Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft 2 - zapowiedź

91 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 18:14, Bambusek napisał:

...
Przepraszam bardzo i biję pokłony za to, ze nie jestem synem prezesa Blizzarda ani któregokolwiek
z programistów i nie mogłem wejść ot tak do siedziby firmy i wyciągnąć wszystko, co tam o SC
2 trzymają. Nie moja wina, że Blizzard ma politykę jaką ma i ciężko dowiedzieć się czegokolwiek
oprócz tego, co sami upublicznią.


Nie masz się o co oburzać. Po tak szumniej zapowiedzianym tekście można się spodziewać, że jeśli nie zawiera żadnych nowych informacji, to choć pochodzą one z różnych źródeł. A Ty poszedłeś po przysłowiowej najmniejszej linii oporu :(. Mogłeś przecież np. poszukać wywiadów z ludźmi z Blizzarda (a nuż się coś komuś "chlapnęło") albo wzbogacić zapowiedź o garść co bardziej wiarygodnie wyglądających plotek (z zaznaczeniem, że to są plotki) i już by było znacznie lepiej. Poza tym od opublikowania pierwszych oficjalnych informacji o SCII minęły trzy tygodnie - może, skoro zapowiedź nie pojawiła się w ciągu pierwszego tygodnia, lepiej było poczekać do ujawnienia nowych szczegółów i wtedy opublikować wzbogacony o nie tekst?

Dnia 10.06.2007 o 18:14, Bambusek napisał:

...
Dokładnie chodziło o Reaperów, tak trudno się zorientować? Zresztą w następnym zdaniu została
podana ich nazwa. A w Starcrafta to gram obecnie i to dość często (Protossami głównie). O Nydus
Canal doskonale wiem, a jesteś w stanie zapewnić, ze np. nie będzie w SC 2 zarówno Wyrma jak
i Canal?


"trudno się zorientować" - dobre sobie. Takie tłumaczenie to przystoi na amatorskich portalach i w zinach, gdzie bardzo często teksty zalatują bardzo mocno grafomanią. Ale to jest profesjonalny (tak przynajmniej mi się wydaje) portal pod patronatem CDP i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, podobnie jak błędy popełniane przez autora tekstów.
Kwestii budynków i jednostek nie ma co roztrząsać, raczej pewne jest, że wiele się jeszcze zmieni i to, co zaprezentowano w Gameplay Video wcale nie musi odzwierciedlać ostatecznej wersji gry (w pierwszym SC Valkyrie miały być w podstawce, ale na którymś etapie testów je usunięto i pojawiły się w BW). Choć wydaje mi się, że Blizzard raczej nie zostawiłby dwóch budynków (jednostek?) spełniających bardzo podobną funkcję.

Dnia 10.06.2007 o 18:14, Bambusek napisał:

...
Cóż, w FAQ twórcy podtrzymują, że to nowy silnik. Jak mówiłem, nie mam dostępu do bazy danych
czy innych tajnych akt, więc korzystam z tego, co przekazano do tej pory.


Moje wrażenie z GV jest takie, że gra (póki co) opiera się na mocno zmodyfikowanym silniku z WIII. Raczej płynna jest kwestia, kiedy "mocno zmodyfikowany" oznacza już "całkowicie nowy". Dla mnie np. nowy silnik oznacza napisany całkiem od zera, dla panów z Blizzarda może oznaczać całkiem co innego. Taki Tenebrae to "tylko" silnik Quake''a dopalony efektami z Doom 3 - różnica (optycznie ;)) jest kolosalna, a jednak to wciąż ten sam engine wzbogacony o nowe "bajery". Podobnie też Earth 2150 i Polanie II bazują na różnych wersjach tego samego silnika (Earth Engine), a różnice między nimi są także znaczne.
Ale skoro w FAQ napisali, że nowy, to może tak jest - w końcu wiedzą lepiej (choć, jak wspomniałem, to może zależeć od tego, co się rozumie przez "nowy").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem oddanym fanem starcrafta :) i nie moge sie juz doczekac na S2. Jezeli gra bedzie choc w polowie tak klimatyczna jak jedynka to bedzie naprawde duzy sukces teamu z Blizzarda. :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 18:09, Janol napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=GcHeto_NSRo --filmik z blizzconu opisujący terran zapowiada
się RTS roku tylko którego bo po blizzardzie można się spodziewać wszystkiego


Roku przyszlego to jest raczej pewne, jako ze Blizzard juz skupil sie na doprawcowywaniu Kampanii Single Player ale takze dopina jeszcze na ostatni guzik Multi. Gra roku... IGNORANT - to bedzie RTS WSZECHCZASOW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i tak wolę sposób prowadzenia armii z warhammera 40.000 szczególnie w sc dobijał mnie limit jednostek zaznaczonych naraz aż 12 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:29, Iroks1 napisał:

a i tak wolę sposób prowadzenia armii z warhammera 40.000 szczególnie w sc dobijał mnie limit
jednostek zaznaczonych naraz aż 12 sztuk


Ten limit zostal juz zdjety. Nie ma takiego ograniczenia wiec spokojnie akurat w tym wzgledzie:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:38, goomis74 napisał:

> a i tak wolę sposób prowadzenia armii z warhammera 40.000 szczególnie w sc dobijał mnie
limit
> jednostek zaznaczonych naraz aż 12 sztuk

Ten limit zostal juz zdjety. Nie ma takiego ograniczenia wiec spokojnie akurat w tym wzgledzie:D.

to dobrze bo dla mnie horror był prowadzić zmagania z 30-40 marinesów czołgi samoloty i inne badziewie skoordynować atak mając 199/200 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:49, Modest-Vermin napisał:

> starcraft2.gram.pl ?! Z tego co wiem to strony kolektywu są tworzone przez FANÓW gier.
A jakim
> cudem gra która jeszcze nie wyszła ma mieć fanów? Wieje mi to zwykłą promocją (reklamą)
gry...

Oj tam. Karczma Diablo 2 którą obecnie prowadzę już od pewnego czasu powstała zanim gra wyszła
bo w 1999 roku. To normalna praktyka w przypadku wielkich hitów, które zbierają mnóstwo interesantów,
a idea strony tworzonej przez fanów nie ma nic z promocją która ma na celu liczyć zyski ze
sprzedaży.


No a co jeśli gra okaże się wielkim rozczarowaniem? To będzie trochę kłopotliwa sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boje sie starcraft 2 może nie mieć tego czegoś co przykuwa jedynka na godziny. Nowe jednostki psuja cała skomplikowana mechanikę gry, także gra będzie RTS-em wszech czasów albo kompletną klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować