Zaloguj się, aby obserwować  
hanas

Gra najlepiej udawadniająca, że gry też powinny być uznawane za formę sztuki.

68 postów w tym temacie

Hmm, moze to dlatego ze chce mi sie spac, ale nie zauważyłem zeby ktoś coś napisał o Myst :) jeżeli chodzi o projekty lokacji i wykreowany swiat, mi sie podobał... no dobra, ide spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nalpesze sa do tego gry przygodowe. Ktos gral w Atlantis 1 ?? Ludzie w 1996 roku taka grafa w animacji 3D ze puchanie czacha :) Polecam bo ta gra naprawde to dzielo (oczywiscie jak ktos lubi przygodowki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie legendarne Herosy III? Gdzie godziny bitew? Gdzie siedzenie w zamku tylko po to, zeby posluchac muzyki?:P

-Saga BG - za wszysko...
-Morek - za naturalnosc
-WoW - za niezwykla interakcje otoczenia, za zarwane noce, za tysiace mozliwosci wygladu wlasnej postaci, w koncu za niezliczona liczbe funkcji i mozliwosci... (czemu abonament jest za drogi, zebym mogl grac ?:( )
-Lemmings - nie wiem co, ale cos w tym jest...
-MoH - za odwzorowanie historii i ten klimat...
-HoMM III - za to, co wczesniej wspomnialem
-Warcrafty - za nieoczekiwany zwrot wydarzen... no i za niezwykly humor tworcow... ("co to na niebie? czy to ptak? czy to samolot? nie! to ja!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia, Max Payne I i II, wiekszosc przygodowek. Final Fantasy VII rzeczywiscie tez mialo "filmowa" fabule. Mysle, ze przede wszystkim gry mniej lub bardziej liniowe, dzieki czemu przekaz autora jest dosc jednoznaczny. Gry czesciowo przypominaja wtedy filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie z ostatnich pozycji to Still Life takze zasluguje na miano sztuki. W zasadzie mozna by to nazwac interaktywnym filmem z przepiekna grafika i nieco zakrecona fabula. Co z tego, ze liniowe, ale to byla pierwsza przygodowka grajac w ktora czulem presje czasu, a wstawki sposobem wykonania oraz klimatem wgniataja w fotel... Maniakom przygodowek polecam blizszy romans z tym tytulem (pomimo iz wydala go konkurencja), ale uwaga, tytul raczej dla "widzow" doroslych:-)

Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieła sztuki?
Cóż, pierwsze co mi przychodzi na myśl to:
-Metal Gear Solid 3
- Final Fantasy 7
- Zelda Ocarina of Time, Majora''s Mask i Twilight Princess.

Żadnego PC''towego tytułu tu nie dałem, gdyż niestety tylko konsole posiadają ten "filmowy" klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beyond Good & Evil - jedna z najciekawszych i najbardziej klimatycznych gier w jakie grałem
Star Wars: Knights of the Old Republic 2 - IMO najlepszy RPG ever :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko naprawe, wiele osób tu po prostu wymienia ulubione gry... Baldur''s Gate. Planescape: Torment - nie grałem, ale mam zamiar (10/10CDA:)). hmm... FEAR? Chodzi mi tu o widowiskowość walki. Legacy of Kain ( Raziel). Gothic (seria) za plenery, ciekawe postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie formą sztuki jest Metal Gear Solid. Fabuła, muzyka, postacie, klimat. Gra która porusza tematy o których w grach się nie mówi. Za dzieło sztuki wśród gier mogę uznać Okami. Takiej drugiej gry nie ma. Żywy rysunek. Shadow of the Collossus ze względu na stylistykę i atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro filmy holywoodzkie są uważane także za sztukę, to nie widze powodu, dla którego gry, jako takie nie miały by byc jakąś formą sztuki, w znacznej większości to sztuka popularna i raczej rozrywkowa, ale zdarzają się i gry o których można by powiedzieć, że są sztuką przez duże S, albo wręcz przez duże SZ ;) i sądzę, że o takich właśnie miał traktować ten temat... takich, które właśnie skłaniają do refleksji, poruszają, niosą za sobą jakiś przekaz, a także mają świetny scenariusz.
Silent Hill - cała seria, świetnie pomyślane scenariusze, klimat, strach wywoływany przemyślanym budowaniem klimatu, a nie jakimiś prostymi sztuczkami, emocje masa nawiązań do prawdziwych zdarzeń i dzieł artystycznych - klasa sama w sobie, nie wspominając nawet o rewelacyjnej ścieżce dzwiękowej.
- Final Fantasy 7, krótko rewelacyjny scenariusz, świetne postacie z którymi można się w pewien sposób związać.
- MGS - także świetny scenariusz, pamiętam, że mimo iż kiedyś widziałem tylko jap. wersję to i tak poruszające to było :)
I to takie pierwsze 3 gry które mi na myśl przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować