Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP bez "elo" gier

43 postów w tym temacie

Złe wyniki sprzedaży? Pierwsze słyszę. Co rusz widzę, jak ludzie w Polsce kupują tą maszynkę. Sam nie jednej osobie już taką doradziłem i kupiła ją i była baaardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

master matrox: Polska to nie cały świat, to ze w Polsce widzisz co rusz malucha czy poloneza to nie znaczy, że na świecie to popularne "pojazdy". PSP ma się średnio i taka jest prawda.

Diodak: jak dotrze to będziesz pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 11:29, master matrox napisał:

Złe wyniki sprzedaży? Pierwsze słyszę. Co rusz widzę, jak ludzie w Polsce kupują tą maszynkę.
Sam nie jednej osobie już taką doradziłem i kupiła ją i była baaardzo zadowolona.


Z kilku źródeł już słyszałem, że Polska jest bardzo specyficznym rynkiem, gdzie PSP sprzedaje się znacznie lepiej niż DS. Wystarczy jednak wejść na dowolne wyniki sprzedaży obu konsol by przekonać się, że na polu handheldów Sony dostaje ostre baty od Nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym optymista! PSP zaczyna sie powoli leczyc z choroby "portomanii" gier z duzych konsol. Wychodzi coraz wiecej swietnych exclusive''ów na te konsole, a przyszlosc zapowiada sie bardzo dobrze m.in. przenosny God of War i Final Fantasy VII:Crysis Core. No i do tego dochodzi ostatnia obnizka cen:) PSP nie przescignie w skali swiatowej DSa nigdy, ale swoje stabline miejsce na rynku ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na PSP na GoW i FF
A jesli GoW opowie nieznana historie, ktorej nie bylo na PS2 sprzedaz w mig ruszy :]

Ale mnie dziwi jedno = w Nowym Jorku nie widzialem ani jednego DS''a O.O
A naliczylem mnostwo PSP ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:18, Gol Galad napisał:

Czekamy na PSP na GoW i FF


Ja tam cały czas wypatruję jeszcze Obliviona i Gran Turismo 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać że Sony stworzyło dopiero pierwszą swoją przenośną konsolę i zdecydowało się rywalizować z Nintendo, które już od dawna rządzi na rynku konsol przenośnych. Tak więc, więcej gier i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko... ja od paru dni bawię się PSP, wczoraj (dzisiaj?) w nocy skończyłem Dungeon Siege: Throne of Agony. O tej grze już nieco pisałem, zaznaczę jednak tylko dwie rzeczy: że jest najprostszą "poważną" grą, w jaką kiedykolwiek (i na czymkolwiek) grałem, oraz że całkiem wciąga :) .

Wcześniej widziałem również Wipeouta (ładne, szybkie, fajne :) ) i Lumines (WTF?!). Kumpel ma mi jeszcze udostępnić to słynne Loco Roco (ależ ja się o tej grze nasłuchałem, o ludzie).

Zobaczymy, po długim weekendzie najpewniej oddaję. Zastanawiałem się, czy samemu by nie kupić, ale zrezygnowałem... Wolę odkładać kasę na laptopa (z osiemnastki trochę wpadnie, sam nieco mam, i będzie wtedy jakieś 50% dopiero :( ), na studia... Marzy mi się taki, na którym poszłoby GW2, ale oznaczałoby to najpewniej dość dobrą maszynkę, a nie za bardzo mnie na to stać, ech... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:57, Shadow Snake napisał:

Warto pamiętać że Sony stworzyło dopiero pierwszą swoją przenośną konsolę i zdecydowało się
rywalizować z Nintendo

Szkoda tylko, że samo Sony o tym zapomniało i przed premierą ogłosili iż w ciągu najbliższych 5 lat na całym świecie sprzedadzą 100mln PSP:D

W ciągu 3 lat sprzedali tylko 21mln i nawet długo oczekiwany MGS nic nie zmienił, a sprzedaż PSP z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 11:32, Klimos napisał:

Wystarczy jednak wejść na dowolne wyniki sprzedaży obu konsol by przekonać się, że na polu handheldów Sony dostaje ostre baty od Nintendo.


Żeby to było tylko na polu handheldów, ale Sony dostaje baty na każdym polu ostatnio.
Bum na Sony PSP był w roku 2005, to tylko pokazuje jak bardzo Polska jest zacofana... :\ w stosunku do Europy Zachodniej. Również stąd się bierze mentalność ludzi, że PSP jest good, a DS jest be. Widać, że nasz rynek musi dojrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wychodza same porty z dużych konsol: dwie części Prince of Persia, Syphon Filter (drugi w drodze), God of War,a to co wyprawia Squere/Enix z FFI i FFT woła o pomstę do nieba. W rzeczywistości PSP rozwija skrzydła z softem OE ale to Sony nie w smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Sony najwyraźniej nie potrafi (nie chce?) uczyć się na błędach (w tym - popełnianych przez konkurencję). Niemal każdy chyba wie, że nie liczą się możliwości sprzętowe platformy a gry na nią. Jeśli ktoś uważa inaczej, to proszę, niech wyjaśni mi, czemu 16-bitowy Atari Lynx przegrał z kretesem z opartym na bebechach ZX Spectrum 8-bitowym GameBoyem albo czemu Sega Saturn, konsola o dużych możliwościach ale jednocześnie trudna w oprogramowaniu, padła w starciu ze słabszym, ale za to łatwiejszym w oprogramowaniu PSXem? Czy przyczyną czasem nie była niewielka ilość gier (Saturnowi nie pomogły nawet exclusive''y, jak np. gry AM2 - VF2, FV, LB)? No właśnie. I teraz zastanówmy się (w kontekście losu ww. konsol), w jakim kierunku zmierza PSP i PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że ostatnio ma być obniżka cen PSP do 170 zielonych(ok. 500 zł). Za oceanem można już kupić w tej cenie, ale w Polsce cały czas najtańszą ceną jest ok. 750 zł. Może obniżka cen skłoni ludzi do kupna tej konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować