Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

CDA 06/07- Zawartość

180 postów w tym temacie

Widziałem, że co miesiąc ktoś zakłada taki temat by komentować zawartość najnowszego CDA więc ja nie będę oryginalny i czynię to samo.
Tutaj wszystko co znajdziecie w nowym numerze:

Z uwagi na dlugi weekend i nasze wyjazdy - tym razem bez przeciekow, sama czysta informacja Smile

###


Tadamm! Najnowszy 140(!!!) numer CDA (06/07) w sprzedaży już od 12.06. 148 stron, DVD 9 GB, 14.90 zł - czyli standard. Ale zawartość już IMO niestandardowa. Z różnych przyczyn! Ot choćby z powodu pełniaków - sa tylko dwa, ale za to jakie! Po pierwsze: legenda gier RPG: Morrowind PL + edytor + 1 GB dodatkowych modów itd. Po drugie: Blitzkrieg: Pomruk Zagłady (albo jak wolicie: Rolling Thunder) - czyli dobry drugowojenny RTS. Też po polsku.
No i mnóstwo innych rzeczy na krążku, z demami Colina i Lost Planet na czele.

Ale mniejsza o płytki, pogadajmy o zawartości pisma. 10 zapowiedzi, w tym spora (3 strony) o Starcrafcie II i niewiele krótsze o najnowszym NFS, Devil May Cry 4,Disciples 3 etc.


Jako, że nie ma E3, sami wybraliśmy się do siedziby Ubi-Softu, by przyjrzeć się ich najnowszym produkcjom oraz do leża Activision, by sprawdzić (i pograć) czy najnowsze Call od Duty 4 rzeczywiście jest tak dobre, jak to ptaszki ćwierkają. Wychodzi na to, że tak, choć jednocześnie nie ma nic wspólnego z realiami, w których działy się poprzednie części.

Bardzo ładnie wygląda dział recenzji - bo to i 5 stron o Two Worlds i 4 o najnowszym Tomb Raiderze, a jest i Shrek 3 i najnowszy Spider-Man, i Penumbra dla maniaków horroru, Piraci z Karaibów no i obiecane You are Empty i sporo innych gier na deser. Dawno nie było tu takiej obfitości.


Intrygująco przedstawiaja się teksty w O grach inaczej. Są tam bowiem dwa wywiady. Pierwszy z Billem Roperem, którego mam nadzieję graczom przedstawiać nie muszę, drugi z szychą z NViidii, pod mocnym tytułem "Konsole są dla mięczaków", w których gość m.in. rozpływa się nad możliwościami oferowanymi graczom i deweloperom przez DX10 i nowe karty graficzne (tudzież bardzo optymistycznie mówi o przyszłości PC). Żeby nie było, że bezkrytycznie łykamy wszystko, co nam mówił, sami postanowiliśmy w praktyce sprawdzić jak obecnie wyglądają różnice pomiędzy grafiką oferowaną przez karty obsługujące DX9 i DX10, do czego wykorzystaliśmy dwa dema Lost Planet. Wyniki są... no, popatrzycie i poczytacie sami. To nie koniec - wsadziliśmy naszych maniaków symulatorów lotu do profesjonalnego symulatora, by sprawdzili jak bardzo PC-rzeczywistość różni się od profi-symulacji. (I jest szansa, że każdy z was może to sprawdzić samodzielnie - tzn. też tak polatać).


W Sprzęcie omawiamy m.in. najnowszą kartę ATI obsługującą DX10, w NDSN odradzamy by upgradeować kompa (nie w ogóle, tylko obecnie, bo z różnych przyczyn się to zupełnie nie opłaca), testujemy konfiguracje kompów dla graczy, testujemy sprzęt....


No i na deser stałe kąciki - od Action Redaction, po Tipsy...


Czyli co - umawiamy się na randkę 12.06? Smile


########Zawartość pisma#####


Kalejdoskop
Gamewalker


##ZAPOWIEDZI

Devil May Cry 4
Disciples III: Renaissance
Ugo Volt
Avencast: Rise of the Mage
Gods and Heroes: Rome Rising
Lost Planet: Extreme Condition
Company of Heroes: Opposing Fronts
Hard to be a God
StarCraft II
Need for Speed: Pro Street


#####TEMATY NUMERU

Call of Duty 4: Modern Warfare
Ubi-Days


#######RECENZJE

Tomb Raider: Anniversary
SHReK the ThiRD
Spider-Man 3
Two Worlds
Coffee Break
Penumbra: Overture Episode One
Alarm for Cobra 11 Nitro
The Secrets of Atlantis
David Douillet: Judo
You Are Empty
Dawn of Magic
Genesis Rising
Piraci z Karaibów...
Silent Hunter 4 PL
Infernal PL
C&C Tiberium Wars PL


Red Orchestra [Kolekcjoner]
C&C Wojny o Tyberium [Kolekcjoner]
Chronicles of a Vampire Hunter [Kaszanka]

######O GRACH INACZEJ


Freeware
Wznowienia
Odmienne stany grywalności
Kącik Mobilnego Gracza

Wywiad: Roy Taylor
DX9 vs. DX10
Wywiad: Bill Roper
Przeleć się...


######I################# #NNE

Na Luzie
Prenumerata
Action Redaction
Tipsy


#######NIE TYLKO GRAMY

Temat numeru: Panel dla gracza
Newsy sprzętowe
Konfigurator
Trendy: Mikrosystemy
Nie daj się nabrać
Magazyn


###Testy sprzętu

Odtwarzacze VTec MP640 i Vanquish R-Touch
Tuner TV Media-Tech USB Hybrid TV Stick
Chłodzenie CPU ASUS Silent Square Pro
Słuchawki Everglide s-500
Chłodzenie VGA Cooler Master CoolViva
Karta graficzna GeCube ATI Radeon HD 2900 XT


###
######################### COVER DVD####################
####


####PEŁNE WERSJE GIER

The Elder Scrolls III: Morrowind PL
Gatunek: cRPG
Wymagania: Windows 98/ME/2K/XP, procesor 400 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna z SM 1.1
Recenzja w CDA: 09/02
Autor: Allor
Ocena: 9+/10
Średnia ocen w Necie: 89%!

Gra w polskiej wersji językowej.

UWAGA!
Do gry dołączony jest edytor, a my dodatkowo ściągnęliśmy z netu ok. 1 GB rozmaitych bajerów (mody, skiny etc.).

###########

Blitzkrieg: Rolling Thunder PL/Pomruk Zagłady
gatunek: RTS
Wymagania: Win 98/ME/2K/XP, procesor 700 MHz, 128 MB RAM, grafika 16 MB, SM 1.1,
Recenzja w CDA: 03/2005
Autor: Eld
Ocena: 6/10
Średnia ocen w Necie: 71%


BONUSY

Action Mag
Bonus 1
Bonus 2
CDA Checker
Esensja
ESWC Polska
FAQ
Fotosmuggler
FPP Megazin
Komiks Błażeja Wiśniewskiego
Tawerna RPG


DEMA

Attack on Pearl Harbor
Colin McRae: DiRT
Dawn of Magic
Hacker Evolution
Lost Planet DX9
Theatre of War
Ultimate Duck Hunting


PATCHE

Battlestations Midway v1.1
Call of Duty United Offensive v1.51
Devil May Cry 3 v1.3
Resident Evil 4 v1.1.0
Shadery do Stalkera
Stalker v1.3
Two Worlds v1.3
Unofficial Far Cry Patch 1.41


TRAILERY/Temat Numeru

Assasin''s Creed
Brothers in Arms: Hell''s Highway
EndWar
Haze
Splinter Cell: ConViction
The Settlers: Rise of an Empire


TRAILERY

Call of Duty 4
Ghost Recon 2
Gods and Heroes: Rome Rising
Halo 2 Vista
Medal of Honor: Airborne
Need for Speed Pro Street
Spider-Man 3
StarCraft II
World in Conflict

UŻYTKI

ATI Catalyst 7.3
DirectX 9.0c April 2007
ForceWare 158.22
ForceWare 93.71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whoaah, to pocisnęli z tym Morrowindem. W prawdzie już go mam ale cieszy fakt, ze dali taką kultową grę w takim kultowym czasopiśmie :]. CO do Blitzkrieg to się nie wypowiem, bo w to nie grałem. Recenzje jak zwkle ciekawe, zapowiedzi też. Raj dla gracza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekturą obowiązkową będzie dla mnie zapowiedź Need for Speed: Pro Street, a także Company of Heroes: Opposing Fronts.

Tematy numeru genialne. Czekam na Call of Duty 4: Modern Warfare więc bardzo prawdopodobne, że przeczytam o tej grze w pierwszej kolejności. Ubi-Days - czekam na Assassin'' Creed więc i nową odsłonę Brothers in Arms, a także Haze oraz Tom Clanyc''s EndWar więc też będzie ciekawie... (w Clicku było mało o tych grach).

Recenzje - hmmm... Alarm for Cobra 11 Nitro - grałem w to kilka miesięcy temu (stworzyłem nawet na gram.pl temat o tej grze) więc poczytam. Moim zdaniem fajna gierka, tak na 6/10 zasługuje bo przyjemna jest.
Zastanawiam się jak ocenili polonizację Infernala - moim zdaniem jest bardzo dobra, choć dosyć często powtarzają się kwestie Barbary.

Pełne wersje - Morrowind zupełnie nie jest dla mnie. W Blitzkrieg kiedyś próbowałem grać, ale jakoś mnie nie wciągnął (poza tym kupiłem właśnie Faces of War więc to muszę przejść).

W sumie bardzo fajny numer.

PS: Nie wiem po co się wpieprzać w paradę Smugglerowi - on zawsze zakłada temat o ile ktoś (narwaniec jakiś) go nie ubiegnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy pod jarani Morrowindem a w każdym wypadku można go kupić za 19zł i to jeszcze Złota Edycja więc dla mnie to żaden wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 12:19, awesome napisał:

Widziałem, że co miesiąc ktoś zakłada taki temat by komentować zawartość najnowszego CDA więc
ja nie będę oryginalny i czynię to samo.

Tyle że zazwyczaj robi to sam Smuggler. Dziękujemy za ctrl-c ctrl-v.

Pełniaki ok, dobrze że tym razem oszczędzono nam budżetówek z przedziału 1/10 - 3/10. Szkoda że Morka pewnie kazdy zainteresowany już posiada (jako i ja), a Blitzkrieg jakoś mnie nie ciągnie.
Tekstowo standardzik, kupię tak czy siak - z przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pelniaki tylko 2? na obliviona liczylem, albo HL 2 hehe!!!A najlepiej to obie naraz:P
A tak powaznie to bedzie co poczytac, az 5 stron Two Worlds!!! Byle o calej grze pisali a nie tylko o grafice. O nowym Radku tez napewno poczytam, heh co ja mowi jak zwykle kazda strone przeczytam, z reklamami wlacznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to od paru miesięcy nie tykałem pełnych z CDA, nie było (dla mnie) nic ciekawego...ale co do jednego to muszę powiedzieć:

Sama podstawka Morrowinda to dziwny pomysł na pełną wersję. Dodatki są nawet lepsze od podstawowej wersji, wszelkie ciekawe mody też wymagają Bloodmoona i Tribunala, poza tym patche w nich zawarte poprawiają dosyć grę.

Blitzkrieg RT...hm, dodatków do tej gry też było sporo, poza tym nie każdemu ten tytuł przypasuje(bo z realizmem wojennym to niestety sporo wspólnego nie ma), ale to już prywatnie każdy osądzi.
Niemniej co do Morrowinda to już sprawę opisałem i akurat w tym wypadku dawanie podstawki to dziwny zabieg.

Reszta jednak dobra, do warstwy tekstowej właściwie nigdy nie miałem zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w Morrowinda z chęcią pogram. Miałem kiedyś zamiar kupić, ale nie kupiłem, więc teraz mam okazję. A co do zawartości tekstowej, to szykuje się niezły ból oczu, jest co poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer prezentuje się przyzwoicie. Pełniaki dobre, ale znowu tylko dla fanów gatunku, jednak będzie dużo dobrego do czytania. Widzę, też dobre trailery, dema takie sobie, i widzę jakiś komiks Błażeja Wiśniewskiego - tego co rysuje różne historie do CDA. Ciekawe, ciekawe...

Chyba będzie wart 15 złociszy ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada sie bardzo ciekawie.

Morrowinda przeszedlem na wszystkie strony juz dawno, ale Blitzkriegiem na pewno nie pogardze. Ech, ten brak czsu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli dać tego Morrowinda chociaż z jednym dodatkiem, ale i tak dobrze.
Pomruk zagłady? Można spróbować:)

Ja tam chętnie bym poczytał recenzję Two Worlds, i zapowiedź dodatku do Company of Heroes. Numer nawet niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, recenzje ciekawe, ale za to pełniaki nie. Morrowinda chyba każdy posiada, ja ostatnio zakupiłem Morrka wraz z dodatkami. Blitzkrieg? Nie, dziękuję - nie trawię RTSów.

Ale zastanawiam się nad kupnem po raz pierwszy od paru miesięcy. Tym razem podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobry numer się szykuje, chociaż na coverku nie zupełnie dobrze. Miałem te dwie gry i dobry jest tylko Morrowind, a Blitzkrieg to totalne dno. O wiele lepiej zagrać w Codename Panzers, które pojawiło się w jednym z poprzednich numerów. Uważam natomiast, że CDA robi postępy z grami na coverku, jednak jeszcze nie tego oczekuję. Co do treści to bardzo podobny do nowego Clicka... jak zawsze. :)
Jednak premiera nowego Clicka jest zawsze pare dni przed CDA, dlatego najpierw przeczytam to samo w Clicku a potem biorę się za CDA.
Po raz pierwszy przeczytam jakieś konkrety o Company of Heroes. Fajnie też, że jest najnowszy Need for Speed. Co do tematu numeru to uważam, że jest bardzo dobry. Ciekawi mnie los Call of Duty w przyszłości. O UbiDays też przeczytam z chęcią. Co do recenzji to na pewno Two Worlds i Tomb Raider. To tyle co do recek. Pewnie w następnym CDA będzie CMR DiRT. Już zacieram ręce...
O, jeszcze bardzo fajne trailere są w tym numerze. Z pewnością obejrzę! :)
W sumie numer udany!

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 12:55, Adamzzz napisał:

Ech, recenzje ciekawe, ale za to pełniaki nie.
Ale zastanawiam się nad kupnem po raz pierwszy od paru miesięcy. Tym razem podziękuję.


Przykład osoby, która kupuje czasopismo dla gier :P Buuuu

PS: Nie neguję tego - róbcie co chcecie - to Wasza (albo Waszych rodziców) kasa. Moim zdaniem tylko nie wiem jak można nazywać się graczem jeśli w obecnym numerze nie można znaleźć czegoś dla siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:09, Markus89 napisał:

Przykład osoby, która kupuje czasopismo dla gier :P Buuuu


Hm.. nie. Ja kupuję CDA dla ogólnej zawartości i ogólną zawartość komentuję ;-).

Dnia 06.06.2007 o 13:09, Markus89 napisał:

PS: Nie neguję tego - róbcie co chcecie - to Wasza (albo Waszych rodziców) kasa. Moim zdaniem
tylko nie wiem jak można nazywać się graczem jeśli w obecnym numerze nie można znaleźć czegoś
dla siebie :P


Hehe, ja ostatnio nic w CDA ciekawego nie znajduję, może poza niektórymi recenzjami. To, że skomentowałem tylko gry nie ma znaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:09, Markus89 napisał:

Przykład osoby, która kupuje czasopismo dla gier :P Buuuu

I co w tym takiego złego redakcji czy innych tam to nie przeszkadza bo mają większy zysk. Skoro dają gry do czasopisma no to czemu miał by ktoś nie kupować dla gier. Ja osobiście kupuje dla tego i tego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować