Zaloguj się, aby obserwować  
kuko7

Deus Ex 3: Human Revolution - Bunt Ludzkości

2036 postów w tym temacie

I jeszcze jedna rzecz - czy jeżeli po misji wyrzucę sobie fanty w pokoju Jensena w Sarifie to gdy kolejny raz tam zawitam to nadal one tam będą czy się rozpłyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 21:06, Tyler_D napisał:

I jeszcze jedna rzecz - czy jeżeli po misji wyrzucę sobie fanty w pokoju Jensena w Sarifie
to gdy kolejny raz tam zawitam to nadal one tam będą czy się rozpłyną?

Co do broni i rozwalania ścian to nie mam pojęcia, nie zdawałem sobie tego sprawy.
W kwestii pokoju, to myślę, że powinny być tam nadal, szczególnie w

Spoiler

schowku za telewizorem

, ale 100% pewności nie mam.
EDIT. Po chwili dopiero zrozumiałem, że nie piszesz o pokoju w hotelu tylko w bazie. W tym wypadku wydaje mi się, że mogą zniknąć, ale ponownie nie mam pewności, bo nigdy tego nie próbowałem, zawsze radziłem sobie z takim dobraniem ekwipunku, że nie musiałem za bardzo z niczego rezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 21:44, ManweKallahan napisał:

Co do broni i rozwalania ścian to nie mam pojęcia, nie zdawałem sobie tego sprawy.

No ja przy pierwszym podejściu spróbowałem także granatem i dało radę ale że się da bodajże strzelbą to już nie [ ciekaw jestem właśnie czy jakąś inną pukawką także ].

I tak w ogóle to mógłby mi ktoś przypomnieć jedną rzecz? Ściany do burzenia podświetlają się zawsze czy dopiero jak wykupimy ulepszenie umożliwiające przebijanie ich pięściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2014 o 17:24, Tyler_D napisał:

I tak w ogóle to mógłby mi ktoś przypomnieć jedną rzecz? Ściany do burzenia podświetlają
się zawsze czy dopiero jak wykupimy ulepszenie umożliwiające przebijanie ich pięściami?


Jeśli się nie mylę to, mając włączone podświetlenie przedmiotów do interakcji to zawsze powinny być podświetlone, bez konieczności wykupywania ulepszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz pomiędzy misjami pobocznymi a przed zaczęciem misji w komisariacie i tak się zastanawiam gdzie by tu znaleźć jakąś ściankę do sprawdzenia tylko żadnej jakoś na razie nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 17:39, Tyler_D napisał:

Jestem teraz pomiędzy misjami pobocznymi a przed zaczęciem misji w komisariacie i tak
się zastanawiam gdzie by tu znaleźć jakąś ściankę do sprawdzenia tylko żadnej jakoś na
razie nie widzę.


Poszukaj w kanałach tam napewno jakieś są, ewentualnie na terytorium tego gangu (zapomniałem nazwy) tam też powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 17:36, Meketh napisał:

Jeśli się nie mylę to, mając włączone podświetlenie przedmiotów do interakcji to zawsze
powinny być podświetlone, bez konieczności wykupywania ulepszenia.

Ale trzeba pamiętać, że jeśli masz w opcjach wyłączone to podświetlanie, to nawet z wykupionym ulepszeniem nie będę te ściany zaznaczone.

Ściana do wyburzenia na pewno jest na terytorium gangu,

Spoiler

po wejściu tą częściowo zniszczoną klatką schodową na ostatnie piętro i w tym pomieszczeniu które tam jest jest ukryte wejście do magazynów gangu (na środku ściany). Tylko za nim stoi przeciwnik, więc jeśli chce się przejść grę bez zabijania, to trzeba to wziąć pod uwagę.

W tunelach też pewnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się wykonać glitcha na dodatkowe xpeki [ biuro Jensena w Sarif Industries ] na pececie? Jest to możliwe do zrobienia w wersji steamowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanie nieaktualne - jakby ktoś pytał to [ nie testowałem, udało mi się to wyguglać ] owszem, da się to zrobić ale tylko na niespatchowanej grze. Więc moja wersja steamowa raczej się nie nada bo i patche same się ściągną [?] a i downgrade nie wchodzi w grę raczej.

A co do mojego wcześniejszego pytania o ściany - aktywne punkty które możemy zniszczyć pojawiają się podświetlone dopiero po wykupieniu stosownego ulepszenia.

Poza tym - nie wydaje się wam że dość spora część augów w stosunku do całości rozszerzeń jest albo zupełnie niepotrzebna ... może nie tyle niepotrzebna co bardzo często można sobie poradzić i bez nich?

Coby nie być gołosłownym:

Głowa:

- wzmacniacz społeczny - przydaje się [ 2 Praxisy ]
- system radarowy przewodnik - właściwie wykupowanie drugiego poziomu nie ma sensu imho
- skradanie się - na dobrą sprawę wystarczy grać powoli, wypatrywać ścieżek i nie biegać przy przeciwnikach by poradzić sobie bez tych ulepszeń. A jest ich aż sześć. Koszt całości to 5 Praxisów.
- wszczep hakerski - jeden z podstawowych augów które należy nabywać w miarę szybko [ no chyba że gramy z wikią i spisem passów ], wykupienie wszystkiego to 6 Praxisów.
- zwiadowca sieciowy, kolejny w sumie nieprzydatny gadżet
- dodatek fortyfikacji, nie pamiętam ale bodajże przy pierwszym przechodzeniu miałem to wykupione, 2 Praxisy.
- maskowanie włamania - jw. 3 Praxisy

Korpus:

- konwerter energii - też przydatny patent ale jakby się tak zastanowić ... maksowanie ilości możliwych baterii albo przyspieszanie ich regeneracji można po prostu ominąć czekaniem aż się zregerują. Poza tym - żarcie je odnawiające jest porozrzucane dosyć gęsto. Ale dla chętnych jest to 5 Praxisów.
- oddycharka - właściwie kompletnie niepotrzebna rzecz - w grze do użycia może z 3 razy [?] z zastrzeżeniem że zawsze jest inna ścieżka.
- Tajfun - fajny patent ale gram pacyfistycznie a boty da się ominąć albo zniszczyć. Praktycznie zawsze.
- proteza ramion - przebijanie ścian - przydatne i to bardzo, odrzut broni [ niepotrzebne ], powiększenie inventory na full [ konieczność, 3 Praxisy ], przesuwanie przedmiotów [ po co to? chyba tylko do torowania sobie alter dróg ]
- stabilizator celowania - kolejne niepotrzebne ulepszenia, łatwo sobie bez nich poradzić

Oczy:

- widzenie przez ściany ... oh come on
- proteza siatkówki ... jw.

Plecy:

- dopalacz refleksu - powalanie dwóch przeciwników, w dalszej części gry bywa bardzo przydatne, generalnie warto bo generuje dodatkowe xpki. 2 Praxisy.
- system Ikar - no nie powiem że się nie przydaje ale można to też omijać [ box anyone? ]. 2 Praxisy.

Skóra:

- pancerz skórny - nie wydaje mi się żebym to w ogóle aktywował podczas gry
- system maskujący - wykupiłem to bo pamiętam że się tym bawiłem ale i bez tego da radę ograć cały tytuł, fajna zabawka ale raczej gadżeciarska

Nogi:

- proteza nogi - przydaje się, nie powiem, zwłaszcza szybsze bieganie i skakanie wyżej, to że przy okazji nie wydajemy dźwięków też się nada. 6 Praxisów.

Czyli wedle moich obliczeń dałoby radę przejść wszystko z 21 Praxisami [ co prawda dla napaleńców da się przejść całą grę bez żadnego przedmiotu i bez żadnego auga w dwie godziny czy jakoś tak ale mówimy o normalnym przechodzeniu a nie speedrunie ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>


Tajfun to ja brałem tylko i wyłącznie ze względu na walki z bossami- żeby szybko mieć je z głowy. Przesuwanie przedmiotów też się przydawało w graniu cichaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przesuwanie przedmiotów też się przydawało w graniu cichaczem.
Ale w zasadzie to do czegoś innego niż przesuwanie dajmy na to śmietników blokujących dziurę w płocie? Do innych rzeczy się to chyba nie przydaje zbytnio.

Poza tym - tak sobie teraz gram, szperam po necie - nie sądziłem że jednak da się uratować zakładników w pierwszej misji. Może to dlatego że wolałem szperać każdy kąt w Sarifie a nie biec jak głupi do Pritcharda i Malik ... Nie lubię jak się mnie pogania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

Poza tym - nie wydaje się wam że dość spora część augów w stosunku do całości rozszerzeń
jest albo zupełnie niepotrzebna ... może nie tyle niepotrzebna co bardzo często można
sobie poradzić i bez nich?

Istota Deus Ex to "można sobie radzić na wiele sposobów", więc nie rozumiem pytania ;)

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- system radarowy przewodnik - właściwie wykupowanie drugiego poziomu nie ma sensu imho
- skradanie się - na dobrą sprawę wystarczy grać powoli, wypatrywać ścieżek i nie biegać
przy przeciwnikach by poradzić sobie bez tych ulepszeń. A jest ich aż sześć. Koszt całości
to 5 Praxisów.

Augi mają ułatwiać to i owo

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- wszczep hakerski - jeden z podstawowych augów które należy nabywać w miarę szybko [
no chyba że gramy z wikią i spisem passów ], wykupienie wszystkiego to 6 Praxisów.

90% kodów można znaleźć w grze albo obejść na lvl 2. A moja wersja dodaje też pewien dynks ;)

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- zwiadowca sieciowy, kolejny w sumie nieprzydatny gadżet

Zależy czy polujesz na nagrody i jak wiele robaków ci zostało.

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- dodatek fortyfikacji, nie pamiętam ale bodajże przy pierwszym przechodzeniu miałem
to wykupione, 2 Praxisy.

A ja nie

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- konwerter energii - też przydatny patent ale jakby się tak zastanowić ... maksowanie
ilości możliwych baterii albo przyspieszanie ich regeneracji można po prostu ominąć czekaniem
aż się zregerują. Poza tym - żarcie je odnawiające jest porozrzucane dosyć gęsto. Ale

Tylko nieopróżniona bateria się ładuje to co ty grałeś na jednej?

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- oddycharka - właściwie kompletnie niepotrzebna rzecz - w grze do użycia może z 3 razy
[?] z zastrzeżeniem że zawsze jest inna ścieżka.

Chyba, że lubisz biegać.

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- Tajfun - fajny patent ale gram pacyfistycznie a boty da się ominąć albo zniszczyć.

Z opisu wynika, że to taka eksplodująca nova: zastanawiam się jak to w ogóle stosować?

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- proteza ramion - przebijanie ścian - przydatne i to bardzo, odrzut broni [ niepotrzebne
], powiększenie inventory na full [ konieczność, 3 Praxisy ], przesuwanie przedmiotów
[ po co to? chyba tylko do torowania sobie alter dróg ]

I rzucania ciężarami.

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- stabilizator celowania - kolejne niepotrzebne ulepszenia, łatwo sobie bez nich poradzić

Dla stealth''a

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- widzenie przez ściany ... oh come on

"Oh come on" to ja mówię gdy wróg mnie lokalizuje przez ścianę a ja go nie, ten aug to naprawia.

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- proteza siatkówki ... jw.

Taki gadżet ułatwiający skradanie: dla tych, którzy grają zamiast "save/load" ;)

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- pancerz skórny - nie wydaje mi się żebym to w ogóle aktywował podczas gry

Bo tego się nie aktywuje ;)

Dnia 12.07.2014 o 18:36, Tyler_D napisał:

- system maskujący - wykupiłem to bo pamiętam że się tym bawiłem ale i bez tego da radę
ograć cały tytuł, fajna zabawka ale raczej gadżeciarska

Patrz wyżej: na tym polega "deus ex''owatość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie ulepszenie były ciekawe, ale niestety gra się bardzo łatwo idąc w ulepszenia typowo "wojenne" nastawione na zwiększenie zadawanych obrażeń. Choć i one nie są konieczne i bez nich można grać jak w fpsa. Podobnie jest ze skradaniem, inwestując w ulepszenia tego typu gra staje się za łatwa. Wyzszy poziom trudności i dziwaczne rozwiązania z ultra rzadkimi batonikami (no to jest śmieszne) nic nie poprawiają. Prawda jest taka, że chciałoby się, by gra była jeszcze dłuższa i wymagająca :P Nie Darks Soulsowo, ale wymaganiem wobec gracza jakiegoś taktycznego myślenia. Ukryte schowki wymagające ulepszeń, a nawet koniecznośc szukania haseł/ inwestowania we wszczep hakerski były świetnymi pomysłami. Ile razy podczas gry walczymy z robotami? A ile z naprawdę dużymi ilościami wrogów? Hm. Szkoda, że nie widać kontynuacji na horyzoncie.

Edit. Powiększenie ekwipunku dla większości graczy zbierających wszystko :P jest bardzo ważne, ale oczywiście tu pojawia się kolejna mała wada (bo dużych wad ta gra nie ma) - nie ma okazji użyć tych broni uzyskanych pod koniec, a ekwipunku dla pacyfistów prawie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 22:01, Boguslav4 napisał:

Moim zdaniem wszystkie ulepszenie były ciekawe, ale niestety gra się bardzo łatwo idąc
/ciach/
Szkoda, że nie widać kontynuacji na horyzoncie.

Na jakim poziomie trudności grałeś?

Dnia 12.07.2014 o 22:01, Boguslav4 napisał:

Edit. Powiększenie ekwipunku dla większości graczy zbierających wszystko :P jest bardzo
ważne, ale oczywiście tu pojawia się kolejna mała wada (bo dużych wad ta gra nie ma)
- nie ma okazji użyć tych broni uzyskanych pod koniec, a ekwipunku dla pacyfistów prawie
nie ma...

No jak to: mało ci gadżetów ułatwiających rozegranie gry bez zabijania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 22:49, zadymek napisał:

No jak to: mało ci gadżetów ułatwiających rozegranie gry bez zabijania?


Na środkowym, wyższe poziomy to oszukiwanie komputera, a nie większe wyzwanie. Tak, raptem możliwośc użycia kontaktowego paralizatora albo strzałek usypiających. Normalnie trudno się zdecydować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba typowy problem RPG, ze jakas umiejetnosc jest czesciej uzywana niz inna. Majac duzy zapas batonikow to mozna chyba pol mapy przejsc na niewidzialnosci i uzywac ciosu z reki by pozbyc sie wielu przeciwnikow.

W Cyberpunku mozna oszalec od duzej ilosci wszczepow, ktos probowal grac jako szaleniec-zabojca wszystkiego;) w Deus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 19:30, Tyler_D napisał:

Poza tym - tak sobie teraz gram, szperam po necie - nie sądziłem że jednak da się uratować
zakładników w pierwszej misji. Może to dlatego że wolałem szperać każdy kąt w Sarifie
a nie biec jak głupi do Pritcharda i Malik ... Nie lubię jak się mnie pogania.


Piszesz o tych zakładnikach w zamkniętych w pokoju w biurze przy których była jakaś bomba chyba gazowa? Chodzi o pierwszą misje, gdy gramy z ulepszeniami, bo w prologu to chyba nie było okazji nikogo ratować? Tak z ciekawości próbuje sobie przypomnieć i tylko tą sytuacje kojarzę i zastanawiam się czy coś mnie nie ominęło.

A co do batoników, to nawet gdy grałem na najwyższym poziomie trudności, to nie przypominam sobie, bym jakoś przesadnie "głodował" i cierpiał na ich niedostatek. Jak się zagląda w każdy kąt to znajdzie się ich wystarczająco dużo.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 13:10, Wszystkozajete napisał:

Piszesz o tych zakładnikach w zamkniętych w pokoju w biurze przy których była jakaś bomba
chyba gazowa? Chodzi o pierwszą misje, gdy gramy z ulepszeniami, bo w prologu to chyba
nie było okazji nikogo ratować?

No w prologu to nie, mogliśmy jedynie nikogo nie zabijać. Tak, chodzi mi o misję w misję w Milwaukee Junction.
>Tak z ciekawości próbuje sobie przypomnieć i tylko tą

Dnia 13.07.2014 o 13:10, Wszystkozajete napisał:

sytuacje kojarzę i zastanawiam się czy coś mnie nie ominęło.

No ja wyczytałem że da się ich uratować tylko wtedy jak od razu pójdziemy do Pritcharda i Sarifa na lądowisko żeby nas nie musieli poganiać przez infołącze bo wtedy niby już po ptokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 13:21, Tyler_D napisał:

No ja wyczytałem że da się ich uratować tylko wtedy jak od razu pójdziemy do Pritcharda
i Sarifa na lądowisko żeby nas nie musieli poganiać przez infołącze bo wtedy niby już
po ptokach.

Bo da się - lecisz bezpośrednio do helikoptera. Do siedziby Sarifa i tak wrócisz. W sumie dodaje to troszkę grze realizmu - w realu też nikt nie będzie czekał aż łaskawie przyjedzie wsparcie, bo akurat uznało, że warto sobie poszperać w szybie wentylacyjnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 13:21, Tyler_D napisał:

No ja wyczytałem że da się ich uratować tylko wtedy jak od razu pójdziemy do Pritcharda
i Sarifa na lądowisko żeby nas nie musieli poganiać przez infołącze bo wtedy niby już
po ptokach.


To ja nawet nie wiedziałem, że da się w ten sposób zablokować sobie możliwość ich uratowania, widocznie zawsze od razu szedłem do helikoptera ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować