Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony pozwane przez Kościół?

208 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 10:32, reykan napisał:

No pewnie, przecież to zupełne chamstwo ze strony Sony. Powinni przerobić kościół, by nie był
podobny do tej katedry. Księża dobrze robią, gra powinna być na terenie Wielkiej Brytanii wycofana
aż do końca rozpatrzenia sprawy przez tamtejsze władze. To będzie nauczka na przyszłość. A
zresztą patrząc na to z profesjonalnej strony nie pytając się o zdanie władz kościoła nie uzyskali
licencji na jego wykorzystanie w grze... Podobna sytuacja była w ostatnim Splinter Cell, tam
nie dostano zgody na użycie prawdziwego hotelu, więc go odpowiednio przerobiono...

Najlepszy numer to jest z GTA SA. Wszystkie trzy miasta przypominają do złudzenia te prawdziwe. Mimo to twórcy nic nie musieli zmieniać. Po prostu dali miastom inne nazwy. A podtytuł San Andreas odnosi się do rzekomo jednego ze stanów Ameryki które uwzględniono w grze. Tyle że takiego stanu w rzeczywistości nie ma. Jest tylko miasto o takiej nazwie.
Jak widać można idealnie odwzorować lokacje i przenieść je do gier. Może wystarczy jak Sony zmieni nazwę kościoła w grze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

San Andreas to wolna amerykanka, a co działo się z GTA IV? Niby wszystko zmienione, każda dzielnica inaczej się nazywa, każdy budynek ma inną nazwę. Ale jednak ostro zareagowały władze Nowego Yorku, że to miasto prawa i porządku... W końcu twórcy musieli zrezygnować z części terenu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pomyślmy ;) Kryptoreklama dla obu stron to po pierwsze. Po drugie gra nie jest rzeczywistością a jak ktoś tak uwarza to ma problemy z deklem ;) No ale chyba "prawdziwi" katolicy nie graja w takie brutalne gry? [END OF IRONY] Czym wy sie przejmujecie? To samo sie działo jak telewizja zaczynała sie upowszechniać, też było "dziełem szatana", "centrum wszelkiego zła" - jak zwał tak zwał. Nasuwa się tylko pytanie ile z was "katolików" NIE gra w brutalne gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem PS3 (wole Xklocka xP) ale IMHO news strasznie tendencyjny xP
"Nie dość, że tzw. "killerów" nie ma za dużo, to jedna z lepszych obecnie gier na tę platformę może zniknąć ze sklepów."
Niby drobnostka, a taka propagandowa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:21, tomi96 napisał:

ludzie!!!w grze strzela się w świętym miejscu.to prawda zawsze popieram gry ale teraz jestem
za kościołem.ludzie!
to jest beszczeszczenie!czy wy do kościoła nie chodzicie?!jestescie wariatami mówiąc:"to tylko
gra".zwykłą grą jest gothic III!to już jest grzech.


To jest GRA, G-R-A. Strzela się w BUDYNKU, który dla niektórych grup jest WAŻNYM miejscem. I nie, nie chodzę do kościoła, nie bierz wszystkich tutaj za katolików. I nie, nie jesteśmy wariatami tylko ludzmi patrzącymi na to obiektywnie. Bezczeszczeniem byłoby rozlewanie krwi niemowlaków na ołtarzu w tym kościele odmawiając przy tym modlitwy do tego twojego szatana. Czytaj wyżej i niżej, jest pełno gier w których kościoły służą jako miejsca walki.

Geez, ciekawe czy Rydzyk ma swojego X360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać kościół katolicki ostatnio narzeka na za mało jakichś porzytecznych zajęć. Jak nie mają co robić to powinni przyłożyć się bardziej do pomocy ubogim, głodującym, potrzebującym a nie mieszać się w tak bezsensowne sprawy. Ja mam już dość, nie mam ochoty nawet śmiać się z tych bredni nagłaśnianych przez kościół. Niech Sony zostawią w spokoju, to nie jest pierwszy ani ostatni raz kiedy kościół jako budynek zostaje wykoystany w taki sposób... A jeżeli to co sobie tam mówią z tych ambon to prawda, kościół to ludzie, wiec tym bardziej, powinni znać swoje miejsce i odczepić się od Resistance...

P.S.Popieram przedmówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapełni to pustoszejących świątyń.

Gdyby coś takiego zrobiła firma, któej budynek bezprawnie wykorzystano w grze, mowiono by, ze to wstretny sposob na tania reklame itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy wy tu widzicie wypowiedź papieża, który chce walczyć, bo ta gra obraża chrześcijaństwo?
Nie, proboszcz tej parafii, której obraz został wykorzystany bez jej zgody nie zgadza się na ukazywanie jej w takim świetle. Jakby było w tym konkretnym kościele umieszczone w grze przedszkole do dzieci, to też mógłby się nie zgadzać.

--> Darkstar181
Tu nie chodzi o obrazę wspólnoty kościoła, ale o ten jeden budynek. Nikt "z góry" nie krytykuje tej gry, tylko proboszcz tej parafii. Parafii, która istnieje faktycznie.
Następnie - śmiesz twierdzić, że mord jest mniejszym przestępstwem od gwałtu? Moim zdaniem oba te przestępstwa zasługują na dożywocie... A naginanie faktów - wybacz, ale inaczej nikt by nie zwrócił najmniejszej uwagi na moje słowa. A tak przynajmniej Ty zwróciłeś. Błędnie, bo błędnie, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 00:06, Belmundo napisał:

> rRAcja, kiedys papieżami byli arystokraci mający baby i dizeci, a dziś sa to kapłani z
powołania,
> a nie rodzinnego nadania czy też ambicjii.
Do którego roku przepraszam?

Szczególnie w 2 okresach: w czasach antypapieży, a w szzególności pod koniec XV iwku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem głęboko wierzącą osobą, ale mimo tego, uważam, że nagonka na Sony z takiego powodu to idiotyzm " w dobie fotorealistycznej grafiki", aha, a jak w filmach pokazywan są sceny w kościołach, gdzie toczą się walki i takie tam, to można przymknąć na to oko, ale jak w grze, to już nie? Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe pewnie kościół się zbuntował widząc w akcji resistance na forum gram.pl :P

Z jednej strony mają racje... Jakiś szaleniec wymyślił sobie pole bitwy w kościele... W sumie nie wiedzieć czemu ta gra wywołuje za dużo agresji, już to nie raz poczułem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bill dopiero rzuci na tace i wtedy proboszcz bedzie zadowolony. bo co jak co, ale Billowi kasy chyba nigdy nie zabraknie. nawet gdyby swoja fortune w drobniakach przetopil na naboje i strzelal z Venoma do konca swojego zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak mi jeszcze do głowy przyszło.. w Medal of Honor (nie pamiętam w której części.. 1.?) i Call of Duty 2 też są strzelaniny w kościołach, nawet te budynki są nieco zniszczone przez wybuchy jakieś.. o to się kościół nie pluje do autorów?
może dlatego, że to miejsca zmyślone, ale co jeśli nie? teraz powinni wszystkie gry przeszukiwać i zaskarżać ich autorów..
paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 11:30, Furrbacca napisał:

Nie, proboszcz tej parafii, której obraz został wykorzystany bez jej zgody nie zgadza się na
ukazywanie jej w takim świetle. Jakby było w tym konkretnym kościele umieszczone w grze
przedszkole do dzieci, to też mógłby się nie zgadzać.

dokladnie tak. ludzie ktorzy pisza ze w strzelance X tez byl "jakis kosciol" maja ostry problem z czytaniem ze zrozumieniem albo trafili na zbyt trudny temat dla siebie. zastanawia mnie tez ile z osob piszacych tutaj chociaz widzialo na oczy ten poziom w resistance albo chociaz rozumie dlaczego wspomniany biskup protestuje. tak sie sklada ze akurat kosciol anglikanski ma bardzo spore zaslugi w walce ze zmniejszeniem przestepczosci zorganizowanej i strzelanin z ktorymi boryka sie od dawna manchester i nie dziwie sie ze jest im niewesolo widzas swoj kosciol jako pole bitwy (calkiem ostrej swoja droga, call od duty to to nie jest)

co smieszniejsze, sony rekami i nogami zapiera sie ze gra NIE JEST OPARTA NA RZECZYWISTOSCI. skoro nie jest to co do diaska robi tam ow kosciol?

Dnia 10.06.2007 o 11:30, Furrbacca napisał:

Tu nie chodzi o obrazę wspólnoty kościoła, ale o ten jeden budynek. Nikt "z góry" nie
krytykuje tej gry, tylko proboszcz tej parafii. Parafii, która istnieje faktycznie

dokladnie tak. najwyrazniej wiekszosc z piszacych tu osob cierpi na problem ostrego ograniczenia pojmowania rzeczywistosci przez miejsce siedzenia. skoro ktos uwaza ze jest to "tylko gra" to ciekawi mnie jaka bylaby reakcja takiej osoby gdyby w jakiejs grze pojawila sie misja np. spalenia jego mieszkania z domownikami wlacznie. tak, jego konkretnego mieszkania. nadal bylaby to tylko gra, czy wtedy juz by to kogos zabolalo i stwierdzilby ze cos tu nie halo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę pomyśleć i przeczytać poprzednie wypowiedzi, zanim się napisze cokolwiek. Lepiej w końcu nic nie mówić, niż mówić głupoty, prawda?

Gdzie w artykule napisano, że WATYKAN potępia twórców/grę?!
Pytam się, do jasnej anielki, gdzie?!
PROBOSZCZ PARAFII (tak, tej konkretnej, jedynej w swoim rodzaju, wyjątkowej na skalę światową, etc, etc, parafii) nie zgadza się, na wykorzystanie wizerunku budowli znajdującej się pod JEGO (tylko i wyłącznie jego, nikogo więcej, JEGO) opieką. Czemu robisz z tego aferę? Jak mówiłem - gdyby ktoś zrobił coś takiego z Twoim domem, to też mógłbyś żądać odszkodowania. Czy to tak ciężko zrozumieć? Tu już nawet nie ma znaczenia brutalność gry - właściciel się nie zgadza - Sony niech płaci za to, że wcześniej nie pomyślało. Koniec. Kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować