Zaloguj się, aby obserwować  
lekszyk

fifa 06 czy pro evolution soccer 5

110 postów w tym temacie

Widzę, że większości tutaj się narażę, bo twierdzę, że FIFA''06 jest zdecydowanie lepsza. Chłopcy z EA Sports wreszcie (bodajże po raz pierwszy od WC2002) odwalili kawał porządnej roboty. Poprzednie FIFY były kiepskie w porównaniu do PESów, ale teraz role się odwróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w PES-ie nie ma duzo lig, tylko jakies 2-3 oficjalne, a reszta to zmyslone nazwiska i kluby. W fiie sa wszystkie europejskie ligi, oryginalne nazwiska i lepiej sie w nia gra.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 01:22, Klimos napisał:

Widzę, że większości tutaj się narażę, bo twierdzę, że FIFA''06 jest zdecydowanie lepsza. Chłopcy
z EA Sports wreszcie (bodajże po raz pierwszy od WC2002) odwalili kawał porządnej roboty. Poprzednie
FIFY były kiepskie w porównaniu do PESów, ale teraz role się odwróciły.


W czym? W tym ze EA ma pieniadze i stac ich na kupno praw do stadionow i zawodnikow? W tym ze dala polskich komentatorow? Oprocz tego jest nudna, postacie ruszaja sie jak w smole, po jakim czasie wiadomo skad uderzyc pilke i wiesz ze wpadnie na slupek a ty dobijesz. Najlepsza fifa byla World Cup 2002. Fakt ze ktos kto nigdy nie gral w PES''a to bedzie uwazal ze produkt EA jest lepszy, ale po rozegraniu kilku meczow w PES''a nie bedzie chcial do Fify wrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istnieje tylko PES... Gralem w fife jeden lub dwa mecze po czym doszedlem do wniosku ze jest tragiczna i ja wywalilem... PES RULZ 4 ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę pograć w ładnie wyglądającą piłkę na PC niech kupuje Fifę, w innym przypadku niech bierze PESA...

Ja nie jestem estetą i wybór był prosty
PES
PES
i jeszcze raz PES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 11:30, kowalov napisał:

W czym? W tym ze EA ma pieniadze i stac ich na kupno praw do stadionow i zawodnikow? W tym
ze dala polskich komentatorow? Oprocz tego jest nudna, postacie ruszaja sie jak w smole, po
jakim czasie wiadomo skad uderzyc pilke i wiesz ze wpadnie na slupek a ty dobijesz. Najlepsza
fifa byla World Cup 2002. Fakt ze ktos kto nigdy nie gral w PES''a to bedzie uwazal ze produkt
EA jest lepszy, ale po rozegraniu kilku meczow w PES''a nie bedzie chcial do Fify wrocic.


Zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo. Jeżeli z rozważań wyłączymy FIFE''06 i PES5. Od FIFY 03 do 05 nie wiem czy nawet jeden mecz dałem radę zagrać. Części te "były nudne, postacie ruszały się jak w smole etc.", seria PES po prostu była lepsza. Teraz jednak uważam, że role się odwróciły. Tak jak wcześniej nie miałem nerwów na produkcję EA tak teraz gra z Konami mi po prostu nie podchodzi. FIFA''06 wymiata. A co do wspomnianych polskich komentatorów to akurat uważam za największą wadę. Jak tylko słyszę Szpakowskiego (nie ważne czy z telewizora czy z komputera) to mam odruchy wymniotne. Nie ma to jak stary dobry Andy Gray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak to PES 5 oferuje większą swobodę gry, a strzelane bramki to i czysta poezja . Jesli ktos woli komentarz, nazwiska, ligi itp. to polecam FIFE06.Moim zdaniem, grywalnosć leży jednak ciągle po stronie PES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 21:56, Puszek-30 napisał:

Zgadzam się żę Fifa 06 jest lepsza widać to po grafice :)

A co ma wspólnego grafika to tego? Coś jest lepsze, bo ma lepszą grafikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 19:13, Klimos napisał:

Zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo. Jeżeli z rozważań wyłączymy FIFE''06 i PES5. Od FIFY
03 do 05 nie wiem czy nawet jeden mecz dałem radę zagrać. Części te "były nudne, postacie ruszały
się jak w smole etc.", seria PES po prostu była lepsza. Teraz jednak uważam, że role się odwróciły.
Tak jak wcześniej nie miałem nerwów na produkcję EA tak teraz gra z Konami mi po prostu nie
podchodzi. FIFA''06 wymiata. A co do wspomnianych polskich komentatorów to akurat uważam za
największą wadę. Jak tylko słyszę Szpakowskiego (nie ważne czy z telewizora czy z komputera)
to mam odruchy wymniotne. Nie ma to jak stary dobry Andy Gray.


Kazdym ma swoj gust, na moje ta fifa nie rozni sie specjalnie od slabych porzedniczek. Sam wypracowalem sobie swietna akcje Manchesterem, strzal z dalek, slupek i dobitka, i jak w jednej polowie strzelilem tak 3 bramki to podziekowalem i tyle. W PES''ie nie zdarzaja sie takie sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 22:30, kowalov napisał:

> Zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo. Jeżeli z rozważań wyłączymy FIFE''06 i PES5. Od
FIFY
> 03 do 05 nie wiem czy nawet jeden mecz dałem radę zagrać. Części te "były nudne, postacie
ruszały
> się jak w smole etc.", seria PES po prostu była lepsza. Teraz jednak uważam, że role się
odwróciły.
> Tak jak wcześniej nie miałem nerwów na produkcję EA tak teraz gra z Konami mi po prostu
nie
> podchodzi. FIFA''06 wymiata. A co do wspomnianych polskich komentatorów to akurat uważam
za
> największą wadę. Jak tylko słyszę Szpakowskiego (nie ważne czy z telewizora czy z komputera)

> to mam odruchy wymniotne. Nie ma to jak stary dobry Andy Gray.

Kazdym ma swoj gust, na moje ta fifa nie rozni sie specjalnie od slabych porzedniczek. Sam
wypracowalem sobie swietna akcje Manchesterem, strzal z dalek, slupek i dobitka, i jak w jednej
polowie strzelilem tak 3 bramki to podziekowalem i tyle. W PES''ie nie zdarzaja sie takie sytuacje.

I choćby dlatego jest lepsza od FIFY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 19:13, Klimos napisał:

> W czym? W tym ze EA ma pieniadze i stac ich na kupno praw do stadionow i zawodnikow? W
tym
> ze dala polskich komentatorow? Oprocz tego jest nudna, postacie ruszaja sie jak w smole,
po
> jakim czasie wiadomo skad uderzyc pilke i wiesz ze wpadnie na slupek a ty dobijesz. Najlepsza

> fifa byla World Cup 2002. Fakt ze ktos kto nigdy nie gral w PES''a to bedzie uwazal ze
produkt
> EA jest lepszy, ale po rozegraniu kilku meczow w PES''a nie bedzie chcial do Fify wrocic.


Zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo. Jeżeli z rozważań wyłączymy FIFE''06 i PES5. Od FIFY
03 do 05 nie wiem czy nawet jeden mecz dałem radę zagrać. Części te "były nudne, postacie ruszały
się jak w smole etc.", seria PES po prostu była lepsza. Teraz jednak uważam, że role się odwróciły.
Tak jak wcześniej nie miałem nerwów na produkcję EA tak teraz gra z Konami mi po prostu nie
podchodzi. FIFA''06 wymiata. A co do wspomnianych polskich komentatorów to akurat uważam za
największą wadę. Jak tylko słyszę Szpakowskiego (nie ważne czy z telewizora czy z komputera)
to mam odruchy wymniotne. Nie ma to jak stary dobry Andy Gray.


moim zdaniem polskie komentarze to duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 18:37, lekszyk napisał:

moim zdaniem minusem pes-a jest brak polskiej wersji językowej,chyba,że to nie przeszkadza??


Lepszy jest brak spolszczenia, anizeli takie kaszaniarskie jak w FIFA 06. Ach, ten cudooowny komentarz...


Hmm, a rywalizacja FIFA 06 vs PES 5? Kto wygra? Zdecydowanie PES. Nowa FIFA ma początkowo całkiem duża grywalnosc, lecz ta szybko mija. Schemat goni schemat, a nuda wieje z ekranu. Rozwoj pilki kopanej FIFA zakonczyl sie na roku 2003, pozniej bylo juz tylko gorzej. PES przy pierwszym zetknieciu moze wydawac sie trudny. Daje jednak wieksza radoche i satysfakcje plynaca z gra, a to przeciez sie najbardziej liczy. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 11:23, lekszyk napisał:

nadal niewiem co mam kupić


To zależy co preferujesz. Jeżeli lubisz realizm, i chcesz żeby gra wyglądała jak PRAWDZIWY mecz - kup FIFĘ. Ma o wiele więcej licencji, pełną polską ekstraklasę, polski komentarz, jest realistyczna, łatwiejsza do opanowania i co tu dużo gadać - IMO ciekawsza.

PES 5 jest mało realistyczny, ale na padzie podono gra się całkiem fajnie... Jesli masz klawiaturę - odpuść sobie. Ja nie mogę w PESie znaleźc NIC, co by mnie przyciągało...

Najlepiej ściągnij demka obu gier (ale demo fify jest bez polskiego komentarza) i sprawdź,co ci będzie bardziej pasować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować