Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 teaser - już jest!

220 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2007 o 00:55, Hra'ko'lothanek napisał:

Na enginie Obliviona mozna zrobic gre turowa, ba, juz jest, wiec jaki problem Bethesda mialaby
ze skopiowaniem i ulepszeniem systemu z poprzednich Falloutow?

Ciapeńku, a niby po co mieliby to zrobić? Taki np. Morrowind daje tez mozliwosc wprowadzenia bogatych drzewek dialogowych. I jakos Bethesdzie nie chcialo sie tych mozliwosci wykorzystac, a i tak swietnie na tym wyszli. Bogate dialogi czy turowy system walki nie interesują grupy docelowej Fallouta 3.

Poszukaj sobie kotku wypowiedzi Hinesa, powinny Ci dać wiele do myślenia. O ile oczywiscie je przeczytasz i zrozumiesz. Żeby nie było, że nie mam dobrych chęci, masz tu na początek cytat z wywiadu dla IGN:

"IGNPC: Can we expect something similar to the work done on Morrowind, in terms of that style of game experience?

Pete Hines: Again, it''s early to say, but it wouldn''t be a leap of faith to say that we plan to use technologies in development otherwise. You could make some fairly safe leaps of faith that it would be similar in style. We''re not going to go away from what it is that we do best. We''re not going to suddenly do a top-down isometric Baldur''s Gate-style game, because that''s not what we do well."

Co tu niby jest niejasnego, na miłość Boską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki system rozgrywki będzie w Falloucie 3 dowiemy się za parę miesięcy. Do tego czasu wszystkie kłótnie nie mają sensu bo sama koncepcja czy wizja gry może się jeszcze zmienić. Nie wydaje mi się że Bethezda zrobi po prostu kolejny FPP, chyba nie olali by tak bezczelnie głosów fanów obecnych na ich oficjalnym forum z których wynika że większość fanów wolała by turowy system walki. Jeżeli w cały projekt wplątają się cyferki zakończone znaczkiem $ to możemy być pewni że to będzie FPP bo tego typu gry są po prostu popularniejsze i lepiej się sprzedają.
Co do wersji językowej to popieram kolegów, że CDP (jeżeli będzie wydawać tą grę) powinno pozostawić nam wybór wersji lub po prostu zrobić wersję konową czyli tylko polskie napisy. Jak będzie inaczej to ja napewno kupię sobie oryginalną wersję językową w innym sklepie, po wpadce CDP z patchami do NWN2 nie zamierzam ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, gra jest tworzona od dawna - to bylo juz walkowane wiele razy. Tak podstawowe rzeczy jak tryb walki czy perspektywa musza byc od dawna ustalone.

A narzekajacy na brak turowego systemu walki i tak gre kupia, wiec Bethesda moze spokojnie miec ich w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 01:15, Elwro napisał:

A narzekajacy na brak turowego systemu walki i tak gre kupia, wiec Bethesda moze spokojnie
miec ich w nosie.

Jeśli takie będzie podejście twórców to niech lepiej się wycofają. Przecież oni to robią dla graczy... a podejmując się zadania stworzenia takiej gry jak F3, nie mogąc myśleć tylko o zysku bo wtedy kontynuacja będzie crapem...

A tak swoją drogą..... teaser nie chce mi pójść......ale lipa!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 01:15, Elwro napisał:

Ludzie, gra jest tworzona od dawna - to bylo juz walkowane wiele razy. Tak podstawowe rzeczy
jak tryb walki czy perspektywa musza byc od dawna ustalone.
A narzekajacy na brak turowego systemu walki i tak gre kupia, wiec Bethesda moze spokojnie
miec ich w nosie.

Mimo wszystko zagwarantować nie możesz że będzie tak jak piszesz no chyba że jesteś jasnowidzem. Gra nie jest w zaawansowanym stadium produkcji, wiele się jeszcze może zmienić. Co będzie to będzie, masz jednak rację, że fani Fallouta kupią tą grę bez różnicy czy będzie to RTS, Survival Horror, FPP, platformówka, gra logiczna albo i połączenie tych wszystkich gatunków. Mam nadzieją że Bethezda nie ma w nosie fanów tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym ich teaserem :-? Ściągam plik i w WMP obraz całkowicie mi się zacina. Uruchamiam w innych programach i wtedy obraz jest dobry, ale dla odmiany zacina mi się muzyka ... what the hell ??
Szczególnie, że wszystkie pozostałe pliki wideo jakie mam, działają bez problemów w każdym programie.
Spróbuję uruchomić u nich ze stronki, może wtedy obejrzę w pełni poprawnie, bo ściągnięty plik coś mi nie kontaktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 03:06, Dann napisał:

Coś jest nie tak z tym ich teaserem :-? Ściągam plik i w WMP obraz całkowicie mi się zacina.


Może ściągnąłeś wersję HD (High Definition) ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 03:13, Sth`Devilish napisał:

Może ściągnąłeś wersję HD (High Definition) ? :)


Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ;-P
Ale poczekałem, aż załaduje mi się na ich stronce żeby tam obejrzeć i okazuje się, że tam obraz też momentami mi się zacina ... ale tylko momentami. Generalnie dało się obejrzeć.
A co myślę o samym filmiku, to napiszę jutro (znaczy się dzisiaj :-P, ale później), bo teraz kładę się już spać nareszcie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie będzie "turówka" to zaczynam się zastanawiac czy czekac na tą grę. Mogę dopuścić widok TPP ale jak to będzie sieczka real time to ja odpadam. To już nie będzie Fallout. To będzie gra na motywach Fallouta.
Nie wyobrażam sobie możliwości walki w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu sojuszników.
Ale poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój... Fallout 3 jako F/TPP byłoby zepsuciem całej serii. Co prawda całkiem możliwe, że taką właśnie perspektywę obiorą, ale to już nie będzie TO. Bieda...

Fallout bez walki turowej w formie podanej w Tactics jak najbardziej mi się podobał, więc jest to możliwe. Ale nie żadne przeklęte strzelanie F/TPP!

Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2007 o 01:09, Elwro napisał:

Ciapeńku, a niby po co mieliby to zrobić? Taki np. Morrowind daje tez mozliwosc wprowadzenia
bogatych drzewek dialogowych. I jakos Bethesdzie nie chcialo sie tych mozliwosci wykorzystac,
a i tak swietnie na tym wyszli. Bogate dialogi czy turowy system walki nie interesują grupy
docelowej Fallouta 3.


A do ciebie dotarlo, ze za prostote (level scalling, biedne dialogi, mini gierki) w Oblivionie zostali porzadnie zjechani i twierdza, ze ''zrozumieli swoje bledy'' ? Czy znowu czegos nie rozumiesz?

Dnia 06.06.2007 o 01:09, Elwro napisał:

Poszukaj sobie kotku wypowiedzi Hinesa, powinny Ci dać wiele do myślenia. O ile oczywiscie
je przeczytasz i zrozumiesz. Żeby nie było, że nie mam dobrych chęci, masz tu na początek cytat
z wywiadu dla IGN:

Swoje dobre checi wsadz sobie gdzies, gdzie masz duzo wolnego miejsca, w twoim przypadku np. do glowy. Wypowiedzi Hinesa, developerow Bethesdy czytalem az do znudzenia

Dnia 06.06.2007 o 01:09, Elwro napisał:

We''re not going to suddenly do a top-down isometric Baldur''s Gate-style game, because that''s
not what we do well."


Nie widze tez tutaj zadnego "We''re going to do an Oblivion clone" a ty? Widzisz takie cos? Jadles grzybki? Hm?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 02:13, Tank25 napisał:

Mimo wszystko zagwarantować nie możesz że będzie tak jak piszesz no chyba że jesteś jasnowidzem.

Nie, nie moge tez zagwarantowac ze slonce jutro wstanie :-) Czy zawsze trzeba jasnowidza?

Dnia 06.06.2007 o 02:13, Tank25 napisał:

Gra nie jest w zaawansowanym stadium produkcji, wiele się jeszcze może zmienić.

Hines w wywiadzie dla New Gaming Radio twierdzil, ze Fallout 3 jest ''in development'', a dzialo sie to... w LUTYM 2006 :-) Mysle zreszta, ze ktos posiadajacy wiecej czasu moglby znalezc jeszcze starsze informacje na ten temat; w kazdym razie developerow Bethesda szukala jeszcze w 2005. Jakos nie wydaje mi sie, zeby mozna bylo przez tyle czasu pracowac bez okreslenia podstawowych cech gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:22, Hra'ko'lothanek napisał:

A do ciebie dotarlo, ze za prostote (level scalling, biedne dialogi, mini gierki) w Oblivionie
zostali porzadnie zjechani i twierdza, ze ''zrozumieli swoje bledy'' ? Czy znowu czegos nie
rozumiesz?

Taa, zjechani, przez garstke ludzi, ktorzy i tak gre kupili.Poza RPGCodex niemal wszystkie serwisy internetowe rozplywaly sie w zachwytach. Wazne jest, ze zmienila sie grupa docelowa serii, okazalo sie ze gra dla idiotow sprzedaje sie niesamowicie.

Dnia 06.06.2007 o 08:22, Hra'ko'lothanek napisał:

Nie widze tez tutaj zadnego "We''re going to do an Oblivion clone" a ty? Widzisz takie cos?

Najpierw zastanow sie, kim jest Hines. Poszukaj rozwinięcia skrótu PR - tatuś powinien Ci pożyczyć słownik, jeśli ładnie poprosisz i umyjesz wcześniej rączusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i mam mieszane uczucia.

Po pierwsze lampy - może to świadczyć, że nie popełnią błędu Taktycznego, czyli klimat zostanie oparty na powieściach sf lat 50 XXwieku (Taktyczny to świat współczesny po zagładzie - hummer?? i to ma być retro??) więc plus.

Po drugie - "War... War never changes..." i Ron Pearlman gniotą. Tez plus.

Po trezcie - ruiny. PIĘKNE!! i Ten PYŁ.... (mokro w majtkach)

Ale

Autobus jest jakiś płaski (same tekstury i to zwłaszcza tam, gdzie ich być nie powinno). Szkoda.

Pancerz Wspomagany nawet nieźle tylko za mało masywny.

I kurcze czegos mi brak... Nie wiem czego, ale nie odczułem tego "czegoś" kiedy pierwszy raz odpaliłem Fallouta 1.

I heh.... Znowu upgrade kompa się szykuje ew. nowego trza bedzie kupić. Mam nadzieje, że do tego czasu będę miał taką robote, że będę mógł sobie pozwolić smilies/szczerbaty.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2007 o 08:32, Elwro napisał:

Taa, zjechani, przez garstke ludzi, ktorzy i tak gre kupili.Poza RPGCodex niemal wszystkie
serwisy internetowe rozplywaly sie w zachwytach. Wazne jest, ze zmienila sie grupa docelowa
serii, okazalo sie ze gra dla idiotow sprzedaje sie niesamowicie.

Widze, ze czytasz tylko rpgcodex, a szkoda- tam nawet zjechali teaser za to, ze... za to ze byl teaserem.
Poza tym, widac jak wszystkie serwisy sie zachwycaly- na forum FO3 Oblivion byl swietnym przykladem jak gier NIE robic

Dnia 06.06.2007 o 08:32, Elwro napisał:

> Nie widze tez tutaj zadnego "We''re going to do an Oblivion clone" a ty? Widzisz takie
cos?
Najpierw zastanow sie, kim jest Hines. Poszukaj rozwinięcia skrótu PR - tatuś powinien Ci
pożyczyć słownik, jeśli ładnie poprosisz i umyjesz wcześniej rączusie.

Oooh, czyli jednak zgadzasz sie ze sam Peter nie robi FO3? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:38, de99ial napisał:

Pancerz Wspomagany nawet nieźle tylko za mało masywny.

Wybacz towarzyszu, ale pokazałem tego teasera dwóm kumplom (też fani Fallouta) i wspólnym wysiłkiem umysłowym (aż 3 szare komórki XD) doszliśmy do wniosku że to raczej Pancerz Bojowy (Combat Armour) niż Powerek, bo jak sam stwierdziłeś za mało masywny na Pancerz Wspomagany, a idealnie pasuje wielkością i kształtem na Combata, albo jakąś jego wariację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować