Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony pozwane przez Kościół?

208 postów w tym temacie

Kościół jak zwykle przegina a bitwa tu o teksture w postaci Kościoła w Manchesterze w którym jest strzelanina.Ja osobiście nie chodzę do kościoła ale uważam że oni wszyscy przeginają a tak wogóle wątpie aby Sony wycofało z obiegu Resistance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 11:59, jeremyarch napisał:

Bill dopiero rzuci na tace i wtedy proboszcz bedzie zadowolony. bo co jak co, ale Billowi kasy
chyba nigdy nie zabraknie


Gratuluję czytania z zrozumienem:)

RX-8-> O ile dobrze pamiętam ten lvl. w Blood Rayne to nie był on odwzorowaniem żadnego rzeczywistego kościoła. Post Furrbacki bardzo dobrze wyjaśnia istotę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z prawem dokładnie ale wydaje mi się, że potrzebne jest pozwolenie na używanie nazw marek samochodów w grach, ich wyglądu, wyglądu piłkarzy i ich nazwisk - czemu więc tak samo ma nie być z budynkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 00:44, Jaro7788 napisał:

Dla wszystkich, którzy ewentualnie zaczęliby robić aluzje do Kościoła katolickiego - Manchester
Cathedral to świątynia anglikańska.


Anglikanie to przecież odłam kościoła chrześcijańskiego. Mają oni dużo wspólnego z katolikami. Więc dla mnie to nie ma różnicy jaki kościół wystąpił w tej grze, najważniejsze są fakty. W sumie to mogą zacząć się protesty chrześcijańskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli miasto w GTA4 będzie łudząco przypominało Nowy Jork ze swoimi budynkami kościołami itd, władze miasta również pozwą RockStar? W takim razie po co robić gry oparte na naszej rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo stanę po stronie kościoła. To jest ich budynek i pozwolenie właściciela w tym wypadku jest dla mnei sprawą oczywistą. Ciekawe czy jakby się strzelali np. w budynku IBM, to SONY też by "zapomniało" uzyskać pozwolenie na wykorzystanie budynku w grze. Szczerze wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:36, Malikowo napisał:

W takim razie jeśli miasto w GTA4 będzie łudząco przypominało Nowy Jork ze swoimi budynkami
kościołami itd, władze miasta również pozwą RockStar?


Jakbyś nie wiedział to już to zrobili (znaczy na razie nie pozwali, tylko oprotestowali) i Rockstar szybciutko zaczął przerabiać co bardziej charakterystyczne punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:42, Seldon napisał:

> W takim razie jeśli miasto w GTA4 będzie łudząco przypominało Nowy Jork ze swoimi budynkami

> kościołami itd, władze miasta również pozwą RockStar?

Jakbyś nie wiedział to już to zrobili (znaczy na razie nie pozwali, tylko oprotestowali) i
Rockstar szybciutko zaczął przerabiać co bardziej charakterystyczne punkty.


Jak byś nie wiedział to zwrot: "jak byś nie wiedział" jest mało grzeczny, a tutaj - na forum GRAM.PL - nie zwracamy się tak do innych użytkowników. Po drugie, jak bym wiedział to bym nie pytał. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, w takim razie pozostaj jeszcze pytanie o sens tworzenia gier na naszej rzeczywistości - skoro każdy skrawek miasta do kogoś należy - czemu władze Manchesteru nie prostestują, że Chimery są wybijane na jego ulicach? Uważam, że to dosyć równie kontrowersyjna co ciekawa promocja miasta, podobnie jak to miało miejsce w Getaway`u na PS2. Każdy kto jest trochę ciekawy sięgnie po mapę prawdziwego miasta, poszuka prawdziwego budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:01, Mateusz9214 napisał:

wkurza mnie jako katolika ze kosciol sie miesza do polityki itd. wedlug mnie to jest zle


jakiej polityki, czy mógłbyś rozwinąć myśl? rownież jestem temu przeciwny, ale gra wideo to nie polityka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:01, Mateusz9214 napisał:

wkurza mnie jako katolika ze kosciol sie miesza do polityki itd. wedlug mnie to jest zle

ROTFLZOR. Jakiej polityki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce nic gadac, ale rozpierduchy w kosciolach sa najfajniejsze:D Jest przecierz tez duzo filmow gdzie sie wybijaja i co?
Nic. Nikt sie nie czepia,ale jak komus sie nudzi to sobie ze wszystkiego problem zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg ile to już razy w grach (krwawa) akcja działa się w miejscach istniejących naprawdę :/ Nie mają co robić, serio, stoję po stronie Sony.

@ Malitkowo
Bez przesady, nie czepiaj się takich drobiazgów jak "jakbyś nie wiedział". Druga sprawa to to że spaliłeś z tym poprawianiem Seldona, gdyż on napisał dobrze (łącznie) a ty oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:57, Malikowo napisał:

Jak byś nie wiedział to zwrot: "jak byś nie wiedział" jest mało grzeczny, a tutaj - na forum
GRAM.PL - nie zwracamy się tak do innych użytkowników.


Skoro poruszyłeś temat kultury na forum to z łaski swojej mógłbyś zmienić avatara. Nie wszyscy mają ochotę oglądać fekalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:00, Berooman napisał:

Hah, teraz kościół zrobił z siebie pośmiewisko. Przecież to tylko gra komputerowa, nie ma się
co tak oburzać.


A jakby w takiej grze był np. (przepraszam za takie złe porównanie) zamach na papieża, i gracz miałby brać w tym udział to co wtedy? I po drugie Kościół się pisze dużą literą.

Moje zdanie jest takie, że ludzie jak widzą, że chrześcijanie a zwłaszcza katolicy są w coś zamieszani, albo żądają swoich praw, to z miejsca są bluzgani, wyśmiewani, panuje wielkie oburzenie. Dlaczego tak jest? Bo panuje przekonanie, że Chrześcijaństwo jest złe, a każda inna religia zwłaszcza Islam albo ateizm to super sprawa i tak powinno być. Ludzie, zastanówcie się trochę w jakim świecie my żyjemy. Ja nie widziałem jeszcze katolików wysadzających metro w imię Boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:29, shinian napisał:

Skoro poruszyłeś temat kultury na forum to z łaski swojej mógłbyś zmienić avatara. Nie wszyscy
mają ochotę oglądać fekalia.

Jakie "fekalia"? Malikowo ma avka z logiem nowej konsoli Micro$oftu. Nie rozumiem o co Ci chodzi;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:17, Benitokks napisał:

> Skoro poruszyłeś temat kultury na forum to z łaski swojej mógłbyś zmienić avatara. Nie
wszyscy
> mają ochotę oglądać fekalia.
Jakie "fekalia"? Malikowo ma avka z logiem nowej konsoli Micro$oftu. Nie rozumiem o co Ci chodzi;P

X360 = fekalia
haha dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować