Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft przeciwko komunizmowi?

65 postów w tym temacie

Domek

Jeden z pracowników naukowych uniwersytetu w amerykańskim stanie Indiana wpadł na dość ciekawy sposób wykorzystania w pracy badawczej gier MMO. Zainicjował nawet powstanie specjalnej jednostki naukowej, nazwanej Instytutem Arden, która zajmie się badaniem wirtualnych światów. W pewnym stopniu ma to pomóc zrozumieć świat całkiem prawdziwy.

Przeczytaj cały tekst "World of Warcraft przeciwko komunizmowi?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdobędziesz 100lvl to zostajesz dyktatorem i sprawdzają jak będziesz się zachowywał. Jak będziesz zły to kilka tysięcy 20lvl graczy cie zdetronizuje i wybuchnie rewolucja. :D Ciekawe jak by to się rozwijało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 16:12, chwistek111 napisał:

Ja zdobędziesz 100lvl to zostajesz dyktatorem i sprawdzają jak będziesz się zachowywał. Jak
będziesz zły to kilka tysięcy 20lvl graczy cie zdetronizuje i wybuchnie rewolucja. :D Ciekawe
jak by to się rozwijało :D


chwistek 111, świetny pomsył :)

Chętnie pograłbym ^^, taki polityczny MMO <<--- nowy pomysł na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grać czy nie grać? troche mi to zaczyna Matrixa przypominać...Ja bym grał... ale strach pomyśleć szalencach którzy owy Marix chcaś nam zaserwować... Pamiętajcie ludziki że reala nikt nam nie wyłaczy!! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko bał bym się o jakosc wizualną tej gry profesorcy moga miec za mało kasiorcy aby zrobic cos sęsownego ale przy poparciu na. jakiegos cywilizowanego panstwa albo jakiejs dzianej firmy dało by radę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 16:35, Michalun napisał:

tylko bał bym się o jakosc wizualną tej gry profesorcy moga miec za mało kasiorcy aby zrobic
cos sęsownego ale przy poparciu na. jakiegos cywilizowanego panstwa albo jakiejs dzianej firmy
dało by radę hehe

Wiesz, jakby zrobili możliwość dotacji to by zbili fortunę ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do kasy na to to pewnie będą wynikami państwa/istytucje zainteresowane, wiec starczy ustalić jakiś abonament za dostęp do wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że World Of Warcraft już walczy z komunizmem (a przynajmniej komunistami) ustawicznie zabijając graczy siędzących non-stop przy grze. ;)

A tak na serio: jestem oczywiście sceptykiem. Takie testy powinny przedprowadzać tylko tęgie umysły i w tajemnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Niezły pomysł, ktoś tam ma łeb na karku. Ale w Polsce to by chyba to wyśmiali. A ciekawe jak mohery by zareagowały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to trochę przerażająca wizja. Poszczególne jednostki zaczynaja rościć sobei prawo na wywieranie wieliego wpływu w historię. Poza tym stwarza to olbrzymie pole do manipulacji. Kto to będzie kontrolował? W przykłądzie jest komunizm. No dobrze. Ale jeśli by przewidziano dzięki MMo jakie skutki przyniesie to czy jesteście pewni, że by nie zaistniał w rzeczywistości? Według mnie miałby miejsce i byłby sterowany przez ludzi, którzy to przewidzieli i widzieliby w tym korzyści dla siebie.
Ogólnie szarlatański pomysł. Coś jak Wielki Brat. Stanowcze: NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować