Zaloguj się, aby obserwować  
stg_Olo

LOKI - nowy h&s dla fanow Diablo

1301 postów w tym temacie

7.10.2007 kupiłem grę w sklepie.Instalacja długa ale bez stresu za 1-szy razem. Później aktualizacja GameCenter i jazda. Solo i gra się przycina dokładnie w tych samych miejscach.Wczytywanie następnych lokacji w porównaniu do Diablo można określić 1 słowem - Koszmar (długo). Czasami dochodzi do tego że nie wczyta. No więc pora uruchomić internet. Tutaj następna niespodzianka :GameCenter informuje że w chwili obecnej jest 28 graczy online (?). Od piątku do dzisiaj udało mi się tylko 2 razy z Kimś pograć i to tylko przez 2 minuty bo nagle serwer jego albo mnie wyrzucił. Łączenie - koszmarnie długo. Teraz mam inny problem :jak jest więcej stworków na obrazie i zażarta siekanka to wyrzuca mnie z gry z informacją o błędzie ze strony Windowsa . Wydaje mi się że niedoczekam się wymaganej (według mnie) dużej ilości patchy (planuję pozbycie się gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam na maxach i mam tylko drobny zgryz jak kupuje 200 mikstur xD

PS wiecie jak hotkeye ustalic na umiejestnosci i jak je pozniej wywolywac tak jak to bylo w diablo2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do pana NITRO Techland odnosnie wywiadu z nim ktory mozna przeczytac na gram.pl z dnia 13.07.2007, pozwole sobie zacytofac jego fragment :
"Tomasz Gawlikowski: Zaprosiliśmy do naszej siedziby Polskie Diablo Community (...)Nie ujawnimy do końca jakie są dokładnie poprawki, będzie się można o tym przekonać gdy wyjdzie patch. Na pewno opierać się one będą na zasadzie, że np. jakiś potwór powinien mieć trochę więcej zdrowia, w pewnych momentach gry nasz bohater powinien znajdować więcej lub mniej jakichś napojów regenerujących, tudzież siła ataku danego czaru powinna być trochę mniejsza lub trochę większa. Takie poprawki na pewno będą zrobione przez developera, a więc francuską firmę Cyanide. Zaraz po premierze Lokiego, udostępnimy taki patch, aby wszyscy którzy kupią Lokiego mogli sobie tę grę "złatkować". Będą mieli, tak naprawdę, "diablo-zbalansowaną" grę."
W zwiazku z powyzszym mam pytanie> Kiedy mozemy spodziewac sie tego obiecanego patcha ktory byl owocem wspolpracy z polskim Diablo Community??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm SimoNeeN ta lata miala dotyczyc tylko i wylacznie singla wiec na gwizd to jest potrzebne jak najwieksze potrzeby dotycza rozgrywki sieciowej.Siec daje lekko a moze i bardzo mocno d.......
Juz dlugo pracuja nad patchem ktory by pozwolil na Handel miedzy graczami(idiotyczne ogranicanie 20lvl) czy nawet niemoznosc przerzucenia itemow w swoim koncie do innej postaci to po co ja zbieram itemy dla innej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że Loki jest zabezpieczony Star Forcem ? Bo jeżeli tak jest to chyba gry nie kupię, niemam ochoty zasmiecać sobie systemu tym programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. W którym momencie odblokowywuje się punkty w drzewku Thora. Doczytałem że jest to związane z punktami wiar, ale nie bardzo wiem o co tam chodzi.Wybrałem Thora mam punkty, ale nie moge ich przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 08:03, stg.Olo napisał:

Mozesz mozesz :)) przyjrzyj sie uwaznie obok znaczka skilla jest taki malutki znak +
Ja tez mialem z tym problem:)

Dzięki za info. Sprawdzę po pracy.
Gra fajna, ale czasami wywala i nie wiadomo dlaczego, troszeczke trzeba pokombinować żeby nie zginąc. Najgorszy poczatek. Później idzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 08:11, Gomesz napisał:

> Mozesz mozesz :)) przyjrzyj sie uwaznie obok znaczka skilla jest taki malutki znak +
> Ja tez mialem z tym problem:)
Dzięki za info. Sprawdzę po pracy.
Gra fajna, ale czasami wywala i nie wiadomo dlaczego, troszeczke trzeba pokombinować żeby nie
zginąc. Najgorszy poczatek. Później idzie lepiej.

Możesz także mieć punkty wiary, ale innego Boga. Boga ustala się na ołtarzu ( niebieska kropka na minimapie ) i od tego momentu punkty wiary przypisywane są do nowego Boga.

I że tak powiem RTM please... W każdym pudełku jest instrukcja w której jest to dość dokładnie opisane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie patchy

Aktualnie Cyanide pracuje nad Patchem 1.07
Patch ma usprawniać po pierwsze multiplayer gameplay (np. skrzynia, model handlowania)
Po drugie bugi w singlu i optymalizacja gry

Odnośnie patcha przy którym pracowali Diablo Fani:
Jak tylko wyjdzie 1.07 ruszą pracę nad tym właśnie patchem. Niektóre ze zmian:
- lepsze przedmioty w dropie (jednak bez przesady)
- o WIELE lepszy asortyment w sklepach
- możliwość wrzucania więcej niż jednej runy do przedmiotów (w zależności od lvl postaci)
- szybszy gain exp.(również bez przesady)

Jednak priorytet ma na razie patch 1.07

Wszystkie nowinki, patche itp. na pewno znajda się na stronie www.loki-game.pl

Pozdrawiam
P.S. Stg.Olo rozmawiałem z Cyanide - postarają się dodać "flagę" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki NITRO za szybka odpowiedz a tak przy okazji to wracajac z pracy wstap na chwile do Kafejki Internetowej Stacja Metra Centrum czesto przesiaduje tutaj grajac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 16:47, NITRO Techland napisał:

Fenrir musi mieć jedną jednostkę energii to znaczy

Tłuczesz Wilka
Zdrowie spada mu do "1"
Idziesz do pułapki :)

Czy ktokolwiek gra inną postacią niż Nordyk ??


Ja gram magiem, gra mi się świetnie. Postać porostu wymiata. Większość potworów ginie zanim zdąży zorientować się o mojej obecności.


Steeel Dogg - gra w żadnym wypadku się nie nudzi. Pokuszę sie o stwierdzenie, że jest bardzo wciągająca. Fabuła i sama eksterminacja potworów jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś pokrótce wyjaśnić jak to jest ze skanowaniem przedmiotów do leveli. Czytałem, że znajdowanie nowych lepszych rzeczy jest uzależnione od naszego poziomu doświadczenia (w dodatku dzieje się to przedziałami co 5lv), a nie od przeciwnika, którego właśnie położyliśmy lub miejsca, w którym się znajdujemy. Czy to nie jest trochę dziwne? Może ktoś nad tym też pracuje?
I najważniejsze: kiedy możemy spodziewać się patcha 1.07 i fanowskiego? Wcześniej gry nie kupię. Wciąż zbyt wiele w niej niedociągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Magiem i inwestuję w boga RA co prawda mam dopiero 16 lvl ale problemów z mobkami nie mam wręcz przeciwnie większość jest na hita. Ciekawe co będzie przy wyższym lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:26, GanD napisał:

A mógłbyś pokrótce wyjaśnić jak to jest ze skanowaniem przedmiotów do leveli. Czytałem, że
znajdowanie nowych lepszych rzeczy jest uzależnione od naszego poziomu doświadczenia (w dodatku
dzieje się to przedziałami co 5lv), a nie od przeciwnika, którego właśnie położyliśmy lub miejsca,
w którym się znajdujemy.


A co można poprawiać? Czy wszystkie pomysły trzeba czerpać z D2? Może ten pomysł jest akurat właściwy, bo nie wszystko musi być na jedno kopyto z Diablo. Zwróć uwagę, że w związku z progresją postaci na wyższy poziom,jest lepszy drop. W całej rozciągłości gry, potwory stają się coraz potężniejsze, tym samym potrzebujemy postaci z wyższym lvl aby zabić np. bossa. Idąc tym tokiem rozumowania, ten schemat jest (przynajmniej dla mnie) bardziej przystępny i ciekawy. Znajdujemy przedmioty dostosowane do naszego poziomu, nie do poziomu wrogów, których jak wcześniej pisałem możemy zabić jeśli jesteśmy dostatecznie silni.

Wniosek - nowy pomysł, a nie klonowanie starych mechanizmów.

W związku z tym koło się zamyka, jak również ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy pomysł to na pewno nie jest. Podobne rozwiązanie (level scaling), z tego co mi wiadomo, zastosowano choćby w Oblivionie. I co ma do tego D2. Czytałem recenzje, w których często narzeka się na takie rozwiązanie zdobywania nowego ekwipunku np. niemożność znalezienia innego/dużo lepszego zestawu zbroi pomiędzy lv 20-25, bo drop dla nas zmieni się dopiero na 26, potem na 31 (jakoś tak). Wydaje mi się to dość sztuczne (gry nie mam, w demo nie grałem, więc to tylko moje przypuszczenia), dlatego o to zapytałem. Być może nie ja jeden tak uważam, a skoro ma powstać jakiś "nie do końca fanowski" patch, to jestem ciekaw, co się w nim znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:52, GanD napisał:

Nowy pomysł to na pewno nie jest. Podobne rozwiązanie (level scaling), z tego co mi wiadomo,
zastosowano choćby w Oblivionie...


Zobaczymy co będzie z tym "fanowskim patchem", też się zastanawiam. Obawiam się o jedno - że nazbyt upodobni LOKI do gier, których fani tworzą patch. Będzie to zlepek rożnych gier tego typu i pomysłów w nich zastosowanych. Z drugiej strony na pewno będą to pomysły najlepsze z danej gry, więc to co najciekawsze w każdej z nich znajdzie się właśnie w LOKI.

Oby nie gra nie utraciła własnej oryginalności i nie stała sie kameleonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 15:01, Kawosz napisał:

> Nowy pomysł to na pewno nie jest. Podobne rozwiązanie (level scaling), z tego co mi wiadomo,

> zastosowano choćby w Oblivionie...

Zobaczymy co będzie z tym "fanowskim patchem", też się zastanawiam. Obawiam się o jedno - że
nazbyt upodobni LOKI do gier, których fani tworzą patch. Będzie to zlepek rożnych gier tego
typu i pomysłów w nich zastosowanych. Z drugiej strony na pewno będą to pomysły najlepsze z
danej gry, więc to co najciekawsze w każdej z nich znajdzie się właśnie w LOKI.

Oby nie gra nie utraciła własnej oryginalności i nie stała sie kameleonem.

Racja racja, ale elementy wymienine przez NITRO sa jak najbardziej na + w tym fanowskim patchu:) Dla mnie jednak najwazniejsza informacja jest to ze trwaja prace nad patchem 1.0.7.0 ktory mam nadzieje ze w znaczacym stopniu usprawni rozgrywke szczegolnie multi gdzie brak handlu to porostu kompromitacja a co do skrzyni heeh nasz plecak jest tak pojemny ze mozna sie bez niej obejsc;) Mam nadzieje ze solidnie przysiada do tego patcha bo ciagle mam wrazenie ze gra jest wypaczona i tak jakby rzucona graczom jako podrasowana wersja beta a nie finalny i gotowy produkt, ale BTW IMHO gra sie nadzwyczaj swietnie, wiece czemu ma sie nie grac wysmienicie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować