Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Empire Earth Złota Edycja - okiem Bambuska

25 postów w tym temacie

Hakken

Postanowiliśmy zamieścić na gram.pl zapowiedź Empire Earth 3... ale tu nagle pojawił się dodatkowy problem: w bazie naszych recenzji nie było jeszcze dotąd dwóch wcześniejszych odsłon serii. Natychmiast to nadrabiamy - zaczniemy dziś, pojutrze zamieścimy tekst o Empire Earth 2, a samą zapowiedź w sobotę.

Przeczytaj cały tekst "Empire Earth Złota Edycja - okiem Bambuska" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie miałem zacięcia do tej gry - miałem ją przez długi czas na półce w wersji ang. Teraz jest pl za 19,90 ale jakoś mnie nei korci by ją zakupić i odpalić - może jak wygram ją czy coś to sprawdzę. Widzę że autor recenzji też trochę się namęczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 18:19, Evil Khan napisał:

Jakoś nigdy nie miałem zacięcia do tej gry - miałem ją przez długi czas na półce w wersji ang.
Teraz jest pl za 19,90 ale jakoś mnie nei korci by ją zakupić i odpalić - może jak wygram ją
czy coś to sprawdzę. Widzę że autor recenzji też trochę się namęczył.

Niom :) Myślał, że sobie zapowiedź trójki od tak zrobi, a tu nagle polecenie bojowe: dwie recki dorabiaj na zaraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 18:25, Lucas the Great napisał:

Niom :) Myślał, że sobie zapowiedź trójki od tak zrobi, a tu nagle polecenie bojowe: dwie recki
dorabiaj na zaraz :D

Hehe - coś za coś - chce położyć łapki na przedpremierze musi poświęcić coś (czas) w ofierze ;)
Ale za długo się nie namęczył bo bardzo ogólnikowa ta "recenzja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empire Earth 1 + Sztuka Podboju Rulllzzzz, Tylko Polska wersja gry jest zwalona, niemożna używać Kodów tylko dwa działają ATM - na 1000 złota i Rock&Roll - na Kamień reszta nie, pozatym zauważyłem że POlska wersja gry niepotrafi wygenerować mapy w Singlu, po załadowaniu mapy pisze Przegrałeś gdy w Angielskiej Wersji gry wszystko działa jak trzeba i kody i Mapy heh Play-It musiało coś zchrzanić bo to oni wydawali JEdynkę + dodatek,
A tak pozatym to gra mi się bardzo podoba jest lepsza od EE II, ma więcej Budynków Ulepszeń i Jednostek, poprostu polecam EE + dodatek Sztuka Podboju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra bardzo fajna, zagrywalem sie w nia godzinami :-). Apropo prosblemow z mapami losowymio to wystarczylo wgrac patcha co byl na tej szarej plytce z dodatkami :-). Ale jedynka jest znacznie lepsza od II, kiedy wprowadzili te regiony to gra stracila caly swoj klimat ;)

pozdrawiam - gogowitczak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dlaczego przy ocenie danej gry ciągle jednym z głównych składników jest oprawa audiowizualną? Wiadomo, jest ona rzeczą ważną, ale nie może przesłaniać grywalności. Sporo starszych, wręcz oldschoolowych gierek (np. Arcanum, Deus Ex, System Shock II, Baldur''s Gate II, Combat Mission, Warcraft II itd.) nie dorównuje pod tym względem najnowszym produkcjom, ale pod względem właśnie grywalności bije na głowę nowości. Przykład: obecnie wiodącą grą strategiczną traktującą o II wojnie jest chyba CoH - pograjcie w serię Combat Mission - to dopiero jest gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zszokowany jak komuś może się podobać prosta zasada kamienia, nożyc i papieru z AoE. Nigdy mi się to nie podobało, było to tam często nie logiczne i przebarwione. Już starcraft pokazał, że można zrobić specjalizacje jednostek znacznie ciekawiej i elastyczniej niż trójkąta wzajemnej adoracji (miecznik bije włócznika który bije łucznika który bije miecznika a, że miecznik ma taki sam pancerz i tarczę jak włócznik to jest bez znaczenia, ważna jest tylko zasada <blah>). W empire earth czerpie niestety ten sam system na szczęście w momencie rozpoczęcia ery broni palnej gra nabiera rumieńców, system walki staję się ciekawszy i logiczniejszy. Dodać trzeba, że jest tam parę ciekawych jednostek jak ogromne lotniskowce czy łodzie atomowe mające ogromny zasięg i najważniejsze rewelacyjny system zarządzania lotniskami i samolotami + walki w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:48, DArkon1990 napisał:

Empire Earth 1 + Sztuka Podboju Rulllzzzz, Tylko Polska wersja gry jest zwalona, niemożna używać
Kodów tylko dwa działają ATM - na 1000 złota i Rock&Roll - na Kamień reszta nie, pozatym zauważyłem
że POlska wersja gry niepotrafi wygenerować mapy w Singlu, po załadowaniu mapy pisze Przegrałeś
gdy w Angielskiej Wersji gry wszystko działa jak trzeba i kody i Mapy heh Play-It musiało coś
zchrzanić bo to oni wydawali JEdynkę + dodatek,
A tak pozatym to gra mi się bardzo podoba jest lepsza od EE II, ma więcej Budynków Ulepszeń
i Jednostek, poprostu polecam EE + dodatek Sztuka Podboju.


po pierwsze:
kody są przetłumaczone na polski tak jak cała gra więc wpisz: pokaz cheat i wyświetli ci kody
po drugie:
gra w "singlu" normalnie działa
po trzecie:
masz rację. w ee2 jedyne co dodali to grafikę!!!
nawet nazwy epoki nie pokazuje tylko jej numer. jak dla mnie 2 część jest do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji.
szkoda mi mojej płytki z ee i nie chce jej tak ciągle wkładać i wyciągać z napędu.
wie ktoś może co zrobić żeby gra działała bez płytki????
NIE MAM ZAMIARU STOSOWAĆ PIRACKICH ŚRODKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:30, Łukasz Guzik napisał:

tak przy okazji.
szkoda mi mojej płytki z ee i nie chce jej tak ciągle wkładać i wyciągać z napędu.
wie ktoś może co zrobić żeby gra działała bez płytki????
NIE MAM ZAMIARU STOSOWAĆ PIRACKICH ŚRODKÓW


Możesz spróbować przekopiować zawartość krążka na HDD i w ten sposób za pomocą komend oszukać komputer i wskazać mu podkatalog z CD zamiast stacji CD.

Co do recenzji to bardzo mnie ciekawi dlaczego autor recenzji uważa EE2 za lepszy produkt niż EE+AoC, może dlatego, że grafika ładniejsza? Bo innego powodu nie widzę - przecież dwójeczka została z góry do dołu skaszaniona swoimi naciąganymi rozwiązaniami, ba nawet nie może podskoczyć do AoE3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:32, s2nto napisał:

> tak przy okazji.
> szkoda mi mojej płytki z ee i nie chce jej tak ciągle wkładać i wyciągać z napędu.
> wie ktoś może co zrobić żeby gra działała bez płytki????
> NIE MAM ZAMIARU STOSOWAĆ PIRACKICH ŚRODKÓW

Możesz spróbować przekopiować zawartość krążka na HDD i w ten sposób za pomocą komend oszukać
komputer i wskazać mu podkatalog z CD zamiast stacji CD.
...


tak tylko że securom nie testuje zawartości płyty lecz jej identyfikator który tworzy podczas zabezpieczania płyty, a nagrywarki ten id omijają, więc kopiowanie zawartości czy emulowanie obrazu nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie koń by się uśmiał, Kupiłem sobie Empire Earth - Złota Edycja (Extra Klasyka Next), zadowlony instaluję sobie grę, POdstawkę potem dodatek, odpalam dodatek i tu wyskakuje Zonk, Gra nie wykrywa Karty dźwiękowej, mimo że reszta gier włącznie z Podstawką wykrywają kartę dźwiękową i działają, już zacząłem się wkurzać czemu niemogę odpalić gry, przeinstalowałem nawet sterowniki Karty dźwiękowej, i nic to niedało, dopiero zainstalowanie Cracka pomogło, gra teraz działa normalnie, użyłem pliku Back Up CD, i Normalnie LOL, czemu gra niedziała normalnie, tylko dopiero po wklepaniu Cracka ??? U mojego Kolegi też wyskakiwał ten sam błąd, brak Karty dźwiękowej, gra Podstawka i dodatek są Orginalne, mam pytanie czy uwas ten sam błąd jest w grze (dodatek) czy to unas tylko tak się dzieje ?????. I tak jak Kolega powyżej - Potępiam Piratów Bleeeeeeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować