Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony pozwane przez Kościół?

208 postów w tym temacie

Naprawdę już nie mają się czego czepiać, ale cóż zawszę musi się znaleźć jakaś afera, to niestety nieodłączną "zaletą" gier video...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, lekkie przegięcie... To gra SF, co innego, gdyby to była kolejna odsłona Call of Duty, bo tam autentycznie walki z okupantem rozgrywały się w kościołach (zwłaszcza wieża kościelna była niezłą zdobyczą... We wsi, z której wywodzi się moja rodzina Niemcy urządzili gniazdo MG42)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miejsce kultu jakby nie patrzec przerobic na miejsce bitwy? troche nie teges... choc w sumie nie jest nigdzie zabronione, tylko sie wydaje niemoralne...
w USA za takie cos odrazu by rostrzelali na miejscu (przypominam jak FBI zatrzyalo dzieciaka bo robil mape do CS oparta na planach swojej szkoly)
albo juz na starcie nie wpuscili na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Union Pacific - nie chcę się czepiać, ale teraz powinno być tak, jak 40 lat temu. Kiedy nie było tych wszystkich bzdur etc.to mlodziez zapomina o Kościele przez gry video. Ale niech tylko czekają na efekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jeśli ta katedra została w grze wiernie odwzorowana to może się potem źle kojarzyć. Pomyślcie o tym, co by było, gdyby zamiast tej katedry była wstawiony klasztor na Jasnej Górze ze wszelkimi szczegółami i dało się np. rozwalić obraz Matki Boskiej. Sony powinno chociaż zapytać o zgodę, a nie zakładać, ze wrzucą sobie słynny budynek do gry i będzie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pamiętam jak grałem w moha tylko nie pamiętam w którego, ale była tam misja w kościele, może nie z foto-realistyczną grafiką ale była i się w kościele ludzi zabijało...W wielu innych gierkach również. Jeśli im chodzi o to że w wirtualnym świecie bezczścimy kościoły to ciekawe co powiedze gubernator Nowego Yorku jak do sklepów trafi nowe Gta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Bambuskiem, odrazu Jasna Góra przyszła mi do głowy.
A przecież jest tyle akcji przeciw przemocy w grach. Gdyby tam był meczet, to przecież zaraz byłoby oburzenie itd, ale jeżeli chodzi o chrześcijański Kościół to co to kogo obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scolair -----> A co, myślisz, że duchowieństwo nie pyka na konsolach ;-)
AQ22 ------> W sumie masz rację... W II Hitmanie ostatni level rozgrywał się w kościele na Sycylii, gdzie musiałeś wybić wszystkich ochroniarzy, ale za to później ratujesz proboszcza, więc było alibi...
Bambusek -----> W 100% Cię popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:18, Obi-wan Kenobii napisał:

Jeśli im chodzi o to że w wirtualnym świecie bezczścimy kościoły to ciekawe
co powiedze gubernator Nowego Yorku jak do sklepów trafi nowe Gta...

On już się czepia GTA ;) A co do zabijania w kościołach, to zdarza się to w ogromnej liczbie gier, ale im pewnie chodzi właśnie o to, że ich kościół został odwzorowany z niezwykłą dokładnością i nie może być pomylony z żadnym innym. Jeśli ktoś spojrzy na ostatnią misję Hitmana 2, to grafika jest na takim poziomie, że zawsze twóevy mogliby wcisnąć kit, że to nie jakiśtam kościół. Sony nie może tak teraz zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:21, trolik93 napisał:

już tym grą to żyć nie dadzą, , plują sie o jeden kościół to to już przesada


No cóż, są to miejsca święte dla katolików, są przedmiotem religii, miejscem kultu i często mają ważne znaczenie historyczne- Bambusek podał dobry przykład Jasnej Góry w Polsce... wg mnie Kościół ma prawo do takich kroków jakie zamierza podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech ci kzięża (czy jak to sie pusze) zastanowia sie najpierw nad sobą, jestem ateistą a nawet wiecej przeciwnikiem koscioła i sądze ze nie maja sie czego cepiac, moim skromnym zdaniem kosciól nie nadaje sie do niczego tak jak to wysstrzelenia kilku niewinych duszyczek :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować