Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Civilization IV

90 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2010 o 19:41, damlon napisał:

Nic nie tracisz. Masz wszystko to co w podstawce i obu dodatkach, jedyna różnica jest taka, że w podstawce jest chyba jakiś krótki samouczek, a w BtS go nie ma.


Dzięki.

BTW. Problem techniczny się rozwiązał z pomocą Cenegi. Okazało się, że wykazałem się niepotrzebną samodzielnością. Myślałem, że na serwerze Cenegi jest najnowszy patch polonizujący, a powinienem skorzystać z tego dodanego na płycie bonusowej ;) Odpisali, pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem:
jak włączam samouczka to wyskakuje mi taki komunikat "proszę włożyć oryginalny dysk(błąd nośnika)"
Ja mam oryginalną grę z pomarańczowej serii.

Dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 19:20, didn9 napisał:

Witam
Mam problem:
jak włączam samouczka to wyskakuje mi taki komunikat "proszę włożyć oryginalny dysk(błąd
nośnika)"
Ja mam oryginalną grę z pomarańczowej serii.

Dziękuje za odpowiedź


A spolszczenie instalowane z płytki, czy skądś ściągnięte?
U mnie było podobnie, gdy nie zainstalowałem go z dołączonej do gry płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś trick/mod/cokolwiek który przyśpieszy czas oczekiwania na następną turę? Komputer mam powyżej "Recommended System Requirements"; ale i tak na "normalnej" wielkości mapy z niewielką ilością cywilizacji; gdy powstanie już sporo miast; a większość mapy zostanie odkryta - muszę czekać dość długo. To oczekiwanie irytuje mnie do tego stopnia, że często zaczynam grać od początku zamiast skończyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 12:25, KrisK91 napisał:

Zna ktoś jakiś trick/mod/cokolwiek który przyśpieszy czas oczekiwania na następną turę?
Komputer mam powyżej "Recommended System Requirements"; ale i tak na "normalnej" wielkości
mapy z niewielką ilością cywilizacji; gdy powstanie już sporo miast; a większość mapy
zostanie odkryta - muszę czekać dość długo. To oczekiwanie irytuje mnie do tego stopnia,
że często zaczynam grać od początku zamiast skończyć grę.

Niestety, nic z tym nie da się zrobić. Są angielskie mody, ale one poprawiają płynność o 5 - 10 %, więc to tak naprawdę nie robi żadnej różnicy. Można tylko zacisnąć zęby, lub znaleźć książkę do czytania podczas ładowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcąc pograć w Beyond the Sword muszę ściągnąć wszystkie patche czy tylko najnowszy?
Lata temu kiedy grałem jechałem po prostu na bieżąco z patchami i się nie musiałem tym zajmować bo po prostu pobierałem jak jakiś wyszedł. Ale teraz nie wiem czy muszę się męczyć z pobieraniem i instalacją wszystkich czy ostatni wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach wróciłem do Civ: Complete Edition, ale na Premium Disc nie działa instalacja spolszczenia... co może być nie tak? Jest napisane "brak odpowiedzi" ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 23:35, Adamantium napisał:

Po kilku latach wróciłem do Civ: Complete Edition, ale na Premium Disc nie działa instalacja
spolszczenia... co może być nie tak? Jest napisane "brak odpowiedzi" ... :(

Bo Prima Aprilis Ci gra zrobiła... :)

A na poważniej, to wgraj sobie najnowszego patcha 3.19 zdaje się. Ma to tę zaletę, że nie będziesz potrzebować już płyty w napędzie, a drugą zaletą jest to, że możesz sobie ściągnąć do BTS fanowskie spolszczenie, które jest zawsze aktualne. Obecna wersja to Civ4 PL 4.15 (Civ4BTS 3.19). Do tego mod Imperium Polskie i zabawa trwa. Odradzam jednak civkę przed takimi rzeczami jak sesja czy prace robione na termin. Cywilizacja, to straszny złodziej czasu.

Byłaby naprawdę trochę fajniejsza gdyby była mniej fajna i można było się od niej łatwiej oderwać. Bo w skrajnym wypadku "syndrom jeszcze jednej tury" nie różni się niczym od pijaka, który już nie może trafić ręką do dziuba, ale i tak nalewa kolejny kielonek... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli ktoś jeszcze tu zagląda to może mi podpowie, czy inflacja w CIV 4 jest wartością stałą, czy zależy od poczynań gracza. Pytam bo zakończyłem mapkę z inflacją ponad 300% i za chwilę nawet przy ustawieniu wszystkich miast na produkcję złota zabrakłoby mi kasy. A armię jak na rok 2030 nie miałem dużej. Mam podejrzenie, że inflacja rośnie szybciej jeżeli miasta "produkują" złoto zamiast "młotków". Jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielki problem. Kupiłem Civilization IV w wersji deluxe, złotej czy coś takiego (wersja na Steam). Mój kumpel też kupił, bo chcieliśmy sobie pograć razem. Mamy radiowy internet, więc to samo IP, czy coś takiego, więc nie możemy grać razem inaczej niż przez Hamachi, które zmienia IP. Inaczej w żadne gry sieciowe nie możemy ze sobą grać. (nie wiem czy to ważna informacja - ta o Hamachi - w kontekście problemu). Problem polega na tym, że o ile rozpocząć grę i pograć możemy, o tyle nie da się już do niej powrócić następnym razem. Gdy próbuję dołączyć do gry, którą wczyta mój kolega (ja w ogóle nie mogę jej zapisać, jeśli on jest hostem) pojawia się okienko "Transferring game data to" w którym pasek postępu idzie strasznie wolno, a po jakichś 2-3 minutach czekania przerywa się połączenie hostem. Mój kolega jest już w grze, ale ja nijak nie mogę do niego dołączyć. Taki sam problem występuje we wszystkich dodatkach do gry. Nie da się powrócić do zapisanej gry (chyba, że hostujący chce grać sam). Miał ktoś z was taki problem? Albo zna ktoś rozwiązanie? Proszę o pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować