Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft 2 - zapowiedź

91 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 17:16, Czedwik napisał:

Lepsze trzy zbalansowane, a jednocześnie bardzo różne rasy niż cztery lub pięć, ale za to gorzej
wykonane.

Dokładnie. Co komu po 4-5 rasach skoro 1-2 będą wyraźnie silniejsze od pozostałych ? Lepiej jak jest mniej lecz dobrze zbalansowane.

Dnia 10.06.2007 o 17:16, Czedwik napisał:

Zwłaszcza, że dzięki temu zostanie zachowany klimat i rasy otrzymają sporo nowych
ciekawych jednostek,

Wielka szkoda, że nie będzie Dragoonów dla Protossów. Zawsze mi się najlepiej grało Protami z Dragoonami, uniwersalne w ataku i obronie. No cóż ale może Stalkery i Immortale wynagrodzą ten brak.
Ciekawie zapowiada się Colossus, niemalże jak "Trójnogi" z Wojny Światów.

Zergowie mają wielkiego robala, coś na wzór Nydus Canal z jedynki.
Terranie póki co zauważyłem, że mają Jet Packi i mogą latać, też ciekawa nowinka.

Dnia 10.06.2007 o 17:16, Czedwik napisał:

a pewnie i jakiś dodatek z nowymi będzie rok po premierze gry (jak to
Blizz ma w tradycji, chociaż Burning Crusade to wyjątkowo długo przesuwali).

Jeśli będzie tak grywalny jak i Brood War do jedynki, to nie mam nic przeciwko.

Dnia 10.06.2007 o 17:16, Czedwik napisał:

Osobiście liczę
na ciekawe nowości wśród rasy Terran.

Po Protossach widać duże zmiany. Pewnie i inne rasy zostaną nagrodzone nowinkami. Trzeba poczekać na nowe newsy.

PS Ponawiam pytanie ---> Planowana jest strona starcraft2.gram.pl. Czy ktoś mógłby mi uchylić rąbka tajemnicy, czy to na razie kompletny top secret ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, zapowiedź nie zawiera nic nowego w stosunku do tego, co można znaleźć od dłuższego czasu na oficjalnej stronie SCII (wliczając w to treść filmików). W efekcie to całe "udało nam się sporo wyszperać" jest bardzo na wyrost, niestety :(. Brakuje też paru znanych już faktów (nowy bohater - Tychus Findlay - wiadomo też o nim co nieco), jest trochę bzdur (marines z jetpackami - gdzie? ja nie widziałem, chyba z Reaperami się Bambuskowi pomylili), widać też że autor już dawno w SC nie grał (przecież ten Nydus Worm to po prostu nowa wersja Nydus Canal).
Nawiasem mówiąc, nie wydaje mi się, by gra była tworzona na całkowicie nowym silniku, prędzej powiedziałbym, że powstaje na (mocno) zmodyfikowanym z WIII (deja vu? SC korzystał z engine''u WII).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mają być tylko te trzy podstawowe rasy, a nie dodano kolejnych - przydałaby się świeża krew. Przydałyby się także informacje o Zergach oraz Terranach, nie tylko o Protossach, chociaż dla mnie są najfajniejszą rasą. A samej gry już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 17:40, Blackhand napisał:

No nic, zapowiedź nie zawiera nic nowego w stosunku do tego, co można znaleźć od dłuższego
czasu na oficjalnej stronie SCII (wliczając w to treść filmików). W efekcie to całe "udało
nam się sporo wyszperać" jest bardzo na wyrost, niestety :(.


Przepraszam bardzo i biję pokłony za to, ze nie jestem synem prezesa Blizzarda ani któregokolwiek z programistów i nie mogłem wejść ot tak do siedziby firmy i wyciągnąć wszystko, co tam o SC 2 trzymają. Nie moja wina, że Blizzard ma politykę jaką ma i ciężko dowiedzieć się czegokolwiek oprócz tego, co sami upublicznią.

Dnia 10.06.2007 o 17:40, Blackhand napisał:

jest trochę bzdur (marines z
jetpackami - gdzie? ja nie widziałem, chyba z Reaperami się Bambuskowi pomylili), widać też
że autor już dawno w SC nie grał (przecież ten Nydus Worm to po prostu nowa wersja Nydus Canal).


Dokładnie chodziło o Reaperów, tak trudno się zorientować? Zresztą w następnym zdaniu została podana ich nazwa. A w Starcrafta to gram obecnie i to dość często (Protossami głównie). O Nydus Canal doskonale wiem, a jesteś w stanie zapewnić, ze np. nie będzie w SC 2 zarówno Wyrma jak i Canal?

Dnia 10.06.2007 o 17:40, Blackhand napisał:

Nawiasem mówiąc, nie wydaje mi się, by gra była tworzona na całkowicie nowym silniku, prędzej
powiedziałbym, że powstaje na (mocno) zmodyfikowanym z WIII (deja vu? SC korzystał z engine''u
WII).


Cóż, w FAQ twórcy podtrzymują, że to nowy silnik. Jak mówiłem, nie mam dostępu do bazy danych czy innych tajnych akt, więc korzystam z tego, co przekazano do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech to czekanie:) Cóż SC2 jak i Fallout.. Co do pierwszego jestem spokojny bo to nadal Blizzard robi, ale co do Fallouta 3?! Poczekamy zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 17:25, szerszeń45 napisał:

> Zwłaszcza, że dzięki temu zostanie zachowany klimat i rasy otrzymają sporo nowych
> ciekawych jednostek,
Wielka szkoda, że nie będzie Dragoonów dla Protossów. Zawsze mi się najlepiej grało Protami
z Dragoonami, uniwersalne w ataku i obronie. No cóż ale może Stalkery i Immortale wynagrodzą
ten brak.

Według fabuły tej jednostki Zergowie zniszczyli miejsce, w którym Protossi tworzyli Dragoony, a te które pozostały przebudowano właśnie w Immortale. Jak wiadomo Protossi na miejscu niczego nigdy nie budują, jedynie teleportują już gotowe budynki/jednostki. Z kolei Stalkery to osobny wynalazek Dark Templarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej martwi info, ze jednostki stare niektore wyleca... Jak narazie to chyba Dragony i Carriery polecialy... chyba, ze cos przeoczylem...


No i nie sposob nie zwrocic uwagi na to, ze ten "nowy" silnik to zmodyfikowana wersja WIII engine... niestety :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nawiasem mówiąc, nie wydaje mi się, by gra była tworzona na całkowicie nowym silniku, prędzej
> powiedziałbym, że powstaje na (mocno) zmodyfikowanym z WIII (deja vu? SC korzystał z engine''u
> WII).
Rorfl przecie widać na szkrinach, że ten silnik się całkowicie różni od silnika WIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

starcraft2.gram.pl ?! Z tego co wiem to strony kolektywu są tworzone przez FANÓW gier. A jakim cudem gra która jeszcze nie wyszła ma mieć fanów? Wieje mi to zwykłą promocją (reklamą) gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, myślę jednak, że tak jak Immortale jak i Stalkery powinny godnie zastąpić pierwowzór w postaci Dragoona.

Z niecierpliwością oczekuję jakiś newsów dotyczących nowinek dla Terran oraz Zergów. Taka porcja dla Protossów na razie mi wystarczy. :)
_________________________________________________________________________________________

----> Kris_bla

Dragoony zostaną zastąpione Immortalami oraz Stalkerami, zaś Scouty zapewne Feniksami i Warp Ray`ami. Odpowiednik Carriera to pewnie Mothership - choć bardzo silny odpowiednik.

Podoba mi się Colossus, szkoda, że będzie bardzo podatny na atak z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geglash! To jest druga część tej gry ;) Starzy fani przechodzą na dwójkę :-) A niektórz zostają także przy jedynce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:44, Geglash napisał:

starcraft2.gram.pl ?! Z tego co wiem to strony kolektywu są tworzone przez FANÓW gier. A jakim
cudem gra która jeszcze nie wyszła ma mieć fanów? Wieje mi to zwykłą promocją (reklamą) gry...


Oj tam. Karczma Diablo 2 którą obecnie prowadzę już od pewnego czasu powstała zanim gra wyszła bo w 1999 roku. To normalna praktyka w przypadku wielkich hitów, które zbierają mnóstwo interesantów, a idea strony tworzonej przez fanów nie ma nic z promocją która ma na celu liczyć zyski ze sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zrobić od razu o pierwszej części w kolektywie, bo zainteresowanie nim wzrasta po tej zapowiedzi. Macie literówkę Kerrigan a nie "Karrigan" (pierwsza strona, końcówka podtematu (czy czegoś takiego) "Fabularna ciemność) .Ja sam się nie mogę doczekać drugiej części StarCrafta. Ja sam sobie gram w StarCrafta, jeśli będzie w dwójce tyle miodu co w jedynce (klimat, fabuła, grywalność, i dobra muzyka<mnie się bardzo podobała>) to biorę dwójkę bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, grafika troche cukierkowa, ale dodaje uroku, no i ta fizyka... Ładnie prezentuje się na filmiku. A propos silnika, wygląda na całkiem nowy, w końcu robią grę od 4 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Doczekać sie nie umię. Tekscik raczej na minus. Polecam zobaczenie sobie filmiku z gameplay''a na oficjalnej stronie starcrafta (jak ktoś jeszcze nie widział). Wszystko to co w tekście tylko troszkę (troszkę bardzo) lepieje przedstawione bo z ruchomym obrazem.
A co do hasła na początku tekstu pt. "udało nam się sporo wyszperać", co wyszperać, przecież w 99% ten tekst to streszczenie filmiku który od pewnego czasu jest dostępny - i o kórtym wspomniałem notabebne powyżej - na oficjalnej stronie starcrfta2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:58, DArkon1990 napisał:

Ciekawe czy Blizzard napisze książkę StarCraft 2 jak to było z Diablo i WarCraftem i Chyba
ze StarCraftem 1

Są już takie książki i zapewne będą wychodzić. Starcraft: Nova - ta książka ponoć jest trochę fabularnie powiązana z SC2, a zapowiadana jest jeszcze seria 3 książek o Dark Templarach. Mają kilku wynajętych pisarzy, więc takie książki na pewno będą dalej powstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować