Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 teaser - już jest!

220 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2007 o 14:46, Seldon napisał:

> R.I.P. F3 - czeka nas masówka nastawiona na zysk

Nie chce być złośliwy ale widziałeś kiedyś grę nastawioną na straty ?

Ludzie tak sobie czytam i stwierdzam, że sporo tu bredni padło. Czemu ? Ano dlatego, że Bethesda
robi grę dla graczy i to jest kwestia graczy jakie gry dostają. Jak chcecie się na kogoś pienić
to pieńcie się na własne gamerowskie środowisko. Jakby ludzie nie kupowali rąbany to by takowa
nie powstawała.

Bethesda to nie fundacja charytatywna, żeby robić grę która się nie zwróci nawet. Jeździcie
po Oblivionie ale prawda ejst taka, że dodatek do niego jest/był na większosci toplist sprzedaży.
Czyli gra się spodobała, skoro ludzie kupują dodatki (jeszcze nie spotkałem freaka, który by
kupował dodatek do gry której nie lubi).

To gracze kształtują rynek, nikt inny. Ich wybory, ich działania decydują o tym jakie produkcje
będą przyjmowane za wzór i jakie będą produkowane. Developerzy mogą się tylko dostosować, bo
to jest ich PRACA i oni mają na tym ZARABIAĆ.


Jasne, że bet.. to nie fundacja charytatywna zebrali się w kupę panowie i pomyśleli, oblivion 5 może się nie sprzedawać tak dobrze ale jeśli w skórkę obliviona wciśniemy jakiś tytuł na który gracze czekają od dawna <patrz fallout> to znajdzie się pewnie kilkanaście tysięcy naiwniaków co polecą na widok samego tytułu, należy zdać sobie sprawę z tego jaką MArką samą przez się jest owa nazwa FALLOUT, bez dwóch zdań, tutaj nie chodzi o robienie gry from gamer to gamers ale from us to our pocket..... a o co chodzi ..? o $. Co przeszkadza Beth zrobić taką postapokaliptyczną FPS rąbankę na silniku obliviona i dać jej inny tytuł..?? Oczywistym jest to Faloout = więcej więcej więcej dolarków... w końću każdy chce zarobić, nawet jeśli w pewien nieuczciwy sposób.

Fallout jest klasą samą w Sobie, Beth teraz musi wybrać czy pokłonić się w kierunku starych wyjadaczy bazujących na Pecach przedewszystkim, tych którzy chcą starego fallouta w nowej szacie, czy tych zwolenników OBLIVIONA x-boxowego, PS3-owego itd.... wynik jest jeden, nas czyli fanów starego FALLOUTA jest mniej, mniejsza siła przebicia, mniej kasy, gra = silnik obliviona, znów wielu będzie się śliniło na widok grafy a fabuła..?? może i będzie ale zapewne nie będzie dorastać do pięt tym z F1 i F2.

Prawdą jest to, gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:59, Seldon napisał:

Poza tym po prawdzie to te rzesze fanów Fallouta mogą tak naprawdę siedzieć cicho i nic poza
tym. Były studia które robiły gry dla nich i już ich nie ma. Bethesda zawsze robiła gry po
swojemu (mi np. bardzo odpowiadają, choć czasem mają nieudane pomysły) ,robi je od 20 lat i
będzie zapewne robiła gdy o Interplay''u, Black Isle czy Troice będą pamiętali już tylko nieliczni.


Ale niech nie kombinują po swojemu kosztem tak wielkiej legendy gier, jaką jest Fallout, FFS :-/. To już nie jest ich własny świat, a Ci mimo wszystko chcą go całkowicie zmącić i przerobić na własną modłę. To, że mieli kasę i zakupili prawa do Fallouta, zapewne licząc na ogromne zyski, nie oznacza, że mogą teraz zrobić bubla i mianować go następcą sagi (choć zapewne tak niestety będzie :-/).
BTW, a jeśli tak będzie to rzeczywiście ludzie długo nie zapomną o Bethesdzie ;-)).
Dla mnie nota bene ta firma w ostatnich ... 10-ciu latach (oby tylko) nie zasłynęła z niczego naprawdę godnego uwagi. Teraz ma na to szansę , ale raczej w tym negatywnym odczuciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 01:37, marcelusVega napisał:

...

Prawdą jest to, gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę.


Dokładnie. Bethesta, jak się atm zapowiada, planuje zarabiać na swoich grach w bardzo perfidny, żeby nie powiedzieć chamski sposób.
Tak sobie myślę (a zakładam, iż nie ja jeden), że jeśli wystawią jakiegoś shooterowego bubla pt. Fallout 3, to ja napewno im tego nie zapomnę. A firma ta trafi na moją czarną listę producentów gier, których tytuły omijać na kilometr (tuż obok EA ;-)).
I mam nadzieję, że wiecej osób zrobi dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 01:58, Dann napisał:

Ale niech nie kombinują po swojemu kosztem tak wielkiej legendy gier, jaką jest Fallout,


No niestesty, ale to pobożne życzenia. Fallout to zbyt wielki tytuł żeby z nim nie kombinować. Sama nazwa gwarantuje sporą sprzedaż i w sumie niezbyt istotne co się pod nią będzie kryło. Niedociągnięcia gry ukryją pod "wspaniałą grafiką" jak to miało miejsce w Oblivionie i murowany hit. Oprawa graficzna i nazwa zapewnią w większości wspaniały popyt ( w końcu teraz dzieci rzucają się na byle co z super grafiką ), a kiedy w końcu ludzie zaczną się zastanawiać co tak naprawdę kupili to Bethesda będzie liczyć pieniążki... O turach możemy zapomnieć ( przynajmniej moim zdaniem ), przecież na konsolach to jest mało chwytliwe, a teraz gry w większości są tworzone z myślą o tym rynku.

Dnia 10.06.2007 o 01:58, Dann napisał:

:-/. To już nie jest ich własny świat, a Ci mimo wszystko chcą go całkowicie zmącić i przerobić
na własną modłę. To, że mieli kasę i zakupili prawa do Fallouta, zapewne licząc na ogromne
zyski, nie oznacza, że mogą teraz zrobić bubla i mianować go następcą sagi (choć zapewne tak
niestety będzie :-/).

Straszny ze mnie pesymista ale myślę podobnie

Dnia 10.06.2007 o 01:58, Dann napisał:

BTW, a jeśli tak będzie to rzeczywiście ludzie długo nie zapomną o Bethesdzie ;-)).

Nawet jeżeli tak będzie, to co z tego ??
Taki Fallout 3 znajdzie zaraz "nowych" zagorzałych fanów, którzy podobnie jak w Oblivionie zostaną zauroczeni grafiką i pozostana ślepi na samą rozgrykwę. Wydaje mi się że Bethesda jest gotowa poświęcić zagorzałych fanów starego prawdziwego Fallouta, na rzecz nowych fanów..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2007 o 02:53, hehe napisał:

Taki Fallout 3 znajdzie zaraz "nowych" zagorzałych fanów, którzy podobnie jak w Oblivionie
zostaną zauroczeni grafiką i pozostana ślepi na samą rozgrykwę. Wydaje mi się że Bethesda jest
gotowa poświęcić zagorzałych fanów starego prawdziwego Fallouta, na rzecz nowych fanów.....
:/


I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze, kasa kasa kasa..... dobrym przykładem tego jak można zpiep... grę niech będzie oUbisoftu odsłona settlersów nr 5 jakoś wielu fanów sobie nie zrobiła, ludzie krzywo na nią patrzyli, bowiem tytuł był ale gra jakaś inna, jeśli tak ma być z Falloutem 3 z którego zrobią rombankę <w takiej sytuacji nie ma wogóle sensu wykorzystywać większość perków takich które pozwalały na szybszy start w walce, quick pocket.... takie niby małe nic a jednak> ten fallout nie będzie już falloutem to będzie coś takiego niewiadomo co.....

I może znajdzie nowych fanów śliniących się nad grafiką nowej gry, a co z rozgrywką, będzie to jednorazowy chwyt bethesdy, jak to spieprzą ludzie czyli gracze zaczną się od nich odwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to co piszesz (niestey najprawdziwsza prawda), osobiście boli mnie najbardziej :-/ (a jestem graczem dość starej daty ;-)).
Jak to ktoś już tu chyba ujął : jeszcze kilka lat i może sam też przestanę grać w gry. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też martwi fakt, że z wielkiego oczekiwania na Fallouta mogą wyjść nici i Bethesda może sknocić serie. Jestem ogromny fanem 1 i 2 i zęby zjadłem na tych grach i wprost nie mogę sobie wyobraźić żeby trzecia częśc była inna od poprzedniczek.
W tym całym zmieszniu dostrzegam jednak małe światełko w tunel w postaci tego teasera. Nie wiem jak wy, ale ja na prawdę poczułem klimat Fallouta... może to tylko na tym filmiku się skończy, ale może nie... Nadzieja matką głupich, ale wolę wierzyć zawsze to kolejny rok wiary w wielki powrót Fallouta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna fraza, powiedziana przez znajomy głos z F2 jeszcze nie oznacza, że gra będzie dobra. Historia już nie raz pokazywała, że da się zchrzanić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pijesz do mnie, ale chyba tak :) Ja wcale nie umiejscawiam wszystkich moich nadziei związanych z grą F3 w jednym zdanku znanego głosu z F1 i F2. Po prostu miło było go usłyszeć tak jak i klimatyczną muzyczkę.
Tak jak napisałem może się skończyć ten klimat tylko na tym filmiku, ale może być też inaczej. Nie ma co spisywać tej gry na straty zawczasu

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem filmik oddaje ten sam klimacik co intra do dwóch poprzednich części Fallout''a. Jeśli Bethesda utrzyma ten kurs i faktycznie zamierza iść w ślady F1 i 2 tak jak odbiera się to w filmie, to oby tak dalej. Wiadomo, że inne studio, inni ludzie, a więc inne spojrzenie; ta odsłona nie będzie kalką w 100%, ale nie o to przecież chodzi. Ja trzymam kciuki.

Świetnie dobrana piosenka i jej pierwsze słowa "I don''t want to set the world in fire", co za ironia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer jest jak najbardziej trendi, dżezi i jaki tam jeszcze być może, ale o niczym nie świadczy. Widać tylko, że grafika będzie się prezentowała całkiem nieźle, ale o postaciach, ich tworzeniu, sposobie rozwiązania walk czy innych tego typu rzeczy nie mówi nic. Stąd też moja daleko posunięta ostrożność. Jeszcze nie czas się ślinić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 01:58, Dann napisał:

Dla mnie nota bene ta firma w ostatnich ... 10-ciu latach (oby tylko) nie zasłynęła z niczego
naprawdę godnego uwagi. Teraz ma na to szansę , ale raczej w tym negatywnym odczuciu.


No to masz spore braki w wiedzy ... jakbys nie zauważył zarówno Daggerfalla (''97r.) i Morrowinda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu - no czarno to widać, czarno, pozostaje tylko mieć nadzieję że jednak ten "Oblivion with gunzz" nie stanie się rzeczywistością, a Fallout 3 nie będzie jedynie modem do Elder Scrolls IV ..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 17:11, lothar-mb napisał:

No to masz spore braki w wiedzy ... jakbys nie zauważył zarówno Daggerfalla (''97r.) i Morrowinda


D(b)uggerfall swojego czasu był czymś zupełnie innym, czymś nowym (przynajmniej dla mnie, ogrom świata i w ogóle :-)) i rzeczywiście mimo problemów technicznych mógł wciągnąć. Ale to było , jakby to ująć , w zupełnie innych czasach. Wtedy nie zwracano aż tak dużej uwagi na błędy techniczne czy też fabularne w grach. Grało się, bo gra to była gra (trywialnie rzecz ujmując ;-)). I akurat tej gry (chyba z sentymentu) nie brałem pod uwagę pisząc poprzedni post.
BTW, czy premiera Daggera nie była czasem w 1996 , ha ? (a dokładniej w sierpniu , chociaż tu mogę się mylić).
A Morrowind to nawet nie będę komentował ... bo aż szkoda mojego czasu (i Twojego na zbędne riposty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 20:02, Dann napisał:

I akurat tej gry (chyba z sentymentu) nie brałem pod uwagę pisząc poprzedni post.
BTW, czy premiera Daggera nie była czasem w 1996 , ha ? (a dokładniej w sierpniu , chociaż
tu mogę się mylić)


no 96 w Stanach, 97 bodajze w Polsce - zreszta szczegół. Co do jednego sie zgadzamy ze jednak Daggerfall zapisał się sie pozytywnie w historii gier , wiec jednak cos tam Bethesda wniosła dobrego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 21:09, lothar-mb napisał:

no 96 w Stanach, 97 bodajze w Polsce - zreszta szczegół. Co do jednego sie zgadzamy ze jednak
Daggerfall zapisał się sie pozytywnie w historii gier , wiec jednak cos tam Bethesda wniosła
dobrego :-)


No więc uznajmy, że ja brałem pod uwagę datę wydania w USA, a to już ponad 10 lat temu :-). W związku z tym zdanie swoje i tak podtrzymuję :-).
A co do Fallouta 3, to ja już straciłem wszelkie złudzenia, po zobaczeniu kilku zrzutek z czymś co prawdopodobnie miało być supermutantem, a wyszło bardziej na koszmar z ulicy ... (gdzie jest siedziba Bethesdy, tą ulicę proszę wpisać :-P). No i ten hybrydowy system walki ? ... w Falloucie ? Tragedia :-O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 10:31, Dann napisał:

No i ten hybrydowy system walki ? ...
w Falloucie ? Tragedia :-O.


No fakt, udziwniają straszliwie - niby z jednej strony chcą zachować klimat, przywracają S.P.E.C.I.A.L i jakąś pseudo-turowość, z drugiej strony celują w młodszego gracza i z tego mixu wychodzi takie nie wiadomo co ...

Ja liczę, że jak to nie wypali to zawsze jeszcze Afterfall zostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:59, lothar-mb napisał:

No fakt, udziwniają straszliwie - niby z jednej strony chcą zachować klimat, przywracają S.P.E.C.I.A.L
i jakąś pseudo-turowość, z drugiej strony celują w młodszego gracza i z tego mixu wychodzi
takie nie wiadomo co ...


Ta pseudo-turowość ma się niby opierać na możliwości spauzowania gry w pewnych momentach (bo podobno nie zawsze wtedy kiedy się chce), najprawdopodobniej po to aby móc sekundę się zastanowić , w którą część ciała spróbować trafić ;-?. Po czym wszystko wraca do normy, czyli do trybu FPS ;-/.
Ale to będzie wtedy trochę dziwne, gdyż jakby nie mozna było samemu wycelować np. w głowę, skoro to FPP w real time. Jak oni sobie to precyzyjne celowanie wyobrażają ? Być może jak w klasycznym FPS, tyle że mierzysz np. w głowę, ale mimo pozornie celnego strzału, nie zawsze musisz trafić. I dlatego są te procenty przy poszczególnych częściach ciała wrogów.
Albo będzie tak (co bardziej mi się widzi), że Ty nie celujesz jak w FPS myszą, a jedynie wybierasz część ciała (np. Torso w domyśle) i postać sama celuje i strzelając w Real time, trafia z daną szansą lub nie trafia. Ot system SPECIAL w wersji dla dzieci i niekumatych ;-). Nota bene to już nie będzie ten sam SPECIAL, który znamy z dwóch pierwszych Falloutów, tylko taka sama hybryda jak i omawiany system walki.
Dla mnie tylko tury wchodziły w grę (za bardzo się przyzwyczaiłem :-)) i jakiekolwiek Real time FPS (wymagające samodzielnego celowania czy też nie) dla mnie dyskredytuje grę w całości. Zresztą sam fakt wydania jej również na konsole jest wystarczającym przesłaniem dla starych fanów Fallouta.

Dnia 19.06.2007 o 21:59, lothar-mb napisał:

Ja liczę, że jak to nie wypali to zawsze jeszcze Afterfall zostaje :)


Coś mi się obiło o uszy ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jeśli tak będzie...:

-Poproszę pięć kilko rombanki na wynos
- Nie ma niestety... Ale jest nowy Fallout 3 to też niezła rombanka choć podobno ma to być cRPG
- To poproszę... A trzeba przy tym myśleć..?
- No nie szanowny panie, wystarczy iść i rombać....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować