Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 teaser - już jest!

220 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2007 o 14:46, Seldon napisał:

Bethesda to nie fundacja charytatywna, żeby robić grę która się nie zwróci nawet. Jeździcie
po Oblivionie ale prawda ejst taka, że dodatek do niego jest/był na większosci toplist sprzedaży.
Czyli gra się spodobała, skoro ludzie kupują dodatki (jeszcze nie spotkałem freaka, który by
kupował dodatek do gry której nie lubi).

To gracze kształtują rynek, nikt inny. Ich wybory, ich działania decydują o tym jakie produkcje
będą przyjmowane za wzór i jakie będą produkowane. Developerzy mogą się tylko dostosować, bo
to jest ich PRACA i oni mają na tym ZARABIAĆ.

Chyba wszyscy sie z tym zgodza. Problem jest tylko w tym, że zarabiac mozna w rozny sposob. Gdyby Twoj ulubiony zespol (strzelam, nie wiem, czy taki masz, ale analogia jest mam nadzieje oczywista) postanowil zmienic gatunek muzyki na jakiś robiony od sztancy pop dla mas, dlatego ze "lepiej sie sprzedaje, a my w koncu nie jestesmy instytucja charytatywną", bylbys zadowolony? Pewnie nie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:02, Elwro napisał:

> Fani dali Bethesdzie znac czego chca, te serwisy daly cos znac? Nie.
W tym wlasnie sek, ze Bethesdy nie musza obchodzic ta garstka fanow, ktora pluje się na oficjalnym
forum (a F3 i tak pewnie zakupi). O wiele wazniejsze jest to, co pisza duze serwisy, bo wplywa
to na sprzedaz gry.



Sa tylko 2 mozliwosci i pisalem o tym na forum Bethesdy.
1) Zrobia bardzo porzadny sequel Fallouta, fani, ktorzy chcieli izo i turowy system walki beda zadowoleni, a przemysl gierkowy jeszcze raz uslyszy nie tylko o porzadnej gierce z turami, ale i o porzadnym Falloucie, ktorego nie bylo wiele lat.
2) Zrobia gierke dobrze sie sprzedajaca, wygrywajaca nagrody, wysokie oceny w magazynach i juz- jak Oblivion

Tylko, ze ja nie zakladam, ze 1) jest calkowicie niemozliwe.
Uzywaja silnika Obliviona- to nie znaczy, ze zrobia ''Oblivion with gunz'' - na tym samym silniku zrobiono Civ 4
Oblivion nie ma nawet dialogow, ale engine jest tak elastyczny, ze nawet modderzy sa w stanie dodac okienka dialogowe.

Ja swoich obaw nt. F3 nie postuje jako 100% faktow, gdy sa oparte tylko na przypuszczeniach.
Wyzywac zaczne dopiero jak sie dowiem, ze bedzie tylko fpp/rt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie zobaczymy jesienią 2008 ;)
To, że gra używa jakiegoś konkretnego silnika znanego z innej gry o niczym nie świadczy. Nie raz zdarzało się, że firma kupowała dany silnik, a potem kompletnie go przerabiała.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:34, Hra'ko'lothanek napisał:

i ''reinventing rpgow'' Bethesdy nie zapowiada nic dobrego


Ech dlatego moje obawy są bardzo słuszne że z Fallouta zostanie tylko nazwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:57, Stwór napisał:

> i ''reinventing rpgow'' Bethesdy nie zapowiada nic dobrego

Ech dlatego moje obawy są bardzo słuszne że z Fallouta zostanie tylko nazwa:)


W jakichs smiesznych netowych magazynkach mozna bylo kilka rzeczy przeczytac...
Kiedy Ron odezwal sie ze swoim "War, war never changes..." niektorzy ''znawcy'' zastanawiali sie co robi Hellboy w teaserze Fallouta 3
I ze CHCA Obliviona z broniami

-,-
W kazdym razie, jesli rzeczywiscie bedzie to Oblivion with gunz, to NMA i prawdziwi fani zniszcza Bethesde... na forum, recenzjami, w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:32, Hra'ko'lothanek napisał:

Sa tylko 2 mozliwosci i pisalem o tym na forum Bethesdy.

Jaka masz tam ksywe :-)? Swojego czasu solidnie sie tam udzielalem...

A co do statystyk forum (tych ponad 5000 online, o ktorych pisales), zwroc uwage, ze dotycza CALEGO forum - tak wiec czesci poswieconej Oblivionovi itp. rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 00:09, Elwro napisał:

> Sa tylko 2 mozliwosci i pisalem o tym na forum Bethesdy.
Jaka masz tam ksywe :-)? Swojego czasu solidnie sie tam udzielalem...

A co do statystyk forum (tych ponad 5000 online, o ktorych pisales), zwroc uwage, ze dotycza
CALEGO forum - tak wiec czesci poswieconej Oblivionovi itp. rowniez.


Roznie, na poczatku mialem BlackSephir, ale ten/ta cwok/cwoczka summer zbanowala moje konto, za to, ze smialem sie z Oblivionitkow, ktorzy chca wszystkie rpgi zamienic w fpp-owskie crapy bez dialogow

Btw: zauwazylem fajna rzecz, ze podobnie jak "shit" ocenzurowali tez "codex" ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 23:07, Hra'ko'lothanek napisał:

W kazdym razie, jesli rzeczywiscie bedzie to Oblivion with gunz, to NMA i prawdziwi fani zniszcza
Bethesde... na forum, recenzjami, w necie...


Nie lepiej zrobić delegację pod ich firmę z koktajlami mołotowa?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e tam koktajlami. weźmie się latacza, parę boozarów, megatonę amunicji i będzie po problemie ;). a jak by było mało to się z braćmi zza buga zahandluje i zamieni świat fallouta w rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 00:15, Hra'ko'lothanek napisał:

Btw: zauwazylem fajna rzecz, ze podobnie jak "shit" ocenzurowali tez "codex" ;d

A zamiast STFU jest o ile pamietam "Please continue, my good sir!" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 11:06, Elwro napisał:

> Btw: zauwazylem fajna rzecz, ze podobnie jak "shit" ocenzurowali tez "codex" ;d
A zamiast STFU jest o ile pamietam "Please continue, my good sir!" :-)


To akurat jako bluzg moze byc raczej cenzurowane, ale cenzurowac link do forum, ktore od razu (i w ogole) nie pokochalo Obliviona?
Wolnosc slowa zginela w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 11:13, Hra'ko'lothanek napisał:

To akurat jako bluzg moze byc raczej cenzurowane, ale cenzurowac link do forum, ktore od razu
(i w ogole) nie pokochalo Obliviona?
Wolnosc slowa zginela w USA

Tak samo na ''czarnej liscie'' znalazlo sie jedno z glownych for milosnikow Star Treka, na ktorym nie spodobala sie wydana przez Bethesde gra umieszczona w tym settingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:35, Hubi Koshi napisał:

> Hmmm... NIby tak, ale hełm ewidentnie przypomina klasycznego Power Armora. Zwróć uwage
na te
> charakterystyczne lampki oraz wizjer.
Może ktoś zszabrował z rozwalonego Pancerza Wspomaganego... Jeśli Pancerze i hełmy będą uznawane
jako osobne części ekwipunku to coś takiego może się okazać bardzo możliwe. Naprawdę nie bardzo
wierzę by to był Power Armor, nie było tam miejsca żeby serwomotory wsadzić w ogóle.



Może i tak, ale dlaczego powiedz mi nie zakładam u programistów Beth aż takiej wizjonerskości?

I własnie o to mi chodziło, że PW jest za mało masywny. Bo ja nadal uważam, że to tak ma wyglądać PW w nowym Falloucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:45, Hra'ko'lothanek napisał:

Power Armor powinien pozwalac osobie noszacej na gibkie ruchy, jak nie tyle pancerz co jakis
egzoszkielet. Ten wyglada jakby, owszem, chronil, ale nie wiem jak mozna w tym skakac i biegac.
Helm jakos wyglada, ale sam helm nie czyni calego PA.
Naprawde to wyglada jak PA chalupniczej roboty...
Moze Bethesda pozwoli graczom przy odpowiednio wysokich wspolczynnikach (repair, science) zrobic
wlasna wersje PA



Hmm... Wiesz co? Polecam Ci lekture tego: http://ns.wrota.com.pl/index.php?mod=art&id=637
A zwłaszcza komentarzy pod.

Co zaś sie tyczy samej gry - może i Beths zrobi fajnego shootera w klimatach retro post ale jeżeli tak, niech ta gra nie nazywa sie Fallout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 11:28, de99ial napisał:

Może i tak, ale dlaczego powiedz mi nie zakładam u programistów Beth aż takiej wizjonerskości?

Nie byłbym takim pesymistą. Ostatecznie Morrowind i pewnie Oblivion (nie grałem więc mnie poprawcie) zawierały w sobie pancerze modularne. Znaczy się osobno dobierałeś napierśnik, portki, rękawice etc. Więc może coś takiego zechcą i w F3 wprowadzić... chociaż na jakieś jasne odpowiedzi trzeba będzie poczekać. No mi ogólnie ten Pancerz wygląda na typowy Full-Body-Armor bez własnego zasilania, serwomotorów i co tam jeszcze Pancerze Wspomagane mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:05, Elwro napisał:

Gdyby Twoj ulubiony zespol (strzelam, nie wiem, czy taki masz, ale analogia jest mam nadzieje
oczywista) postanowil zmienic gatunek muzyki na jakiś robiony od sztancy pop dla mas, dlatego
ze "lepiej sie sprzedaje, a my w koncu nie jestesmy instytucja charytatywną", bylbys zadowolony?
Pewnie nie, co?


Po prostu nie kupiłbym płyty. Nie mogę dyktować kapeli co mają grać. W dodatku to jest trochę inna sytuacja, bo developer musi zachować ciągłość produkcji,a niektóre kapele mogą wyjechać na rajską wyspę i żyć z tantiemów.

Dnia 06.06.2007 o 20:05, Elwro napisał:

Aha, Fallout nie ma tylko ''garski'' fanow


W porównaniu z milionami które kupią wersję na Xboxa czy PS3 to to jest garstka.

Dnia 06.06.2007 o 20:05, Elwro napisał:

W kazdym razie, jesli rzeczywiscie bedzie to Oblivion with gunz, to NMA i prawdziwi fani zniszcza
Bethesde... na forum, recenzjami, w necie...


Fani to wiesz co sobie mogą ? Capcom dostał swego czasu list od niezadowolonych fanów, tak się przejęli, że nawet odpisali.

Poza tym po prawdzie to te rzesze fanów Fallouta mogą tak naprawdę siedzieć cicho i nic poza tym. Były studia które robiły gry dla nich i już ich nie ma. Bethesda zawsze robiła gry po swojemu (mi np. bardzo odpowiadają, choć czasem mają nieudane pomysły) ,robi je od 20 lat i będzie zapewne robiła gdy o Interplay''u, Black Isle czy Troice będą pamiętali już tylko nieliczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zbyt wielkiego wpływu na to co z grą zrobią nie mamy. Pytanie tylko czy w to co wypuszczą będzie się w ogóle dało grać. Ciekawe jak długo będziemy musieli czekać na jakieś nowinki. Może tak jak z trailerem będą kapać co miesiąc screenem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 FPP i to z tytułem "real tajmowej" rombanki, cóż może to będzie wyśmienicie wyśmienita gra, ale nie będzie to Fallout, to tak jak świni przyczepić skrzydła i twierdzić, że jest orłem, jeśli Fallout ma tak wyglądać to proponuję zmienić tytuł tej gry na OutFall, zobaczę jaka ta gra będzie, lecz nie będę czekał na to czy okaże się prawowitym sequelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować