Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Prince of Persia: Warrior Within

1782 postów w tym temacie

W angielskiej mówi przed tym coś w stylu: ''głupcze! gdybyś wiedział...'' i tu raczej chodzi o to kim jest kobieta w czerownym. A ''you cannot change your fate''... myślałem, że to do Prince''a, ale pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 20:37, Adham napisał:

W angielskiej mówi przed tym coś w stylu: ''głupcze! gdybyś wiedział...'' i tu raczej chodzi
o to kim jest kobieta w czerownym. A ''you cannot change your fate''... myślałem, że to do
Prince''a, ale pewny nie jestem.

A , sorry zapomniałem że mówi coś przed tym. Ta druga część jest raczej bezpłciowa i może dotyczyć obu postaci. Jakoś ostatnio zastanawiająco często wale ROTFLe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem myślałem, że to do niego, ale teraz sobie przypomniałem większą część fabuły i mnie olśniło... To było do Kaileeny... Przecież przed tą walką się pokłuciły, że Shadie nie wykonała rozkazu zabicia naszego herosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ''You cannot change your fate'' odnosi się też do tego, co mówi Empress podczas pierwszej walki... Więc tak łatwo tego się nie rozszyfruje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 21:02, Adham napisał:

Ale ''You cannot change your fate'' odnosi się też do tego, co mówi Empress podczas pierwszej
walki... Więc tak łatwo tego się nie rozszyfruje ;)


Widziała linię czasu... Mogła też zajżeć do lini Księcia... Mogła też widzieć, jak sprawnie uciaka prze Dahaką (a Dahaka to ponoć ligendarny strażnik czasu)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 21:05, Noxbi napisał:

Widziała linię czasu... Mogła też zajżeć do lini Księcia... Mogła też widzieć, jak sprawnie
uciaka prze Dahaką (a Dahaka to ponoć ligendarny strażnik czasu)...


***SPOILER***
Nie. Miała nadzieję, że zabije go Shahdee, jeśli nie ona to Dahaka, dała mu miecz z klątwą i chciała, żeby go dobiły wieże. Ona mogła zobaczyć przyszłość, a piaski przecież nie były jeszcze stworzone...
Cała fabuła jest pokrętna i nie da się jej zinterpretować jednoznacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 20:58, Noxbi napisał:

Jak grałem myślałem, że to do niego, ale teraz sobie przypomniałem większą część fabuły i mnie
olśniło... To było do Kaileeny... Przecież przed tą walką się pokłuciły, że Shadie nie wykonała
rozkazu zabicia naszego herosa...

!SpojleR!Ja do swoich wniosków doszedłem gdy Prince jako Sand Wraith podsłuchał rozmowę Cesarzowej z Shahdee że przygotowała dla nich portal do terażniejszośći aby zaatakowała statek Księcia. Wtedy nasza ,,stalowa dziewica" też zdaje się mówiła o niemożliwośći zmiany przeznaczenia The Empress. Druga scena to ta gdy Cesarzowa policzkuje swoją pomocnice, a ta mówi coś że nie zamierza brać udziału w jej mrzonkach i nawiązuje walkę.
SpojleR OfF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienie wynika z tłumaczenia trochę, angielskie "you fool" (nie pamiętam jak to było w grze dokładnie więc pisze po prostu "Ty głupcze" po angielsku :P) jest nie za bardzo osobowe, można w ten sposób powiedzieć do kobity i do faceta gdyż w angielskim nie ma takiej odmiany żeńskiej, męskiej i nijakiej jak u nas. W polskiej wersji musieli wybrać do kogo Shandee mówi, wypadło niby na Księcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2006 o 21:08, Adham napisał:

Cała fabuła jest pokrętna i nie da się jej zinterpretować jednoznacznie.

No właśnie. Dobrą i niejednoznaczną fabułe można poznać po dyskusjach fanów.
Swoją drogą WW jest najbardziej popularnym Princem. Temat T2T jakoś nie ożywa, a SoT rzadko i na krótko. Chyba że to dzięki 3 albo 4 gościom;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, ta gra jest genialna! Bardzo podobały mi się jak Książe myślał, że Sand Wraith jest wrogiem, śledzi go, nawet żucił w nigo toporem... (świetna była scena kiedy jako książe idziemy w tym pomieszczeniu z maszynerią i nagle Prince krzyczy "What do you wand from me?!?" - podobała mi się ta dezorientacja kamerzysty...). A potem przemyślenia Piaskowego Mściciela (Mogę go tak przetłumaczyć??) - Najbardziej mi zapadł w pamięci ten element z toporem, który nie miał trafić w księcia (jak on myślał) tylko zabujczynię... Suuuper!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 21:16, Blackgoat napisał:


> Cała fabuła jest pokrętna i nie da się jej zinterpretować jednoznacznie.
No właśnie. Dobrą i niejednoznaczną fabułe można poznać po dyskusjach fanów.
Swoją drogą WW jest najbardziej popularnym Princem. Temat T2T jakoś nie ożywa, a SoT rzadko
i na krótko. Chyba że to dzięki 3 albo 4 gościom;).


Warrior Within był nawet najlepiej sprzedającym się Księciem... około 3 milionów... A media, w tym również CD- Action uznały to za nieudaną próbę uniegrzecznienia Księcia... Szkoda, że zdobył takie niskie noty, zasłużył na więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 21:16, Blackgoat napisał:

Swoją drogą WW jest najbardziej popularnym Princem. Temat T2T jakoś nie ożywa, a SoT rzadko
i na krótko. Chyba że to dzięki 3 albo 4 gościom;).


Ta :) SoT ostatnio grałem, pisałem... ale to jakieś nudnawe :P A gre przeszedłem w 7 godzin jakieś :)
Ale też SoT i WW - zauważcie jak mozna przedstawić praktycznie to samo (chociażby Pałac lub Więzienie), a pokazać różnie... Małe arcydzieło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A potem przemyślenia Piaskowego Mściciela (Mogę go tak przetłumaczyć??)

Nie bardzo ;] Sand Wraith znaczy Piaskowy Upiór ... i teraz mały smaczek, szukałem kiedyś w słowniku Wraith i co znalazłem?
"mit. widmowy sobowtór ukazujący się tuż przed śmiercią danej osoby [...] " kolejny element układanki zwanej "You can not change your fate"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 21:28, Sand Wraith napisał:

>A potem przemyślenia Piaskowego Mściciela (Mogę go tak przetłumaczyć??)

Nie bardzo ;] Sand Wraith znaczy Piaskowy Upiór ... i teraz mały smaczek, szukałem kiedyś w
słowniku Wraith i co znalazłem?
"mit. widmowy sobowtór ukazujący się tuż przed śmiercią danej osoby [...] " kolejny element
układanki zwanej "You can not change your fate"


Oo... Chyba w moim słowniku patrzyłem na Wrath, albo coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

****Ekhem. Spojlery ostatnio lecą seriami :P****

Dnia 27.08.2006 o 21:28, Sand Wraith napisał:

"mit. widmowy sobowtór ukazujący się tuż przed śmiercią danej osoby [...] " kolejny element
układanki zwanej "You can not change your fate"


Te, to ma sens! :D Widział go chociażby jak rzucał toporem... I jak go Dahak zabił... za drugim razem. Kurczę, to jest pokręcone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2006 o 21:30, Noxbi napisał:

Oo... Chyba w moim słowniku patrzyłem na Wrath, albo coś innego...


To jest "Podręczny słownik Angielsko-Polski" ze Świata Książki ... a wrath to wściekłość :D
A żeby było jeszce śmieszniej to dokończe definicję "[...] ukazujący się tuż przed śmiercią danej osoby, lub wkrótce potem " ... a co widział Prince SPOJLER ;] swoją śmierć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 22:14, Blackgoat napisał:

Nie znalazłem Dahaki, ale mam jakiegoś Aźi Dahake. Jak ktoś chce luknąć i poszukać nawiązań
to link http://pl.wikipedia.org/wiki/A%C5%BEi_Dahaka . Ja takowych nie znalazłem ale postać
zaiste ciekawa:).

To właśnie stąd autorzy zaczerpneli pomysł na strażnika czasu w WW ... a jak ktoś ma T2T to radzę sprawdzić "Zurvan" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 22:20, Sand Wraith napisał:

> Nie znalazłem Dahaki, ale mam jakiegoś Aźi Dahake. Jak ktoś chce luknąć i poszukać nawiązań

> to link http://pl.wikipedia.org/wiki/A%C5%BEi_Dahaka . Ja takowych nie znalazłem ale
postać
> zaiste ciekawa:).
To właśnie stąd autorzy zaczerpneli pomysł na strażnika czasu w WW ...

No cóż, w takim razie Adham nie może używać formy Dahak;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować