Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 bez czytnika HD-DVD

23 postów w tym temacie

>oho widze że świeżo z lekcji sieci komputerowe wyszedłeś .proszę oszczędź pisania, że nie da się opracować >technologii przesyłania dużych plików multimedialnych po sieci - od tego jest buforowanie aby odpowiedni zapas >był. technologie się rozwijają, a 3-4 lata dla przesysłu komputerowego to wieczność
Nie wyszedlem z zajec sieci komputerowych bo to wiem od kilku lat :P Zreszta nie pisze po to aby sie klucic, tylko aby wyrazic swoja opinie :)
A ogladanie filmow stumieniowych czasami wyglada tak jakby ogladalo sie film na porysowanej plyty DVD.
Wiec jesli sie tak znasz to sam pownienes wiedziec ze protokol UDP nie nalezy do najlepszych rozwiazan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 17:26, D2T napisał:

w Polsce się nie da, za granicą - żaden problem. pamiętaj że mówi się o perspektywie 3-4 lat.
To tona czasu.

ja wiem ze np. w stanach mozesz miec juz teraz te 30mbit, tylko ze nikomu to nie jest potrzebne, wiec nie jest specjalnie rozpowszechnione. ludziom wystarcza max 3mbit, a filmy HD maja najczesciej z dish tv.
zreszta nawet tam sa obszary gdzie internet dostaniesz conajwyzej przez modem.

Dnia 15.12.2005 o 17:26, D2T napisał:

to śpieszę z informacją, że film w rozdzielczości 1920x1080p, ze ścieżką dźwiękową Dolby Digital
Plus oraz DTS-HD oraz napisami oraz ścieżką stereo z komentarzem/lektorem ma bitrate 25mbit
na sekundę (specyfikacja BluRay). jeśli twierdzisz że w krajach rozwiniętych (nie mówię o Polsce
- to nie jest rynek do jakichkolwiek działań netowych, taką mamy infrastrukturę) w 2009 roku
łacze ~30-40mbit będzie czymś specjalnym to sugeruje zrobić sobie małe przypomnienie w oparciu
o nasz kraj: 2001 roku marzeniem było łącze 512kbps, dziś udostępnia się już 12mbit...

ja to wszystko wiem i rozumiem, ale nadal uwazam ze to o czym ty piszesz do rozpowszechnienia sie bedzie potrzebowalo conajmniej dwa razy tyle czasu (albo jeszcze wiecej) ile sugerujesz. zreszta tak czy inaczej wracajac do sedna, nosniki nowych genereacji o duzych pojemnosciach sa potrzebne i nonsensem jest twierdzenie, ze wprowadzanie ich sie mija z celem bo niedlugo wszystko bedzie dostepne "przez siec".
a co jak siec ci padnie? wyobraz sobie ze grasz sobie w jakas gre a tu nagle komunikat o zerwaniu polaczenia. no i sobie nie pograsz. sama przepustowosc lacza to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego teraz jest udostepniane lacze 12mbit jak kosztuje nie wiadomo ile?? Tak samo za te 3-4 lata dostepne moze byc lacze nie 30-40mbit a moze nawet 100/200/300mbit i wiecej ale w jakeij cenie. To jest POLSKA tu ceny sa z lekka wyzsze niz w reszcie cywilizowanego swiata. Kiedys czytalem (nie wiem na ile jest to prawda) ze jak w polsce stalo sie dosteone SDI 128kbit (pare lat temu) to w Szwecji i Japonii lacze 3-5mbit kosztowalo w przeliczeniu 5-10 zl miesiecznie. A za te 3-4 lata w polsce za 99zl (czy cos kolo tego) moze bedzie dostepne lacza okolo 5-7mbit. Wiec zyjmy w rzeczywistosci tej co jest a takie spekulacje co kiedy za ile i ile bedzie to sie o tak okaze, bo u nas nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować