Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fantasy a X360

42 postów w tym temacie

Albo inaczej- niech wydadzą tylko i wyłącznie na jedną platformę, zachowując tym samym tradycję obecności Final Fantasy na konsolach Sony i nie narażając się na krytykę za nieudolną konwersję na inne platformy. Niezby odkrywcze, ale jakie praktyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Japonii większość ludzi ma PS3, więc nie opłaca się wydać FF na ikspudła... A Japończycy nie potrafią się doczekać kolejnej części FF, i cały czas tworzą jego przeróbki - czasami bardzo zabawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jery znowu to samo, fanboje...
Po pierwsze seria FF w żadnym wypadku nie jest zarezerwowana dla Playstation, bo ani ta konsola nie była przy jej początku, ani SE nie jest żadnym wewnętrznym studiem sony, więc nie ma zobowiązań by wydać FF jedynie na PS3...
Jakby ktoś zapomniał, to FF nie rozpoczął się od siódemki, pierwsza jego częśc wyszła na NES''a a więc konsolę Nintendo. Możnaby więc powiedzieć że FF powinno wychodzić na konsole Nintendo, ale Square wolało przenieśc się na PSone... Dlaczego więc teraz nie miałoby wydac kolejnej odsłony także na X''a??
I nie, to nieprawda, że ich...ekhem..."tradycją" jest wydawanie gry na jedną tylko i wyłącznie konsolę... Wystarczy tylko wspomnieć, że FF7 i FF8 niedaleko po premierze zawitały na pececie, a ostatnio FFXI aż na trzech konsolach (przecież to też pełnoprawna odsłona). A skoro już mówić o jedenastce... to mmorpg, czyli wydany został po to aby zarobić, SE wiedział, że na PS2 za wiele na tym jednak nie zarobi, dlatego zainwestował w konwersje na PC''ta i Xbox360. Robienie gier zrobiło się teraz drogie, właśnie m.in. dlatego większoś firm zdecydowała się na multiplatformowość, wewnętrzni producenci Sony i Microsoftu dostają pieniądze na gry od swoich firm macierzystych, ale pozostałe korporacje muszą sobie radzić same.
Spójrzcie na EA, jest największą obecnie firmą produkującą gry. Ale trudno doszukać się jednej ich gry która byłaby dedykowana wyłącznie jednemu systemowi...
Czy gdyby zamiast wydawać gry na każdą możliwą platformę skupili się na PS2 to teraz byliby taką wielką korporacją??
Nie sądzę...
A powracając do FF... nie rozumiem dlaczego wszyscy mówiąo tym, że XO nie jest popularny w Japonii...
Japonia nie jest 90% rynku... Uważacie, że FF nie sprzeda się poza Japonią?? W Europie i Stanach jej fanów jest równie dużo co w Japonii a prawdopodobnie nawet i więcej bo przecież graczy jest o wiele więcej w USA i Europie razem w Japonii, a przecież poza nią jest mnóóóóstwo Xbox''ów.
I teraz odpowiedzcie sobie niby dlaczego SquareEnix nie miałoby zarobić dwa razy więcej jeśli mieliby taką możliwość, bo fanboje się obrażą?? Trudno ich, sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem Square wydaje gry z serii FF dla dwóch firm, i Nintendo i Sony. Każda gra SE posiadająca tylko singiel-player będzie wychodzić tylko na jedną konsole i to się nie zmieni. Konwersje na PC FF7 i FF8 trwały dobre 1.5 roku i był to wyjątek kiedy to SE nie wiedział na jaki sprzęt się zdecydować - jak wiadomo "7" była pierwszy tytułem z serii FF którą przeniesiono z Nintendo na inne urządzenie. Nintendo przeżywało wtedy kryzys, a można było praktycznie mówić o upadku i stąd była ta zmiana. Sytuacja Sony jest dużo lepsza od tej w jakiej w tam tych czasach było "N".
Sony posiada udziały w SE także można powiedzieć że nie co jednak Square podlega pod japońską korporacje.

Co do FFXI to od początku założeniem było aby połączyć w sieci wszystkich fanów i tylko na tego ta gra wyszła na PC i X-boxa. Gry MMORPG z serii FF zawsze będą wychodzić na każde możliwe sprzęty.

Square dobrze wie że w Japonii x-box praktycznie nie istnieje także nie wyda na niego gier, a równie dobrze wiedzą że wydając swoje dziecko zwiększy się sprzedać sprzętu na którym ono będzie działać, także konwersja na x-box nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydali by na X360 to bym sobie pograł :D Kris_Bla a co ci M$ zrobił? Stworzyli bardzo udaną kontynuacje Xboxa a ty sie ich czepiasz bo nie wiem.. nie stać cie na niego albo nie lubisz Gatesa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 11:21, MisioKGB napisał:

Wydali by na X360 to bym sobie pograł :D Kris_Bla a co ci M$ zrobił? Stworzyli bardzo udaną
kontynuacje Xboxa a ty sie ich czepiasz bo nie wiem.. nie stać cie na niego albo nie lubisz
Gatesa ?

Buhahaha udana kontynuacja Xboxa? Pierwsze X-pudło było nie do zajechania, obecne padają jak muchy. Jak się nie znamy to się nie wypowiadamy;P

Co do FF to pewnie że Square wydaje gry z serii na konsole Sony i Nintendo ale na X0 raczej nie wyda. Powód jest prosty - fatalna sprzedaż X0 w Japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 16:12, Domind napisał:

A co w tym wypadku zrobił ci m$, produkując bardzo udaną konsolę???


Hahaha :D jaka beka. Udaną pod jakim względem?. Pod takim, że się grzeje, wiesza, że jej żywotność to maks ponad rok?, a może dlatego, że rysuje płyty? x_x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne co jest udane w Xkupie to opiekanie tostów i sadzenie jajek na obudowie oraz imitacja nadmorskiego szumu :D zabawne... taaak to już koniec Sony... kurcze czas się wieszać - same "gie" już tylko pozostały na tę konsolę - takie jak Warhawk, Ninja Gaiden Sigma, GT5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko chciałbym kupić x360 i czy na monitorze BENQ T705 o rozdziałce 1280x1024 wyświetle gierki w HD i czy na tym monitorze będzie wyrażna czcionka w grach, jakiego kabla użyć do podłączenia żeby dostać max z tego monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 00:44, PioTRaS napisał:

Jak już pisałem Square wydaje gry z serii FF dla dwóch firm, i Nintendo i Sony. Każda gra SE
posiadająca tylko singiel-player będzie wychodzić tylko na jedną konsole i to się nie zmieni.


Buahhahahaa, lol, bo co?? Bo ty tak mówisz?? Nie rozśmieszaj mnie...

Dnia 10.06.2007 o 00:44, PioTRaS napisał:

Konwersje na PC FF7 i FF8 trwały dobre 1.5 roku i był to wyjątek kiedy to SE nie wiedział na
jaki sprzęt się zdecydować


Aha, więc myślisz, że gdyby te gry dobrze się sprzedały na pc''cie to Square I TAK by ich dalej na niego nie wydawał??

Dnia 10.06.2007 o 00:44, PioTRaS napisał:

Sony posiada udziały w SE także można powiedzieć że nie co jednak Square podlega pod japońską
korporacje.


Tak ma, około 5%... czyli o jakieś 46% za mało by móc o czymkolwiek decydować, więc, nie SE NIE podlega pod nikogo...

Dnia 10.06.2007 o 00:44, PioTRaS napisał:

Co do FFXI to od początku założeniem było aby połączyć w sieci wszystkich fanów i tylko na
tego ta gra wyszła na PC i X-boxa. Gry MMORPG z serii FF zawsze będą wychodzić na każde możliwe
sprzęty.


Lol, bo tak wiele ich jest...

Dnia 10.06.2007 o 00:44, PioTRaS napisał:

Square dobrze wie że w Japonii x-box praktycznie nie istnieje także nie wyda na niego gier,
a równie dobrze wiedzą że wydając swoje dziecko zwiększy się sprzedać sprzętu na którym ono
będzie działać, także konwersja na x-box nie wchodzi w rachubę.


A to mnie kompletnie zwaliło z krzesła....lol, czy Tobie sięnaprawdę pojęcia "SQUARE ENIX" i "SONY" mylą?? zrozum, że kwadratowi nie dbają o samopoczucie Sony tylko o swoje zyski, więc tak jeśli będą chcieli/ będzie im się nudziło/ M$ wyłoży kasę / czy cokolwiek to TAK port na X''a ma jak najbardziej zielone światło, czy przewrażliwieni właścieciele Playstation tego chcą czy nie...lolku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:15, mazi606 napisał:

mam pytanko chciałbym kupić x360 i czy na monitorze BENQ T705 o rozdziałce 1280x1024 wyświetle
gierki w HD i czy na tym monitorze będzie wyrażna czcionka w grach, jakiego kabla użyć do podłączenia
żeby dostać max z tego monitora?

Przeczytaj sobie 3 commenty nad twoim i jeszcze raz się zastanów czy na pewno chcesz to kupić;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ayane,

Dla Twojej informacji, każdy kto posiada choć jedną akcje danej firmy ma prawo głosu :] Poczytaj sobie w necie o tym, na czym polega kupowanie akcji i co się z tego ma, zanim znów gafę walniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i WŁAŚNIE dlatego SE robi gry na Xbox''a, albo wydało jedenastkę... Bo zapytali się Sony o zgodę i ci jej łaskawie pozwolili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że Sony prosili o zgodę, tylko chciałem Ci dać do zrozumienia, że źle rozumujesz istotę posiadania akcji. I nie wiedząc jaki jest rozkład akcji SE wśród inwestorów, nie wiesz kto decyduje o tym, co ma się dziać...
I faktycznie, SE wypuszcza taką masę gier na Xa, że posiadacze PS 3 mogą tylko zazdrościć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ayane przestań już proszę Cię;)
Czy Ci się podoba czy nie to neozeus ma rację. Sony ma udziały w Square i kwadratowi raczej żadnego Finala na X0 nie wydadzą. Co do FF XI to jak zapewne wiesz jest to sieciówka, napisana specjalnie dla PC. Gdyby multi PS2 było bardziej rozbudowane to ta gra z pewnością powstałaby też tylko na Soniaka. A że konwersja z PC na X0 jest bardzo łatwa to Square postanowiło zarobić trochę dodatkowego grosza i wydało konwersję.
Nie wydali jeszcze nic na PS3 ale przecież na nowej konsoli Sony pojawi się FF XIII i FF Versus XIII (na dobry początek bo z pewnością będzie tego więcej). Więc przestań się już tutaj wykłócać bo racji nie masz. Lepiej skoncentruj się na oczekiwaniu na świetnie się zapowiadającego Lost Odyssey a temat FF zostaw już w spokoju;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie, chcesz mi powiedzieć, że uzależniasz to czy wydadzą nowego fajnala od tych 5% akcji Sony w SE?? Halo!!
I nie mów mi że nie mam racji chyba że jakiś prorok z Ciebie a w takich i tak nie wierzę. To zależy tylko i wyłącznie od inicjatywy Sony albo M$ jeśli Sony wyłoży dużo kasy to będzie exclusive, ale prawdopodobne Microsoft wyłoży jeszcze więcej i będzie port. Proste.
A jakby inaczej na to spojrzeć to M$ też sobie może jakieś akcje w Square kupić jak będzie chciał, prawda?? Lol.

> A że konwersja z PC na X0 jest bardzo łatwa to Square postanowiło zarobić
> trochę dodatkowego grosza i wydało konwersję.

To teraz będą chcieli zarobić DUŻO dodatkowego grosza i zrbią multiplatformówke, lol

A tak btw. to ja i tak w FF XIII zagram, obojętnie na czym, więc nie będę się"koncentrować" nad Lost Odyssey które kompletnie mnie od samego początku nie jara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lost Odyssey Cię nie jara? Gra mistrza? Ojca FF? To ja nie wiem jaki z Ciebie fan jRPG;)
Co do tej multiplatformówki to może i by ją zrobili gdyby X0 się w Japonii sprzedawał, a on okupuje ostatnie miejsca list sprzedaży w KKW;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować