olamagato napisał:

> Kiedy u nas będzie Civ IV: BTS?
Jak Cenega poda datę. Można (będzie) też kupić na zachodzie (internet) wersję eng ponieważ
kilku ludzi robi nieoficjalne spolszczenie (moim zdaniem lepsze od cenegowego).

Data już jest - 21.09.2007
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=2664
podobnie jak cena 79,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem moją przygodę z tą grą (i po raz pierwszy miałem kontakt z tą serią). Narazie idzie mi b.dobrze. Mam 200 pne, podbiłem już inków, jestem buddystą. :) Naprawdę fajna gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 02:19, Gosu napisał:

<ciach> nie grales na ostatnim poziomie nigdy, sprobuj to moze bedziesz wiedzial o czym mowie, jak
ktos gra na king albo prince to sie nie dziwie.

jak dla mnie to juz w trojce poziom prince/king byl max. W jedynce i dwojce potrafilem wygrywac jeszcze na kingu ale co Civilzation to trudniejsza od poprzedniej.W sumie dobrze tylko szkoda ze SI nie staje sie madrzejsze tylko bardziej oszukuje, to co nieraz w trojce komp odwala to juz ewidentne cheaty typu produkcja ulepszenia/cudu/jednostki naraz itp. Kwiatki typu muszkieter przegrywa z phalanxem to juz klasyk :) w jedynce czolgi czesto wywalaly sie na milicji ale pozniej to poprawili. Ciekaw jestem jak jest w "czworce" z ta "sztuczna inteligencja" no i poziomem trudnosci ?
co do wiekszego nacisku na rozwoj ekonomiczny to uwazam ze bardzo sluszne posuniecie, w trojce imho za duzo bylo wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 4 jest tak samo, trudniejszy poziom jest oparty na dodatkowych bonusach i oszustwie komputera, dlatego ta gra jest bez sensu dla mnie a na niższych poziomach nie chce mi sie już grac bo ile można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:56, Gosu napisał:

w 4 jest tak samo, trudniejszy poziom jest oparty na dodatkowych bonusach i oszustwie komputera,
dlatego ta gra jest bez sensu dla mnie a na niższych poziomach nie chce mi sie już grac bo
ile można.

to wlasnie najbardziej zniecheca mnie do zakupu 4-ki chociaz teraz nadaza sie okazja do zakupu wraz z dodatkami w zlotej edycji. Najbardziej "lubie" w Civilization gre polegajaca na tym ze musisz budowac jednostki i budynki wg scisle okreslonej kolejnosci, tak samo cuda swiata i wynalazki. Tylko wtedy masz tzw. kopa cywilizacyjnego, inaczej nie nadazysz za komputerem na wyzszych poziomach, zaloze sie ze w 4ce tez tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo trudnych poziomach, komputer ma po prostu wszystko, armie, cudy, dużo miast, technologi, już po 1 h grania. A przecież budowa jednostek wyklucza budowę setlersow, o cudach świata nie wspomnę, widać ze są to zwykle przekłamania bo nie umieli tego zrobić inaczej, najbardziej zbalansowany poziom to king później jest już gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 00:41, Gosu napisał:

Na bardzo trudnych poziomach, komputer ma po prostu wszystko, armie, cudy, dużo miast, technologi,
już po 1 h grania. A przecież budowa jednostek wyklucza budowę setlersow, o cudach świata nie
wspomnę, widać ze są to zwykle przekłamania bo nie umieli tego zrobić inaczej, najbardziej
zbalansowany poziom to king później jest już gorzej.

no ja na kingu w trojce juz miewalem powazne problemy z przetrwaniem :) moze sobie kupie ta czworke z dodatkami ale dopiero jak cena spadnie, bo te 130 zeta ktore sobie zyczy Cenega to troche za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 16:08, marsinteligo napisał:

Ja kupiłem już sobie Civ 4 complete i jutro instaluje :)
.warto kupić.


hahaha warto warto:D ja zainstalowalem niedawno ponownie i to byl jeden z tych bledow ktorych sie nie zaluje:D co prawda syndrom jeszcze jednej tury objawia sie w najczystszej postaci i do 3 w nocy sie gra, ale robi sie to wrecz z radoscia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli grając w Civilization IV z najnowszym dodatkiem a mając dwa zainstalowane to czy z poprzedniego wszystkie nowości wprowadzone będą działały/włączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam
Nie znalazłem nigdzie wątku do mojego problemu więc napiszę go tutaj, jeśli jednak to przeoczyłem to poproszę o link :)

Mój problem jest następujący, grałem w CIV4 bez problemu dopóki nie doszedłem do czasów niewykrywalnych bombowców oraz myśliwców odrzutowych. Po 3 z rzędu wysłaniu bombowca lub myśliwca aby zbombardować miasto przeciwnika wyrzuca mnie z gry do windowsa. Nigdzie nie znalazłem patcha naprawiającego tego problem, natomiast wymagania sprzętowe mój komputer zdecydowanie spełnia, może ktoś wie na czym polega problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować