Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Prince of Persia: Warrior Within

1782 postów w tym temacie

Pomocy mi trza!
Cały dzień tłucze mi się po głowie fragment jakiejś piosenki - jestem na 100% pewien, że słyszałem ją w gameplayu WW. Otóż:
Gameplay (czy też trailer, nie pamiętam dokładnie) był utrzymany w bardzo szarej tonacji, wszystkie barwy zredukowano. Sceny to typowe obrzynanie głów wrogom, akrobacje i fragmenty cutscenek, widać było logo Frapsa.
I teraz najważniejsze: piosenka była metalowa, z naprawdę wibrującymi riffami, ostre i wysokie dźwięki wwiercały się w mózg.
Nazwa zespołu / kawałka brzmiała nieco łacińsko, coś w stylu "anathema", "aeterna" - kiedyś to googlowałem, zespół był polski, ale śpiewał po angielsku.
Możliwe, że ten trailer znajdował się też na którejś płycie CD-Actiona, bo gdy go oglądałem nie miałem internetu. Bardzo proszę o pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do WW soundtrack przyszykował Godsmack, tutaj masz kawałki z ucieczek przed Dahaką i napisów końcowych:
http://www.youtube.com/watch?v=ulIx-8KiH0A
http://www.youtube.com/watch?v=FSvlsrr6B70
Może to coś z tego.

BTW. Ja kiedyś byłem 100% przekonany, że Smells Like Teen Spirit Nirvany było w tej części Prince''a, ale oczywiście się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, po wielu latach udalo mi sie skonczyc drugiego PoP''a..
Wiele razy podchodzilem do gry, najpierw na PS2, nastepnie na PC i wreszcie udalo sie na PS3, zawsze cos przeszkadzalo w ukonczeniu..
Najwazniejsze, ze sie udalo i musze powiedziec, ze jestem gra zachwycony. Prawda, ze grafika moze nie jest juz z najwyzszej polki ale kilmatem i grywalnoscia tytul dalej jest swietny. Usprawniony system walki sprawia mase radochy no i super soundtrack z numerami Godsmack, jest moc:) To co rowniez rzucilo mi sie w oczy to dosc wysoki poyiom trudnosci, nie raz chcialem wywalic pada przez okno gdy po raz enty przyszlo powtarzac dana sekwencje. Tak czy inaczej WW utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze jest to jedna z moich ulubionych serii (trylogia) i do pelnego zachwytu pozostalo ukonczyc Dwa Trony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 22:04, Longer napisał:

serii (trylogia) i do pelnego zachwytu pozostalo ukonczyc Dwa Trony:)

No to się możesz zdziwić bo pod wieloma względami Two Thrones to regres w stosunku do WW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2012 o 00:54, zadymek napisał:

No to się możesz zdziwić bo pod wieloma względami Two Thrones to regres w stosunku do
WW.


Dwa Trony nie sa mi obce, tak jak w przypadku WW zabraklo czasu na ukonczenie.
Jak mnie pamiec nie myli to przerwalem na pierwszej walce z bossem na arenie, do tego czasu gralo sie dosyc ciekawie.
Ogolnie martwi to, ze tworcy wydajac w tak krotkim czasie trylogie wyprobowali wszystkie mozliwe warianty urozmaicenia serii i teraz sa w dolku:) PoP 2008 byl slaby (choc uwazam inaczej :p) a Zapomniane Piaski odgrzewanym kotletem. Dam sobie uciac rece, ze teraz seria zblizy sie ku slasherom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym numerze " Komputer Świat Gry " jest pełna wersja gry na płycie i teraz dwa pytanka:

1: jak mi pójdzie ta gra na monitorze z rozdzielczością 1920z1080 16:9?

2: czy gra obsłuży PC - towego pada od X360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1: Normalnie. Z pewnością jej maksymalna obsługiwana rozdzielczość to nie 1080p ale pójdzie bez problemu.
A do 1080p masz tutaj oto linka:

http://www.wsgf.org/dr/prince-persia-warrior-within

Masz tam link do programu oraz jakieś instrukcje w razie gdyby interfejs się stawiał.

2: Powinna. Pewnie wykryje jako normalnego joypada i będziesz musiał ustawić sterowanie w opcjach, nie powinno być większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wiem, że Warrior Within posiada dwa zakończenia : dobre i złe. Które zakończenie jest kontynuowane w Two Thrones? Czy może nie ma to znaczenia? Prosiłbym bez spojlerów, bo jeszcze nie skończyłem gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 21:20, Orion napisał:

Mam pytanie. Wiem, że Warrior Within posiada dwa zakończenia : dobre i złe. Które zakończenie
jest kontynuowane w Two Thrones? Czy może nie ma to znaczenia? Prosiłbym bez spojlerów,
bo jeszcze nie skończyłem gry :)

To trudniejsze zakończenie jest kontynuowane w Two Thrones. Musisz znaleźć wszystkie life upgrades, aby móc tak ukończyć grę w taki sposób. Zakończenia się znacznie różnią, więc warto przejść grę dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 22:59, Gorn7 napisał:

Zakończenia się znacznie różnią,
więc warto przejść grę dwa razy.

Nie trzeba. Wystarczy zrobić tak:

Spoiler

Nie brać Water Sword tuż po tym jak się pojawi (będzie szybciej). Dopiero bierze się go jak przechodzi się obok niego drugi raz tuż przed końcem gry. A ponieważ gra ma zapisy, to można np. najpierw pokonać cesarzową, a potem wczytać grę, zabrać miecz i walczyćz Dahaką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrobię tak jak mówi Gorn7. Jak dotąd znalazłem tylko dwa life upgrades, ale po obejrzeniu filmiku na YT znam miejscówki pozostałych. Tylko czy będę miał okazję jeszcze do nich wrócić

Spoiler

(ogród, ołtarz ofiarny i inne wcześniejsze)

, jeśli jestem w bibliotece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 20:04, Orion napisał:

Jednak zrobię tak jak mówi Gorn7. Jak dotąd znalazłem tylko dwa life upgrades, ale po
obejrzeniu filmiku na YT znam miejscówki pozostałych. Tylko czy będę miał okazję jeszcze
do nich wrócić

Spoiler

(ogród, ołtarz ofiarny i inne wcześniejsze)

, jeśli jestem w bibliotece?

W odpowiednim korytarzu chyba nadal stoi korba, którą ustawia się wejście do wieży botanicznej lub mechanicznej, więc nie powinno być problemu z ponownym dojściem do przynajmniej kilku. Problem może być tylko w wieży mechanicznej

Spoiler

przy upgradzie ukrytym za ścianką, którą rozwala ten olbrzym rzucający wybuchającymi psami - jego się chyba potem zabijało

, więc może być kłopot z dostaniem się. Ale może da się ją zburzyć za pomocą ostatniego miecza
Spoiler

(przedostatniego licząc Miecz Wody)

, tego, którym burzy się nadkruszone ściany. Możliwe też, że nie da się wrócić
Spoiler

do upgrade schowanego w miejscu gdzie walczyło się z Shahdee

, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 21:19, Orion napisał:

Sprawdzę. Jeśli się nie da to najwyżej dam sobie z tym spokój. Dzięki za odpowiedzi.


Wszędzie dało się wrócić i zdobyć każdy upgrade. Grę wczoraj przeszedłem i jestem pod wrażeniem tak niebanalnej fabuły. Jednak czegoś do końca nie zrozumiałem. Powiedzcie mi

Spoiler

do czego Księciu była przemiana w upiora za pomocą maski? Czy nie mógł cofnąć się w czasie i przenieść się z Cesarzową do teraźniejszości w celu jej pokonania, bez tej całej przemiany? Czy może ma to coś wspólnego z momentem uniknięcia śmierci z rąk Dahaki i poświęceniem "wcześniejszego" Księcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 21:19, Orion napisał:

Powiedzcie mi

Spoiler

do czego Księciu była przemiana w upiora za pomocą maski? Czy nie mógł cofnąć się
w czasie i przenieść się z Cesarzową do teraźniejszości w celu jej pokonania, bez tej
całej przemiany? Czy może ma to coś wspólnego z momentem uniknięcia śmierci z rąk Dahaki
i poświęceniem "wcześniejszego" Księcia?


Cytując tekst ze ściany, który księciunio czytał
"But the Mask of the Wraith gave me a second chance to travel back through time and change my fate"

Spoiler

Nie, nie mógł się przenieść bez maski bo jego medaliono-sztylet czasu obowiązuje surowy limit: cofasz się w czasie ty sam (i tylko o kilka chwil), więc nie możesz wpływać na swój los jako drugi ty. Z kolei bramy czasowe przenoszą do konkretnego punktu w czasie, niekoniecznie tego pożądanego. Tylko przemiana w Widmo (czy jak tam to tłumaczą na PL) pozwoliła mu przebywać w tej samej linii czasu co "on z przeszłości". Dodatkowo by móc wrócić do własnej postaci musiał zredukować nadmiar Księciunióww linii czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować